Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 20 wrz, 2023 | komentarzy 15

Centrum Logistyczne Hillwood Poznań – Czempiń. Powstanie 700 miejsc pracy!

Południowy region powiatu poznańskiego, w tym mieszkańcy Mosiny, Puszczykowa i Czempinia mogą liczyć na nowe miejsca pracy, a czempiński samorząd na ogromne wpływy do budżetu z tytułu podatków. Firma Hillwood, znany deweloper i inwestor w branży nieruchomości, specjalizujący się w dostarczaniu obiektów logistycznych, wprowadza do regionu nową inwestycję – Centrum Logistyczne Hillwood Poznań-Czempiń. Znamy szczegóły tej inwestycji.

To niezwykle obiecujący krok w rozwoju naszego regionu. Hillwood Poznań-Czempiń to olbrzymie centrum logistyczne, które oferuje ponad 107 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej. Oprócz tego, znajdziemy tutaj nowoczesne zaplecze techniczne. Centrum będzie znajdowało się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S5, co gwarantuje dogodny dostęp do Poznania oraz połączenie z autostradą A2, oddaloną o 18 kilometrów.

Inwestycja ta może przynieść ogromne korzyści naszemu regionowi. Planowany jest wzrost zatrudnienia na około 700 miejsc pracy, co jest znakomitą wiadomością dla mieszkańców, którzy poszukują pracy lub chcą zmienić swoje obecne miejsce zatrudnienia. Inwestycja znacząco przyczyni się do rozwoju regionu, wpływy z tytułu podatków od nieruchomości dla czempińskiego budżetu oszacowano na kilka milionów złotych w skali roku. Co równie istotne, ruch samochodowy generowany przez centrum logistyczne nie będzie miał negatywnego wpływu na pobliskie miejscowości, gdyż obiekt zostanie zlokalizowany przy węźle drogowym z drogą ekspresową S5.

Historia inwestycji rozpoczęła się, gdy firma Next Step zakupiła teren inwestycyjny w Głuchowie. Wtedy burmistrz Czempinia już zapowiadał powstanie dużego centrum produkcyjno-logistycznego. Teraz wiemy, że docelowym inwestorem jest Hillwood, znany ze swojego zaangażowania w rozwijanie obiektów logistycznych, magazynowych, przemysłowych i dedykowanych e-commerce. To inwestycja, która ma potencjał stworzenia solidnych fundamentów pod rozwój regionu, a także podniesienie atrakcyjności powiatu poznańskiego dla przyszłych inwestorów.

– Ponad dwa lata wspólnie z inwestorem pracowaliśmy i zabiegaliśmy o to, ażeby przyszedł taki dzień jak dzisiaj – informował w marcu Konrad Malicki burmistrz Czempinia. – Osobiście wiem, ile pracy włożyliśmy, żeby ta firma pojawiła się na terenie naszej gminy. To jest dla mnie powód do wewnętrznej satysfakcji, żeby nie powiedzieć dumy. W takim dniu praca burmistrza nabiera wyjątkowego znaczenia. Możecie Państwo być pewni, że, od dziś, za sprawą powstających stref przemysłowych, rozwój Gminy Czempiń będzie jeszcze bardziej dynamiczny, aniżeli dotychczas – informował kilka miesięcy temu burmistrz Konrad Malicki.

Mieszkańcy Mosiny, Puszczykowa i Czempinia, oraz okolicznych miejscowości, z pewnością z niecierpliwością czekają na rozwój tej inwestycji. Hillwood Poznań-Czempiń to szansa na nowe miejsca pracy, rozwój infrastruktury i wzrost atrakcyjności naszego regionu. Będziemy śledzić rozwój tej inwestycji i informować Państwa o kolejnych krokach.

Centrum Logistyczne Hillwood Poznań-Czempiń - wizualizacja

Centrum Logistyczne Hillwood Poznań-Czempiń – wizualizacja inwestycji

Centrum Logistyczne Hillwood Poznań-Czempiń - plan

Centrum Logistyczne Hillwood Poznań-Czempiń – plan obiektu

Centrum Logistyczne Hillwood Poznań-Czempiń - dojazd

Centrum Logistyczne Hillwood Poznań-Czempiń – dojazd

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (15)

 • feliX
  czwartek, 21 wrz, 2023, 8:35:17 |

  No niestety – dla władz Mosiny to ogromne wyzwanie, jak ściągać inwestycje, które dadzą przychód do budżetu w chwili, kiedy przez gminę nie przebiega żadna ekspresówka, a remont drogi krajowej łączącej S5 i S11, wraz z obwodnicą, się ślimaczy.

  16
  3
 • Gość
  wtorek, 26 wrz, 2023, 9:05:26 |

  Trzeba być chorym umysłowo aby rozbudowywać przemysł w środku Mosiny czyli między ul. Gałczyńskiego,Leśmiana, Stemska i centrum miasta. Do tego na tym terenie nie było za Mielocha planu zagospodarowania pod przemysł. Sowieci powszechnie stosowali taki styl planowania.

  4
  7

Skomentuj