Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 17 sie, 2023 | komentarze 3

Balance Studio – nowe, wyjątkowe miejsce na mapie Puszczykowa

Nieopodal stacji kolejowej Puszczykówko powstaje miejsce tworzone z miłości do ruchu, dla przełamywania własnych barier: fizycznych, ale także tych w głowie. A wszystko to w kameralnej, przyjaznej atmosferze Balance Studio przy ulicy Moniuszki 1.

Balance Studio stworzyła Natalia Lagios: od 8 lat instruktorka pole dance, współzałożycielka studia pole dance na poznańskiej Wildzie, a prywatnie mama dwójki dzieci. – Pole dance w Polsce zaczął się rozkręcać dobre 10 lat temu i jego sława wciąż rośnie – opowiada Natalia. – Coraz więcej osób ma świadomość, że jest to sport, dużo dający dla całego ciała: to nie tylko poprawienie kondycji fizycznej, ale też przełamanie pewnej bariery w głowie. Wiem też z własnego doświadczenia, że u wielu kobiet ćwiczenie pole dance zwiększa poczucie ich wartości, świadomości swojej kobiecości i delikatności. Dostają skrzydeł.

Natalia Lagios, założycielka Balance Studio w Puszczykowie.

Natalia Lagios, założycielka Balance Studio w Puszczykowie.

W puszczykowskim studio prowadzone będą nie tylko zajęcia z pole dance, ale także aerial hoop (ćwiczenia na kołach podwieszonych do sufitu), pilates, joga, mobility oraz stretching. Zajęcia przeznaczone są nie tylko dla osób dorosłych: w grafiku odnaleźć można także sporą ofertę zajęć dla dzieci od 6 roku życia.

Natalia przekonuje, że są to zajęcia przeznaczone także dla tych, którzy styczności z żadnym sportem wcześniej nie miały. – Na zajęciach wzmacniamy ciało i przygotowujemy się do bardziej wymagających ćwiczeń – tłumaczy założycielka Balance Studio. – Nie ma co się bać: na pierwszych czy drugich zajęciach nikt nie robi akrobacji. Stopniowo stajemy się silniejsze, pracujemy nad każdą partią mięśniową, przygotowujemy je do bardziej wymagających figur. Dużą uwagę poświęcamy też rozciąganiu i elementom tanecznym, a w przypadku zajęć dla dzieci podstawą jest praca nad koordynacją ruchową i właściwą postawą ciała – dodaje Natalia.

Wstęp na pierwsze, niezobowiązujące zajęcia to koszt jedynie 35 złotych. – To świetna opcja dla tych, którzy chcieliby spróbować, ale się boją, wahają lub jeszcze zastanawiają, czy to sport dla nich. Nie wiąże się to z żadnymi zobowiązaniami ani umowami. Przy chęci kontynuacji jest wiele opcji zakupienia karnetów, w różnych konfiguracjach – przekonuje. W celu rejestracji i zapisu na zajęcia można skorzystać z aplikacji Fitssey, dzięki której mamy dostęp do grafiku, swojego karnetu, płatności i zapisów na zajęcia. Dla tradycjonalistów można także kontaktować się ze studiem mailowo lub telefonicznie.

Natalia przekonuje, że zajęcia z pole dance dodają skrzydeł - w przenośni, i dosłownie!

Natalia przekonuje, że zajęcia z pole dance dodają skrzydeł – w przenośni, i dosłownie!

Na ten moment w grafiku Balance Studio znajdziemy zajęcia nie tylko z Natalią Lagios, ale aż z siódemką innych instruktorek. Każda z nich ma nie tylko ogromne doświadczenie w swojej dyscyplinie, ale przede wszystkim ogromną pasję i cierpliwość.

Samo studio przy ulicy Moniuszki znajduje się w nowym budynku usługowym, który powstał obok sklepów Stokrotka i Pepco. Sale do ćwiczeń znajdują się od tyłu budynku, z widokiem na teren zielony, zapewniając komfort uczestniczek i intymność podczas zajęć. Studio przygotowywane jest na najwyższym poziomie: specjalistyczny sprzęt posiada wszelkie atesty wraz z profesjonalnym montażem. Studio startuje od września, a zapisy na zajęcia już ruszyły.

Czy pole dance i aerial hoop są dla każdego? – Przeciwwskazaniem do ćwiczeń tego typu bezwzględnie jest ciąża i połóg. Osoby, które mają problemy z kręgosłupem, stawami, sercem, osteoporozą lub nadciśnieniem powinny skonsultować sprawę z lekarzem. Wiek? Zapraszamy dzieci od 6 roku życia. Górna granica? Osobiście miałam na swoich treningach kobiety zaczynające treningi tuż przed pięćdziesiątką, które niewiele odbiegały od młodszych kursantek. Jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, zapraszam serdecznie, spróbujemy! – zapewnia Natalia.

Balance Studio Natalia Lagios,
ul. Moniuszki 1, Puszczykowo
telefon: 515-527-750
e-mail: info@balance-studio.pl
www.balance-studio.pl

Spora część oferty Balance Studio skierowana jest do dzieci od 6 roku życia.

Spora część oferty Balance Studio skierowana jest do dzieci od 6 roku życia.

Sale Balance Studio nabierają już rumieńców: w najbliższych dniach pojawi się wyposażenie, by z początkiem września ruszyć pełną parą!

Sale Balance Studio nabierają już rumieńców: w najbliższych dniach pojawi się wyposażenie, by z początkiem września ruszyć pełną parą!

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Dobre
  piątek, 18 sie, 2023, 13:52:01 |

  Sport XD

  • Gość
   poniedziałek, 21 sie, 2023, 21:43:54 |

   Sport to zdrowie XD

   • Gość
    wtorek, 22 sie, 2023, 17:02:13 |

    Ok, wyjaśnię. Nie neguję zdrowotnego aspektu tej aktywności. Powiem więcej – każdej kobiecie pole dance wyjdzie na dobre – nie dość, że będzie zdrowsza, bardziej wygimnastykowana i rozciągnięta, to i ciało będzie ładniejsze – mąż, chłopak – obecny lub przyszły będzie na 100% wniebowzięty o ile będzie mógł drugą połówkę obejrzeć w akcji – pomijam tu aspekt sensualności tej aktywności, to niech każdy rozpatruje sam.

    Czy to jednak sport? Wchodzimy w tym wypadku w dziwną sferę podobną do tego, że próbuje się uznać za sport zwykły seks. Dzisiaj wszystko nazywa się sportem i pewnie dlatego większość społeczeństwa to zmęczone i spocone grubasy ;)

    Czy popieram? Jak najbardziej. Czy szanuję? Oczywiście. Czy uważam, że to pożyteczna aktywność – jak każda inna. Czy to według mnie sport, absolutnie nie. Można polemizować, bo według definicji, można uznać pole dance za sport, tak jak każdą inną aktywność. Osobiście bardziej uważam, że bliżej tu do sztuki i performance, niż sportu, ale niech się nikt urażony nie czuje, proszę.

Skomentuj