Strona główna / Aktualności / Bójka uczennic pod blokami. W sieci krąży nagranie

Bójka uczennic pod blokami. W sieci krąży nagranie

Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy nagranie bójki grupy nastolatek, uczennic jednej z mosińskich szkół. Do zdarzenia doszło pod blokami przy ul. Sowinieckiej w Mosinie.

W pierwszych sekundach nagrania, wykonanego telefonem komórkowym, widzimy obrzucające się wyzwiskami nastolatki. Scena szybko przeradza się w bójkę, w której biorą udział łącznie cztery dziewczyny. Widoczne są bezpośrednie uderzenia pięściami, kopnięcia i chwytanie za włosy. Nikt nie próbuje powstrzymać nastolatek przed dalszą agresją. Co gorsze, słyszymy też głosy dobiegające od gapiów, które jeszcze bardziej dolewają oliwy do ognia. – Wy… jej!, Dobrze k…a!, Mocniej! – słyszymy odgłosy w tle.

– Proszę to nagłośnić żeby nie uszło to bezkarnie – mówi nam osoba, od której otrzymujemy nagranie. Dostała je od znajomego, który otrzymał je od kolejnego znajomego. Film trafił też do dyrekcji Zespołu Szkół przy ulicy Topolowej w Mosinie, którą zapytaliśmy o szczegóły, oraz o ewentualne konsekwencje wobec uczniów.

– Informuję, że w naszej szkole podejmujemy szereg działań mających na celu zapobieganie takim sytuacjom – wyjaśnia Paweł Zawieja, dyrektor Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie. – O wczorajszym incydencie dowiedzieliśmy się z anonimowego telefonu, w godzinach popołudniowych. Z braku konkretnych informacji, wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji zajęliśmy się od godzin porannych dnia dzisiejszego. Prowadzimy rozmowy wyjaśniające z rodzicami uczestników zdarzenia, informujemy odpowiednie służby. Informuję również, że podejmujemy działania dotyczące uczniów, którzy byli świadkami tego zdarzenia – dodaje dyrektor.

Jak przekazał nam dziś sierż.szt. Łukasz Paterski z KMP w Poznaniu, policjanci nie otrzymali zgłoszenia w tej sprawie, nie toczy się też żadne postępowanie.

Ze względu na sceny przemocy, postanowiliśmy nie publikować nagrania.

Bójka uczennic pod blokami przy ul. Sowinieckiej w Mosinie
Bójka uczennic pod blokami przy ul. Sowinieckiej w Mosinie – kadr z nagrania telefonem komórkowym.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach od 20 do 26 lutego obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w roku 2023.  Prokuratorzy i ich asystenci biorą udział w jego obchodach m.in. pełniąc w siedzibach prokuratur dyżury, podczas których osobom pokrzywdzonym przestępstwem udzielane będą informacje o ich uprawnieniach i obowiązkach. Celem inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Realizacji tego założenia służyć mają bezpłatne porady prawne i psychologiczne. Niestety bardzo często ofiary przestępstw nie dochodzą swoich uprawnień ze względu na brak świadomości prawnej oraz wstyd i brak odwagi. Projekt ten ma zatem także za zadanie przeciwdziałanie takim postawom oraz dodanie wsparcia potrzebującym.

Autor Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Sprawdź również

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Puszczykowie

Modernizacja SP2 w Puszczykowie

Trwają prace modernizacyjne w Szkole Podstawowej nr 2 w Puszczykowie, realizowane w ramach projektu „Poprawa …

Spalona maszyna leśna na drodze Pecna - Głuchowo

Pożar maszyny leśnej pod Poznaniem. Droga Pecna – Głuchowo zablokowana

W poniedziałek 26 maja 2025 r., przed godziną 11:00, doszło do pożaru maszyny leśnej typu …

30 komentarzy

  1. Patologia…

    36
    1
  2. A gdzie to nagranie, chętnie bym obejrzał

    50
    9
  3. Po telefonie do szkoły o zaistniałej sytuacji, otrzymałam odpowiedź, że nie działo się to na terenie szkoły także szkola nic za to nie może i odpowiedź brzmiała proszę iść zgłosić sprawę na policję ,a informacje konkretne były podawane 🙂

    23
    5
    • Jeśli to były uczennice szkoły, i nie działo się to na jej terenie tym gorzej świadczy o podejściu szkoły.

      17
      12
    • Najłatwiej zrzucić odpowiedzialność na szkołę, bo tak się utarło. Ale skoro nie działo się to na terenie szkoły, to właściwie dlaczego szkoła miałaby brać odpowiedzialność? Jeśli któraś z agresorek po szkole uczęszcza np. na basen albo kurs szydełkowania, to dyrektor basenu albo nauczycielka szydełkowania także, zdaniem szanownej pani, powinna brać odpowiedzialność za patologiczne zachowania nastolatki? A może… tak głośno sobie myślę, może to rodzice powinni w pierwszej kolejności interesować się swoimi pociechami? Jeśli pies kogoś pogryzie, odpowiedzialność spada w pierwszej kolejności na właściciela, ale rodzice jakimś cudem zawsze znajdą winnych dookoła.

      68
      2
      • I potem niestety jest jak jest, większość rodziców wychowanie swoich dzieci pozostawia tabletom i komórkom co kończy się tak jak się kończy.

        36
        1
  4. [Komentarz ukryty, zawierał treści o charakterze zniesławiającym, znieważającym inne osoby ;(red.)]

    3
    9
  5. Pleban Adam niech przyśle egzorcystę!

    9
    19
  6. To jest ogólnopolski problem, czasy się zmieniły, teraz dziewczyny robią za chłopaków, a chłopacy za dziewczyny.

    23
    4
  7. Tylko DOBRA GUMA i SOLIDNE GUMOWANIE NA KOMISARIACIE czynią cuda. KAŻDY MUSI POZNAĆ SMAK GUMY na Milicji. Przeciagnac dobrze guma i zrobic lewatywe gumowa gruszka. Tylko Porządne LANIE na Komisariacie uczy rozumu !

    14
    8
  8. To nie pierwsze tego typu „rozrywki” młodzieży z tego terenu. Tyle że tym razem ktoś to nagrał i przekazał dalej. Szkoła doskonale wie co się dzieje, ale jak widać, dopiero jak dojdzie do prawdziwej tragedii, to będzie szukanie winnych i przerzucanie się odpowiedzialnością.

    16
    1
  9. Śródmieście :)

    Za moich czasów ……….. to by się nie wydarzyło.
    I nie dlatego że byliśmy grzeczni bo normalni ludzie amnezji nie mają. Tylko jak by uczniowie z Internatu weszli na teren bloków to by wpierdol dostali. Porządek musiał być, a argumenty do rozmowy miały dopiero dwa stary Milicji 🙂

    9
    2
  10. @Bąk , nie zrozumiałeś ironii i sarkazmu w mojej wypowiedzi . Nie rozumiem co ma szkoła do bójki uczennic, która na terenie szkoły nie miała miejsca ? . A rodzice czy opiekunowie gdzie ? Spłodzić i zapomnieć ? A za wszystko szkoła ma odpowiadać ?

    16
  11. Ma ktoś nagranie?

    2
    3
  12. Mosina_moment

    2
    2
  13. Wcale mnie to nie dziwi …zawodówka i penerstwo jakie tam chodzi przyćmi nie jeden zakład poprawczy …pewnie poszło o papierochy albo ilość rynku na buzi ….nie można brać odpowiedzialności za cały ściek świata niestety jaka patologia takie konsekwencje kłótni:(

    6
    4
  14. Uczeń reprezentuje szkole zarówno na terenie jak i poza nim.
    Szkoda że szkola po zgłoszeniu stwierdziła iż to nie ich brożka i nawet nie mają ochoty przeprowadzić pogadanki na temat bezpieczeństwa i poszanowania godności drugiej osoby.
    W końcu szkoła ma edukować a tu jest przykład spychologi praktycznej.
    Niestety taki incydent nie jest pierwszy w historii tej placówki i to w którym okresie czasu.

    5
    2
  15. Tutaj nie trzeba chodzić na bloki żeby zobaczyć co się tam wyprawia. Wystarczy podejść pod okoliczny market i posłuchać ojczystego jeżyka kwiatu polskiej młodzieży. I to pod samymi oknami szkoły.

    7
    1
  16. Chodzi o to, że to uczennice tej konkretnej szkoły to zrobiły,co może stanowić ostrzeżenie dla innych rodziców,aby do niej dziecka nie posyłać.

    4
    2
  17. A co ma zrobić szkoła dać uwagę? Jesteście śmieszni….

  18. Zamiast zainterweniować to nagrywali

  19. Szkoła nadzoruje uczniów i odpowiada za nich wtedy, kiedy przebywają w szkole – podczas lekcji, przerw, w stołówce, w internacie, itp.
    Trudno nadzorować uczniów np. w toalecie, a tam też mogą się dziać niepokojące zdarzenia.
    Kiedy uczniowie po lekcjach wychodzą ze szkoły – szkoła traci wpływ na uczniów. Czy szkoła ma śledzić uczniów na ulicach? To niemożliwe. W czasie pozalekcyjnym odpowiedzialność za niepełnoletnich uczniów przejmują Rodzice a pełnoletni odpowiadają sami za siebie. Czy szkoła może zareagować na wydarzenie, które się dzieje poza jej terenem? Co szkoła może zrobić? – czy może wyrzucić ucznia, który jest młodocianym przestępcą? Bo taki uczeń szarga dobre imię szkoły! Na jakie reakcje szkoły pozwala prawo szkolne?
    To wszystko nie jest takie proste.

    2
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *