Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Materiały partnera | środa, 9 sie, 2023 |

AI 4FACTORY- czyli jak zastosowanie sztucznej inteligencji pomoże zoptymalizować przedsiębiorstwa produkcyjne

Zarządzanie produkcją obejmuje wiele różnych aspektów, w tym technicznych oraz organizacyjnych, a przy tym jest nacechowane zmiennością rynku, ciągłymi potrzebami dostosowywania się do konkurencji. Aby zatem spełniać jakościowe wymagania sektora produkcyjnego, należy sięgać po najnowocześniejsze metody i narzędzia, które zapewnią utrzymanie jakości produktów, procesów technologicznych, czy przewagę konkurencyjną.

W powszechnym ujęciu, sztuczna inteligencja jest rozumiana jako pewien model, który za pomocą zbiorów danych może prowadzić rozmowę lub odpowiadać opisowo na różna tematy, z wiedzy ogólnej, po bardzo szczegółową. W węższym ujęciu sztuczna inteligencja może być wykorzystana w przemyśle, jako zbiór algorytmów, które pomogą analizować zebrane dane, monitorować w czasie rzeczywistym wdrożone rozwiązania, jak również reagować na wykryte awarie lub przestoje maszyn.

Przeczytaj również: https://www.dsr.com.pl/jidoka-jeden-z-filarow-toyota-production-system/

AI 4FACTORY, czyli sztuczna inteligencja w przemyśle, to nowoczesne rozwiązanie dla fabryk, które chcą produkować efektywniej. Jest to narzędzie oparte na inteligentnej rekomendacji zmian, poprzez przetwarzanie zgromadzonych danych z zastosowaniem sztucznej inteligencji, oparte na wiedzy i doświadczeniu ekspertów z branży. To alternatywa dla wielkich inwestycji i jednocześnie inwestycja w wielkie zmiany w analizie danych, podejmowaniu strategicznych decyzji i krok do cyfrowej transformacji w kierunku przemysłu 5.0.

Jakie są korzyści dla użytkowników AI 4FACTORY w sektorze produkcyjnym?

AI w produkcji, wykorzystując techniki kognitywne, internet rzeczy oraz uczenie maszynowe, to innowacja, która pomoże w optymalizacji procesów produkcyjnych oraz efektywnym kierowaniu produkcją. AI 4FACTORY to rozwiązanie IT, będące wynikiem wielowymiarowej współpracy firmy DSR z przedsiębiorstwami produkcyjnymi, w zakresie zwiększenia produktywności, wydajniejszego nadzorowania maszyn, urządzeń i linii produkcyjnych oraz nowych możliwości  przewidywania pojawiających się zakłóceń. To wszystko wpłynie na utrzymanie przewagi konkurencyjnej.

Najczęstsze korzyści dla użytkowników AI 4FACTORY:

  • wspieranie procesu podejmowania decyzji na poszczególnych szczeblach procesu produkcyjnego;
  • zwiększenie efektywności w zakresie wykorzystania parku maszynowego i tempa produkcji;
  • przewidywanie wystąpienia zatrzymania procesu produkcyjnego;
  • otrzymywanie rekomendacji w celu wyeliminowania przestojów;
  • wydłużenie cyklu życia maszyn i narzędzi, m.in. poprzez monitoring wybranych parametrów i odpowiedniej konserwacji;
  • optymalizacja łańcucha dostaw;
  • autonomiczne pozyskiwanie wiedzy od operatorów maszyn oraz jej dystrybucja wewnątrz organizacji.

Przeczytaj również: https://www.dsr.com.pl/czym-jest-metoda-poka-yoke/

Inteligentne zarządzanie produkcją dzięki AI 4FACTORY

Korzystając z produktów z rodziny DSR 4FACTORY, klient otrzymuje lata naszych skonsolidowanych doświadczeń w zakresie procesów biznesowych, skierowanych do firm produkcyjnych. Systemy DSR 4FACTORY, czyli m.in. ERP 4FACTORY, APS 4FACTORY, IOT 4FACTORY, a teraz także AI 4FACTORY, to technologie ułatwiające zarządzanie dużą ilością danych, umożliwiające kontrolę jakości procesów na hali produkcyjnej. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w produkcji ułatwi podejmowanie decyzji, kontrolowanie zapasów, pomoże szybciej wykrywać pojawiające się przeszkody, czyli stanie się siłą napędową każdej innowacyjnej fabryki.

Działając na podstawie procesu machine learning, sztuczna inteligencja analizuje wyniki wydajności produkcji, ograniczając tym samym konieczność kosztownych potrzeb analitycznych. Algorytmy gromadzą wiedzę niejawną, pochodzącą zarówno od operatorów poszczególnych maszyn, jak również bezpośrednio z maszyn, i na tej podstawie, dzięki analizie danych, dostarczają dodatkowych wartości, które mają ogromy wpływ na wyniki finansowe przedsiębiorstwa.

AI 4FACTORY to najlepsze praktyki, zawarte w elastycznym oprogramowaniu, opartym na sztucznej inteligencji, które można skonfigurować i wyskalować do potrzeb każdego zakładu produkcyjnego. Dzięki stałej współpracy z polskimi naukowcami i połączeniu ich wiedzy teoretycznej z doświadczeniem praktycznym i biznesowym, w oprogramowaniu są zaimplementowane optymalne, najnowsze technologicznie osiągnięcia naukowe z obszaru sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja może pomóc zautomatyzować wiele zadań związanych z produkcją, monitorować, rozpoznawać i analizować dane dotąd nieanalizowane, tak aby droga z poziomu przemysłu 4.0 do przemysłu 5.0 stała się faktem w wielu fabrykach.

Dodatkowe informacje o rozwiązaniu sztucznej inteligencji dla produkcji przeczytasz również:

https://www.dsr.com.pl/sztuczna-inteligencja-w-produkcji-ai-4factory/

AI 4FACTORY

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj