Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 5 kwi, 2023 | komentarzy 358

Co się dzieje za szlabanem ZUK? Stanowisko prezesa spółek

Po spotkaniu w redakcji z przedstawicielami związków zawodowych ZUK i PUK wysłaliśmy zapytania dotyczące poruszonych kwestii do burmistrza jako właściciela spółek oraz do prezesa spółek jako jego zarządcy. Przed publikacją materiału otrzymaliśmy odpowiedź od burmistrza, co zostało zawarte w materiale opublikowanym w kwietniowym numerze GMP oraz w publikacji na portalu. Odpowiedź od pani prezes spółek nadeszła 2 tygodnie po wysłaniu zapytania, już po trafieniu Gazety na sklepowe półki.

„Kierownik jest dobrym pracownikiem”

W zapytaniu, przesłanym do prezes ZUK i PUK przedstawiliśmy zarys zarzutów, jakie pracownicy podczas wizyty w gronie 9 osób w redakcji przedstawili swojemu kierownikowi.

– Konflikt dotyczy jedynie kilku pracowników z Działu Transportu Osobowego w PUK, które nie zgadzają się ze sposobem zarządzania przez kierownika ww działu, konflikt rozpoczął się za czasów poprzedniego prezesa – odpowiada Monika Kujawska. – Kierownik jest dobrym pracownikiem, należycie i sumiennie wykonuje swoje obowiązki, stara się podwyższyć jakość świadczonych przez dział usług, co spotyka się z niezrozumieniem niektórych współpracowników. Pan kierownik wymaga, aby pracownicy należycie i sumiennie wykonywali swoje obowiązki, przestrzegali przepisów prawa pracy i wewnętrznych regulacji obowiązujących w zakładzie pracy. Na bieżąco odbywają się rozmowy z pracownikami, indywidualne i w grupach, w celu wyjaśniania zaistniałych sytuacji, także spornych – dodaje.

Jak pisaliśmy w poprzednim materiale, pracownicy zrzeszeni w związkach zawodowych w styczniu wystąpili z żądaniem zwolnienia kierownika. – Podjęta została próba rozmów ze związkiem zawodowym działającym w PUK, który wystąpił z żądaniem zwolnienia kierownika (na marginesie zaznaczam, że związek zawodowy nie może zgodnie z prawem występować z takim żądaniem, sprawy indywidualne nie powinny być przedmiotem sporu; związki nie mogą też ingerować w zarządzanie firmą, co niestety ma miejsce). Przedstawiciele związku nie chcą jednak rozmawiać o poprawie warunków pracy, o tym jak rozwiązać problem, jak załagodzić konflikt, mają jedno żądanie: zwolnienie kierownika. Jako pracodawca nie mam podstaw do zwolnienia kierownika, który należycie i sumiennie wykonuje swoje obowiązki służbowe. Byłoby to niezgodne z prawem. Jestem odpowiedzialna za wszystkich pracowników i mam obowiązek reagowania na wszelkie nieprawidłowości. Jestem gotowa do merytorycznych rozmów o poprawie warunków pracy. Do takich rozmów potrzeba woli dwóch stron, tj. pracodawcy i związków zawodowych – tłumaczy prezes spółek.

„Zwolnienia nie miały nic wspólnego z działalnością związkową”

Pomiędzy wizytą związkowców w redakcji i wysłaniem zapytań do zarządu spółek a publikacją artykułu, trzech członków związków zawodowych otrzymało wypowiedzenia z pracy. – Wbrew twierdzeniu związków zawodowych, nie miały one nic wspólnego z działalnością związkową, tylko indywidualnymi przewinieniami poszczególnych pracowników, o których publicznie nie będę się wypowiadać dla dobra tych pracowników – podkreśla prezes spółek. – Z kolei prawdą jest, że związek zawodowy Solidarni 22, w mojej ocenie działa niezgodnie z przepisami prawa, w tym ustawą o związkach zawodowych, zajmując się sprawami, które nie leżą w kompetencji związków, a także odmawiając członkostwa w związku niektórym pracownikom, którzy chcą do niego przystąpić. Związki zawodowe w firmie są potrzebne, ale powinny działać w granicach prawa i być otwartymi na dyskusję i negocjacje dotyczące warunków pracy i płacy dla dobra wszystkich pracowników, nie tylko wybranych osób (zwłaszcza działaczy związkowych). Liczę na to, że związki, po pierwszych miesiącach swojej działalności, wyciągną pewne wnioski i od tej pory będą gotowe do współpracy i pracy dla dobra firmy i pracowników – dodaje Monika Kujawska.

Sprawa nieprawidłowości z paliwem trafiła do prokuratury

Spore poruszenie wśród pracowników wywołał fakt zatrudnienia przez spółki detektywa. Jak tłumaczyli pracownicy, jednym z „haków”, jakimi byli straszeni, była rzekoma kradzież paliwa w spółkach. – Tak, spółka PUK skorzystała z usługi licencjonowanej agencji detektywistycznej z powodu donosu dotyczącego podejrzenia występowania nieprawidłowości związanych z paliwem w Dziale Wywozów – tłumaczy prezes. – Konieczne było zebranie dowodów na potwierdzenie lub zaprzeczenie tym twierdzeniom. Działania trwały miesiąc i miały miejsce wyłącznie w godzinach pracy pracowników, w związku z wykonywaniem ich obowiązków służbowych. Szczegóły operacyjne i zapisy umowne objęte są tajemnicą przedsiębiorstwa. Donos częściowo się potwierdził, dlatego 24 marca 2023 r. wysłane zostało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Śremie z prośbą o wszczęcie postępowania zarówno w PUK jak i w ZUK. Deklarujemy otwartość i chęć współpracy ze służbami w celu wyjaśnienia tych nieprawidłowości. Nie czekając na wynik postępowania, zlecę szczegółowy audyt gospodarki paliwami w obu spółkach w celu wyeliminowania wszelkich nieprawidłowości. Dodatkowo planujemy zmianę systemu monitorowania wszystkich pojazdów w obu spółkach na nowocześniejszy, dający większą pewność szczelności systemu. Przypomnę, że nieprawidłowości w zakresie gospodarki paliwami zauważył już poprzedni prezes p. Jan Gurgun, rozpoczął proces uszczelniania systemu wraz z kierownikami działów. Ja te działania kontynuuję i rozszerzam, ponieważ wymaga tego sytuacja i dobro spółek – podsumowuje.

„Praca opiekunek nie ma charakteru świadczenia umowy o pracę”

Poprosiliśmy także o wyjaśnienie kwestii związanej z poruszanym tematem zatrudniania opiekunek na umowy zlecenie. – Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mosinie zatrudnia łącznie 16 opiekunek, z czego 9 osób to osoby na emeryturze – tłumaczy Monika Kujawska. – Opiekunki pracują w różnych godzinach rano między godzinami 5:30 a 9:30, później mają przerwę w pracy i wracają ok. 11:00-13:00 i pracują do 17:00-18:00. Godziny pracy poszczególnych osób są różne każdego dnia, od 3 godzin, do prawie 11 godzin, w zależności od potrzeb i od możliwości opiekunek. Poza tym wszystkie święta, ferie, wakacje, to czas, kiedy nie mamy pracy dla tych 16 osób. Dlatego praca opiekunek w naszej ocenie nie ma charakteru świadczenia umowy o pracę – dodaje prezes spółek.

Pani prezes odniosła się także do komentarzy, które pojawiły się w mediach społecznościowych w sprawie rzekomego zatrudniania osób spokrewnionych w spółkach. – Są to informacje nieprawdziwe, podczas zatrudniania nowych osób kierujemy się przede wszystkim kompetencjami, doświadczeniem i kwalifikacjami kandydatów. Nikt z aktualnie zatrudnionych pracowników nie jest moją rodziną – podkreśla Monika Kujawska.

Swoją odpowiedź podsumowuje odpowiadając na zarzut braku kompetencji i doświadczenia względem swojej osoby, który przewija się w zwykle anonimowych komentarzach. – Żadna z osób, która do tej pory pełniła funkcję prezesa, nie była przygotowana merytorycznie z każdego tematu, którymi zajmują się obie spółki, nie jest to możliwe, od tego, żeby merytorycznie pomóc prezesom są właśnie kierownicy i pracownicy, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach. Oczywiście podstawowa wiedza w każdym temacie jest ważna i należy próbować ją posiąść w jak najszerszym zakresie, co czynię każdego dnia. Mam wykształcenie prawnicze, ukończyłam kilka kierunków studiów podyplomowych i nadal się uczę, aktualnie kończę MBA. Uważam jednak, że to nie wykształcenie, a predyspozycje i chęć pracy dla dobra Gminy jest najważniejsza. Chętnie podejmuję wyzwania, nie boję się zmian, potrafię rozmawiać z każdym i staram się pokonywać różne wyzwania. Przede wszystkim zależy mi na tej Gminie, bo jestem od urodzenia jej mieszkanką. Dlatego chciałabym, żeby firma była wizytówką Gminy, żeby jakość usług była coraz wyższa, a to niestety musi wiązać się ze zmianami, aby spółki w wielu aspektach działały lepiej. To długofalowy proces, który wymaga czasami niepopularnych i trudnych decyzji. Liczę na zrozumienie mieszkańców i pracowników, że te zmiany są nieuchronne i konieczne – kończy prezes Kujawska.

Siedziba ZUK i PUK przy ulicy Sowinieckiej w Mosinie.

Siedziba ZUK i PUK przy ulicy Sowinieckiej w Mosinie.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (358)

 • gość
  środa, 5 kwi, 2023, 11:58:43 |

  Praca opiekunek nie ma charakteru świadczenia umowy o pracę – czyli wyzysk i śmieciowe umowy w spółce gminnej. 11 godzin pracy dziennie ale umowa się nie należy

 • Mieszkanka
  środa, 5 kwi, 2023, 12:23:17 |

  Jakoś mnie pani Kujawska nie przekonała, na papierze te oświadczenia wyglądają ładnie, jak miało się kontakt z osobami zarządzającymi obiema spółkami i słyszy się to i owo od pracowników, to już różowe okulary spadają.
  I owszem – zmiany są potrzebne, mentalny PRL musi odejść, tylko czy ta pani i jej kierownik osiągną to stosowanymi przez siebie paskudnymi metodami, to wątpię. Z punktu widzenia prezesa kierownik może być super, jednak skoro tyle osób pisze o jego bucie, zadufaniu w sobie i braku szacunku do innych, to może czas pojąć,że coś w tym jest.
  O traktowaniu opiekunek nie wspomnę, umowa zlecenie, brak zabezpieczenia, dwa miesiące w roku bez dochodu (i tak marnego), bez ubezpieczenia itp. Może pani Kujawska sprawdzi, jak to jest pracować w ten sposób i zawiesi sobie pensję na dwa miesiące?

 • karp
  środa, 5 kwi, 2023, 12:40:46 |

  Moim zdaniem opiekunki powinny mieć umowy o pracę.Nie powinny być jednak zatrudniane przez ZUK/PUK.Żadna z gminnych spółek nie specjalizuje się w opiece nad dziećmi.Dzieci i śmieci to niedobre połączenie.Opiekunki powinny być pracownikami samorządowymi.
  https://www.portaloswiatowy.pl/wynagrodzenie-zasadnicze-pracownikow-niepedagogicznych/wynagrodzenie-opiekuna-w-autobusie-szkolnym-19612.html

 • gość
  środa, 5 kwi, 2023, 13:54:28 |

  Ważne że Pani Prezes ma umowę o pracę i całkiem niezłą płacę. Reszta się nie liczy.

 • Gość
  środa, 5 kwi, 2023, 14:17:22 |

  Pani prezes ma ładną umowę bo jest po prostu ładna, nieraz się tak zdarza. Ładne kobiety mają często i ładną pracę i nierzadko życie usłane różami. Tak było jest i będzie. Ona nie jest winna że jest atrakcyjna, natura tak zdecydowała.

 • Gość
  środa, 5 kwi, 2023, 14:47:58 |

  Często jest też i tak, że ładne kobiety mają czyste intencje. Ja myślę, że tu zachodzi taka sytuacja i warto to wsiąść pod uwagę przy ferowaniu opinii.
  Ja Pani Monice życzę zdrowych i spokojnych świat wielkanocnych a zawodowo samych sukcesów!

  • Gość
   środa, 5 kwi, 2023, 16:51:36 |

   Ładnym kobietom jest w życiu łatwiej bo mają swoich białych rycerzy. A ci w swoim ślinotoku potrafią rozum stracić dla nich. Dają im władze i pieniądze. Co zrobiła Ewa w raju? Co zrobiła Pandora z puszką? Gdzie diabeł nie może tam babę pośle. Mielocha nie ma ale nadal rozrabia. Jak to możliwe?!

 • karp
  środa, 5 kwi, 2023, 15:05:24 |

  „Dlatego praca opiekunek w naszej ocenie nie ma charakteru świadczenia umowy o pracę – dodaje prezes spółek.”
  Źle to brzmi w ustach pani prezes. Ona sama już chyba zapomniała o tym,że przez pół roku pobierała jednocześnie wynagrodzenie jako Sekretarz Gminy i prezes 2 spółek komunalnych.Nie sądzę,by dla każdego z podmiotów codziennie świadczyła pracę po 8 godzin dziennie.Na koniec roku poplątała się w oświadczeniach majątkowych,które złożone na ten sam dzień różniły się o kilkadziesiąt tysięcy.Opiekunki o tyle by się nie pomyliły.
  Panie opiekunki pewnie kochają gminę jak pani
  prezes,ale podobnie jak ona tą miłością się nie najedzą. Burmistrz nie przyjeżdżał na ulice przy których mieszkają z totumfackim Jakubem i nie obiecywał im budowę drogi…
  Nauczyciele też mają wakacje,ale nie pracują na umowy zlecenia i nie są zatrudniani przez ZUK/PUK.
  Pani Monika chyba zbyt długo przebywała w towarzystwie
  Natenczasa i prawnika z Dupiewa i nasiąkła dupiewskim prawem.
  Ten konflikt to też sprawdzian dla nowych władz gminy.
  Zobaczymy czy burmistrz Michalak podzieli pogląd pani
  prezes co do umów śmieciowych dla opiekunek.To skórka od banana na której każda władza może się pośliznąć.
  Poprzednik nie potrzebował skórki.

 • Płotka
  środa, 5 kwi, 2023, 15:33:27 |

  Widzimisię, że pani Prezes spała na zajęciach z prawa pracy. Jak już pisałem, opiekunki powinny wystąpić do sądu o ustalenie, ze czynności które wykonują w ramach umowy zlecenia są faktycznie czynnościami wykonywanymi w ramach umowy o pracę.
  Burmistrz Dominik od rozwiązania problemu w ZUK-u woli sadzić kwiatki w czasie pracy w ramach … właśnie, jakiej umowy ?

  • karp
   środa, 5 kwi, 2023, 16:36:22 |

   Dobra rada,ale niewykluczone,że władze gminy sobie z tym porqdzą,bo scedowanie obowiązku gminy na spółkę jest dla mnie w tym przypadku niezrozumiałe.Jak mówi radny,któremu odpuszczono więcej niż zarabiają wszystkie opiekunki:”bezpieczeństwo jest najważniejsze”. Jeśli sadzenie kwiatków pozwoli złapać
   natchnienie,to jestem za.Mam nadzieję,że pan burmistrz podzieli się swoją wiedzą z ZUK i ten przestanie sadzić drzewa w grudniu.

   • Gość
    środa, 5 kwi, 2023, 16:48:50 |

    @karp nie dość, że w grudniu to w szczerym polu. Wycinamy w centrum, a nasadzenia kompensacyjne na polu rolnym w Bolesławcu. Taka zaradna gmina.

   • Gość
    środa, 5 kwi, 2023, 17:22:10 |

    A to sadzenie kwiatków to w ramach oszczędności prawda? Bo stawka proponowana przez ZUK zarządzany przez Kujawską jest astronomiczna. Tak wygląda dojenie gminy. Chyba za dużo pracowników w UM jest skoro wychodzą sadzić rośliny.

 • Lektor pisma
  środa, 5 kwi, 2023, 16:10:29 |

  Spanie na zajęciach z prawa pracy to jedno, spanie na zajęciach z etyki to drugie. Trzecie to być protegowaną przenajświętszego lektora pisma świętego, a nie szanowanie zasad współżycia społecznego. Czwarte pobieranie uposażenia o jakim panie opiekunki mogą tylko marzyć. Ba! 3/4 naszego społeczeństwa może marzyć. Są dwa warunki kiedy mierny prawnik robi karierę w samorządzie. Ma koneksje i nie ma skrupułów. Spektakularna kariera w magistracie potem przesunięcie w niejasnych okolicznością na prezesa, za dwa razy wyższa pensje. A kompetencje? A co to takiego.

  • Poncjusz
   środa, 5 kwi, 2023, 20:03:42 |

   Tak czy inaczej: zawsze i wszędzie i po kolędzie ***** ***!

 • Gość
  środa, 5 kwi, 2023, 16:37:43 |

  Pani Monika jest Ok. Te wylewane wyżej fekalia są, zgodne z pr. pracy, art. 5 kc (zws) …
  Nowy burmistrz wynagrodzenia nie zmienił to do niego z ansami.
  Religi bym w to nie mieszał.

 • Opiekunka szkolna Beata Adamska
  środa, 5 kwi, 2023, 18:34:51 |

  Miałam więcej nie pisać, ale muszę to ujawnić żeby sprawa opiekunek była jasna.
  Przez 25 lat do roku szkolnego 2019/2020 opiekunki pracowały na umowach o pracę czyli przez te wszystkie lata umowy te spełniały znamiona stosunku pracy. Jednak w roku szkolnym 2020/2021 „ wypchnięto” opiekunki na umowy-zlecenia . Kilka osób wtedy odeszło nie godząc się na taki przekręt niezgodny z prawem pracy, ponieważ nie wolno zastępować umów o pracę umowami- zlecenie, bo wtedy każdego pracownika można by pozbawić umowy o pracę, a zatem wszystkich świadczeń pracowniczych.
  Odnosząc się do słów Pani Prezes to żadna opiekunka nie pracuje 3 godziny dziennie, co można zweryfikować w ustalonym harmonogramie pracy opiekunek.
  Przykro, że Pani Prezes jest kobietą i pozwala na pracę innych kobiet po 11 godzin dziennie na umowę-zlecenie.

 • Gość
  środa, 5 kwi, 2023, 18:47:17 |

  Teraz widzę że Mieloch miał rację chociaż przychodzi mi to ciężko. Kujawska dobrze robi. Przecież ona działa dla dobra gminy, dlaczego mamy płacić więcej. Jak komuś się nie podoba praca na takich warunkach to po prostu jej nie robi i idzie gdzie indziej tam gdzie dostanie umowę o pracę. Czym się różni zarządzanie spółki gminnej od zarządzania spółki każdej innej? Jednym z czynników jest rentowności i Zysk i tym musi kierować się jej prezes. I całe szczęście że mamy taką prezes.

 • Beata Adamska
  środa, 5 kwi, 2023, 19:07:36 |

  To dla rentowności Firm ŻUK i PUK należy zmienić wszystkim pracownikom umowy o pracę na umowy-zlecenia włącznie z Zarządem i zobaczymy jaka będzie szczęśliwość.
  A tak apropos to może Anonim będzie odważny i się przedstawi?

  • Jan Karpiński
   wtorek, 11 kwi, 2023, 10:06:47 |

   I myśli Pani że podpisanie się imieniem i nazwiskiem na forum gdzie nie ma obowiązku rejestracji/weryfikacji tożsamości ma jakiekolwiek znaczenie? I czy ogolnie musi być zgodne z prawdą?

   • Gość
    wtorek, 11 kwi, 2023, 10:16:07 |

    A myśli Pan, że jak jest obowiązek rejestracji to wszyscy użytkownicy poświadczają swoje dane osobowe podpisem kwalifikowanym? Popatrz na facebooka, ile tam jest fikcyjnych kont.

    • Mieszkaniec aka Jan Karpiński
     wtorek, 11 kwi, 2023, 10:52:50 |

     Dlatego uważam że powoływanie się na to że ktoś wpisał jakiekolwiek imie i nazwisko to automatycznie się „weryfikuje” i podnosi wartość komentarza jest dla mnie co najmniej śmieszne…

 • Gość
  środa, 5 kwi, 2023, 20:01:18 |

  Ktoś chciałby zrównać zarządzanie spółkami gminnymi z zarządzaniem Mopsem. Tego się nie da.

 • Gość
  środa, 5 kwi, 2023, 20:12:40 |

  Takich bzdur jak Kujawska napisała to jeszcze w życiu nie widziałem , takie pierdoly pisze ze szok . NASLANIE dedektywa na własnych pracowników uważa, że dla dobra firmy to zrobiła. KOBIETO jesteś niby prawnikiem jak z kozi dupy trąba mając wiedzę, że niby są kradzieże to dlaczego nie wezwała organów ścigana co,????? To jest podstawowe pytanie , nie wzywała bo twój fagas Frydrychowicz też kradł a teraz zwalasz winę na pracowników . ROBIŁAŚ kontrolę pojazdów poza obecnością kierowców i twierdzisz, że w czasie pracy,!!!! CIEKAWE czy jest protokół spisany w obecności każdego kierowcy o przeszukaniu i co znalezione Kobieto zmień profesjie i zatrudnij się u RUTKOWSKIEGO a nie banaluki wciskasz nam tu na portalu aby się wybielić oszczędź sobie wstydu….. bo już o tobie całą gmina gada i śmieje

  • Mieszkaniec
   wtorek, 11 kwi, 2023, 11:00:11 |

   z kogo gmina się śmieje i o kim gada, to bym się zastanowił, bo osoba nie uwikłana rodzinnie czy pracowniczo w ten konflikt i patrząca na to z zewnątrz ma równy ubaw z jednych i drugich.
   W sensie – z kierownictwa za nieudolne próby wprowadzenia sensownego 'ładu” i z pracowników którzy za wszelką cenę próbują utrzymać „stary porządek”.
   Sorry, ale jeśli dziecko miałoby 4 nauczyciela który nie potrafi go nauczyć postawowego materiału to to raczej nie jest wina tych nauczycieli, tylko dziecka.
   Tak samo w przypadku ZUKu, jeśli jest już któryś z kolei prezes/kieronik i cały czas wg pracowników jest zły, to ja bym się jednak zastanowił czy problem jednak nie leży po stronie pracowników.

 • Gość
  środa, 5 kwi, 2023, 20:21:51 |

  Boże słodki tylko współczuć Kujawskiej z czym ona musi się mierzyć. Skąd ona bierze na to siłę?

  • Przemysław zaradny
   środa, 5 kwi, 2023, 22:00:38 |

   Podobno łyka amantadynę, którą ekspert od walki z covid Przemysław zalecał na konferencji we Wrocławiu, gdzie razem z Pośpiesznym Janem mieli prelekcje jako eksperci.

   • Gość
    czwartek, 6 kwi, 2023, 7:29:14 |

    Kto wie, może łyka a może w czopkach przyjmowana jest.

 • Gość
  środa, 5 kwi, 2023, 20:28:16 |

  Jest ładna a przede wszystkim dobrze się ubiera to nieraz więcej niż uroda z którą się rodzimy. Natomiast ubiór wynika z dobrego smaku stylu urodzenia i w jakiej części starannego wykształcenia (jest prawniczką) i pracy. Bravo Pani Moniko!
  I proszę spuścić coś wpisy które są tylko wynikiem zawiści i zazdrości.

 • Pecunia non olet
  środa, 5 kwi, 2023, 20:35:41 |

  Z kapusty. Nikt za takie umiejętności nie zapłaci na rynku pracy 20.000,00.

 • Gość
  środa, 5 kwi, 2023, 20:46:22 |

  Opiekunki powinny założyć własną działalność i świadczyć usługi w tym zakresie dla gminy, wystawiać faktury jak każdy inny podmiot tak by było sprawiedliwie i uczciwie dla tych co tak robią. Każdy by chciał taki parasol ochronny.

  • @gość
   środa, 5 kwi, 2023, 22:47:03 |

   Tak, tak. To pisał dorbkiewicz, mebalrz z Krosna co pali śmieciami. To nie XIX wieczna manufaktura. To nie lata 90 i współczesny wyzysk. Doucz się trochę. A ty jesteś na swojej działalności?

 • karp
  środa, 5 kwi, 2023, 20:51:16 |

  Widzę szlaban w ZUK na poruszanie tematu autobusów stojących bezużytecznie na placu. W pełni rozumiem potrzebę wymiany taboru.Złomek przez 10 lat kupił tylko nowe WUKO.Przed zakupem powinny zostać jednak rozpoznane potrzeby i możliwości autobusów w realnych gminnych warunkach.Zakup autobusów,bez oglądania na infrastrukturę wygląda na wtopę.
  Spór sporem ,ale ustalenie kto uczestniczył w procesie decyzyjnym nie powinno być trudne i powinien zrobić to burmistrz.Chyba nie zrobił tego wąsko wyspecjalizowany w dziedzinie covid 19 burmistrz Przemysław Natenczas?

  • Gość
   środa, 5 kwi, 2023, 22:10:01 |

   Dwa nowe Solarisy stoją i rdzewieją. Autobus wycieczkowy stoi. Ile wycieczek obsłużył już ten autobus? Jaka jest stopa zwrotu tego pojazdu? Tylko w komunalnej spółce możliwe jest kupowanie sprzętu niezdatnego do realizacji zadań tej spółki.

  • gość
   środa, 5 kwi, 2023, 23:09:53 |

   ojcem krzesnym solarisów jest Mieloch i spółka

   • Gość
    czwartek, 6 kwi, 2023, 9:52:46 |

    Czy pleban Adam albo TW Edward pokropili już Solarisy? Pierwszy Solaris będzie nosił imię: Jan, drugi Solaris będzie nosił imię: Paweł a autobus wycieczkowy będzie nosił imię: II. Ameeen.

    • Mieszkaniec
     czwartek, 13 kwi, 2023, 13:16:10 |

     znowu na przepustkę Cie wypuścili?

     • Gość
      piątek, 14 kwi, 2023, 8:15:29 |

      Mieszkaniec, idź wyspowiadać się u TW Edwarda i wracaj do Kościana.

     • Mieszkaniec
      piątek, 14 kwi, 2023, 13:34:24 |

      Widze ze nawet w swoich wypowiedziach na zasadzie przeniesienia podajesz w jakim zakładzie Cie zamykają! :) Po Twoich postach widać że kiepsko tam leczą – postępów brak.

     • Gość
      piątek, 14 kwi, 2023, 22:01:26 |

      Mieszkaniec, twój bełkot świadczy, że przeszedłeś lobotomię. Co, rękawy masz za długie w marynarce i plączą się ci pod nogami? Kiepskiego krawca macie w Kościańskiej dziekance. Pochwal się co ulepiłeś ostatnio na zajęciach. :)))

 • Przemysław zaradny
  środa, 5 kwi, 2023, 21:57:28 |

  Umowy śmieciowe dla opiekunek, wyzysk przez 11 godziny, dla pozostałych pracowników szeregowych najniższa krajowa. Pani prezes kilkanaście tysięcy złotych, bo jest koleżanką i protegowaną Przemysława Mielocha. Doświadczenie w branży = zero. Włodzimierz Koralewski prezes spółki basenowej, która nawet łopaty nie wbiła zarobek 147 tysięcy złotych w 2021 roku. W 2022 122 tysiące. Źródło: http://bip.um.mosina.pl/zasoby/files/oswiadczenia_majatkowe/2022/wlodzimierz-koralewski.pdf

 • Przemysław zaradny
  środa, 5 kwi, 2023, 21:57:58 |

  Umowy śmieciowe dla opiekunek, wyzysk przez 11 godziny, dla pozostałych pracowników szeregowych najniższa krajowa. Pani prezes kilkanaście tysięcy złotych, bo jest koleżanką i protegowaną Przemysława Mielocha. Doświadczenie w branży = zero. Włodzimierz Koralewski prezes spółki basenowej, która nawet łopaty nie wbiła zarobek 147 tysięcy złotych w 2021 roku. W 2022 122 tysiące. Źródło: bip.um.mosina.pl/zasoby/files/oswiadczenia_majatkowe/2022/wlodzimierz-koralewski.pdf

 • Gość
  środa, 5 kwi, 2023, 22:04:32 |

  No i.

 • Gość
  środa, 5 kwi, 2023, 22:16:19 |

  Koralewski jeszcze nie jest wcale taki drogi. Nie wiem o co to larum.

  • Gość
   czwartek, 6 kwi, 2023, 9:05:58 |

   Włodek Koralewski + jego basenowa ekipa z RN: radna mec. Paulina Kubacka, Rafał Ratajczak, Adam Andrzej Wdowicki. Ktoś rekrutował w końcu i wybrał Włodka oraz od początku „wiedział”, że nie powinien być prezesem. Włodek znikąd się nie pojawił, został wybrany i przez ponad dwa lata za aprobatą „budował basen”. Radna Kubacka powinna na sesji RM przedstawić szczegóły działalności spółki basenowej. Wodociąg leśny w Pecnej jest misterną układanką w zestawieniu ze spółką basenową.

 • karp
  środa, 5 kwi, 2023, 23:15:33 |

  W Mosinie jest Eldorado dla rodzin popegeerowskich.
  Z funduszy na poprawę ich bytu zakupiono śmieciarki,które
  będą im służyć.Teraz wystarczy policzyć te rodziny,oznakować ich domostwa,żeby obsługa nie pomyliła ich z jakimś kułakiem i będzie git.

 • Mosiniak
  środa, 5 kwi, 2023, 23:34:50 |

  Proponuję, by p.Kujawska zrobiła audyt samej siebie. Słabych metod uczą na tych podyplomówkach. I ta mania wyższości – prawo to, prawo tamto. A wystarczy być człowiekiem – prostym, ale mądrym, rozumiejącym ludzi, nie zorientowanym na „karierę”. Niemniej, Mieloch promując swą pupilke i tak już ustawił ją na całe życie… Błyskawiczna kariera – to musi być wybitny umysł! No chyba że… No właśnie!

 • Mosiniak
  czwartek, 6 kwi, 2023, 0:37:37 |

  I jeszcze dodam… Obejmowała stanowisko prezesa, dobrze wiedząc, że nie ma pojęcia o specyfice pracy. Lubi wyzwania? Naprawdę? A nie lepiej powoli zdobywać kolejne szczeble „kariery”? Teraz właśnie wychodzi, że zarządzanie ludźmi wymaga jednak doświadczenia, nie mówiąc o kompetencjach umożliwiającyh podejmowanie strategicznych decyzji w kwestiach merytorycznych. Już nie wspomnę że zarzekała się, że nie zamierza startować w konkursie na prezesa. No w sumie nie startowała… Takie rzeczy tylko w Mosinie. Cała ta sytuacja nieustannie budzi niesmak.

 • Gość
  czwartek, 6 kwi, 2023, 6:31:53 |

  Mosiniak takie jest życie i ty tego nie zmienisz. Tak już musi być.

 • Marek
  czwartek, 6 kwi, 2023, 7:27:48 |

  Widzę, że niektórych strasznie boli to, że jakaś kobieta radzi sobie lepiej finansowo od nich, smutna jest ta nagonka, ciekawe co na to specjaliści od socjologii i psychologii, kobietom jednak na rynku pracy jest gorzej, szczególnie na wysokich stanowiskach. Ciągle coś muszą udowadniać, to samo przeżywała kiedyś moja druga połowa. Czy gdyby prezesem był mężczyzna, byłaby taka sama nienawiść? Jakoś Strażyńskiemu i Gurgunowi kasy nie wypominaliście. Poza tym prezesi zdaje się, że nie mają umów o pracę, tylko coś na kształt umów zleceń. Osobiście zadziwia mnie to, że nikt nie zwrócił uwagi na to, że sprawa trafiła do prokuratury. Przecież tego żądaliście od Gurguna i Mielocha, nawet na sesji o tym była mowa. A teraz? sprawa w prokuraturze, Kujawska zła. Zastanawiają mnie też pretensje, zdaje się jakiegoś pracownika, pewnie kierowcy, że auta były sprawdzane po pracy i to bez zgody kierowcy. Nie wiem czy się śmiać, czy płakać nad losem tego biednego kierowcy, któremu pracodawca śmie sprawdzić auto po pracy. A kiedy miał to zrobić, skoro zapewne jeździcie cały dzień? Czy to jego prywatne auto było sprawdzane, czy służbowa śmieciarka? Dla mnie te ataki, to jakieś straszne ukamienowanie, w sam raz w klimacie zbliżającego się święta, Mosina osiągnęła właśnie dno.

 • Gość
  czwartek, 6 kwi, 2023, 8:41:43 |

  @ odp Marek ? Czytając twoje komentarze to można się śmiać właśnie Bo na detektywa nie pracujesz a na pewno jesteś dupowlazem Fydrychowicza i Kujawskiej jeżeli masz taka wiedzę na ten temat czyli jesteś pracownikiem??? Moje zdanie jest takie ,jeżeli była kontroli pojazdów przez pracodawcę powinno to się odbywać w czasie jeszcze pracy kiedy pracownik jest dyspozycyjny ,i w jego obecności przeprowadzona kontroli,po drugie powiela być spisana notatka służbowa z oględzin i podpisana przez pracownika ??nikt o tym nie mówi czy coś takiego było PRACOWNIKU PAMIETAJ OTYM ,ZE JEZELI NIE BYLES OBECNY PRZY TYM NIC NIE PODPISYWALES MOGA CIE HAKNAC W DUPE!!!! .Tak samo jak masz kontroli przez policję to jesteś OBECNY PRZY rewizji czy nie Marek!!! KUJAWSKA zapewne nie ma żadnych dowodów ,a jeżeli coś tam ma bez protokołu podpisanego przez pracownika to nie jest żaden dowód ona jest PRAWNIKIEM i nie wie o TYM ,że sąd to obalić!!!!Śmieszne Pani Kujawska Kojena sprawa ,jeżeli zgłosiła to do Prokuratury ,to nie znaczy ,że coś z tego wyniknie jest etap przygotowania dowodów przesłuchania przez policję nigdy to nie znaczy ,że DOJDZIE DO SADU I SKAZANIA!!Śmiesznie nie zrozumiale Pani Kujawska ,jest coś takiego jak nie wolność i dowody bardzo słabe i sprawa może być umorzona przed szczęściem postępowania karnego.WIERZE W NIE WINNOSC PRACOWNIKOW A KUJAWSKA LEPIEJ ,ZEBY PRZESTALA I ODDALA SIE ONA PROKURATURZE

 • Beata Adamska
  czwartek, 6 kwi, 2023, 9:39:00 |

  Szanowny , aktywny Marku
  Negatywne emocje są niestety po obu stronach i płeć Prezesa nie ma tutaj żadnego znaczenia.
  Jeszcze nie spotkałam się jednak z sytuacją, w której Zarząd oskarża pracowników o kradzież paliwa, psując tym samym opinię wszystkim zatrudnionym w firmie pracownikom i pokazując tym samym swoją nieudolność w nadzorze. Pani Prezes nie potrafiła określić skali tego procederu i nikogo, nawet przy pomocy Biura Detektywistycznego nie złapano na kradzieży paliwa, ale Zarząd wie, że paliwo w jakiś cudowny sposób znika, tylko nie wiadomo kiedy, kto i jak. Nie wiadomo też jakie są z tego tytułu straty materialne. Owszem do Prokuratury zostało złożone zawiadomienie, ale o możliwości popełnienia przestępstwa. Więc kradną czy nie kradną?
  Pozostawiam to pytanie bez odpowiedzi.

 • karp
  czwartek, 6 kwi, 2023, 10:10:10 |

  Mam pytanie w sprawie rzekomej winy kierowców.
  Co było pierwsze jajko czy kura?
  Czy najpierw stwierdzono że jumają paliwo,czy po zapisaniu do związków zaczęto szukać na nich haków?
  Ja trochę postrzegam funkcjonowanie waszych spółek jako hakerstwo.Główny przedmiot działalności to szukanie haków,gdzie wszyscy chcą mieć haki na wszystkich.To kultura organizacyjna rodem z Dopiewa.
  W podobny sposób funkcjonował UG Dopiewo do 2010 roku.
  Najlepiej tam miał pracownik który miał haki na wójta,bo nic nie musiał robić.Później ta kultura organizacyjna przyjechała Skodą Superb do Mosiny,gdzie
  przez 10 lat zdążyła się zagnieździć i do dziś nie została wypleniona.Mam nadzieję ,że Dzida z ZUK się ze mną zgodzi,bo awans zawdzięcza właśnie zbieraniu haków na pracowników,którzy przestali się podobać zarządowi.

  • Gość
   czwartek, 6 kwi, 2023, 12:20:28 |

   Karp obudź się, nie śpij na lekcji!

  • Gość
   czwartek, 6 kwi, 2023, 14:04:43 |

   Karp, co do jajka i kury: oczywiście że pierwsza była kura, wszyscy przecie to wiedzą.

  • Mieszkaniec
   wtorek, 11 kwi, 2023, 11:07:38 |

   Prosta sprawa – sprawdzić staże pracy pracowników szeregowych. Jeśli są tacy którzy „uchowali” się przez wiele zmian, można domniewymać że to im nie pasują nowe porządki. Każdy wie jak pracuje się w „państwowych” spółkach, gdzie mimo teoretycznie nie za wysokich zarobków, i gdzie można by iść gdziekolwiek indziej i zarabać dużo więcej. Biorąc to pod uwagę i to że niektórzy tam są już pracownikami „z zasiedzenia” to chyba można by się zapytać czy to nie znaczy , że albo ta praca jest taka że nie przepracowują się, albo że czerpią inne profity z tego.

 • Jolka
  czwartek, 6 kwi, 2023, 10:12:52 |

  Podsumowując, atmosfera jest zajebista, menager wszedł na wyższy poziom motywowania załogi do wydajności i zaangażowania w pracę. Nie wieszczę przyszłości bo każda firma to ludzie, a nie maszyny i brak umiejętności zarządzania zespołem dyskwalifikuje menagera.
  Nic już z tego nie będzie, ta rura będzie zaciągać już tylko więcej szamba, a że całej załogi nie idzie wymienić trzeba zmienić menagera bo nie dał rady.

 • Beata Adamska
  czwartek, 6 kwi, 2023, 10:29:08 |

  A to przepisy prawne na uspokojenie sytuacji w naszej firmie:

  Jednym z zadań menedżerów jest modelowanie właściwych relacji w zespole. Podstawą do tego są stosunki na linii przełożony – podwładny. Równie ważne jest monitorowanie sytuacji w grupie oraz interweniowanie, gdy pojawia się sytuacja zagrażająca efektywności pracy. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w relacjach interpersonalnych w danym dziale lub zespole, pracodawca ma prawo wyciągnąć konsekwencje wobec menedżera, który poprzez niewłaściwe zarządzanie ich nie dostrzegł i co gorsza, w porę im nie zapobiegł.
  Brak odpowiednich umiejętności menedżerów w zakresie organizacji pracy podległego zespołu oraz zarządzania relacjami może narazić firmę na konkretne szkody np. fluktuację pracowników, obniżenie jakości i efektywności pracy, ryzyko odszkodowawcze w przypadku skarg pracowników na dyskryminację oraz mobbing, czy naruszenie dóbr osobistych. Jeśli to kierownik lub menedżer generuje konflikty, ubliża podwładnym, wprowadza nerwową atmosferę oraz nieumiejętnie zarządza zespołem, jego zachowanie może zostać zakwalifikowane jako ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych (art. 52 § 1 pkt 1 Kp). W tej sytuacji pracodawca musi przedsięwziąć
  odpowiednie kroki, a jeśli one nie przyniosą rezultatów – ma prawo rozwiązać umowę z taką osobą.

  • Gość
   czwartek, 6 kwi, 2023, 11:42:38 |

   Teraz każda krawcowa będzie się robiła prawnikiem bo zerżnie z Internetu i albo przyniesie blokiem jeśli umie albo wnuczuś jej pomoże i myśli że ma racje.

   Uwaga ogólna p: rozumienie i stosowanie prawa to nie jest umiejętność czytania bo gdyby tak było to każdy uczeń byłby prawnikiem.

   Ostatnio słyszałem u lekarza jak jedna pani mówiła do pani doktor że nie ma racji bo ona wyczytała w Internecie że jest tak i tak.

   Adamska plecie bzdury których w dodatku znaczenia nie rozumie i rozumieć nie może.

 • Gość
  czwartek, 6 kwi, 2023, 11:11:59 |

  Adamska na prezydenta! W myśl zasady im głupszy tym lepszy!

 • Marek
  czwartek, 6 kwi, 2023, 11:15:55 |

  Szanowna Pani Beato, żeby zgłosić takie sprawy prokuraturze, wystarczy uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, a nie złapanie kogoś za rękę i prezes, jako osoba publiczna ma obowiązek reagować w takiej sytuacji, bo w przeciwnym razie naraża się na konsekwencje prawne. Skąd aktualny prezes może wiedzieć ile litrów ukradli, skoro ponoć dzieje się to od lat? Nie ma to znaczenia dla sprawy. Inna kwestia, że prokuratura może sprawę szybko umorzyć z różnych przyczyn. Co nie zmienia faktu, że zgłoszenie w mojej opinii było obowiązkiem prezesa.

 • Beata Adamska
  czwartek, 6 kwi, 2023, 11:18:50 |

  Nikogo nie obrażam, piszę merytorycznie i prawdę, a do tego mam odwagę podać swoją tożsamość.

  • Gość
   czwartek, 6 kwi, 2023, 11:44:03 |

   To rzeczywiście odwaga, koń by się uśmiał. Ja z kolei wolałbym żeby pani nie pisała identyfikując się z imieniem i nazwiskiem bo wtedy ma pani jakiś interes w tym a posty anonimowe są bardziej obiektywne.

 • MIESZKANIEC GMINY
  czwartek, 6 kwi, 2023, 11:26:30 |

  BRAWO PANI PREZES MONIKA KUJAWSKA SUPER ARTYKUŁ ROZWÓJ FIRMY I DO PRZODU ALE PRACOWNIKOM TO SIĘ NIE PODOBA JEST WYJSCIE JAK SIĘ NIE PODOBA TO NIECH SZUKAJĄ INNEJ PRACY A NIE MIESZAJ SWOIM KOLEGOM W GŁOWACH I PRZESZKADZAJA PANI PREZES W ROZWOJU FIRMY OCZERNIAJĄ PANIĄ PREZES I PANA KIEROWNIKA FRYDRYCHOWICZA TAK ZMIANY BOLĄ KIEROWCÓW I PRACOWNIKÓW MOŻE NIE WSZYSTKICH. OCZERNIAJĄ CAŁĄ FIRMĘ NA ZEWNĄTRZ CO ŚWIADCZY BARDZO ŻLE O NICH WCZEŚNIEJ BYŁ PEŁEN LUZ TO IM PASOWAŁO BAŁAGAN NIKT NIE ZWRACAŁ NA NIC UWAGI A PANOWIE KIEROWCY ROBILI CO UWAŻALI I NIC I BYŁO SUPER (BAL WSZYSTKICH) MAŁO TEGO NIC NIE PISALI NA PREZESÓW KIEROWNIKÓW BO BYŁ PRZEŚLICZNIE (WODA ŚWIECONA PROSTO Z LUR ) PEWNE ZMIANY WPROWADZONE I JEST PANI PREZES I KIEROWNIK DO ODWOLANIA KOMPLETNE BEZMUZGOWIE OSÓB KTÓRE PANI PREZES UBLIŻAJĄ I KIEROWNIKOWI FRYDRYCHOWICZOWI LUDZIE SZANOWNI MIESZKANCY OPANUJCIE SIĘ Z TYMI OBELGAMI DAJCIE PRACOWAĆ TEMU ZARZĄDOWI A SAMI ZOBACZYCIE ŻE BĘDZIE SUPER. JAK BY TEGO BYŁO MAŁO TO NAMÓWILI OPIEKUNKI ŻEBY ROBIŁY CHAŁAS MYDLENIE OCZU I PRANIE MÓZGU PRZYPOMINAM MIESZKAŃCOM NORMALNYM ZOBACZYCIE BĘDZIE DOBRZE ŻYCZĘ PANI PREZES MONICE KUJAWSKIEJ I PANU KIEROWNIKOWI FRYDRYCHOWICZOWI ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH CDN.

 • Beata Adamska
  czwartek, 6 kwi, 2023, 11:37:22 |

  Panie Marku,
  A nie daje Panu do myślenia, że skoro wśród objętych obserwacją pracowników nikogo nie „ złapano” na przywłaszczaniu firmowego paliwa to może ktoś kto nie był objęty kontrolą i jest poza zasięgiem sabotuje w celu pozbycia się niewygodnych pracowników z pracy?

 • Jarząbek
  czwartek, 6 kwi, 2023, 11:54:26 |

  @Mieszkaniec Mosiny. To byłem ja, Jarząbek. Pomnik jeszcze proponuję.

 • Gość
  czwartek, 6 kwi, 2023, 12:13:12 |

  Jarząbek ma racje.

 • Beata Adamska
  czwartek, 6 kwi, 2023, 12:19:13 |

  Do: Marek
  Pisze Pan, że …” skąd aktualny Prezes ma wiedzieć ile litrów ukradli”….., to ja się pytam skąd aktualny Prezes wie, że w ogóle ginie to paliwo?
  Przypominam, że są w Firmie rygorystyczne procedury dotyczące paliwa. Jakie , oczywiście nie będę wymieniać, bo to jest tajemnica firmy, więc o co w tym wszystkim chodzi?
  Jak Pan widzi, to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

  • Gość
   czwartek, 6 kwi, 2023, 12:21:33 |

   Adamska wie ale nie powie.

 • Beata Adamska
  czwartek, 6 kwi, 2023, 12:33:58 |

  Ten Anonim to chyba się strasznie denerwuje moimi wpisami, bo tylko ktoś wyprowadzony z równowagi może być taki wredny.

  • orient
   czwartek, 6 kwi, 2023, 12:57:00 |

   To jest prawda Pani Beato. Ja trzymam kciuki za pani sprawę, nie od dzisiaj wiadomo jacy ludzie rządzą tą gminą. Pani jest kolejną osobą, która postanowiła coś z tym zrobić.

 • Marek
  czwartek, 6 kwi, 2023, 13:15:56 |

  Pani Beato, jest Pani pracownikiem tej spółki i mimo to takie rzuca Pani zarzuty wobec zarządu, jakieś sabotaże, podrzucanie dowodów. To chyba już nie odwaga z Pani strony, a zwykła nieroztropność. Skąd aktualny prezes wie, że ginie paliwo? A skąd to wie pół Mosiny? A skąd to wiedział Gurgun? Skąd to wie kierownik? Może Pani ich zapyta, a nie kategorycznie stwierdza, że kradzież to bzdura wymyślona przez Kujawską. Kogo Pani chce w firmie ochronić tymi zarzutami? Afera, którą Pani rozkręca zdaje się, że ma drugie dno…

 • Beata Adamska
  czwartek, 6 kwi, 2023, 13:25:20 |

  Co też Pan sugeruje !!!!!
  Ponieważ póki co to są tylko pomówienia i plotki, podaję w wątpliwość niepotwierdzone zarzuty. Czy jedna strona może pisać co chce, a pracownicy mają milczeć ?
  O jakim drugim dnie Pan pisze?

  • Gość
   czwartek, 6 kwi, 2023, 13:43:10 |

   Trzymajcie mnie,
   pani Beata pisze ,, póki co to są tylko pomówienia”. Pani Beatko pomówienia są penalizowane.

   Dobre imię spółki zostało naruszone i zarząd powinien wystąpić na drogę sądową i dochodzić odszkodowania.

   Pani Beato proszę sobie skopiować z Internetu ,,pomówienie” z czym to
   zjeść i czym prędzej przeprosić na Forum wszystkich dookoła za niefortunne twierdzenia i liczyć na Łaskawość pani prezes.

   • rumcajs
    piątek, 7 kwi, 2023, 16:11:24 |

    Gość gdzie ty żyjesz. Pomówienia są karane? Prokuratura umarza na poczekaniu grube sprawy za wiele tysięcy, a pierdoł to nie biorą na tapetę nawet. W dniu wpłynięcia zawiadomienia jest już napisane umorzenie. Piszę to bez względu na to gdzie tak naprawdę jest problem w ZUK i kto zawinił. No chyba, że ktoś obraził uczucia religijne to już inna para kaloszy.

   • Kurczak
    piątek, 7 kwi, 2023, 17:21:15 |

    „Pani Beato proszę sobie skopiować z Internetu „pomówienie” z czym to zjeść i czym prędzej przeprosić na Forum wszystkich dookoła za niefortunne twierdzenia i liczyć na Łaskawość pani prezes.”

    Ulala… Zaśmierdziało Koreą Północną i Kim Dzong Frydrychounem :)

    Ciekawie macie w tej firmie jeżeli musicie liczyć na Łaskawość Pani Prezes :D

    Pani Kujawska, co czeka Panią Beatę jak nie przeprosi na forum? 10 batów, karcer czy zesłanie na Syberię?

    • do Gościa
     piątek, 7 kwi, 2023, 21:21:18 |

     Proszenie o łaskę to chyba zostało z czasów jak się ministrantem było. Coś mi tu pachnie poradami prosto z plebanii. Jak widać „natenczas” przeszedł do podziemia i teraz daje rady w Internecie. Ciekawe jaki dług wdzięczności ma natenczas do pani prezes. Bo odwrotnie to wiem. Bez ministranta natenczas nie byłoby cudownej kariery i liścia złotego dębu. Natenczas.

     • Jacek
      piątek, 7 kwi, 2023, 22:44:08 |

      Skąd się wziął przydomek Natenczas?

 • Beata Adamska
  czwartek, 6 kwi, 2023, 13:53:47 |

  Czy Pan mnie straszy?
  Nikogo nie obraziłam w przeciwieństwie do Pana, nie zdradziłam tajemnic firmy, zwyczajnie polemizuję.
  Brawo! Proszę wsadzić mnie do więzienia.

 • Gość
  czwartek, 6 kwi, 2023, 13:58:17 |

  Panie Beato, świnie zrobią wszystko żeby utrzymać się przy korycie. Pali im się grunt pod nogami. Tak trzymać.

  • Beata Adamska
   poniedziałek, 10 kwi, 2023, 14:07:10 |

   Gościa bardzo przepraszam, że opacznie zinterpretowałam przesłanie.

 • Beata Adamska
  czwartek, 6 kwi, 2023, 14:17:00 |

  A ta przenośnia to o kim?
  O mnie, pracownikach firmy czy o Zarządzie ?
  Proszę otwartym tekstem pisać żeby wszyscy mieszkańcy zrozumieli co Pan ma na myśli.
  Nie mam zamiaru z Panem więcej dyskutować, bez względu co Pan niemiłego jeszcze napisze, bo to nie o Pana chodzi tylko o dobro mojej też Firmy i konfliktu, którego nie można konstruktywnie rozwiązać mówiąc wyłącznie w kontekście przestępstwa jakim jest kradzież paliwa.

 • Gość
  czwartek, 6 kwi, 2023, 14:34:03 |

  … ,, chodzi tylko o dobro mojej też Firmy i konfliktu, którego nie można konstruktywnie rozwiązać mówiąc wyłącznie w kontekście przestępstwa jakim jest kradzież paliwa”.

  Ok. wycofuje się z dalszego komentowania wpisów pani Beaty. To ponad moje możliwości mimo dużej dozy życzliwość.

 • czwartek, 6 kwi, 2023, 14:53:40 |

  Anonim trzemy od razu krawcowa no jest problem i to straszny we firmie.Anonim cały czas najeżdza pan pani na p.Beatę .Chciałby pan pani pracować po 11 godzin na umowę zlecenie chyba nie.A jeszcze proszę wytłumaczyć fakt Anonim że jak w dzień rewizji pojazdów dziwnym trafem wyłączony był monitoring Bardzo dziwne zajścia

 • czwartek, 6 kwi, 2023, 15:02:31 |

  Anonim proszę nie naskakiwać tak na p.Beate.Prawda w oczy kogoś koło.Czyli jako twoją osobą jest za tym że by działy się takie rzeczy.Otrzywiście jak zachodzi podejrzenie kradzieży należy to zgłosić do odpowiednich służb a nie robić sobie z pracownikami co się podoba.Najlepiej to zastraszyć pracowników i traktować ich jak śmieci zwykłych degeneratów.Wszystko zależy od podejścia zarządu do pracowników.Nie trzeba się lubić w miejscu pracy ale szacunek jest najważniejszy

 • czwartek, 6 kwi, 2023, 15:16:07 |

  Anonim czy ktoś jeszcze nie używa tej nazwy .Jak się czyta te komentarze to tak wygląda jakby dwie osoby tego pseudonimu używały

 • czwartek, 6 kwi, 2023, 15:20:49 |

  Anonim zarzuca pan pani że p Beata ujawniła swoje imię i nazwisko.Ciekawe jakby tak każdy ujawnił swoje dane żeczywiste.Pani Beata ma przysłowiowe jaja się ujawnić .Brawo dla pani

 • czwartek, 6 kwi, 2023, 15:25:29 |

  Marku ty chyba nie należysz do pracowników niższego szczebla.Teraz widać ja ludzie poszczegają pracowników niższego szczebla.Uważacie nas za degeneratów złodziei i nieudaczników.Zero szacunku do ludzi.Jest to żenujące

 • Fyddrychowiczeeeee
  czwartek, 6 kwi, 2023, 17:52:11 |

  Prawda jest taka,aby Związki Zawodowe nie miały przewagi liczebności to trzeba im rozwalić system w postaci oskarżenia o kradzież i zwolnić główne ogniwo aby się rozpadło. TAKI CEL MA FYDRYCHOWICZ KUJAWSKA, CZERWIŃSKA dokładnie w tej kolejności to są osoby winne co się dzieje wewnątrz ZUKU?!!!! A czy rozwala to się okarze wkrótce

 • karp
  czwartek, 6 kwi, 2023, 20:01:14 |

  Kiedy pani Kujawska zastąpiła sygnalistę Gurguna,utrudniała pozyskanie informacji o zużyciu paliwa.Zdecydowała się łamać prawo,odmawiając informacji publicznej.
  „Spółki nie posiadają gotowego wykazu zużycia paliwa, poza tym co najwyżej można mówić o zużyciu paliwa przez pojazdy, a nie przez spółkę, a do tego można posługiwać się ewentualnie kategorią ilości zakupów paliwa, jednakże na przestrzeni wskazanego okresu czasu dla sporządzenia takiego wykazu konieczne byłoby dotarcie do kilkuset dokumentów księgowych i wykonanie stosownej analizy. Również bardzo duży nakład pracy byłby konieczny dla sporządzenia odrębnego zestawienia wszystkich zamówień publicznych z pominięciem tych dotyczących oleju napędowego. W związku z tym nakład pracy umożliwiający sporządzenie zestawień dla wnioskodawcy byłby ogromny, dlatego też żądaną informację należy kwalifikować jako przetworzoną – odpowiada prezes ZUK i PUK Monika Kujawska…”
  https://www.gazeta-mosina.pl/2022/sprawa-kradziezy-paliwa-w-zuk/
  Teraz niezmuszana przez nikogo sama staje się sygnalistką i ogłasza pewne nieprawidłowości w ZUK.
  To nieco dziwne i można zadać pytanie czy te nieprawidłowości nie pojawiły się kiedy stały się komuś do czegoś potrzebne. Pani prezes podjęła bardzo ryzykowną grę,bo patrząc historycznie żaden sygnalista długo miejsca w ZUK/PUK nie zagrzał.Do założenia strony bip ,pani prezes została właściwie zmuszona i zrobiła to na „odwal się”.Ostatnie zmiany są z zeszłego roku.Po odejściu Natenczas Mielocha nagle stała się bardzo proreformatorska.To co kiedyś skrywała dla dobra patrona,teraz odkrywa…

 • Gość
  czwartek, 6 kwi, 2023, 20:28:06 |

  @karp nie bądź dziecko, przecież cały czas idzie za swoim aktualnym szefem. Bo niby za kim ma iść? Jak np wróci p. Mieloch za 1,5 roku albo nastanie Kasprowicz odkryje się dla niego i to będzie naturalne i oczekiwane zachowanie. Nic w tym dziwnego bo to nie funkcja polityczna tylko menadżerska, zarządcza. Tak samo jest w szkole albo na uczelni jak zmienia się dyrekcja. Z tej mąki chleba karpiu nie upieczesz. Coś innego poszukaj. Nie spiesz się.

 • karp
  czwartek, 6 kwi, 2023, 20:50:25 |

  Nie jestem dzieckiem,ani leszczem i dlatego na odległość pachnie mi koniunkturalizmem.Kiedyś w szkole miałem coś o mimikrze.Nic nie chcę piec,dziele się spostrzeżeniami.Ja nie ździwiłbym się nawet,gdyby pojawiła się znowu konieczność zmiany narracji,to jakiś detektyw potwierdzi,że paliwo nie było upuszczane,ale dolewane.Panie burmistrzu Dominiku,proszę nie liczyć na to,że jakiś mediator posprząta stajnię,która nie była ogarniana przez kilkanaście lat.Musi to pan wziąć na klatę.

 • Gość
  czwartek, 6 kwi, 2023, 21:10:44 |

  Owszem coś w tym jest co piszesz. Posprzątać tą stajnie mógł napewno Marciniak albo gorącym żelazem wypalić Kasprowicz ale nie dane im było. Obecny naczelny rozgląda się bojaźliwie dookoła siebie aby stołek przez przypadek nie wymsknął mu się spod siedziska. Miał już dużo sposobności aby coś z tym zrobić. Jego bierność to wyjątkowa aktywność na rzecz kolejnych wyborów. Taką przybrał strategie i ma do niej prawo i trzeba to uszanować.

  • Gość
   czwartek, 6 kwi, 2023, 21:55:12 |

   Mówiąc krótko: cykor. Rządzą nim starsi koledzy: mielochowy Adam i szczwany Roman.

 • Jarek
  czwartek, 6 kwi, 2023, 22:00:11 |

  Tak wygląda mosińskie bagno. Sami niedocenieni prezesi ZUK :-) A co jeden to lepszy. :-)))))

 • Gość
  piątek, 7 kwi, 2023, 7:57:06 |

  Na konflikcie z ZUK można tylko stracić. Dlatego każdy będzie odsuwał problem od siebie. Jak już wyżej ktoś napisał szczwany Roman też dobrze o tym wie i będzie chronił swego wodza jak młodszego brata choćby nawet własną piersią. Taka jest rola Romana dbanie o wizerunek , opracowanie strategii na powtórzenie sukcesu wyborczego i zapobieganie konfliktom. Natomiast Adasia głównym zadaniem jest ćwierkać aż do bólu ile się da na sesjach i poza, ogólnie gdziekolwiek gdzie jest cokolwiek co wykazuje oznaki życia. No i oczywiście utrzymać mielochowy elektorat, choćby nawet te parę głosów. Roman chyba to wymyślił. A to zuch.
  Dobrze to chłopaki skroiły. Kto wie może przed tym trio wcale nietuzinkowa kariera.

  Ktoś dociekliwy spyta: a gdzie są w tym wszystkim nasze biedne opiekunki?
  Moim zdaniem, gdzieś daleko może nawet za siedmioma górami i siedmioma lasami, to według słownika języka polskiego nawet bardzo daleko. Ale czasem bajki mają szczęśliwy koniec i ja wierze, że taki w tym przypadku będzie.

 • Gość
  piątek, 7 kwi, 2023, 8:47:12 |

  Prawda pewnie jest gdzieś po środku… obie strony siebie warte. Widząc podejście pracowników do pracy i metody zarządzania w ZUK i PUK przestaje się człowiek zastanawiać dlaczego w gminie taki syf…
  Przecież to są spółki powołane do najprostszej roboty na świecie, wywożenia śmieci i transportu ludzi w obrębie małej gminy. Widać nawet to zbyt trudne, musi być bałagan, konflikty, podejście urzędnicze „nie bo nie”. Jakość, jak w każdej państwówce rodem z PRL. Tylko mieszkańców szkoda.

 • Stary bywalec
  piątek, 7 kwi, 2023, 9:11:43 |

  Bardzo mądre słowa napisał poprzednik, bycie świadomym pewnych procesów, i dzielenie się nimi, choćby właśnie tutaj na tym forum, wytrąca rządzącemu trio element kamuflażu.

 • karp
  piątek, 7 kwi, 2023, 10:29:18 |

  ’ Żadna z osób, która do tej pory pełniła funkcję prezesa, nie była przygotowana merytorycznie z każdego tematu, którymi zajmują się obie spółki, nie jest to możliwe, od tego, żeby merytorycznie pomóc prezesom są właśnie kierownicy i pracownicy, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach’
  Konkretnie który ze specjalistów podpowiedział,że autobusy,które zalegają na placu są szyte na miarę dla Mosiny?Czy nie była to znowu „specjalistka” Dzida,która ma skróconą drogę do uszka prezesów i pakuje ich na kolejne miny?
  ” Przypomnę, że nieprawidłowości w zakresie gospodarki paliwami zauważył już poprzedni prezes p. Jan Gurgun, rozpoczął proces uszczelniania systemu wraz z kierownikami działów. Ja te działania kontynuuję i rozszerzam, ponieważ wymaga tego sytuacja i dobro spółek – podsumowuje.”
  Ja przypomnę,że ktoś to bagatelizował po odejściu Gurguna i bumerang wrócił.Ktoś zamiatał
  też pod dywan wcześniejsze nieprawidłowości np.sprawę targowiska.Śmieci nazbierało się tyle,że zaczynają wystawać spod dywanu.

 • Gość
  piątek, 7 kwi, 2023, 11:55:05 |

  Na targowisku powinni też zrobić porządek bo wciąż widzimy ,że targowisku się wystawiają ,że są tu czy tam i dzieła zyski z Czerwiska ta z Kazastanu co robi przeważały też z mieszkaniami A zazwyCzaj dzieje się tak ze ci co przy kortach sa to najwięcej kradną a zaś ,że niby pracownicy to robią

 • Nieswój
  piątek, 7 kwi, 2023, 14:33:40 |

  @karp , żeby posprzątać czy uporządkować palące problemy trzeba mieć cohones … a tych brakuje . Burmistrz zderzył się z ścianą , najlepiej niech mediatorzy wezmą to na klatę . No cóż … w czasie corridy nie zawsze torreador wygrywa

  • rumcajs
   piątek, 7 kwi, 2023, 16:08:47 |

   @nieswój – po części się z tobą zgodzę. Źle się dzieje, że burmistrz milczy i czeka aż problem sam się rozwiąże. A problem jest jak widać po ilości komentarzy. Nie zgodzę się tylko z jedna twoja sugestią. Mediatorzy. Wybacz, ale mediatorzy są fantastyczni w… wyciąganiu pieniędzy od stron mediacji. To zawodowcy w takim manipulowaniu, by jak najwięcej „roboczogodzin” wystawić na fakturze. Tu jest potrzebna zdecydowana reakcja burmistrza. Nie radnych, nie mediatorów, ale burmistrza.

 • Gość
  piątek, 7 kwi, 2023, 16:21:26 |

  @rumcajs .. i do tego zmierzam i z Tobą się zgadzam . Burmistrz zdecydowanie powinien zająć się tym problemem , ale mam wrażenie , że boi się odwinąć z bibułki żeby się nie poranić do przyszłych wyborów . Chyba nie tego oczekiwaliśmy od młodego , wygadanego , mającego doświadczenie samorządowe . Chyba , że to puste słowa bez pokrycia .. z wyjątkiem młodego wieku .

  • gosc
   piątek, 7 kwi, 2023, 16:31:29 |

   Żeby oczyścić sytuację w mieście to należy wymienić nie tylko burmistrza czy radnych ale i stare układy w spółkach i innych instytucjach. Trzeba wymienić połowę kadry spółek która pamięta czasy komuny oraz osoby współpracujące i wiedzące o problemie jumy targowiskowej faktur wystawianych przez radnych i wodotrysków leśnych. Gdzie byli związkowcy jak była juma targowa? koledzy kolegom?

 • Okiem Mieszkańca
  piątek, 7 kwi, 2023, 16:37:39 |

  Do Marka (a raczej – Norberta).

  Piszesz, że zadziwia Cię łatwość ferowania wyroków i oceny tylko na podstawie tego co tu piszą prawdopodobnie pracownicy. Faktycznie, pewnie w większości przypadków komentarze piszą pracownicy. A niby kto ma to pisać? Kto od nich zna lepiej Twoje postępowanie? Twoje machlojki i manipulowanie ludźmi? Kto jak nie oni zdążyli poznać Twój brak empatii i szacunku dla pracownika? Twój stosowany wobec innych mobbing?

  Piszesz z ironią o pracy opiekunek. Sugerujesz – „Brak szczególnych kwalifikacji”. Próbujesz umniejszać znaczenie ich pracy, aby nadal pracowały na umowach śmieciowych. Te Panie dbają o bezpieczny przejazd naszych dzieci. To one obarczone są odpowiedzialnością. To nie Pan Frydrychowicz ani Pani Kujawska w przypadku jakiegoś nieszczęścia będą pociągnięci do odpowiedzialności.
  Rozumiem, ich zatrudnienie na umowę o pracę jest dla firmy za drogie. Choć to trochę dziwne, bo w przypadku podobnie zatrudnionego elektryka samochodowego, prywatnie Pana ojca, koszta zatrudnienia nie mają znaczenia. Jego wielotysięczne mało czytelne faktury stały się normą. Pani Prezes zarabia ok 15 tys zł na rękę. Jest to pensja siedmiu (7) pracujących w pełnym wymiarze godzin opiekunek. Związki zawodowe w sprawie niewłaściwych relacji interpersonalnych wykazywały Pana nepotyzm i kolesiostwo. Zatrudnianie rodziny, faworyzowanie nowo przyjętych w ramach wdzięczności popierających Pana postępowanie wobec innych pracowników.

  Panie Burmistrzu, Pan Frydrychowicz jest Pana pracownikiem. Za niewłaściwy stosunek do współpracowników, wprowadzanie złej atmosfery w pracy i skłócanie załogi, u przytłaczającej większości pracowników ZUK ten Pan utracił zaufanie. Jest to podstawa prawna aby tego szkodnika usunąć ze stanowiska. A tak swoją drogą, w przypadku dania wypowiedzenia trzem związkowcom, wystarczyła utrata zaufania tylko dwóch osób: Pana Kierownika i Pani Prezes.

  Panie Burmistrzu, nie trzeba powoływać negocjatorów, zatrudniać prawników. Wystarczy w spółce ZUK/PUK ogłosić referendum dotyczące odwołania Pana Frydrychowicza. W ten sposób załoga pomoże Panu podjąć decyzję. Panie Burmistrzu, jest Pan osobą bierną liczącą na przeczekanie tej niewygodnej dla Pana sytuacji. Ja i moja rodzina powoli tracimy do Pana zaufanie. Myślę, że podobne odczucia mają w większości mieszkańcy tego miasta.

  Świąteczne pozdrawiania.

  • Mieszkaniec
   wtorek, 11 kwi, 2023, 11:20:45 |

   Do Okiem Mieszkańca (a raczej pracownika ZUKU)
   Ja rozumiem że Tobie nie pasuje obecny stan, że trzeba w końcu zabrać się za pracę i natrudzić się na swoją wypłatę. Nagle okazuje się że nowi zarządzający nie patrzą już tak przychylnym okiem na machlojki, obijanie się i tym podobne zachowania.
   Ja to wszystko rozumiem, nie zwolnisz się z tej pracy i nie pójdziesz do jakiejkowiek innej (nawet lepiej płatnej) bo albo zauważysz że trzeba jednak uczciwie pracować na swoją wypłatę albo Cie wyleją bo nikt nie będzie utrzymywał obijającego się pracownika. Chyba że uda wcześniej założyć ZZ i zostać jego przewodniczącym.
   Ogólnie śmiać mi się chce z tych oskarżeń, „identyfikowania” jednych jako stronę zarządzającą, a drugą jako pracowników.

   Czytając to wszystko, to widzę że tam wszyscy są siebie warci, ale patrząc na ilość jadu i personalnych wycieczek skłaniam się do wniosku że chyba jednak winną stroną są pracownicy którzy za wszelką cenę bronią „ciepłych” posadek i starego porządku.

 • Interpunkcja
  piątek, 7 kwi, 2023, 16:56:24 |

  Bolą mnie oczy gdy próbuję to przeczytać i zrozumieć. Ludzie, używajcie kropek, przecinków, dużych i małych liter. Piszcie z sensem i starajcie się zachować podstawowe zasady gramatyki i ortografii.
  Kolego Januszu, wiem, że masz „manie” pisania dużymi literami ale to nie znaczy, że Twój wpis zyskał na wartości.

 • piątek, 7 kwi, 2023, 17:19:55 |

  Gość jestem za wymianą a związki w tamtych latach nie działały.Pozdrawiam

  • gosc
   piątek, 7 kwi, 2023, 18:19:53 |

   To od kiedy są te związki? Jak zwykle nikt nie widział i nikt nie słyszał

 • Gość
  piątek, 7 kwi, 2023, 18:35:07 |

  Na moje to zamiast bajdurzyć o związkach zawodowych kobitki powinny wziąć sprawy w swoje ręce i iść do burmistrza w godzinach jego urzędowania i żądać rozmowy wyraźnie pisze nie prosić o rozmowę tylko jej żądać i znowu żądać konkretnego w terminie rozwiązania a jeśli nie to rozłożyć śpiwory i zamieszkać w UM i tak jak w sejmie dochodzić swego i wziąć ich na przetrzymanie. Opcjonalnie można wezwać media. Jedno jest pewne, Jak same nie będą walczyć o swoje to nikt za nich tej roboty nie zrobi.

 • Gość
  piątek, 7 kwi, 2023, 20:32:41 |

  Jakby co ja mogę paniom przywozić garmażerkę.

 • Beata Adamska
  piątek, 7 kwi, 2023, 23:52:19 |

  Wracam do mojego ulubionego tematu opiekunek szkolnych.
  Musimy podpisywać się na liście obecności.
  Pracujemy wg. z góry ustalonego harmonogramu.
  I …… mamy Kierownika!!!!!!
  Czyli są znamiona umowy o pracę czy nie jak twierdzi Pani Prezes.

 • Gość
  sobota, 8 kwi, 2023, 6:36:02 |

  Idą święta na pewno dogadacie się i wszyscy będą zadowoleni.

  Tymczasem dla wszystkich zwaśnionych stron życzę Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych !

  I proszę pamiętać że Zgoda buduje a niezgoda Rujnuje!

 • karp
  sobota, 8 kwi, 2023, 9:07:14 |

  Może te zwolnienia wynikają po części z chęci uwiarygodnienia wobec nowej władzy i wysłanie do niej sygnału: Dzięki wam za to ,że odwołaliście Przemysława Natenczasa.Za jego rządów musiałam twierdzić,że w ZUK są same prawidłowości,bo Przemas nie lubił nieprawidłowości.
  Dla niego nawet juma na potęgę na targowisku,to była prawidłowość, bo dawała jeden głos w Radzie.Teraz kiedy mnie od niego uwolniliście,nareszcie mogę dostrzec nieprawidłowości.Jeśli trzeba,to zwolnię wszystkich,poza Dzidą, bo ona dobrze manipuluje pracownikami i przygotowuje ich do zeznań w sądzie.
  Po jej instrukcjach wszyscy recytują tak samo.Niech żyje Dominik.Będę mu służyła wiernie jak Przemkowi.
  Wszystko dla dobra gminy.

 • karp
  sobota, 8 kwi, 2023, 10:08:00 |

  Mam nadzieję,że pani opiekunka może być pewna choćby swoich koleżanek jeśli chodzi o ewentualne zeznania w Sądzie Pracy.W ZUK/PUK Mosina jest taka świecka tradycja,że pracownicy chętnie zeznają przeciwko zwolnionym pracownikom,a ich zeznania są ustawiane.
  Tak się składa,że czytałem wypociny tych ciur biurowych we wcześniejszych sprawach i zapewniam,że były żenujące i jedne podobne do drugich.Ze dwie osoby potrafiły zachować przyzwoitość i jedną z nich była córka byłej pani burmistrz.Najgorsi byli ci którzy kiedyś startowali w wyborach:Dzida i jej koleś.Pod tym względem nowa i dla wielu obiecująca
  pani prezes,przyklepała stan z czasów Strażyńskiego i Nowak.Nieformalny departament zbierania haków nadal w ZUK funkcjonuje i ma się dobrze.Kieruje nim Dzida,ale już chyba nie wyrabia skoro zatrudniono detektywa.Niektórzy pracownicy ZUK mają tak zryte przez lata berety,że fałszowali podpisy handlarzy z targowiska i podpisywali się pod spreparowaną przez Dzidę petycją.Ta robi te wszystkie świństwa dla dobra ojczyzny małej i dużej.Degrengolada.

 • Al Bundy
  sobota, 8 kwi, 2023, 11:43:05 |

  Tak się kończy białorycerstwo. Mielocha do upadku doprowadziły trzy kobiety i jego własny cynizm. Teraz jedna z nich nad przepaść prowadzi ZUK. Druga zdewastowała mu urząd. O trzeciej szkoda pisać. Oby tylko wyciągnął naukę, w co wątpię.

 • Gość
  sobota, 8 kwi, 2023, 12:50:25 |

  Panowie ,którzy zbierają należności za miejsce powinni być też odsunięci od tego wraz z O. Cz. ,kierowniczka ,które bierze też tak samo w procedurze okradania i nagłówki z F. i prezeaka to jest mafia ZUKOWSKA……Burmistrzu obudź się w końcu oraz RADA NADZORCZA jesteście zaslepieni co sie dzieje .Burmistrzu pokaz ,że stać Cię na odwagę o odwołaniu KUJAWSKIWJ z zajmowanego stanowiska i F. ,za parę miesięcy wybory ponowne na burmistrza wiec WYKAŻ się w obecnej chwili w przeciwieństwie stracisz poparcie ponad 60% głosów swoich wyborcow

 • karp
  sobota, 8 kwi, 2023, 13:30:58 |

  Nawet jeśli jesteś prezesem spółki i ukończyłaś prawo,to spróbuj zapamiętać:
  „Zawieranie umowy cywilnoprawnej w warunkach, w których zgodnie z art. 22 § 1 powinna być zawarta umowa o pracę, stanowi wykroczenie zagrożone grzywną od 1.000 do 30.000 zł (art. 281 § 1 pkt 1 Kodeksu pracy). Obowiązki opiekuna przy przewozie dzieci do szkoły nie mogą więc być powierzone na podstawie umowy zlecenia.”
  https://www.portaloswiatowy.pl/zatrudnianie-pracownikow-niepedagogicznych/jak-zatrudnic-opiekuna-w-czasie-dowozu-do-szkoly-22278.html
  Kto w Mosinie wpadł na pomysł zatrudniania opiekunek przez spółkę komunalną,na podstawie umowy zlecenia?
  Pewnie jak zwykle nie wiadomo.Podobnie jak do dziś nie wiadomo kto podsunął radnym pomysł na opłatę targowiskową,która występuje tylko w przyrodzie Mosiny.Opiekunki powinny zostać jak najszybciej wyjęte spod jurysdykcji ZUK,zanim tamtejsza Dzida nie wpadnie na pomysł użycia dzieci do inwigilacji opiekunek dowozów.

 • Gość
  sobota, 8 kwi, 2023, 16:54:24 |

  Na ul.Leszczyńskiej przy mojej posesji leża opony od 2 tygodni teraz zostały porozwalane a mamy Święta i nikt kto nadzoruje miasto tym się nie zainteresował. Bałagan przy głównej ul.Ktoś czerwonym Busem przywióz i pozostawił.Proszę o upszątniecie a bałaganiaża pouczyć.

 • MIESZKANIEC
  sobota, 8 kwi, 2023, 17:34:41 |

  PBeato gdyby było żle to by pani zmieniła pracę i niech pani przestanie bzdury wypisywać .Dała się pani omamić kolegą pani jest znawcą od paliw i opiekunek już wystarczy oczerniania PPrezes Kujawskiej i p Kierownika frydrychowicza i wypisuje kompletne bzdury nie ma pani pojęcia o niczym o niczym .

  • Beata Adamska
   czwartek, 13 kwi, 2023, 22:59:38 |

   Na wszystko co piszę mam dowody. Jestem do dyspozycji wszystkich służb kontrolnych czy nawet Prokuratora.
   Pani Prezes jestem wdzięczna, że szczerze napisała ile godzin dziennie pracują opiekunki , czyli nawet 11 i do godz. 18:00. Dodam jedynie, że z bezpłatną przerwą to razem jest 13 godzin w pracy. W żadnym moim wpisie nie oczerniłam Zarządu, a Pana Frydrychowicza wymieniłam jedynie w kontekście Kierownika opiekunek.
   Ale może Pan Kierownik sam opowie jak na zebraniu działu DTO , przy minimum 20 świadkach oszukał Panią Prezes?

   • Beata Adamska
    czwartek, 13 kwi, 2023, 23:03:44 |

    A dlaczego nie zmieniam pracy? Bo uwielbiam te dzieci i myślę, że z wzajemnością.

    • orient
     czwartek, 13 kwi, 2023, 23:16:19 |

     Bardzo buduje mnie, że są osoby, które walczą o godność. Wielki szacunek dla Pani determinacji, zwłaszcza, że działa Pani z myślą o innych pracownikach w podobnej sytuacji. Pani przykład pokazuje jak traktuje się w tym zakładzie ludzi, metodami rodem z PRL (w mojej ocenie nawet gorzej).Proszę się nie przejmować kąśliwymi komentarzami, to jest właśnie metoda aby osłabić przeciwnika. Zwłaszcza, że nie ma argumentów. Smutne to, bo dla rozwiązania tej trudnej sytuacji wystarczyła by zwykła przyzwoitość i dobre chęci. Pozostałości po mielochowych zarządzaniu opartym na zachłanności władzy i pieniędzy oraz niszczeniu wszystkiego co stanie na drodze jeszcze żywe. Na szczęście ci ludzie, którzy jak widać okopali się w ZUKU trzymają się swoich stołków ostatkami sił.

 • Pracownik Zuk
  sobota, 8 kwi, 2023, 17:51:12 |

  Jestem tylko ciekawy co zrobi K., F., Cz., I. JAK DOJDZIE DO STRAJKU IZAKLAD STANIE NA PARĘ DNI??? CO wówczas zrobicie z nie zabranymi Śmieciami, może wkoncu Burmistrz weźmie się za te osoby, a mieszkańcy będą wściekli BURMISTRZU PRZEMYSL TO CZY WARTO, aby przez te 4 osoby wszyscy cierpieli, a za chwilę to rozejdzie się na całą WLKP, gazeta lokalna to dopiero początek!! MY NIE ODPUŚCIMY

 • karp
  sobota, 8 kwi, 2023, 20:36:21 |

  Co prawda Marek pisał,że prawnika z Dupiewa już w ZUK nie ma,ale przytoczona przez panią prezes opinia prawna pachnie jak plac w Dupiewie podczas Dni Gminy.
  Jak na 2 tygodnie myślenia,to góra urodziła mysz.
  Jeszcze jedna pomoc dla zagubionych prezesów.
  „Do obowiązków gminy należy zatrudnienie opiekuna nad dowożonymi uczniami do szkoły i z powrotem.”
  „Osoba opiekująca się dziećmi podczas dowozu do
  szkoły jest pracownikiem niepedagogicznym – samorządowym.”
  https://cloud6.edupage.org/cloud/opinia_prawna_dotyczaca_obowiazku_dowozow_uczniow_do_szkoly__i_sprawowanej_opieki%281%29.pdf?z%3AzZtKLE0ZvMfsER8pkkPpBdScsBGbFnQ0WsrP8oHs512S6LW%2FiTXaZ0b3MGAGVhss
  Domyślam się że w Mosinie gminę i ZUK łączy umowa na dowóz dzieci,a zatrudnienie opiekunek jakiś nieroztropek uznał za sprawę mało istotną i zlecił na tzw.gębę i stąd umowy zlecenia. Gdyby dzieci popilnowałyby się same to byłoby jeszcze taniej…

 • ZORRO
  sobota, 8 kwi, 2023, 20:52:02 |

  Panie opiekunki i panowie kierowcy co jeżdżą z dziećmi niepełnosprawnymi wypisujecie stek bzdur i oczerniacie Kierownika do bólu. Na zebraniu był wyrażnie powiedziane telefon przed odbiorem do rodzica dziecka sygnał że podjerzdacie nie ma dziecka odjerzdacie będzie 7 dzieci jak będziecie czekać za każdym dzieckiem to ostatnie dziecko ile vedzie czekać ? WWypisujecis żeczy nie stwożone żeby się wybielić za późno sami jesteście winni i do tego organy dojdą .Dajcie spokój P Prezes M Kujawskiej i P kierownikowi Frydrychwiczowi zupa została wylana i wy ją wypijecie za dużo gadaliście i się chwaliliście będziecie dalej szkalować ludzi to szkalujcie opowiadacie niestworzone rzeczy w busach liniowych oczerniajac firmę żeby siebie wybielić to wszystko pisz parę osób którzy wiedzą że to jest koniec z wami strajk czy groźby do PPrezes Moniki Kujawskiej czy do Kierownika Frydrychowicza powodują waszą bezsilność i dajcie spokój wejdzie prokurator i wyjaśni wszystko .WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

  • Gość
   wtorek, 11 kwi, 2023, 18:26:12 |

   Weż Niepierdol!

 • MIESZKANIEC ZORRO
  sobota, 8 kwi, 2023, 21:19:10 |

  PANOWIE STRASZYCIE PANA BURMISTRZA STRAJKIEM I ŻE MA WYRZUCIĆ P PREZES MONIKĘ KUJAWSKĄ I KIEROWNIKA FRYDRYCHOWICZA A BĘDZIE DOBRZE BRAK NA WAS SŁÓW .JEST DUŻO PRACOWNIKÓW CO NIE WIE O CO CHODZI ALBO PALĄ GLUPA .JESTEŚCIE ZASLEPIENI ŻE NAWET NIE WIECIE JAK !!!! PANIE BURMISTRZU PANOWIE RADNI I RADO NADZORCZA SZANOWNI POCZEKAJMY NA WYJASNIENIA PROKURATURY I NIE WIERZCIE ZWIAZKOWCOM CO WYGADUJA STWORZYLI ZWIAZKI ŻEBY SIE POZBYĆ PROBLEMU I OCZERNIAJĄ KIEROWNIKA I PANIĄ PREZES NADCHODZI CZAS REALIZACJI PROJEKTU. WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ŻYCZĘ

 • Ktoś
  sobota, 8 kwi, 2023, 21:19:33 |

  Nie dość że dupowłaz, to jeszcze analfabeta…

 • Mieszkanka
  sobota, 8 kwi, 2023, 22:05:38 |

  Niesamowite, jak ktoś szaleje w komentarzach pochwalnych, podejrzewam, że to jedna osoba, poziom ten sam, co jakiś czas temu komitet obrony burmistrza na FB.

 • Gość
  sobota, 8 kwi, 2023, 22:17:50 |

  To bym bardziej nazwał operacją pod fałszywą flagą

 • Gość
  sobota, 8 kwi, 2023, 22:51:12 |

  Ludzie w Mosinie mało piśmienne ot co.

 • Pracownik ZUK
  sobota, 8 kwi, 2023, 23:12:30 |

  @ZORRO ,@MIESZKANIE ZORRO jak się można domyśleć ,ze jesteś z tej garstki ludzi co popiera Kujawska,Fydrycha,Czerwinska bo te osoby żądzą cala firmą Kujawska jest tu tylko pionkiem do podpisywania papierków .Ta garstka osób w liczbie ok 10osób popiera to co sie dzieje w firmie .Z tego co wiemy wszyscy ,ze nikogo nie zlapano na gorącym uczynku ,ze kradnie paliwo ,nikt nie dostał żadnego zarzuty ,nawet niema nato dowodów co sam detektyw stwierdził A są tylko przypuszczenia tych 3osób lecz nie poparte żadnymi dowodami jesteście przekonani ,ze skradziono to wiec,gdzie są dowody ??To jest tylko wymysł tych 3osób aby pod podtekstem rozwalić Związki Zawodowe i to jest cały cel powziety. GLOWNA sprawa Zarządu jest pozbyć się za wszelką cenę tylko i wyłącznie Związków Zawodowych ,które właśnie wykrywają nie prawidłowości W firmie miedzy innymi MOBBING,PRZYZNAWANIE SIBIE PODWÓJNEGO WYNAGRODZENIA ,ZAKUP,SOLARISOW Z WADAMI,POMOWIENIA i wiele ,wiele innych spraw To jest główny cel Związków ,a Kujawskiej to się już nie podoba bo za dużo pytań i pism sie pojawiło .Mało tego to ona za wszelką cenę nie chce aby w firmie powstała KOMISJA ANTYMOBINGGOWA dlaczego co ma do ukrycia tu trzeba się zastanowić .A Fydrychowicz sam kradł paliwo a teraz się boi ,sam opisał w swoim anonimowym LISCIE OTWARTYM do wszystkicha teraz chce sie wybielic i stawia fałszywe oskarżenia nie mając żadnych dowodow

  • Mieszkaniec
   wtorek, 11 kwi, 2023, 11:25:59 |

   No pewnie że kradł, sam widziałem jak wężem z instrybutora tankował do cystern podstawionych na bocznicę PKP. Ciekawe gdzie je wywoził?

 • PASAŻER
  niedziela, 9 kwi, 2023, 10:37:19 |

  Widzę że nie macie pojęcia o tym co robiliście. Jak nie wiecie gdzie jest wasz błąd to wam powiem za dużo piszecie bzdur straszycie strajkiem p Burmistrza p Kujawska i p Frydrychowicza za wszystko poniesiecie odpowiedzialność wy nie macie celu tak cel jest jeden wyrzucić p Frydrychowicza piszecie o nim bzdury nie stworzone i o prezes Kujawskiej wielcy profesorowie z was a nie wiecie gdzie popełniliście błąd P Beata wie a nie powie znawca paliwowy !!

 • Gość
  niedziela, 9 kwi, 2023, 20:58:34 |

  Kujawska jest Oki. Przerasta gminę i burmistrza. Ja powierzył bym jej w ciemno moją firmę do zarządzania. Mnie się jawi jako Margaret Thatcher. Nieustępliwa i dążącą do celu. Mało już takich zarządców. Przecież 99,9 % prezesów gminnych spółek dałoby przeciwnikom co chcą przecież to nie jej pieniądze. Ale ona nie. Interes mieszkańców jest dla niej priorytetem a nie garstka sfrustrowanych. To ona powinna być burmistrzem ! Nasz burmistrz przy niej wymięka. Chyba burmistrz ją zdejmie ze stołka bo stanowi zagrożenie na kolejną kadencje. Pani Moniko proszę rozważyć start w przyszłych wyborach?

 • Beata Adamska
  niedziela, 9 kwi, 2023, 21:37:44 |

  Ale ktoś się denerwuje!!!! Ciekawe dlaczego?
  Nikogo nie oskarżyłam, nie obraziłam i nie pomówiłam. Co do paliwa to nikt nie wie jak na razie co się z nim dzieje i w jakiej ilości znika.
  Była to z mojej strony wyłącznie hipoteza , sugestia lub domniemanie. W tym przypadku każdy kto ma dostęp do dystrybutora może być podejrzany. Nigdy też nie twierdziłam, że to Pani Prezes przekształciła umowy opiekunkom, ale Pani Prezes mogła coś zmienić w tej materii. Pani Prezes sama przyznała, że opiekunki pracują po 11 godzin, więc proszę nie pisać fantasmagorii.
  A 11-to godzinna praca opiekunek wygląda tak:
  5:00 baza – rozpoczęcie pracy
  9:00 koniec porannej rundy
  od 9:00 do 10:30 niepłatna przerwa
  Opiekunki zazwyczaj pozostają w Firmie, bo jest za mało czasu żeby pojechać do domu
  10:30 druga runda
  17:30 lub dłużej w zależności od sytuacji komunikacyjnej na trasie przejazdu koniec pracy. I to wszystko za minimalną stawkę ustawową na umowę-zlecenie.
  Kierowcy mają siedzenia zgodne z BHP, a my kobiety na sztywnych i nie przystosowanych do wykonywania pracy przez tak długi czas i bez
  żadnej ochrony , bo pracujemy na własną odpowiedzialność. Czy to jest ok?

 • Gość
  niedziela, 9 kwi, 2023, 21:50:52 |

  moim zdaniem powinien być parytet w wyborach na burmistrza czyli naprzemiennie raz mężczyzna raz kobieta. W najbliższych wyborach powinna być Wybrana burmistrzyni. Jedyną kandydatką na horyzoncie jest pani Monika.

  • Ludwik Waryński
   niedziela, 9 kwi, 2023, 23:31:16 |

   Kobiety na traktory. Wszędzie powinny być parytety. Absolutnie wszędzie. Uczyńmy gminę Mosina pierwszą gminą w Polsce albo na świecie z nienaruszalnymi parytetami. Nauczycielki i przedszkolanki trzeba zwolnić, bo to sfeminizowany zawód. W ich miejsce połowa panów musi być zatrudniona. Bibliotekarki tak samo. W zamian za to panie do układania kostki brukowej, targania kubłów po 50 kg do śmieciarki. Panie z urzędu też na bruk. Musi być parytet. 50 % kobiet, 50 % panów. No i oczywiście zwolnienia lekarskie też musi być parytet. Panowie macie w roku zrobić kilka miesięcy L4, panie biada jak pójdziecie na L4.
   UWAGA!!! Ten wpis to jedna wielka drwina ;-)
   Odpowiadając @Gość – Jakby Mieloch chciał to by Kujawską od razu swoim zastępcą/następcą mianował. Jak Zofia Springer mianowała Krzyżanowskiego. Przecież bez Mielocha nie byłoby Kujawskiej.

  • Sprzedał się
   poniedziałek, 10 kwi, 2023, 12:01:54 |

   @gość tak tak. Już starczy tych bab od Mielocha. Mnie interesuje jedno. Czy natenczas po czasie zrozumiał swoje błędy dając stanowiska swoim nieudacznikom przyjaciółkom?! To one go zrujnowały. Zwyczajnie jest mi go żal. Tak to jest jak się oddaje władze cwanym babom. Chciałbym usłyszeć co sam natenczas myśli o tym.

   • Gość
    wtorek, 11 kwi, 2023, 18:29:46 |

    Czy Przemysław Mieloch spowiada się regularnie?

 • Gość
  poniedziałek, 10 kwi, 2023, 6:22:14 |

  Jak p. Beata pokona p.Monikę to ona powinna być kandydatem na burmistrza. To jej da mocne paliwo wyborcze i zapewne pokona samego p. Dominika. Sam na nią zagłosuje. Jak Monika się ugnie przed Beatą to jako manager jest w niezręcznej sytuacji. Trudny orzech do zgryzienia.

  Mnie się wydaje że ten konflikt jest już ogacony i okraszony wyborami. Jego wynik czknie się w najbliższej kampanii i może zaważyć na jej wyniku. A do wyborów dużo czasu nie zostało. Pan Dominik już rozpoczął kampanie.

 • Beata Adamska
  poniedziałek, 10 kwi, 2023, 8:52:27 |

  Bardzo dobrze, że jestem tak atakowana, bo wtedy mogę cierpliwie wyjaśniać na czym polegał przekręt z umowami.
  Pracownik na umowę o pracę zgodnie z KP za ustalonym w umowie wynagrodzeniem ma obowiązek pracować 8 godzin dziennie w 5-dniowym tygodniu pracy. Godziny w których pozostaje dłużej są dodatkowo płatne.

  Pracownik na umowę- zlecenie natomiast na swoją odpowiedzialność może pracować tak jak my 11 i więcej godzin za minimalne wynagrodzenie bez żadnego dnia płatnego wolnego i odpowiedzialności za warunki BHP podczas wykonywania pracy.

  Życzę więc Anonimowi, żeby jego lub jej matka, ojciec, żona, mąż, córka lub syn pracowali na takich warunkach.

  • Gosc
   poniedziałek, 10 kwi, 2023, 10:08:35 |

   a równoważony czas pracy? Ile godzin miesięcznie mają opiekunki ?

 • karp
  poniedziałek, 10 kwi, 2023, 9:48:33 |

  Sprawa paliwowa.Ktoś tu kłamie.Są to zwolnieni kierowcy
  lub prezes ZUK.Jeśli ci pierwszy,to zostali słusznie zwolnieni.Jeśli jest to prezes ZUK,to kierowcom należy się odszkodowanie i przywrócenie do pracy.Wtedy będą się mogli zastanowić czy wrócić do toksycznego środowiska.
  Ustalenie czy zbieranie materiałów zaczęło się przed powstaniem związków, czy po,nie powinno zająć burmistrzowi nie więcej niż godzinę.Trzeba tylko woli.
  Jeśli haki powstały po zawiązaniu się organizacji związkowej,to oznacza kultywowanie tradycji gnojenia pracowników,którzy komuś podpadli.Tu miałbym podejrzenie,że ZUK?PUK zarządza z tylnego siedzenia Dzida,bo wtedy wszystko układa się w logiczną całość.
  Sprawa opiekunek jest natomiast prosta jak budowa cepa.Należy przywrócić stosowanie prawa.

  • Mieszkaniec
   czwartek, 13 kwi, 2023, 13:28:03 |

   To jest proste, jeśli zwolnieni pracownicy uważają że mają racje, to idą do Sądu Pracy i wygrywają sprawę. Publikują tutaj werdykt i sprawa jasna.
   Wydaje mi sie, że ZUK w żadnym wypadku nie powinien publikować czy ujawniać ew materiałów dowodowych w w/w sprawach, bo mógłby zostać oskarżony o wyjawianie tajemnicy pracowniczej, ew oczernianie osób bez stanowiska sądu.
   Dla mnie sprawa jasna, jeśli zwolnieni pracownicy nie pójdą do sądu pracy, to automatycznie przynają się do swojej winy.

 • Beata Adamska
  poniedziałek, 10 kwi, 2023, 10:30:27 |

  Równoważny czas pracy dotyczy jednak stosunku pracy, a nie umowy-zlecenia.

  • Gość
   poniedziałek, 10 kwi, 2023, 12:09:44 |

   Pani Beata się rozkręca, strach się bać.

 • Gość
  poniedziałek, 10 kwi, 2023, 12:04:17 |

  @karp, a jakie to ma znaczenie chwila podjęcie czynności kontrolnych w spółce kapitałowej od tego czy były już czy nie zawiązki zawodowe albo czy zostały dopiero zainicjowane działania w celu ich powołania. Przypominam że spółki kapitałowe reguluje KSH. Znajdź tam zapis i podaj który potwierdza twoją tezę o jakimś cenzusie czasu powstania zw, a czynnościami kontrolnymi. Przecież to oczywista bzdura.
  Powiem najdelikatniej jak potrafię; nie bierzcie się za interpretowanie przepisów dotyczących spółek kapitałowych. Tego nawet nie wszyscy prawnicy chętnie się podejmą. Bardzo obszerna i trudna lektura. Karp trochę pokory.
  Czytają wasze wpisy m.in. prawnicy którzy na co dzień mają kontakt z funkcjonowaniem spółek kapitałowych i powiem ponownie najdelikatniej jak potrafię: włos się jeży na każdej części ciała od tych bzdur.
  I taka uwaga ogólna do komentatora karpia: jak piszesz takie twierdzenia podawaj przy mich podstawę prawną. Bo warto wiedzieć, czy to twoje wyobrażenie o prawie, czy to jest prawo albo w końcu czy to jest tylko taki twój esej w temacie.

  • Papugi do zoo
   poniedziałek, 10 kwi, 2023, 12:21:44 |

   @gosc człowieku zejdź na ziemię. Ci twoi prawnicy już niejedną spółkę i niejedną gminę na minę wpuścili. Przykład prawnicy z spółki basenowej. Buhahahaha panu Libacja daj pani głos :) a prawnicy z rady nadzorczej Żuk Puk? Wybitne tuzy palestry. Litości. Gość, skończ gloryfikować dziadowska kastę prawników. Piękne, gładkie słowa, zero procent merytoryki.

 • Beata Adamska
  poniedziałek, 10 kwi, 2023, 12:52:27 |

  Do: Anonim
  Proszę przestać sobie drwić i pluć jadem, bo to są poważne sprawy . Tak już jest, że jak się nie ma argumentów to najlepiej człowieka anonimowo obrazić i ośmieszyć.
  Mam nadzieję, że sytuacja opiekunek zostanie wkrótce rozwiązana.

  • Mieszkaniec
   czwartek, 13 kwi, 2023, 13:30:54 |

   Droga Pani, pisząc pod jakimś imieniem i jakimś nazwiskiem jest Pani tak samo anonimowa jak i ów wspomniany „Anonim”. Przykro mi, ale w okienku imie/nick mozna wpisać sobie cokolwiek. I taką też wartość ma ta informacja.

 • karp
  poniedziałek, 10 kwi, 2023, 13:11:32 |

  To nie ma nic wspólnego z ksh,ale z tradycją która zagnieździła się w ZUK/PUK Mosina.Na ogół było tak,że machina zbierania haków startowała dopiero,gdy ktoś się z czymś wychylił.
  Niech mnie ktoś poprawi,jeśli ma inne informacje,ale w/g moich stamtąd nikt nie wyleciał za kradzież.Można było stracić pracę raczej za mówienie o kradzieży czy za nagłośnienie problemu.

 • Gość
  poniedziałek, 10 kwi, 2023, 16:34:58 |

  A ja mam takie pytanie do urzędników magistratu i bezpośrednio do pani Moniki. Pani Monika podała wiele informacji w sprawie swojego wykształcenia (można tylko podziwiać) w tym odbytych wielu studiów podyplomowych i aktualnie MBA, czy zatem w okresie pracy w gminie Mosina (na różnych stanowiskach) koszty dokształcania w tym obecnego mba płacił gminny podatnik? Oczywiście to samo pytanie dotyczy pracy w spółkach w tym obecnie jako prezes.

  I ponadto zapytam Państwa radnych, czy gmina opłaca komukolwiek jakieś studia, w tym mba, kursy etc. A jeśli tam to prosimy o szczegóły ile od kiedy i komu.

 • karp
  poniedziałek, 10 kwi, 2023, 18:44:57 |

  ” Dlatego praca opiekunek w naszej ocenie nie ma charakteru świadczenia umowy o pracę – dodaje prezes spółek.”
  Naszej czyli czyjej?Jeśli jakiś prawnik popełnił jakąś ekspertyzę na ten temat,to zrobił to za publiczne pieniądze i nie powinno być problemu z ujawnieniem jego nazwiska i treści ekspertyzy.
  Jeśli pani prezes jest pewna swojej interpretacji,to nie powinna być problemem weryfikacja tych umów przez ZUS,który ma takie uprawnienia.Może je wykorzystać i stwierdzić czy te umowy nie są obejściem prawa i nie mają pozornego charakteru i nie przyświeca im jedynie niechęć do płacenia składek.Byłoby słabo gdyby potwierdziły się takie niecne zamiary ww spółce z udziałem gminy.

 • Gość
  poniedziałek, 10 kwi, 2023, 19:40:43 |

  Z tym pytaniem o koszty dokształcania to może być bardzo ciekawe. Są pracodawcy co je ponoszą albo zwracają po udokumentowaniu ich wydania. To najlepiej jakby radny Kasprowicz sprawdził. Mam do niego pełne zaufanie. Do innych też ale ten radny jest jak beton – nie do skruszenia.

 • karp
  poniedziałek, 10 kwi, 2023, 19:49:14 |

  Tak na marginesie,polityka informacyjna ZUKPUKjest taka,że do dziś opinia publiczna nie wie,na jakiej podstawie pani Kujawska świadczyła pracę,czy też zarządzała spółkami w okresie wrzesień-grudzień 2021? Jeśli dobrze pamiętam,to Rada Nadzorcza wybrała ją spośród jednej kandydatki w grudniu 2021.Może była to umowa zlecenia >

  • Gość
   wtorek, 11 kwi, 2023, 18:36:55 |

   Na podstawie „prawa tradycji” świadczyła pracę tak jak Włodek Koralewski oraz pozostali stachanowcy ze spółki basenowej.

 • karp
  wtorek, 11 kwi, 2023, 11:24:13 |

  „Szczegóły operacyjne i zapisy umowne objęte są tajemnicą przedsiębiorstwa.”
  W tej materii pani prezes również raczy się mylić.Dzido nie podpowiadaj jej takich banialuków.
  To typowa informacja publiczna i jeśli ktokolwiek o nią wystąpi,powinna mu zostać udzielona.
  Umowa tajna w spółce gminnej?To już się nadaje do prasy, bo nic głupszego wymyślić się nie da.ZUK?PUK powinien prowadzić rejestr,tak jak robi to gmina.To postęp cywilizacyjny osiągnięty po ciężkich bojach przez panią Kaptur.

 • Beata _
  wtorek, 11 kwi, 2023, 11:52:34 |

  A gdzie podziała się Rada Nadzorcza.? Czy w ogóle istnieje?
  Czy członkowie Rady Nadzorczej byli inicjatorami tego diabelskiego planu żeby opiekunki szkolne pozbawić przywilejów i świadczeń pracowniczych? Podobno wśród członków Rady są prawnicy, więc tym bardziej to wszystko jest szokujące.
  Tylko pytanie jest o którą Radę Nadzorczą pytać skoro opiekunki zatrudniane są na umowy -zlecenie każdego roku inaczej. Raz jest to PUK , a w kolejnym roku ZUK.
  Może dowiemy się dlaczego tak i jakie te praktyki mają znaczenie dla rentowności obu spôłek?

 • Beata Adamska
  wtorek, 11 kwi, 2023, 11:53:38 |

  Beata Adamska

 • Gość
  wtorek, 11 kwi, 2023, 12:15:46 |

  Pani prezes nie zna przysłowie: ,,kto mieczem wojuje ten od miecza ginie” gdyby je znała podpisałaby umowę o pracę i siedziała cicho. Teraz mleko się rozlało. Brawa dla pani Beaty!

 • karp
  wtorek, 11 kwi, 2023, 12:41:44 |

  Ktoś pisze o Radzie Nadorczej,ktoś inny o Kodeksie
  spółe4n handlowych.Zamiast tego w Mosinie był Przemysław Mieloch.Dał gamoniom z rad podwójną kasę
  i wymagał by byli podwójnie ślepi.
  Obecny burmistrz,dla własnego dobra powinien przerwać już milczenie i zareagować choćby na jawne łamanie prawa poprzez utajnianie umów w ZUK.Na radnych obecnie nie ma co liczyć,bo po okresie wzmożonej aktywności związanej z referendum,obecnie udali się do swoich gawr w celu dokończenia snu zimowego.
  Pani Kujawska ma prawo zawrzeć nawet 10 tajnych umów z detektywami,ale za własne pieniądze.Jeżeli za publiczne,to nie może być mowy o utajnieniu.Wyjątkiem od tej reguły są umowy związane z bezpieczeństwem państwa.
  Co do umów z opiekunkami,to są też niestety inne
  gminy,które idą po bandzie i posługują się umowami zleceniami.Te które mają już prąd i dostęp do internetu podpisują umowy o pracę.
  W gminach cywilizowanych zawierają obowiązek zawarcia umów o pracę z opiekunkami już na etapie zamówienia.
  No właśnie,co właściwie Mosina zamówiła w ZUK?
  Czy tylko dowóz dzieci,czy również opiekę nad dziećmi?Czy tę umowę pani prezes również utajniła?

 • Beata Adamska
  wtorek, 11 kwi, 2023, 13:23:29 |

  W przypadku naszych umów jest zupełnie inna sytuacja, a mianowicie przez 25 lat opiekunki szkolne w Mosinie miały umowy o pracę i nagle ktoś „ genialnie” wymyślił, że należy opiekunki pozbawić tych umów i zastąpić je zleceniówkami. Takie więc działanie jest niezgodne z KP Art. 22 par. 1 . 2.

 • Beata Adamska
  wtorek, 11 kwi, 2023, 13:46:48 |

  A biorąc pod uwagę Art. 22 par. 1.1 KP zawarte umowy bez względu na to jak się nazywają są stosunkiem pracy, co niesie za sobą konsekwencje finansowe dla obu Spółek.

 • karp
  wtorek, 11 kwi, 2023, 15:55:27 |

  Obstawiam w ciemno,że na ten pomysł wpadli nieznani
  sprawcy,jak w wielu innych przypadkach.Z poczynionych oszczędności można było sfinansować
  rzeczy tak potrzebne jak np.udział burmistrza na konferencjach we Wrocławiu ,gdzie dzielił się błyskotliwymi spostrzeżeniami na temat covid-19.
  Można było też osobie uczącej się spółek wypłacać 3 wynagrodzenia w jednym czasie.

 • karp
  wtorek, 11 kwi, 2023, 18:23:18 |

  Podpowiem jeszcze,że z oszczędności poczynionych na
  opiekunkach Mosina może finansować tak bezsensowne
  rzeczy jak koszty notowania mosińskich obligacji na rynku Catalyst,gdzie obrót wynosi niezmiennie zero.
  Równie sensowne byłoby finansowanie przez Mosinę
  wprowadzenia do obrotu rozdętego ego byłego burmistrza Natenczasa,idola pani Moniki.
  Tych kosztów nie zna nikt,z radnymi włącznie.Pewnie nikt nie zna też okoliczności przejścia opiekunek z umowy o pracę na umowy zlecenie.Może Komisja Poświaty za 10 lat się tym zajmie.

 • Gość
  wtorek, 11 kwi, 2023, 19:12:19 |

  Raz sierpem, raz młotem PiSowską – postkomunistyczną hołotę!

 • Gość
  wtorek, 11 kwi, 2023, 20:49:53 |

  158 wpisów rożnej maści w temacie ZukPuk, to też o czym świadczy. To chyba rekord.
  Pan Burmistrz powinie się nad tym zastanowić czy ruszyć temat czy liczyć że się uleży. Zainteresowanie społeczne tematem okazało się bardzo dużo i bije rekord!

 • Gość
  wtorek, 11 kwi, 2023, 20:57:39 |

  Pani Beato Kujawska i FYDRYCHOWICZ i Czerwińska zostaną rozliczeni prędzej czy później przyjdzie na nich czas też z cierpliwością będziemy to oglądać jak na taczkach wyjadą

  • Gość
   środa, 12 kwi, 2023, 16:25:50 |

   Będą też musieli wypić kakao, które sobie uważyli.

 • Marek
  środa, 12 kwi, 2023, 7:20:48 |

  Im więcej czytam te komentarze, tym bardziej jestem przekonany, że to w 99% pracownicy, którzy się przestraszyli słowa „prokuratura” i teraz stosują obronę przez atak, z opiekunką Beatą na czele. Sprawa opiekunek jest dla mnie zasłoną dymną, dlaczego wypłynęła dopiero teraz, skoro umowy zlecenia mają od 3 lat? Serio myślicie, że jak Frydrychowicza i Kujawskiej nie będzie to „normalność” wróci? Normalności w tej firmie nie ma od zarania dziejów, skoro pracownicy myśleli i myślą, że mogą spółką zarządzać.

 • Beata Adamska
  środa, 12 kwi, 2023, 8:19:38 |

  Otóż, temat umów -zlecenie opiekunek nie objawił się nagle bez wcześniejszych sygnałów.
  Wałkowany jest właśnie od 3 lat. Byłyśmy w tej sprawie u poprzedniego Prezesa, a w ubiegłym roku złożyłyśmy pismo Pani Prezes. Również nasz Kierownik jest nieustannie pytany o umowy o pracę dla nas. Na niniejszym piśmie podpisały się wszystkie pracujące opiekunki.
  Jak będzie taka konieczność to udostępnię kopię tego pisma.
  Niestety za każdym razem była negatywna odpowiedź, że nie ma możliwości z powrotem do umów o pracę .
  Proszę więc nie dorabiać ideologii do spraw pracowniczych.

 • Nieswój
  środa, 12 kwi, 2023, 11:05:56 |

  @Anonim …. W przypadku pani prezes , powiedzenie należałoby nieznacznie zmodyfikować .. Kto mieczem wojuje , od pochwy ginie ..

  • Gość
   środa, 12 kwi, 2023, 16:27:26 |

   Albo ginie od packi na muchy.

 • środa, 12 kwi, 2023, 12:30:50 |

  Szanowni Państwo,
  opiekunki ,które nie mają emerytury na pewno staną za Panią Beatą.
  Nie łatwo w Mosine znaleźć dobrze płatną pracę.
  A dla niektórych jest tak,że lubią tą pracę.
  Co do wykształcenia to proszę nie ubliżać,że bez kwalifikacji, nie jedna opiekunka ma wykształcenie wieksze, niż pisząc tu obraźliwe komentarze.
  Piszę jako rodzic dziecka z niepełnosprawnością, dla którego empatia, uśmiech i pomoc Pań Opiekunek jest bardzo ważna. Dziecko czuję się pewnie ,bezpiecznie ,a długa droga mija w fajnej atmosferze.

 • karp
  środa, 12 kwi, 2023, 12:37:30 |

  Moim zdaniem sprawy zatrudnienia opiekunek i paliwową należy rozdzielić i rozpatrywać osobno,bo są zgoła różne.
  Samorząd i spółki z udziałem samorządu powinny stanowić przykład pracodawcy i umowy śmieciowe ograniczyć do absolutnego minimum.
  Z tego co wiem,w Luboniu śmieciówki stosuje się np.dla pracowników urzędu,którzy rozwożą decyzje podatkowe i to jest do zaakceptowania,bo ma charakter incydentalny.Praca mosińskich opiekunek ma charakter stały i jest
  wykonywana pod kierownictwem osoby ze spółki,co powoduje już że przeważają cechy umowy o pracę.
  Sprawa z paliwem nie jest już tak jednoznaczna,ale według mnie pani prezes sama sobie obniżyła wiarygodność w tej kwestii.
  Po objęciu stanowiska wydawała się być niezainteresowana ewidencjonowaniem zużycia paliwa,a już na pewno nie chciała dzielić się informacjami z opinią publiczną.
  „Spółki nie posiadają gotowego wykazu zużycia paliwa, poza tym co najwyżej można mówić o zużyciu paliwa przez pojazdy, a nie przez spółkę, a do tego można posługiwać się ewentualnie kategorią ilości zakupów paliwa, jednakże na przestrzeni wskazanego okresu czasu dla sporządzenia takiego wykazu konieczne byłoby dotarcie do kilkuset dokumentów księgowych i wykonanie stosownej analizy. Również bardzo duży nakład pracy byłby konieczny dla sporządzenia odrębnego zestawienia wszystkich zamówień publicznych z pominięciem tych dotyczących oleju napędowego”.
  https://www.gazeta-mosina.pl/2022/sprawa-kradziezy-paliwa-w-zuk/
  Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pani prezes zainteresowała się paliwem po utworzeniu związku zawodowego i chciało jej się nawet zatrudnić detektywa.Teraz epatuje opinię publiczną informacjami o jumie i jeszcze „wydaje
  się czerpać satysfakcję ze swojego uporczywego zachowania”.W pełni podzielam opinię radnego Ługawiaka o transparentności spółek komunalnych,wyrażoną w tamtym artykule.

 • Gość
  środa, 12 kwi, 2023, 13:10:16 |

  Za miesiąc, za dwa a już na pewno za pięć miesięcy o sprawie nikt nie będzie pamiętał. Już prawie się uleżała albo zamiotła pod dywan.

 • karp
  środa, 12 kwi, 2023, 14:04:51 |

  Jeśli chodzi o jumę,to niedoścignionym wzorem dla jumaczy obecnych i przyszłych może być Don Riccardo.Jego casus wyraźnie wskazuje na to,że trzeba mieć odpowiedni rozmach. Przy odpowiedniej skali jumy,najwyższą karą jest przesunięcie do biura.
  To straszna i bezlitosna kara,bo można tam zajumać tylko długopis lub ryzę papieru do drukarki.

 • Gość
  środa, 12 kwi, 2023, 14:52:40 |

  Dobre i to ;)

 • Gość
  środa, 12 kwi, 2023, 20:44:08 |

  Te trzy nowe stacjonarne autobusy, o imionach: Jan, Paweł i II, aby ożywić koniecznie trzeba przerobić na wodoloty. Po tej metamorfozie utworzą Flotę im Przemysława Mielocha i będą kursować Kanałem Mosińskim przez Wartę oraz Odrę do samego Morza Bałtyckiego. Mosina stanie się rzeczną potęgą. Co łączy następujące „dzieła”: Ruina Kokotek, Urynowa Tężnia, Leśny Wodociąg bez Kanalizacji w Pecnej, Basen Widmo, Przejście pod Torami im Jerzego Rysia, Zapałkowa Wieża Widokowa, Flota im Przemysława Mielocha, Królestwo ZUK-u/PUK-u itd.? To jest stan umysłu czy coś poważniejszego?

  • Mieszkaniec
   czwartek, 13 kwi, 2023, 13:36:17 |

   Patrząc na Twoj komentarz – stan umysłu. Twojego.

   • Gość
    czwartek, 13 kwi, 2023, 15:53:20 |

    Łykaj Amantadynę!

 • Mieszkaniec
  czwartek, 13 kwi, 2023, 9:25:23 |

  Czlowieku co ty mieszasz
  !! ŚW J PAWŁA 2 w takie brednie jak wypisujesz popatrz w lustro i się zastanów nad sobą chyba od tych oparów coś nie tak z głową!!!

  • Gość
   czwartek, 13 kwi, 2023, 15:52:03 |

   [Komentarz ukryty, zawierał treści obrażające uczucia religijne;(red.)]

  • Gość
   czwartek, 13 kwi, 2023, 18:17:18 |

   Mieszkaniec, kochaj Wojtyłę nieustannie! :)))

  • Gość
   czwartek, 13 kwi, 2023, 21:05:53 |

   Mieszkaniec, przestań żreć dopalacze i pisz po polsku. Chyba, że się w Kościanie leczysz.

 • Gość
  czwartek, 13 kwi, 2023, 12:46:22 |

  Komuś zależy żeby główny temat zamulić.

 • karp
  czwartek, 13 kwi, 2023, 13:11:55 |

  Czy ja dobrze kminię,że panie opiekunki są zatrudnione na zleceniach zarówno w ZUK jak i PUK?Po co?
  Przedziwna dezorganizacja na którą nikt nie wpadł nawet w Pruszkowie i Wołominie.
  Tak się domyślam z odpowiedzi na interpelację radnego Kasprowicza.
  http://bip.um.mosina.pl/zasoby/files/rada/kadencja2018-2023/odpowiedzi%20od%20numeru%20650/odpowiedz-725-2023.pdf

 • Pracownik
  czwartek, 13 kwi, 2023, 15:10:43 |

  KUJAWSKA,FYDRYCHOWICZ,CZERWINSKA to sa trzy ogniwa sporu i pomówień w firmie szukanie haków na pracowników zaczęło się od momentu zawiązania sie Zwiazkow Zawodowych czyli już rok po objęciu stanowiska przez Kujawska jakoś wówczas nie zbierałam nic,żadnych informacji na temat domniemanego kradzieży paliwa wówczas już miała wiedzę na ten temat jakoś to nie przeszkadzało pytanie Dlaczego?Zainspirowano dopiero ,kiedy na jej biurko trafiło pismo od Związku,o zwolnieniu pseudo kierownikaFydrychowicza ,zarzuty Mobbing,brak zaufania ,robienie lewych kursów etc.O wszystkim już wiedział obecny burmistrz i obiecał ,ze zajmie się tym .Tym czasem trzy ogniwa ,które żądzą firmą zadecydowały ,żeby pozbyć się Związków Zawodowych i najlepszym wyjściem bedzie oskarżenie o kradzież z paliwa ,co defakto wiedziano już od lat ,ze nikt nie kradnie tylko zużywają je pojazdy.KUJAWSKA brgnela w świadomości do popełnienia przestępstwa o pomówienie i oskarżenie nie mając nato żadnych dowodów ,namówiona przez Fydrychowicza i Czerwińska aby zatrudnić detektywa Za publiczne pieniądze Kiedy się okazało ,ze brak jest dowodów co stwierdził sam detektyw mając ta uroczystość doniosła do Prokuratury gdzie wniosek będzie jeden umorzenie z braku dowodów .Poczekamy??? Kujawska jest już bezradna więc za namową dala wypowiedzenie PRZEWIDNICZINCYM Związku aby je rozwalić .

 • karp
  czwartek, 13 kwi, 2023, 15:18:47 |

  Mój komentarz trafił w przestrzeń kosmiczną.Sprawdzam czy
  obecny się zapisze.

  • czwartek, 13 kwi, 2023, 15:31:29 |

   Komentarze z linkiem często trafiają do poczekalni. Jest to zabezpieczenie przed spamem.

 • karp
  czwartek, 13 kwi, 2023, 15:28:14 |

  No to jeszcze raz.Czy panie opiekunki są na śmieciówkach w ZUK i PUK?
  Tak wydaje się wynikać z odpowiedzi na interpelację radnego Kasprowicza.
  http://bip.um.mosina.pl/zasoby/files/rada/kadencja2018-2023/odpowiedzi%20od%20numeru%20650/odpowiedz-725-2023.pdf
  Jeśli tak,to dlaczego,bo usługi dowozu świadczy tylko jedna ze spółek?Czy tam cokolwiek nie jest
  skierowane na obejście prawa?Organizacja grup :pruszkowskiej i wołomińskiej była dużo bardziej przejrzysta.

 • Beata Adamska
  czwartek, 13 kwi, 2023, 16:14:10 |

  Newsday!!!!!
  Z wtorku na środę w PUK zniknęły listy obecności dla opiekunek szkolnych, które podpisywałyśmy od lat. Wszystkie opiekunki są zdezorientowane i nikt nie chce nam udzielić informacji co jest przyczyną tego zniknięcia. Kierownik na pytanie jednaj z nas odpowiedział, że nie wie co się stało z tymi listami. Cuda się dzieją !!!!!!!

 • karp
  czwartek, 13 kwi, 2023, 16:14:15 |

  @Radny Kasprowicz
  Panie radny,jeśli aktualnie nie śpi pan w gawrze,jak inni,to proszę mi podpowiedzieć ile osób zatrudniają łącznie spółki ZUK i PUK.Mnie ta nowoczesna matematyka nieco przerasta.

 • Beata Adamska
  czwartek, 13 kwi, 2023, 16:25:57 |

  Może więc jednak te listy są elementem stosunku pracy?

 • Beata Adamska
  czwartek, 13 kwi, 2023, 16:37:50 |

  A raczej nasze podpisy na listach obecności świadczące o gotowości do pracy.

 • Fan Beati
  czwartek, 13 kwi, 2023, 17:07:39 |

  Ach te stosunki…jedni mają ,inni nie mają a jeszcze inni chcieliby a mieć nie badą.

  • Beata Adamska
   czwartek, 13 kwi, 2023, 23:14:48 |

   A na kogo wypadnie na tego bęc!

 • Gość
  czwartek, 13 kwi, 2023, 17:53:23 |

  Pani Monika już przegrała z panią Beatą. Nie trzeba mieć 50 dyplomów i Bóg jeden wie ile i jakiej maści skrótów przed nazwiskiem naukowych i funkcyjnych, wystarczy odrobina zdrowego rozsądku, której pani prezes od początku aż do teraz zabrakło, a którą ma pani Beata, brawa dla Pani Beaty!

  To dzisiejsze zrezygnowanie z list obecności w obecnej szeroko rozpisywanej ba forum sytuacji świadczy o żenującym poziomie zarządzania. na miejscu burmistrza natychmiast bym zareagował i wymienił prezesa. Burmistrz ma wpływ na zarząd.

  Ale żenada! Dali się ograć jak dzieciaki!

  Dziw że w dzisiejszych czasach może dojść do takiej sytuacji w spółce gminnej. To zachowanie ośmiesza spółki gminną i właściwej samego burmistrza no i przede wszystkim nas mieszkańców. I pomyśleć że prezesem spółki jest prawnik o niekończącej się liczbie odbytych studiów podyplomowych i MBA, tego to już w ogóle nie rozumiem. Jak w czeskim filmie: ,, to se nie vrati”.

  • mieszkaniec j.
   czwartek, 13 kwi, 2023, 18:10:16 |

   Smutna prawda @gość. Ja już dawno do tego w życiu doszedłem, że ilość tytułów i skończonych studiów to tylko pewien współczynnik wartości człowieka. Jeżeli coś wysoce liczebnego przemnożymy przez zero to otrzymamy…? No właśnie. Ja osobiście jestem trochę zdumiony. Patrzę z boku na to wszystko i da się wyczuć, że to wielka lipa ta rzekoma kradzież i nieróbstwo pracowników. Jeśli ktoś nawet kradł to zapewne nie ten, którego wyrzucono. Linia obrony przyjęta przez prezes dyskredytuje ją samą, a nie podejrzanych. Mocno dziwi mnie tylko to, że osoba, którą kiedyś uważałem za dobrą twarz ekipy Mielocha zaczęła kroczyć dokładnie jego drogą. Gdzie zaszedł Mieloch to wiemy. W jakim stylu też wiemy. W najgorszym z możliwych. Szkoda zmarnowanego talentu, bo ja wciąż wieżę, że pani Monika to dobry człowiek.

 • Zniesmaczony sytuacją
  czwartek, 13 kwi, 2023, 18:11:16 |

  Jak to jest możliwe że czepiacie się państwo Kierownika który wykonuje swoją pracę należycie? Poprzedni prezes zalecił (obecny rowniez nie odpuszcza) walkę z nieszczelnosciami układów paliwowych. Polecił kierownikom założenie monitoringu, sond itd… Tylko jeden z kierowników – ten najgorszy wykonał polecenie. Inni do dziś tego nie zrobili… jeden się nawet zwolnił z jakiegoś powodu by wrócić na białym rumaku pod parasol wiernej mu zalogi… Kierownik którego tak tu szkalujecie pracuje bardzo krótko w naszej firmie i zrobił, zauważył więcej niż pozostali którym zawsze się wszystko zgadzało.Czy to nie dziwne? Nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane redakcji pytanie czy faktycznie Pani redaktor to còrka jednego z kierowców?

  • Okiem Mieszkańca
   czwartek, 13 kwi, 2023, 19:11:58 |

   Panie Norbercie, o jakiej walce z nieszczelnościami układów paliwowych Pan piszesz? Skończ Pan z tą paranoją.
   Na firmie zamontowanych jest kilkadziesiąt kamer, zwróconych we wszystkich kierunkach. Nie ma jednego centymetra terenu firmy i hal warsztatowych nie objętych monitoringiem. Takiej ochrony może pozazdrościć nawet wytwórnia papierów wartościowych. W każdym samochodzie zamontowane są sondy paliwowe, GPS a domniemywam, że nawet podsłuchy (po waszej sobotniej kontroli samochodów która odbyła się oczywiście pod nieobecność kierowców).
   Nie szukaj Pan pretekstu do zmiany tematu, bo to nie kradzież paliwa tylko Pan jesteś problemem. Pańskie próby zarządzania zakładem za pomocą dyktatorskich zapędów, chamstwa i zadufania w sobie.

 • Gość
  czwartek, 13 kwi, 2023, 18:11:50 |

  Pani Monika z tą sprawą na pewno nie pójdzie do sądu bo to będzie jedna wielka kompromitacja dla niej.

  Pani Beata może otwierać butelkę szampana!

 • Chop z gużyńskij wśi
  czwartek, 13 kwi, 2023, 18:34:22 |

  Dziś elyta puk bedzie obradować u sołtysowy w Żabinku . Pewno wew sprawie producynta karmników wszelakich . Zaiste ciekawe jest czy ów producynt ze swą świtą zasili budżet gminy za każdom rozpoczętom godzinę spotkania .Cheba źe poskumpi jak na szanownego Pona mediatora.

  • Kolega Chopa
   czwartek, 13 kwi, 2023, 19:21:50 |

   Myślem, że dziś elyta PUK będziem obradować na samym wierchu PUKowskiego biurowca jak wybrnąć z tego wdepniętego przez nich samych ekstrementa..

 • Gość
  czwartek, 13 kwi, 2023, 21:24:12 |

  Prawie 200 wpisów to prawdziwy rekord świata!
  Pani Monika może być z siebie Dumna!

  • Majka Jeżowska
   czwartek, 13 kwi, 2023, 21:29:44 |

   Nawet Przemek z Waldkiem w słynnym artykule o wodociągu mieli mniej, bo chyba 140 komentarzy. Monika jesteś lepsza od swojego promotora i pryncypała. Gratulacje. Liść złotego dębu zobowiązuje. Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Wasze zdrowie (pije kakao) :-) P.S. te liche kontr wpisy, broniące prezesa robią odwrotną robotę, tylko przyciągają uwagę do problemu. Na miejscu pani prezes zastanowiłbym się, czy osoby ją popierające nie robią jej kreciej roboty? To taka moja sugestia. Pani prezes to przemyśli.

   • Dziki Kocur
    czwartek, 13 kwi, 2023, 22:57:34 |

    @Majka Jeżowska Poplecznicy prezesa robią jej taką robotę jak niegdyś Komitet Obrony Burmistrza zrobił niedźwiedzia przysługę Mielochowi. Nie jeden raz poryczałem się ze śmiechu czytając ten nieudolny bełkot :-) Aż chciałbym poznać tę osobę, która prowadziła tamten profil :-)

 • Mosiniak
  czwartek, 13 kwi, 2023, 21:56:08 |

  Długie studiowanie zaoczne zdaje się, roczne podyplomowki z doskoku, i ekspresowe awanse za dotknięciem czarodziejskiej rozdzki wiadomo kogo. Czy taka historia może dać dobrego menadżera? I do tego jeszcze chyba brak zdrowego rozsądku. No ale, karierowicze tak mają. No chyba, że p. Monice, tak jak deklaruje, zależy na dobru gminy. Wówczas Natenczas proszę zrobić krok w tył, spojrzeć z dystansu i przyznać, że inne rzeczy wychodzą pani lepiej. I w zasadzie,zniknięcie list opiekunek to jak pierwszy krok do przyznania się przed samą sobą, że to nie czas i miejsce. Czy będzie ciąg dalszy?

 • Gość
  czwartek, 13 kwi, 2023, 22:05:00 |

  To zdaje się 200 wpis i to bardzo dobry moment na puentę. Wyobraźmy sobie gdyby nie było GMP gdzie teraz byłyby panie opiekunki?

  Widać wyraźnie że na pomoc burmistrza liczyć raczej nie mogą. Może teraz bilans strat i zysków skłoni burmistrza do pochylenia się nad sprawą. Zobaczymy, co burmistrzowi wyjdzie z rachunku.

  Jak dobrze że mamy GMP. Szacun dla całego GMP!

  • gosc
   czwartek, 13 kwi, 2023, 22:25:00 |

   GMP trybuną ludu!

  • Dziki Kocur
   czwartek, 13 kwi, 2023, 22:54:15 |

   Tak, to bardzo budujące co @Gość piszesz na temat GMP, a jednocześnie bardzo smutne. Wyobraź sobie, że w rzadko której gminie takiej wielkości jak Mosina lub mniejszej jest jakakolwiek niezależna gazeta lub portal internetowy. Ba są nawet większe miasta powiatowe, gdzie nie ma prasy niezależnej. Wejdźcie Państwo na koscian net albo radio Elka Leszno dla przykładu. Zero dociekliwości, miałka papka medialna i przedrukowywanie oficjalnych materiałów z urzędu. Tam nie ma dziennikarstwa. Gdyby tak policzyć to mamy co najmniej tysiąc gmin w Polsce, gdzie władzy nikt nie patrzy na ręce. Gmin jest 2477. Nikt nie wie co tam się dzieje. I długo się nie dowie. GMP robi robotę. GMP tworzy demokrację. GMP to wolność nasza i wasza. Szanowni Państwo teraz rozumiecie po co Obajtek rękoma Orlenu z rozkazu jedynej słusznej partii zakupił 20 dużych dzienników regionalnych? TVP, do tego wszystkie rozgłośnie radia regionalnego to oręże, które trudno pokonać. Skala inna, mechanizm ten sam Informator Mosiński to było takie nasze TVP. Reasumując: nie ma wolności bez GMP. A hejterzy? Czekam na konstruktywne kontrargumenty.

 • Biuro dedektywa
  czwartek, 13 kwi, 2023, 22:35:33 |

  Kujawska ,Fydrychowicz,Czerwińska przyjdzie sądy dzień na was ,który się zbliża ,a Ignasiak ty też jesteś na celowniku pamiętaj ,że też zostaniesz ukarany

 • orient
  czwartek, 13 kwi, 2023, 23:31:12 |

  Dziwi stanowisko radnych, a raczej jego całkowity brak. Do tej pory prześcigali się we wszystkich sprawach dotyczących różnych nieprawidłowości, tymczasem siedzą cicho jak mysz pod miotłą.

 • Gość
  piątek, 14 kwi, 2023, 7:14:52 |

  Radni, co ci państwo mają wspólnego z mandatem, jakim obdarzyli ich mieszkańcy gminy. Im się wydaje, że zostali wybrani li tylko do pobierania diet. O burmistrzu nie wspomnę, bo to inny rozdział. Moim zdaniem jedynym prawdziwym, niemalowanym radnym, który reprezentuje i broni mieszkańców gminy i co ciekawe w tym wypadku przed gminną spółką jest GMP.

  Warto zadać sobie proste pytanie: właściwie z kim i o co jest ten spór? I o ile łatwe do ustalenia jest o co o tyle z kim już nie. Z kim tak naprawdę toczą bój panie opiekunki? Warto byłoby w tym celu zapoznać się ze statutem założycielskim spółki i być może tam znajdzie się droga do odpowiedzi. Bo na pewno nie jest to wyłącznie pani Monika. To by było za proste. Ona jest tylko pierwszą linią frontu.
  Ja myśle, że ustalenie podmiotu z którym przyszło się obecnie zmierzyć naszym dzielnym panią z p. Beatą na czele jest dużo bardziej skomplikowane. Na potrzeby tego wpisu i w wielkim skrócie zaryzykowałbym twierdzenie, że one walczą z całym patologicznym systemem jaki ukształtował się w gminnym magistracie od wielu lat. Odcięta została obecnie jedna macka tej hydrze ale pozostałe czują się dobrze a i ta odcięta za chwile się zapewne zabliźni. Pierwszy z brzegu przykład: jak tłumaczyć koszty spółki basenowej, a koszty umów o prace dla opiekunek, które to umowy, co już wiadomo po ostatnim show p. Moniki i tak się im należą? Na to pytanie nikt inny nie powinien odpowiedzieć jak tylko sam p. burmistrz ale on do tej pory się nie ujawnił. Ja przynajmniej nie znam jego stanowiska.

  Opiekunki wygrały potyczkę ale to wcale nie jest zwycięstwo dla nas mieszkańców. Ono przyjdzie dopiero wtedy, jak nowe wybory wyłonią prawdziwych mężów stanu. Ludzi o nieposzlakowanej opinii, nieuwikłanych w żadne stare układy, niebojących się podejmować niepopularnych decyzji.
  Czy tak się stanie, zobaczymy.

  • Gość
   piątek, 14 kwi, 2023, 8:23:24 |

   Do RN ZUK-u/PUK-u należy delegować radną mec. Paulinę Kubacką aby wdrożyła tam najlepsze praktyki organizacyjne. Ma ona w tym doświadczenie.

 • Beata Adamska
  piątek, 14 kwi, 2023, 8:12:12 |

  Chcę jasno powiedzieć, że nie walczę z poszczególnymi osobami , pokazuję jedynie na jaki myk wpadła jakaś grupa wzajemnej adoracji, żeby kosztem opiekunek szkolnych oszczędzać gminne fundusze, przyjmując, że żadna z opiekunek nie odezwie się w sprawie praw pracowniczych.
  Wszyscy pozbyli się tego jaja i zrzucili szeroko pojętą odpowiedzialność za dzieci w autobusach na opiekunki zatrudnione na umowach cywilno-prawnych, nie dając nam żadnego zakresu obowiązków, bo wtedy byłby dodatkowy atut, że pracujemy na umowie o pracę. Przychodząca do pracy opiekunka szkolna sama musi wiedzieć co należy do jej obowiązków. A jeśli się coś stanie podczas przewozów to kto odpowie? Pewnie my z Kodeksu Cywilnego i najniższym wynagrodzeniem ustawowym i bez limitu godzin pracy.
  Zatrudnione w PUK opiekunki są osobami można powiedzieć z powołania i swoją pracę wykonują jak misję, a dzieci się odwdzięczają i dają nam piękne laurki mówiąc na nas ciocie.

 • Gość
  piątek, 14 kwi, 2023, 8:26:56 |

  A jest umowa między Urzędem Miasta a ZUK czy,PUK na transport dzieci niepełnosprawnych i żadna strona nie cytuje zapisu o zatrudnieniu opiekunek? Panie Burmistrzu? Czy Urząd Miasta, to sadzenie kwiatów? Panie Burmistrzu trzeba strzepnąć puder i weź się Pan do roboty

 • Beata Adamska
  piątek, 14 kwi, 2023, 10:01:04 |

  A o co ten bój, to oczywiste o ………………UMOWY o PRACĘ !!!!!!!!!!
  które de facto mamy.

 • Gość
  piątek, 14 kwi, 2023, 10:11:46 |

  Czy Wasza umowa jest zgodna z zapisem w umowie z UM?
  Sprawdźcie

 • Pani z biura
  piątek, 14 kwi, 2023, 10:58:33 |

  Brawa dla p. Beaty i Związków Zawodowych , wkoncu ktoś się za ich zabrał. Tak trzymać

  • Mieszkaniec
   piątek, 14 kwi, 2023, 13:38:33 |

   Za kogo?

 • Gość
  piątek, 14 kwi, 2023, 11:27:30 |

  GDZIE JEST BURMISTRZ? MA JAJA CZY NIE?
  CZY WOLI WSTĄŻECZKI PRZYCINAĆ? DO ROBOTY!!!

 • karp
  piątek, 14 kwi, 2023, 12:22:11 |

  Podzielam opinię tych,którzy piszą,że pani prezes robiła dobre wrażenie w urzędzie,a później coś się z nią stało.
  Myślę,że są 2 przyczyny.Pierwsza to kierunek wyznaczony przez Natenczasa.Miała zamiatać pod dywan,także grzechy dawnego zarządu, o czym świadczą jej niefortunne odpowiedzi do prasy i odmowa udzielenia informacji publicznej.Drugi to otoczenie,które przejęło kontrolę nad jej świadomością.Kiedy przeszła do spółek potrzebowała pomocy z wewnątrz i otoczyły ją niewłaściwe osoby.
  Mam hipotezę,że najbliżej do uszka ma Dzida i to przede wszystkim ona odpowiada za większość nieszczęść ZUK/?PUK i pakuje prezes spółki na kolejne miny.
  Jedna kobieta,a szkodliwość społeczna kilku Waldemarów.Swego czasu była tu czynna,zdradziły ją hasła wyborcze,którymi posługiwała się we wpisach.
  Dowodziła grupą klikaczy bmw z ZUK.dzięki którym mogłem liczyć czasami nawet na 20 łapek w dół pod komentarzami,zwłaszcza jeśli dotyczyły szemranej polityki zakupowej prezesa Złomka i jego dili z panią Angeliką z Tarnowa Podgórnego.
  Dziś ta grupa popaprańców dzidopodobnych jakoś słabo broni obecnej prezes ZUK.Widzę 3 możliwości.Nie są pewni co robić w związku ze zmianą władzy w Mosinie,położyli już krzyżek na pani prezes,lub Dzida sama chce zostać prezesem.

 • Mieszkaniec Mosiny
  piątek, 14 kwi, 2023, 12:32:57 |

  Zostawcie P Burmistrza w spokoju i P Prezes Kujawską i P Kierownika Frydrychowicza bardzo dobrze wykonują swój projekt odbudowania firmy .Boli Was że wszytko wyszło na jaw i został (włożony kij w mrowisko ) to co wyrabiacie i piszecie bzdury oczerniacie wszystkich zarządzających Miastem i firmom to świadczy o waszej bezsilności zostaliście w czarnej dziurze z której niema odwrotu tak tak więcej dowiecie się już wkrótce i nie straszcie bo armagedon tuż tuż pozdrawiam Władze Miasta Mosina PPrezes Kujawską P Kierownika Frydrychowicza i P Olgę Czerwinską .

 • karp
  piątek, 14 kwi, 2023, 13:18:39 |

  Chciałbym spytać jak wygląda sprawa ubezpieczenia
  NW pań opiekunek i pojazdów wyznaczonych do dowozu?
  Wypadku oczywiście nikomu nie życzę.
  Domyślam się,że dzieciaki obejmuje ubezpieczenie szkolne.

 • Beata Adamska
  piątek, 14 kwi, 2023, 13:48:46 |

  Nie mamy ubezpieczenia, a pracę wykonujemy na własną odpowiedzialność jak to przy umowach-cywilnoprawnych.

 • Marek
  piątek, 14 kwi, 2023, 14:02:43 |

  Pani Beato, Pani naprawdę myśli, że forum internetowe jest miejscem na rozstrzygnięcie, czy Wasza umowa ma znamiona umowy o pracę? I kto ma wydać ten wyrok, karp, płotka, czy inny anonim, a może burmistrz? Z takimi sprawami idzie się do sądu pracy. Co do ubezpieczenia, chyba nie myślicie, że spółka komunalna mogłaby sobie pozwolić na brak ubezpieczenia pojazdów i OC całej spółki i że jakby mieli w porozumieniu z gminą, że mają zatrudnić na umowę o pracę opiekunki, to by tego nie robili. Trochę to naiwne myślenie. Ciekawe czy jak gmina zdecyduje się na takie zapisy, to radni będą chcieli dołożyć kolejne setki tysięcy na tę usługę. Przeciez juz teraz budzet Gminy ponoć niedomaga. Prędzej zlecą to firmie zewnętrznej i opiekunki z kierowcami wylądują na bezrobociu. A wiecie jak to Poznań rozwiązuje albo inne gminy? Z ciekawości pytam.

 • Beata Adamska
  piątek, 14 kwi, 2023, 14:20:38 |

  Miałam na myśli ubezpieczenie opiekunek nie pojazdów. Natomiast wiemy, że w sąsiednim Luboniu opiekunki zatrudnione są na umowy o pracę, więc można. Uważa Pan, że umowy o pracę tych paru osób zrujnuje budżet Gminy?
  Jakoś wcześniej były te umowy i Gmina Mosina istniała. Rozumiem, że Pan popiera umowy-zlecenia i chętnie popracuje na takich zasadach. Zapraszam.

  • karp
   piątek, 14 kwi, 2023, 15:56:04 |

   Nie wiedziałem,że tak jest w Luboniu,ale cieszę się,że wreszcie mam za co pochwalić panią burmistrz.
   Jesteśmy biedniejsi od Mosiny,ale wolę być wśród narodów cywilizowanych.Burmistrz Michalak pewnie nie pojedzie do Wrocławia,by pogaworzyć o covidzie i na GPW,jak Mieloch,więc zaoszczędzicie i też będzie was stać na opiekunki na umowach o pracę.Kiepsko jest też
   ,gdy opiekun który odpowiada za dzieci jest nieubezpieczony.

 • Obserwator
  piątek, 14 kwi, 2023, 14:24:12 |

  Dziś ukazał się post na grupie Pana Burmistrza MOSINA, Aktualności, DYSKUSJE, gdzie było poznań 40 komentarzy o nieprawidłowościach na PSZOK, stało się to widocznie nie zręczne, że postanowił post usunąć z emisji, panie burmistrzu nie ładnie nie o takie zarządzanie nam chodzi

 • Beata Adamska
  piątek, 14 kwi, 2023, 14:54:25 |

  Co do Sądu to oczywiście nie jest to dla mnie żaden problem i myślę, że miałabym duże szanse na wygraną, jednak jest jeszcze 15 moich koleżanek i co wtedy z nimi ?
  Szkoda, że nie ma ojca tego skandalu z umowami i nikomu nie przyszła do głowy żadna refleksja, że jest to żerowanie na naszej krzywdzie.

 • karp
  piątek, 14 kwi, 2023, 15:21:35 |

  Niekoniecznie musi to rozstrzygnąć sąd.
  Może to rozstrzygnąć lokalny samorząd.Może to rozstzygnąć ktoś z domu Płotka itd.
  Nie wiem jak rozstrzyga to Poznań i okoliczne gminy.Wiem natomiast,że w sieci widziałem opracowanie dotyczące Poznania i gmin ościennych zrzeszonych w ZTM na temat spalania paliwa przez poszczególne pojazdy.W Mosinie wymaga to ponoć dotarcia do dokumentów księgowych.Nie trzeba ulegać namowom prawnika z Dopiewa i przegrywać
  w sądzie sprawy z dziedziny informacji publicznej i to za pieniądze podatnika.Dwoje prawników przegrało z byłym pracownikiem,nieszkolonym w prawie.Prawnik,który jest wszędzie tam,gdzie były prezes,namówił obecną prezes do odmowy informacji o zakupach byłego prezesa.Ręka,ręke myje,a pani prezes powiedziała w tej sprawie wiele dziwnych rzeczy,które wskazują,że informacja publiczna to temat na razie dla niej za trudny.Założenie bip,po interwencji radnego Marciniaka też nie bardzo wyszło.Chciałem ją już pochwalić za zmianę polityki zakupowej,bo ile można kupować na szrotach?Teraz okazuje się ,że autobusy stoją.
  Ja bym w takim przypadku spytał o zdanie kierowców,którzy znają gminną infrastrukturę i pewnie wtopy by nie było.Paradoksalnie tylko dzięki temu,że autobusy stoją,nie muszą szukać w
  Pakistanie nowych kierowców,w miejsce zwolnionych.

 • Marek
  piątek, 14 kwi, 2023, 16:25:32 |

  Pani Beato, po co od razu ta agresja, chodziło mi tylko o uzmyslowienie, że nie wszystko zależy od spółki, przecież zapewne nie mają tylko zaskórników, żeby wyłożyć kilkaset tysięcy więcej rocznie na Wasze wynagrodzenie, będą musieli jeżeli już to podnieść stawkę za usługę, a wtedy to już Gmina może powiedzieć pas. Zastanawiała się Pani nad tym? Co do sądu, to co z tymi 15 osobami, też chcą umowy o pracę czy nie, bo nie zrozumiałem. Jak chcą to może byc przecież pozew zbiorowy, albo sama Pani może spróbować, jak taka Pani harda. Jeden wyrok załatwi sprawę reszty. Do dzieła :-)

 • Beata Adamska
  piątek, 14 kwi, 2023, 16:41:57 |

  Nie ma agresji w moich wpisach i nie zrozumiemy się. Bo jak ma być zrozumienie u kogoś kto ma etat, urlop, wczasy pod gruszą, premie, paczki dla dzieci nawet z dwóch spółek, może kilometrówkę itp.

 • Beata Adamska
  piątek, 14 kwi, 2023, 16:54:40 |

  Zresztą proszę nie rozmydlać tego co nazywam skandalem, czyli pozbawienia opiekunek umowy o pracę na rzecz umowy-zlecenia.

  • gosc
   piątek, 14 kwi, 2023, 19:58:31 |

   Pani Beato a co na to pani koleżanki? może stwórzcie petycję i składajcie gdzie trzeba

 • piątek, 14 kwi, 2023, 20:15:43 |

  Brawo Pani Beato!
  Przede wszystkim za odwagę i się walki.
  Co do listy jako kadrowa…to czuję się zaintrygowana

 • piątek, 14 kwi, 2023, 20:28:05 |

  Uff..co za powieścio-nowela!!
  Zuk i Puk powinni zastrajkować, definitywnie!!!!
  Jak pracować w atmosferze gównoburzy,w strachu przed zwolnieniem.
  A umowy opiekunek-wymaga się pracy, trzeba odpowiednio płacić i postępować w prawach pracowników.
  Nie chciałbym pracować na umowę zlecenie przy takiej odpowiedzialności .Powodzenia w walce!

 • piątek, 14 kwi, 2023, 20:39:18 |

  Czytam i czytam zastanawiam się jak pracuję się w takiej atmosferze, śmieci nie wywiezione, autobus nie przyjechał-pewno wina pracowników.
  Zastanawiam się, tak obustronnie, gdzie leży wina?

  • gosc
   sobota, 15 kwi, 2023, 13:09:07 |

   Wniosek jeden dać te usługi na wolny rynek!

 • Beata Adamska
  piątek, 14 kwi, 2023, 21:19:41 |

  Wszystkim osobą, które rozumieją na czym polega problem z opiekunkami i wspierają mnie w moim uporze o powrót dla nas wszystkich do umów o pracę bardzo dziękuję za wsparcie i za te fajne łapki w górze.
  Życzę Państwu miłego i spokojnego weekendu.

 • Mieszkaniec
  piątek, 14 kwi, 2023, 22:38:01 |

  Cały czas piszecie wcześniej za tamtych zarządów nie pisaliście to dużo daje do myślenia .Było wam dobrze a teraz jest nie dobrze bo niema (luzu opieprzania niema wody święconej itd opiekunki pracowały i było cicho .Ale życie idzie do przodu i się zmienia nie trzeba zbierać haków nikt z kierownictwa na Was nie krzyczy to wszystko jest wasze wybielanie do tego opiekunki namowiliście żeby zrobiły szum wcześniej im pasowała praca teraz nie oczerniacie Władze Miasta i P Prezes Kujawską P Kierownika Frydrychowicza PCzerwińska .Nic nie myślicie bo nie jesteście kierowcami nie mówię tu o wszystkich .Sami przyklepaliście temat paliwa z waszym kolegą dajcie na wstrzymanie z obelgami kim wy jesteście odpowiedzcie sobie samo kierowcami czy ?

  • Gość
   sobota, 15 kwi, 2023, 7:50:00 |

   Teraz przetłumacz te blubry.

  • Okiem Mieszkańca
   sobota, 15 kwi, 2023, 8:49:58 |

   Panie Norbercie, dalsza próba zakładania załodze kagańca, nakazująca im milczenie na temat Waszej dyktatorskiej metody zarządzania spółką PUK/ZUK przekracza wszelkie granice przyzwoitości. O ile rozumiecie Pan i Pani Prezes znaczenie tego słowa…

   Kochani Mieszkańcy, wczoraj Pani Kujawska za namową Pana Frydrychowicza kolejnemu kierowcy wręczyła ostrzeżenie pod postacią nagany z zastrzeżeniem, że następne będzie już tylko dyscyplinarne zwolnienie. A wiecie za co? Za rozmowę z mieszkańcami naszego miasta na temat aktualnej sytuacji w spółce.

   Panie Norbercie, Wasz brak poszanowania pracowników, wprowadzania złej atmosfery i skłócanie załogi, czy też faworyzowanie swoich popleczników nie jest żadnym ujawnieniem tajemnicy pracodawcy. A jeśli uważacie, że jednak jest, to proszę natychmiast dać wypowiedzenie z pracy sobie oraz Pani Edycie P. (aktualnie pełniącej funkcję Pana zastępcy). Pani ta za Pańską namową udaje pasażerkę i jeździ autobusami liniowymi starając się wybielać Wasze podłe postępowanie. Jednocześnie oczernia pozostałych pracowników.

   Jeśli spotkanie Państwo na trasie Panią Edytę ulitujcie się nad jej głupotą.

   Miłego weekendu.

 • Marek
  sobota, 15 kwi, 2023, 10:23:42 |

  Pracownik żalacy się na to, że dostał naganę za rozmowy z pasażerami o firmie…do czego to doszło. Jakbyś szanowny pracowniku nie był pracownikiem spółki komunlanej, którą traktujecie jak własną, jak zakład chroniony, a jakiejś firmy prywatnej, to za takie coś już by Cię w niej dawno nie było. Widzę, że rozpasanie niektórych przekracza wszelkie granice. Pracodawca zabrania rozmowy z pasażerami podczas jazdy, no dramat, jak można takich rzeczy zabraniać…jest gorzej niż myślałem z tymi „chronionymi” do tej pory pracownikami. Może jeszcze ma od Was niczego nie wymagać, żebyście mogli robić co Wam się podoba?

 • Kolejorz
  sobota, 15 kwi, 2023, 11:26:03 |

  Szanowni czytelnicy za pseudonimem Marek kryje się jakaś wyjątkowo nikczemna postać, bo nie jest to człowiek. Czytam te posty i nie mogę się nadziwić, że tacy ludzie chodzą po tej ziemi. Wpisy Marka bardzo przypominają mi retorykę Przemysława Mielocha i wcale bym się nie zdziwił jak Marek ma na imię Przemek. Szczuj sobie gdzie indziej. Ludzką rzeczą jest rozmawiać. Kierowca autobusu to nie robot, który ma milczeć. Jedyne przeciwwskazanie jakie widzę to rozmowa podczas samego prowadzenia pojazdu, ale o tym to zdaje się nie ma mowy. Mowa jest o samym rozmawianiu. Zapamiętaj sobie Przemku znaczy Marku. ZUK to nie jest prywatną własnością Kujawskiej, tak jak gmina nie była prywatną własnością twoją jak byłeś burmistrzem. I przestań szczuć. Nie jestem pracownikiem ZUK, ale solidaryzuje się z Wami. Walczcie o swoje. Nie dajcie się zastraszyć. Mielocha już nie ma, Kujawska też zniknie. Prędzej niż się jej wydaje. Liść dębu i kupione MBA jest warte tyle ile słowa Mielocha.

 • Gość
  sobota, 15 kwi, 2023, 12:17:22 |

  Marku, widzę, że masz ścisłe kontakty z urzędującym kierownikiem. Podobne wypowiedzi z jego ust usłyszeli w ubiegłym roku niektórzy pracownicy: 'Gdyby w mojej poprzedniej firmie kierowcy tak podskakiwali,to prezesi od razu by ich wyp…. na r..,a za bramą wdeptali w ziemię’.
  Czy tak ma wyglądać praca w jakiekolwiek firmie?

 • Mieszkaniec
  sobota, 15 kwi, 2023, 12:57:31 |

  Do okiem mieszkańca .Co ty człowieku piszesz za brednie nie masz pojęcia o niczym i już winny kierownik i kierowniczka .A może jesteś przyjacielem ukaranego życzę Tobie najlepszego będziecie wszystkich winić tylko nie siebie !!! Jeden za wszystkich wszyscy za jednego to wasze chasło tak panie A….. naprawdę dzieci z przeczkola się lepiej zachowują jak wy wszyscy .

  • Gość
   niedziela, 16 kwi, 2023, 7:52:03 |

   Zbieraj kasztany. :)))

 • Mieszkanka
  sobota, 15 kwi, 2023, 13:06:57 |

  Burmistrz i pracownicy urzędu musza rozumieć, ze to właśnie w tym jest problem, mianowicie jak sie Pan kierownik odnosi do innych pracowników. Ubliża innym, grozi „wypierdole**em” traktuje ludzi jak ścierki ktorymi mozna wytrzec sobie buty. Jak mozna poniżać i kpic ze swoich współpracowników? Ludzie z takim charakterem nie powinni miec nawet namiastki wladzy bo maja tendencje to despotyzmu, gnojenia innych i sa przekonani o swojej nieomylnosci. Wszystkich tych ktorzy maja inne zdanie uważają za glypszych od siebie i dzieki temu uważają ze mozna innych poniżać i wykorzystać do własnych celow. Wg psychologow osoby o takich cechach charakteru sa okreslani mianem psychopatow. Poszukajcie sobie definicji tego slowa.

 • Gość
  sobota, 15 kwi, 2023, 14:09:25 |

  Burmistrz palcem nie kiwnie póki nie będzie miał gwarancji że wygra kolejne wybory. Przecież nie wróci po półtora roku do swojego small biznesu. Jakby to wyglądało?

  • Gość
   sobota, 15 kwi, 2023, 14:22:48 |

   Wydaje mi się, że właśnie jego bierność może spowodować przegraną w wyborach. Na co nam ktoś kto ma w nosie realny problem pracowników spółki ZUK/PUK? Ja nie bede głosować na kogoś kto nie poczuwa się w żaden sposób do odpowiedzialności i utemperowania człowieka, którego bądź co bądź pośrednio jest zwierzchnikiem. Skoro już teraz pokazuje nam, że olewa sprawę i za nic ma prośby swoich wyborców to nie sądzę aby po wygranych wyborach nagle stał się mężem stanu i postanowił zająć się problemem. Raczej umocni się w przekonaniu, że może nie robić nic oprócz pobierania pensji a i tak mieszkańcy go wybiorą (bo nie ma nikogo lepszego).
   Burmistrz, radni – ręka rękę myje. Przydałby się ktoś z zewnątrz, ktoś niezależny, kto posiada trochę zdrowego rozsądku i nie jest uwikłany w układy i układziki.

   • Gosc
    sobota, 15 kwi, 2023, 16:54:15 |

    Tak myślę że nam trzeba takiego Pana lisa! Mnie to nie obchodzi jaka jego jest przynależność partyjna ale by tam zrobił porządek z zarządem i pracownikami! Panie Marcinie proszę się zastanowić ma Pan nasze wsparcie. Wie ktoś kiedy będzie spotkanie lokalnego koła PiS?

    • pis-off
     sobota, 15 kwi, 2023, 16:58:53 |

     Zapytaj Waldemara Wiązka. On jest w kole, chociaż jest kantem. Zaradny, wygadany, energiczny, dba o rodzinę, dba o zwierzęta leśne, wspiera OSP Pecna, wspiera szwagra. To idealny kandydat na burmistrza. Waldek na burmistrza, a Przemek i Tomek na zastępców. Będzie eldorado.

 • Gość
  sobota, 15 kwi, 2023, 14:45:47 |

  Już stracił głosy pracowników z ZukPuk i ich rodzin i dalszych krewnych. A to może będzie właśnie decydowało o wygranej. Czasem los płata figle.

 • Jarząbek
  sobota, 15 kwi, 2023, 14:56:06 |

  Łubudubu łubudubu, niech żyje nam kierownik naszego PUKu!

  To ja to powiedziałem Panie Kierowniku, Janusz Mani… tfu! Jarząbek

 • sobota, 15 kwi, 2023, 15:13:17 |

  Cechy mobbera
  To często osoby o wyolbrzymionym poczuciu własnej wartości, przeceniające swoje umiejętności i kompetencje, nie znoszące krytyki innych, nie potrafiące się przyznać do błędu. Ci, którzy ośmielą się powiedzieć swoje zdanie, stanąć w opozycji, narażają się na szykany i nękanie.

  Osobowość mobbera została opisana jako: nadmiernie kontrolująca, neurotyczna, tchórzliwa oraz głodna władzy. Wiele jego zachowań może wynikać z zazdrości i zawiści, które zaś spowodowane są permanentnym poczuciem braku bezpieczeństwa i lęku.

  To klasyka w Zuk i Puk.

 • sobota, 15 kwi, 2023, 15:21:43 |

  Panie Januszu M. Jeszcze trochę to wejdziesz głęboko w dupcie swojemu kierownikowi.A wiesz na takiego ludzi dupę mówi się czopik bo wchodzisz głęboko w dupę.Razem wszystko chachulicie siedząc prawie do 1, 2 w nocy tuszując wszystkie nieścisłości w kartach czy listach obecności.Ciekawi mnie jedno że w dniu inspekcji samochodów dziwnym trafem wyłączony był monitoring czy nie jest wielki zarżądzie

 • Gość
  sobota, 15 kwi, 2023, 15:23:59 |

  Kierownik najwyraźniej podoba się p. Burmistrzowi może to i jego guru.

  @Jarząbek
  masz racje!

 • Gość
  sobota, 15 kwi, 2023, 15:36:53 |

  Pan Burmistrz liczy że ten antyków wraz z postami już w tygodniu zejdzie do archiwum bo jest prawie na samej końcówce strony.

 • Tymon
  sobota, 15 kwi, 2023, 16:00:27 |

  Gdy czytam te komentarze to nasuwa mi się tylko jedna myśl. Szkoda mi tych pracowników fizycznych bo są pozostawieni sami sobie. Tam działa mafia inaczej już tego nie idzie nazwać bo jeśli jest taki syf z zarządem spółki PUK i ZUK to pytanie jest tylko jedno gdzie jest rada nadzorcza o burmistrzu już nie wspomnę. Wypierdzie..ć ten zarząd z radą nadzorczą powołać nową ekipę i po problemie bo jak ktoś może zarządzać taką spółką nie mając doświadczenia i wykształcenia do kierowania spółkami o takiej branży. Ta pani siedziała przez wiele lat w urzędzie miasta jako sekretarz. Gdzie był konkurs w BIPie?. Ta pani została wysunięta przez kolegę z rady nadzorczej na to stanowisko więc nie ma co się dziwić że taka sytuacja ma tam miejsce. To nie w pracownikach fizycznych jest problem. Panie Panowie jeśli wy nie pokażecie co tacy pracownicy znaczą w tych spółkach to MAFIA Pruszkowska przy nich wysiada. Popieram pracowników nie dupowłazów bo odwalają kawał dobrej roboty. Nie poddawajcie się.

  • Gość
   niedziela, 16 kwi, 2023, 8:13:52 |

   Bajzel w Królestwie ZUK-u/PUK-u trwa od lat. Podobnie było w spółce basenowej, potwierdzi to radna mec. Paulina Kubacka była członkini RN basenu widmo. Komisja Rewizyjna radnego Raźnego miała przedstawić raport w sprawie nadzoru(albo raczej jego braku) nad spółkami gminnymi. Czy ten raport już powstał? To co się dzieje w wymienionych spółkach gminnych jest nieprzypadkowe oraz zaplanowane według powielanych schematów.

 • sobota, 15 kwi, 2023, 16:12:35 |

  Do Tymon:Wielkie podziękowanie od pracowników fizycznych.Wkładamy w swoją pracę wiele serca,bo wykonywane prace są ciężkie.Ale jak to pani prezes powiedziała,że pracownicy są dla niej najważniejsi.Tylko pytam się którzy?

  • gosc
   sobota, 15 kwi, 2023, 16:50:40 |

   Pracownicy? Przepraszam bardzo ale słyszałam o tym jak jeden z pracownikow zamknął mieszkańca na pszoku bo w jego opinii źle posegregował. Stan umysłu!

 • w.
  sobota, 15 kwi, 2023, 16:18:10 |

  @Tymon warto dodać, że pani kujawska jest nie tylko koleżanka jednego członka z rady nadzorczej, ale dobrą koleżanką Przemysława Mielocha. Znali się doskonale zanim zaczęła pracę w magistracie. Kujawska to jego „odkrycie”. Stąd błyskotliwa kariera od szeregowego urzędnika, przez kierownika referatu i skończywszy na sekretarzu. Konkurs na prezesa spółki? A po co. Mieloch gminę traktował jako prywatny folwark. Niestety jak Polska długa i szeroka, tak wielu wójtów czy burmistrzów uważa, że to ich prywatny interes. Nie!!! Piszesz o radzie nadzorczej. O ile wiem są tam dwie prawniczki podstawione przez Mielocha, którym dał wcześniej pracę w magistracie. Żadna z nich nie jest mieszkanką gminy Mosina. O funkcjonowaniu tak dużej i specyficznej firmy też nie mają pojęcia. Więc jakiej kontroli możemy oczekiwać? Podobnie mam głębokie wyrazy współczucia dla pracowników fizycznych. Jesteście traktowani jak tania siła robocza w dalekiej Azji. Mydlą wam oczy i pomiatają wami. Nie dajcie się. Lech Wałęsa był „tylko” elektrykiem bez wykształcenia. I ten prosty elektryk zrobił wielką wyrwę w wydawałoby się nierozwijalnym murze. Pewnie dlatego niektórzy wysoko postawieni politycy próbują go zdyskredytować.

  • Gość
   sobota, 15 kwi, 2023, 16:41:07 |

   A zastępcą Michalaka jest/był zastępcą Mielocha. Czy to jednak nie jest ta sama klika? Czy coś się zmieniło? Nawet ta sama pierwsza litera od nazwiska burmistrza ,,m”.

 • sobota, 15 kwi, 2023, 16:30:20 |

  Do W.Dokładnie mają nas za nic,ludzi bez wykształcenia,alkoholików,zwykłych degeneratów.Tak prawdę mówiąć bez nas pracowników firma by istniała:bez nich zarząd firmy by nie utrzymał

  • gosc
   sobota, 15 kwi, 2023, 16:48:36 |

   Bez mieszkańców by się ta firma nie utrzymała! Jakoś usług na zerowym poziomie a ceny jak z kosmosu! Chcielismy wynająć kontener cena z kosmosu. Pytanie na czym jeszcze przepłacamy? Śmieci ten transport? Ktoś to wyjaśni?!

   • do gościa
    sobota, 15 kwi, 2023, 16:55:58 |

    Wynajmij sobie autobus wycieczkowy, który stoi i rdzewieje. Bo ktoś na „górze” wymyślił, że jest on koniecznie potrzeby takiej firmie jak ZUK. Są też dwa duże Solarisy, które też stoją i rdzewieją. Ktoś „na górze” miał ambicje.

    • Gość
     niedziela, 16 kwi, 2023, 8:20:38 |

     Sprawą ze stacjonarnymi autobusami powinna zająć się prokuratura i CBA tak jak i spółką basenową.

     • karp
      niedziela, 16 kwi, 2023, 10:33:23 |

      Co do spółki basenowej,to przestaję rozumieć dlaczego generuje koszty.Tam nawet w Radzie Nadzorczej były czynne osoby,które pracowały dla dobra gminy,nie osiągały dochodu i zapomniały,że zasiadały.
      http://bip.um.mosina.pl/zasoby/files/rada/kadencja2018-2023/oswiadczenia_majatkowe/korekta-pierwszego-o%C5%9Bwiadczenia-majatkowego-paulina-kubacka.pdf
      Mechanizm wyparcia?

     • Gość
      niedziela, 16 kwi, 2023, 10:58:07 |

      Czy mamy kolejny przykład wolontariatu? Jakaś sekretarz/prezeska-wolontariuszka podobno już też „zapominała” napisać czegoś w swoim oświadczeniu majątkowym. Ciekawe czy członkowie RN spółki basenowej, w tym obecna radna mec. Paulina Kubacka, rekrutowali Włodka Koralewskiego na prezesa oraz czy od początku „wiedzieli”, że nie może on być prezesem. W swoich oświadczeniach majątkowych Włodek pisał prawdę o prowadzeniu działalności gospodarczej, wykluczającej bycie prezesem basenu, i przychodach z niej a mimo tego był ponad dwa lata prezesem spółki basenowej.

     • karp
      niedziela, 16 kwi, 2023, 11:54:31 |

      W pewnym momencie ta kurza ślepota w Mosinie mi się znudziła i musiałem to zauważyć,bo z Lubonia lepiej widać.Sorry,panie prezesie.

    • gosc
     niedziela, 16 kwi, 2023, 9:55:03 |

     A ten wycieczkowy dlaczego stoji? Może macie za drogo?

 • Tymon
  sobota, 15 kwi, 2023, 17:38:28 |

  Jeszcze pytanie do Związków Zawodowych tylko nie wiem czy będą chcieli tutaj mi odpowiedzieć bo następni pędą zwolnieni przez to że odpowiadają na takie pytania ale ryzykuje więc pytam. Czy ci pracownicy co zostali zwolnieni a byli w związkach bo tego nie wiem poza przewodniczącym ZZ a zakładając że cała trójka należy do Związków Zawodowych wićęc nie wyobrażam sobie nie walczyć o tych członków tak działają związki i mam nadzieję że wasze też tak będą działać. Trzymam kciuki za was bez was nie ma spółek i tyle w temacie. To wy pokażecie kto jest najważniejszy w tej firmie. POWODZENIA

 • Pracownik
  sobota, 15 kwi, 2023, 17:47:40 |

  Tak wszyscy trzech są w związkach.Walczymy do końca o nich

 • Pasażer
  sobota, 15 kwi, 2023, 18:05:18 |

  Śmiech na sali !!!

 • Kiedyś fan GMP
  sobota, 15 kwi, 2023, 18:11:51 |

  Szkoda ze GMP niestety jest stronnicza, nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie które co jakiś czas pojawia się w komentarzach: Kim dla pracownika kierowcy jest Pani redaktor naczelna? Dlaczego anonim został opublikowany tyle czasu po jego otrzymaniu? Czy nie dlatego że taxi bus tata nie wydał odpowiedniej zgody? Czy artykuł pojawił się gdy taxi tata poczuł że skończyło się leniuchowanie, palenie itd? Ktoś zaczął wymagać = zaczął przeszkadzać… znam pana Kierownika od wielu lat i się tego nie wstydzę.To człowiek z zasadami co widać po tym ile się zmieniło w tak krotkim czasie… Takich już powoli że świecą szukać. Który z Was faktycznie widzial na własne oczy by zrobił coś nie w porządku… a może tylko słuchacie i jak ja uważacie ze to co czytam to ewidentne pomòwienia ze strony sfrustrowanych pracownikow. Nie wierzę w te zarzuty. Załogo czy nie jest faktem że jesteście zmanipulowani? Czy koledzy za którymi podąrzacie napewno nie mają nic za uszami? Tylko wy to wiecie… czy są to ludzie którym powierzylibyście swój los? Warto to przemyśleć…

 • Gość
  sobota, 15 kwi, 2023, 18:45:28 |

  Do Kiedyś Fan GMP: panie Norbercie, trzeba miec tupet aby samego siebie wychwalac. W jednym przyznam panu racje, tak falszywych i stroniczych ludzi jak pan trzeba szukac ze swieca.

 • Pracownik
  sobota, 15 kwi, 2023, 19:02:43 |

  Kiedyś fan.zejdz ze sceny bo fałszujesz.Daj ludzią w normalnych warunkach pracować mobberze,Narcyzie firmy

 • Gość
  sobota, 15 kwi, 2023, 19:40:50 |

  Mnie się wydaje że jedynym rozwiązaniem jest likwidacja spółek przy okazji spółki basenowej. Innej drogi nie widzę. W takiej atmosferze ani nie ma zarządzania ani nie ma roboty.

  • Gość, mylisz się
   sobota, 15 kwi, 2023, 20:02:59 |

   Nie ma takiej konieczności. Wystarczy usunąć jednego człowieka Norberta F który mobbinguje całą załogę a gwarantuję, że spółka będzie pracować jak w szwajcarskim zegarku. Wystarczy aby zarządzali nią normalni, odpowiedzialni ludzie a cały ten problem w magiczny sposób zniknie. Ludzie tam chcą tylko normalnie pracować, bez nerwów, bez stresu, bez chamstwa i zastraszania.
   Kto chciałby pracować z kimś kto go poniża i traktuje jak śmiecia? CAŁY problem powstał przez jednego człowieka. JEDNEGO.
   Do Burmistrza nadal nie dociera, że rozwiązanie tej nienormalnej sytuacji jest bardzo proste i na wyciągniecie ręki.

 • Pasażer Lini 699
  sobota, 15 kwi, 2023, 20:12:26 |

  Co jeszcze ciekawego napiszecie panowie i panie czy zatkało Was. Tak szybko straciliście wiarę w to co piszecie oszczerstwa kłamstwa to wasz styl .Bronicie się wybielacie za późno karty zostały odkryte i super teraz tylko nadchodzi czas na rozliczenie waszej niewinności zobaczymy i wszyscy którzy czytają wasz bełkot robienie z siebie niewiniątek przekonają się kim wy jesteście oj przekonają się na pewno !!!!!

  • Gość
   sobota, 15 kwi, 2023, 20:30:12 |

   człowieku, pisz ze zrozumieniem bo nie wiadomo o kogo ani o co Ci chodzi, chyba tylko ty wiesz co masz na mysli

 • Gość
  sobota, 15 kwi, 2023, 20:12:43 |

  Nie przyjdzie bo zarząd nie pozwoli sobie żeby pracownicy dyktowali mu kto i kiedy ma pracować i na jakim stanowisku – od tego jest prezes. To będzie wojna na wyniszczenie, chyba że o to chodzi, to co innego, to tez jest jakaś metoda ale czy konieczna?

 • Top One
  sobota, 15 kwi, 2023, 20:40:57 |

  Do anonim. W tych spółkach jest coś takiego jak zarząd chyba nie ma, bo gdyby był to nie było by problemu. Tak samo jest z prezesem też go nie ma. Tam jest skorumpowana grupa ludzi która nazywa się sama zarządem.

 • Gość
  sobota, 15 kwi, 2023, 21:19:04 |

  Temat się wypalił. Sprawa została zamieciona pod dywan.

  • Też pasażer
   sobota, 15 kwi, 2023, 21:49:42 |

   Nie byłbym taki pewien. Zerknijcie na e-sesję. Najbliższa komisja inwestycji pochyli się nad fakturami za naprawy samochodów spółek, w tym elektromechanicznych, realizowanych skrupulatnie od wielu miesięcy przez ojca kierownika. To tak jak już czepiamy się rodzinnych konotacji :)

   • gmina z dykty
    sobota, 15 kwi, 2023, 23:57:26 |

    A czy na tę komisję będzie zaproszona radca prawny Anna Czubińska z rady nadzorczej ZUK? Pracowała kiedyś w magistracie razem z swoim szefem prawnikiem Szymczakiem byłym radnym wojewódzkim z ramienia PIS. To ten co był też przez chwilę prezesem ENEA, a jednocześnie reprezentował klienta, który skarżył spółkę ENEA. Pisowska moralność. Mieloch ściągnął ich do Mosiny. To jego ludzie. Może przedstawi ta pani jakie ma kompetencje by być w radzie nadzorczej spółki komunalnej. Samo bycie radą prawnym to jednak stanowczo za mało. Ja w ogóle nie wiem skąd ten kult prawników. Wytłumaczy mi ktoś? A może nowy burmistrz zorganizowałyby otwarty konkurs na nowych członków rad nadzorczych? Pierwszy uczciwy. Niech zaprezentują jaką mają wiedzę na temat działania i organizacji przedsiębiorstw. Dyplom wydziału prawa UAM to za mało. Rady nadzorcze ZUK PUK niczym się nie różnią od rad nadzorczych spółek skarbu państwa za obecnych rządów.

 • Gość
  sobota, 15 kwi, 2023, 21:57:55 |

  Śmierdzi coś.

 • Pracownik
  sobota, 15 kwi, 2023, 23:04:29 |

  Najważniejsze cechy dobrego kierownika
  • Uczciwość
  • Wspieranie członków zespołu.
  • Wiarygodność
  • Pozytywne nastawienie.
  • Pewność siebie.
  • Poczucie humoru.
  • Umiejętność podejmowania decyzji.
  • Życzliwość

  Te cechy są obce Norbertowi F.
  Dlaczego?
  ⁃ skłóca załogę wybierając sobie osoby przy których obgaduje innych pracowników
  ⁃ Zatrudnia rodzinę i znajomych z Automobil Klubu faworyzując ich jednocześnie
  ⁃ Pupilków błyskawicznie awansuje
  ⁃ Dzieli załogę zamiast stać murem za swoimi podwładnymi
  ⁃ Ukrywa błędy swojej zastępczyni
  ⁃ Konfabuluje , próbując siebie wybielić

  • gosc
   sobota, 15 kwi, 2023, 23:10:34 |

   A jakie są cechy dobrego pracownika ZUK?

 • Pracownik
  sobota, 15 kwi, 2023, 23:31:44 |

  Kupować Red Bulle w Żabce dla Kierownika

 • PRACOWNIK ZUK
  niedziela, 16 kwi, 2023, 8:19:39 |

  KUJAWSKA za wszelką cenę chce się wydzielić ,ze wszystko Co robi to tylko dla dobra firmy jak w serialach .Jej bełkot i stanowisko ,które zajęła z ramienia PiS .Twierdzi ze nie zatrudnia ani znajomych ani rodziny a wiec jedziemy ,FYDRYCHOWICZ oraz jego tatuś znajomi od serca ,żona Norberta pracuje w UM, IGNASIAK zastępca kierownika z czerwoną pieczątką KUZYN, Pani która została przyjęta za JOLE , CIOTKA pana kierownika kuzyna Czyli skorumpowany MAFIA Z PISU .KUJAWSKA Fudrychowicz ,Czerwińska dla Was już czas w firmie dobiega końca oszedzcie sobie wstydu i jak macie jeszcze trochę honoru w sobie ODEJCIE Z HONOREM SAMI Z FIRMY BO DLA WAS CZAS SIE ZAKONCZYL W ZARZADZANIU???

  • Gość
   niedziela, 16 kwi, 2023, 8:30:14 |

   Te trzy nowe autobusy czekają aby deportować nimi mosińskich postkomunistów z PiS-u do Rosji.

 • niedziela, 16 kwi, 2023, 11:13:06 |

  Pani Beato, gratuluję elokfencji i kultury wypowiedzi!!!!Niektórym bardzo tego brakuje!!!
  Celność Pani wypowiedzi, to mistrzostwo.
  Obserwując sytuację z boku,znając kilka pań opiekunek,ich zdaniem ,to niestety przegrały, bo z większością tych pań nie zostaną zapewne podpisane nowe umowy.
  Ale ta walka ,choć da lepsze warunki pracy nowym pracownicom.

 • karp
  niedziela, 16 kwi, 2023, 11:22:32 |

  Nie zabierałem głosu w sprawie kontrowersyjnego kierownika,bo nie mam pewności jaki jest stan faktyczny.Z jednej strony pracownicy twierdzą,że jest be,a z drugiej pani prezes mówi,że jest cacy pracownikiem.Mam nadzieję,że przy przyjmowaniu do pracy sprawdziła nie tylko kwalifikacje techniczne,ale także te społeczne.Jeśli jedna trzecia część zarzutów jest prawdą,to osoba posługująca się takim knajackim językiem nie powinna nigdy zostać kierowcą autobusu i dopuszczona do obcowania z pasażerami,a o kierownictwie powinna zapomnieć.
  Jestem z zasady legalistą,ale gdyby ktoś mnie poczęstował takim tekstem jak cytowane,to wymiar sprawiedliwości w postaci ręki prawej zadziałałby automatycznie.Pewnie miałbym kłopoty,ale dla dobra gminy.Takich zachowań nie toleruje się już w spółkach prywatnych,bo generują odszkodowania.Pani prezes powinna zadbać trochę o spójność przekazu.Najpierw puściła do opinii publicznej przekaz,że ustalenie ile paliwa zużywają pojazdy spółek jest niemożliwe,a później zwalnia kierowców za to,że zużywają paliwa za dużo.To się trochę ze sobą gryzie.Prosta za to jest sprawa opiekunek.Osoby wyciągające z gminy ponad 100 tys.rocznie pracują wyłącznie dla dobra gminy.Szybko obrastają w piórka i szukają teoretycznie słabszej grupy.którą można pozbawić dla dobra gminy praw pracowniczych.Uważają za konieczne stworzenie grupy pariasów,bez praw.bo to im poprawia samopoczucie.
  Powstałe oszczędności można przeznaczyć
  na to,żeby pracujący dla dobra gminy mogli przekroczyć 200 tys.rocznego zarobku.Tutaj brakuje mi informacji za którego burmistrza i prezesa spółki nastąpiło przejście na umowy śmieciowe?

 • PRACOWNIK Zuk
  niedziela, 16 kwi, 2023, 12:27:22 |

  @odp.Karp wszystko się zgadza lecz trzeba odpowiedzieć najważniejszą kwestię Fydrych który obejmuje też postać z słynnego listu otwartego SIERZANTA LUDOVIDZ CRUCHOTE oraz jako KOZIOL w komentarzach chyba grał w komediach BAREJI Ale też trzeba powiedzieć DLACZEGO DOPROWADZIL SWOJA FIRME DO BANKRUTCTWA BEDAC WLASCICIELEM

  • karp
   niedziela, 16 kwi, 2023, 13:48:53 |

   Pewnie dlatego,że nie wie,że Cruchote miał na imię Ludovic.:)

 • karp
  niedziela, 16 kwi, 2023, 12:28:24 |

  Pojęcie dobra gminy może mieć różne interpretacje.
  Kilka lat temu popełniłem posta w którym napisałem
  ,że Endrju kupił od swojego kolegi z ZUK Dopiewo starego gimbusa,który był zbyt zdezelowany dla dzieci dopiewskich,a stał się dobry dla dzieci mosińskich.
  Dostałem mnóstwo łapek w dół.głównie od grupy Dzidy z Zuk Mosina.Sierciuch działał pewnie dla dobra gminy,ale której to już domyślcie się sami.

 • Gość
  niedziela, 16 kwi, 2023, 12:42:00 |

  Prawnicy tworzą prawo, prawnicy je interpretują, prawnicy je stosują i ostatecznie prawnicy je wymagają. Żyć nie umierać! Państwo w państwie.

 • Beata Adamska
  niedziela, 16 kwi, 2023, 12:45:25 |

  Widzę, że temat opiekunek jest nadal żywy co mnie cieszy, więc kontynuuję.
  Opiekunki tworzą tandem z kierowcami i pracują wg. identycznego harmonogramu pracy jak kierowcy i ich miejscem pracy jest bus lub autobus tak jak ma to miejsce w przypadku tych kierowców. Do dnia 12.04.br tj. do momentu zniknięcia naszych list obecności, również tak jak kierowcy poświadczałyśmy na tych listach przybycie do pracy. Pracujemy również tyle samo godzin co kierowcy i w przypadku kierowców jest etat na umowę o pracę, a per analogia dla opiekunek NIE, a były wcześniej te umowy . I to nadaje się do Prokuratury, bo to to jest realne popełnienie przestępstwa, a nie możliwość jego popełnienia jak w sytuacji z paliwem.
  Nie poddam się też, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

 • Beata Adamska
  niedziela, 16 kwi, 2023, 13:42:10 |

  I naszym miejscem pracy jest bus lub autobus……… , bo wkradł się mały błąd.

 • karp
  niedziela, 16 kwi, 2023, 13:51:33 |

  Czy miejscem pracy jest jeszcze ten cud techniki dopiewskiej?
  http://phototrans.pl/14,902517,0.html
  Pozdrawiam miłośników złomu i krycia wałów byłych zarządów.

  • Gość
   niedziela, 16 kwi, 2023, 15:14:55 |

   Czy ten mechanizm grał w filmie Tomek i Przyjaciele?

 • Beata Adamska
  niedziela, 16 kwi, 2023, 14:05:09 |

  I bardzo chętnie się dowiem kto , był w zespole oceniającym, że praca opiekunek szkolnych nie ma znamion umowy o pracę , bo to, że Pani Prezes to już wiemy z odpowiedzi do GMP.

 • karp
  niedziela, 16 kwi, 2023, 14:21:27 |

  Pewnie był również mecenas obsługujący UG Dopiewo,bo dupiewska myśl prawna jest charakterystyczna.Spróbujcie panie wyciągnąć wszystko co ten zespół w zespół spłodził na piśmie,w trybie wniosku o udzielenie informacji publicznej.

 • Zainteresowany
  niedziela, 16 kwi, 2023, 14:26:28 |

  Ponad 300 komentarzy i 0 (zero) odzewu po stronie Burmistrza. Moze warto zainteresowac sprawa inne media np ogólnopolskie? Jakas Uwaga czy inna interwencja chętnie wyemituje program o mobbingu p. Kierownika, biernosci p. Burmistrza i cielęcej naiwnosci p. Prezes

 • karp
  niedziela, 16 kwi, 2023, 15:30:02 |

  Mam pytanie.Gmina musi zapewnić dowóz i opiekę dla niepełnosprawnych.Kto w Mosinie się tym zajmuje?
  Czy również zatrudnia opiekunki na umowy zlecenia?

  • Beata Adamska
   niedziela, 16 kwi, 2023, 16:02:07 |

   Jak to kto? PUK !!!!!!
   Opiekunki szkolne również opiekują się dorosłymi niepełnosprawnymi podczas przewozów do DPS-u.
   Kobiety pracujące, żadnej pracy się nie boją na umowę-zlecenie. :)

 • szacunek dla ludzi walczących
  niedziela, 16 kwi, 2023, 15:48:06 |

  310 komentarzy. Chciałbym pogratulować załodze ZUK/PUK determinacji i woli walki. Każdy kto zaczyna walczyć o sprawiedliwość już jest zwycięzcą. Każdy kto podejmuje się walki z silniejszym (zarząd i prezes są silniejsi) jest już zwycięzcą. Każdy kto podejmuje walkę otoczony zobojętnieniem (nowy burmistrz) jest zwycięzcą. Długa droga jeszcze przed wami, ale ruszyliście lawinę, która już się toczy z niemałym grzmotem. Dla porównania, gdy w magistracie szalał mobbing i 50 osób odeszło samo od Mielocha, urzędniczki siedziały cicho. Zero inicjatywy oddolnej. Pani i Panowie z ZUK/PUK daliście przykład, że można. Wy jedni potraficie pokonać ludzi Mielocha. Trzymam za Was kciuki.

 • Gość
  niedziela, 16 kwi, 2023, 16:02:49 |

  Ciekawe czy przewodniczący komisji rewizyjnej UM zwróci się tak jak w przypadku wodociągu w lesie z wnioskiem o zbadanie sprawy. Moim zdaniem już czas na to! Pokładam nadzieje w radnym Marciniaku.

 • Beata Adamska
  niedziela, 16 kwi, 2023, 17:07:45 |

  Kolejny przekręt Zarządu PUK i to aktualny !!!!!
  Opiekunkom szkolnym po cichaczu i bezprawnie narzucono obowiązek opieki nad dorosłymi niepełnosprawnymi , których dowozi się do DPS-U.
  Ciekawe na jakiej podstawie prawnej i za jakie pieniądze Puk zobowiązał się do wykonywania kolejnych usług kosztem opiekunek szkolnych?

  Dziękuję @Karp

 • Gość
  niedziela, 16 kwi, 2023, 17:25:00 |

  To jakaś sitwa, czy co?

 • Mieszkaniec
  niedziela, 16 kwi, 2023, 18:23:46 |

  Statek tonie i wy z nim bronicie się nieustannie chcieli byście rządzić tym zarządem jak innymi nie da się za dużo zostało powiedziane czas opuścić okręt same oszczerstwa piszecie na wszystkich rządzących Mosiną i na zarząd Zuk i Puk piszecie kochani Mieszkańcy ratujcie bo nie będziemy mogli robić to co żeśmy robili po prostu jesteście obłudni wszyscy. Nareszcie są osoby które wyjaśnią wszystko to co robicie źle . Zarząd firmy wam to udowodni jestem tego pewien !!! I nie proście o pomoc mieszkańców wstyd i chańba żenada!!!

  • Gość
   niedziela, 16 kwi, 2023, 21:21:08 |

   Piłeś, nie pisz bo majaczysz!

 • Gość
  niedziela, 16 kwi, 2023, 18:34:59 |

  Co to za bełkot?

 • karp
  niedziela, 16 kwi, 2023, 19:12:49 |

  Byłoby zabawne gdyby moje domysły okazały się prawdziwe.Mecenas MK którego zatrudniał ZUK rekomendował umowy zlecenia dla opiekunek w Mosinie,a w Dopiewie gdzie jest radcą prawnym na etat obowiązują takie zapisy umów dla przewoźników:
  „§10
  1. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez
  Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności kierowcy oraz opiekunów bezpośrednio wykonujących czynności, o których mowa w §1 ust. 1 w zakresie realizacji zamówienia: których wykonanie polega
  na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca
  1974r. – Kodeks pracy. (Dz. U. z 2019 r., poz. 1040, ze zm.).
  2. Osoby wykonujące powyższe czynności, realizujące przedmiot zamówienia, muszą być
  zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, przez co najmniej okres realizacji zamówienia.”
  Gdzie w Mosinie można znaleźć zapisy umowy pomiędzy gminą a PUK?
  Domyślam się,że nigdzie.

  • gosc
   niedziela, 16 kwi, 2023, 19:41:09 |

   nigdzie bo zapewne zuk korzysta z zamówień in house i to dopiero kaszana bo zapewne mieszkańcy przez to przepłacają za usługi które realizuje zuk i taka jest prawda

  • gosc
   niedziela, 16 kwi, 2023, 19:44:40 |

   ktoś wie ile płacimy za te usługi dowozu uczniów ? to jest też istotne

 • Gość
  niedziela, 16 kwi, 2023, 19:20:28 |

  Bingo!

 • Mieszkaniec
  niedziela, 16 kwi, 2023, 19:37:22 |

  Żaden bełkot tylko prawda co w oczy kole !!!

 • karp
  niedziela, 16 kwi, 2023, 19:49:54 |

  Zamówienia in house też powinny kończyć się umowami.
  W Dopiewie mają następujące wymagania sprzętowe do przewozu niepełnosprawnych dzieci:
  9) pojazdy samochodowe, które będą użyte do realizacji zamówienia muszą posiadać aktualne badania techniczne dopuszczające pojazd do ruchu oraz być przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone w specjalistyczny sprzęt (foteliki dostosowane do wieku i wzrostu dziecka) oraz specjalistyczne oznakowanie .
  https://docplayer.pl/60049035-Specyfikacja-istotnych-warunkow-zamowienia.html
  W Mosinie chyba ktoś wrzucił pełno i niepełnosprawnych do jednego wora i w dodatku umowy są tajne lub nie ma ich wcale.

  • Gosc
   niedziela, 16 kwi, 2023, 20:29:03 |

   Wystąp o udostępnienie w trybie dostępu do informacji publicznej. To logiczne że jeśli jest zawierana w ten sposób to nie ma jej na tych stronach zakupowych jak w przypadku Dupiewa

 • Gość
  niedziela, 16 kwi, 2023, 20:20:58 |

  Nie pozostaje nic innego powołanie uchwały o kontroli w spółkach gminnych. Może się zająć komisja rewizyjna. Potrafili w sprawie wodociągu w lesie potrafią w sprawie umów w spółkach gminnych.

 • karp
  niedziela, 16 kwi, 2023, 20:24:05 |

  Oby.Na razie można odnieść wrażenie,że radni mają to co ma ZUK,czyli szlaban(na ten temat) i dlatego milczą w 13 językach,a to milczenie coraz głośniej słychać.

  • Gość
   niedziela, 16 kwi, 2023, 20:31:25 |

   Konflik jest bagatelizowany i triwializowany na facebooku przez syna radnego, który jest przewodniczącym komisji rewizyjnej. Nie przypadkowo.

 • Gość
  niedziela, 16 kwi, 2023, 20:30:09 |

  Bo oni wiedzą, że mowa jest srebrem a milczenie złotem.

 • poniedziałek, 17 kwi, 2023, 16:01:05 |

  My członkowie Związków Zawodowych informujemy,że dnia 24.04.2023r od godziny 4:00 do odwołania ogłaszamy strajk generalny .

  • Gość
   poniedziałek, 17 kwi, 2023, 18:26:12 |

   To picowanie czy po prawdzie?

  • gosc
   poniedziałek, 17 kwi, 2023, 22:36:35 |

   Super przynajmniej ominie mnie sprawdzian z matmy! Pozdro Panowie

 • poniedziałek, 17 kwi, 2023, 16:04:42 |

  Termin strajku został wyznaczony zgodnie z art 20 ust 3 i zgodnie z art 17 ustawy 2 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych

 • Gość
  poniedziałek, 17 kwi, 2023, 16:17:31 |

  Czy Zarząd Spółki jeszcze jest i czy panuje nad sytuacją?

 • poniedziałek, 17 kwi, 2023, 16:23:29 |

  Jest.Czy panują to się okaże .

 • poniedziałek, 17 kwi, 2023, 18:39:47 |

  Do Anonim.To nie jest blef ludzie mają już dosyć

 • Gość
  poniedziałek, 17 kwi, 2023, 18:48:24 |

  Czego mają dość?

 • poniedziałek, 17 kwi, 2023, 19:15:22 |

  Traktowania ludzi

 • Gość
  wtorek, 18 kwi, 2023, 7:43:23 |

  Wczoraj ktoś powiedział przy sklepie chyba najprawdziwsza prawdę o całej sprawie, jeśli dobrze pamiętam to w skrócie mniej więcej było to tak; pracownicy chcą wejść w buty zarządu a zarząd w buty pracowników wejść ni huhu.

 • Gość
  wtorek, 18 kwi, 2023, 9:34:00 |

  Królestwo ZUK-u/PUK-u spotka się na ceremonii kakao.

 • Okoń
  wtorek, 18 kwi, 2023, 11:29:57 |

  Jednak to prawda, że Mosina to stan świadomości.
  Mentalność PRL-u, komentarze najwyższej próby specjalistów zarządzania, prawa pracy i transportu.
  Czytając żółć wylewaną anonimowo na wszystkich i wszelkie poruszane, czasami słusznie, tematy można dojść do wniosku, że tylko bomba spadająca wprost w siedzibę ZUK/PUK i Magistrat może uratować sytuację.
  Właścicielem spółek jest Gmina i zleca administrowanie tymi podmiotami zarządowi (Rada Nadzorcza + Kierownictwo spółek) i taka jest hierarchia: Gmina, RN, Prezes.
  Pytanie gdzie w tej chwili jest RN? Jakie jej stanowisko? A co na ten temat powie Właściciel?
  Pomijając powyższe, żeby mieć żądania i oczekiwania złotych gór, najpierw trzeba mieć pewność, że swoje obowiązki wykonuje się uczciwie i rzetelnie, porządnie.
  Niech pierwszy rzuci kamień, kto jest bez winy.

 • Mieszkańcy Gminy Mosina
  wtorek, 18 kwi, 2023, 11:57:54 |

  Mieszkańcy Gminy Mosina P Burmistrzu P RADNI Rado NADZORCZA jeżeli państwo pozwolicie na odwołanie PPrezes Kujawskiej P Frydrychowicza i P Czerwińskiej to wyjdzie na to że większość kierowców rządzi i zarządem firmy i miastem .Nie dopuście do tego Zarząd jest ok wprowadza zmiany rozwija firma idzie do przodu a to się co niektórym kierowcom nie podoba bo został zakręcony kurek .Nie poto została stworzona firma PUK I ZUK żeby większość część kierowowców ją zniszczyła i ( o…….) prosimy Was jako Mieszkańcy gminy o rozwagę w podejmowaniu decyzji i dajmy pracować temu ZARZĄDOWI!!!

  • (Nie) Drogi Mieszkańcu
   wtorek, 18 kwi, 2023, 13:32:28 |

   Panie Norbercie, znowu broni Pan własnego tyłka. To już kiedyś zostało napisane, dlatego powtórzę to ponownie. Problemem nie jest Zarząd tylko tylko jedna osoba – PAN, PANIE KIEROWNIKU. Jak Pan odejdzie to Panie Kujawska i Czerwińska zaczną myśleć samodzielnie (a przynajmniej mam taką nadzieję).
   Gdyby okazywał Pan minimalny szacunek swoim współpracownikom i traktował ich jak ludzi a nie jakieś barachło którym można pomiatać, to ten problem w ogóle by nie powstał.
   Ktoś wcześniej napisał, że zawiesił (czy tam zlikwidował) Pan swoją działalność gospodarczą. Proszę podzielić się z nami informacją z jakiego powodu? Może, dlatego, że nikt nie chciał u Pana pracować? No bo kto normalny (oprócz masochisty) zatrudni się u człowieka (który jest właścicielem firmy) i traktuje swoich pracowników jak niewolników? Wszystko wskazuje na to, że podobny sposób zarządzania wprowadził Pan w ZUK/PUK. Przypomnę Panu, że jest tu Pan zatrudniony tak samo jak większość pozostałych pracowników. Na umowę o pracę! NIE JEST Pan właścicielem firmy (chociaż wszystko wskazuje, że chce nim Pan zostać) dlatego proszę nie wprowadzać swoich dyktatorskich rządów. Dzieli Pan ludzi na tych, którzy są z Panem i na tych którzy są przeciwko Panu. Nie ma miejsca na neutralność. Jak ktoś Panu nie przytakuje, to znaczy, że jest przeciwko i trzeba mu pokazać kto tu rządzi…
   Jeżeli Kierownik/Przełożony będzie szanował swoją załogę to załoga będzie szanowała jego. „Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie” Proste, prawda?
   90% pracowników chce aby Pan odszedł. Z kim tu jest problem? Z tymi 90 procentami czy z jedną osobą czyli Panem? Mam rozumieć, że wszyscy w firmie są głupi i się Pana bezpodstawnie czepiają, tylko Pan jeden jesteś nieomylny i sprawiedliwy??

   Obawiam się, że jeżeli ktoś napluje Panu w twarz, to powie Pan, że deszcz pada :(

 • Parodia zarządu
  wtorek, 18 kwi, 2023, 12:34:39 |

  Do mieszkańcy gmina Mosina. Temu zarządowi o ile idzie nazwać zarządem mówimy- dobranoc. Mamy już dosyć tych przekrętów w spółkach typu autobusy obiecane a nie widziane.

 • Gość
  wtorek, 18 kwi, 2023, 12:37:56 |

  Burmistrz w tej sprawie nie zdał egzaminu. Pała za odwagę, pała za skuteczność i pała za kontynuowanie starego.
  Trzeba rozważyć rozpisanie kolejnego referendum ws wyborów przyspieszonych na burmistrza. Niech nowym kandydatem będzie radny Marciniak.

  • Gość
   wtorek, 18 kwi, 2023, 13:58:49 |

   Nie rozumiem tego że zamiast Marciniaka jako wice burmistrza wziął sobie tego którego obalili. Czy ktoś to rozumie? Marciniak dałbyś sobie radę z radą nadzorczą, zarządem a i pewnie z pracownikami by się porozumiał. Ten nic nie robi.

   • Płotka
    wtorek, 18 kwi, 2023, 15:02:20 |

    Nowy burmistrz nic nie robi ? A kto otwiera Turniej Formacji Tanecznych, kto zaszczyca Ekobieg Wiosenny i kto spotyka się z harcerzami ?
    Ledwo usiadł na fotelu a już im się nie podoba. Co za ludzie. Przed chwilą wychwalali go pod niebiosa a dzisiaj im się nie podoba. Jak głosowaliście tak macie !

 • karp
  wtorek, 18 kwi, 2023, 12:44:24 |

  Wrócę do sprawy opiekunek dowozów.Grzebnąłem trochę w necie i zwykle można znaleźć jakieś ślady działalności samorządu jeśli chodzi o dowozy szkolne,dowóz dzieci niepełnosprawnych.W Mosinie jest tylko regulamin dowozu i nic więcej nie jest dostępne dla opinii publicznej.
  Stęszew wozi niepełnosprawnych także do Mosiny i narzuca wykonawcy umowy o pracę dla opiekunek.
  ” 2.4.1. Zamawiający na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r.. poz. 917 z późn. zm.) 2.4.2. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: kierowca autobusu, opiekun dzieci. ”
  https://www.przetargi.egospodarka.pl/500187491_Dowozenie-uczniow-niepelnosprawnych-z-terenu-gminy-Steszew-do-placowek-szkolno-wychowawczych-wraz-z-zapewnieniem-wykwalifikowanej-opieki-w-roku-szkolnym-2018-2019-postepowanie-nr-2_2018_2.html
  W Mosinie wygląda na to,że jakiś burmistrz w przeszłości chciał pozbyć się kłopotu i przerzucił na spółkę zadanie gminy i to spółka
  decyduje w jaki sposób to zadanie wykonuje.
  Nie ma nawet ogłoszeń o zamiarze zawarcia umowy.
  To rodzi pytania.Na podstawie jakich umów spółka
  realizuje dowóz dzieci do szkół,dowóz dzieci niepełnosprawnych,czy dorosłych niepełnosprawnych do szkół.Czy wykonawca zapewnił opiekunkom przeszkolenie z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej?Jakie umowy łączyły gminę i spółkę w momencie „przerzucenia”
  opiekunek na umowy śmieciowe.Moim zdaniem to gmina powinna kreować politykę społeczną,a nie spółka,która jest tylko wykonawcą.Byłoby lepiej gdyby gmina narzuciła wykonawcy zatrudnienie opiekunek na umowy o pracę,bo zarząd spółki nie musiałby dokonywać interpretacji prawnych od których bolą zęby.

 • Marek
  wtorek, 18 kwi, 2023, 15:17:48 |

  Norbert Frydrychowicz dzisiaj podobno zastrasza pracowników, wzywając ich pojedynczo do biura i grożąc konsekwencjami jak będą strajkować. Na co ten człowiek sobie pozwala wykorzystując swoje stanowisko to szok. Po trupach do celu.

 • Ja
  wtorek, 18 kwi, 2023, 15:34:06 |

  Trzeba mieć tupet a zresztą już wszystkiego się można spodziewać,ale najlepiej to ludzi zastraszać .Człowieku a raczej bestio psychiczna masz straszny problem ze sobą.Odpowiesz za wszystko.

 • Ja
  wtorek, 18 kwi, 2023, 15:36:34 |

  Pani Prezes czy Pani nie widzi problemu no tak przecież Pani tu nie rządzi

 • karp
  wtorek, 18 kwi, 2023, 16:30:00 |

  Dzisiaj komisja:
  https://mosina.esesja.pl/posiedzenie/7388e113-bb91-4
  Stałoby się coś gdyby materiały były ogólnodostępne?

 • Mieszkańcy Gminy Mosina
  wtorek, 18 kwi, 2023, 19:54:45 |

  Będziecie płakać jak dzieci za to co wygadujecie!! Wy nie stworzyliście tej firmy i wy nie będziecie mówic kto co ma robić udawało wam się wcześniej z innymi zarządami ale nie z tym ,!!po prostu koniec z tym co robiliście !!! I to nie pisze P Kierownik Frydrychowicz i nie dodawaj jeden z drugim bo piszą to mieszkańcy którzy tworzyli tą Firmę jesteśmy za zarządem firmy i za zmianami jakie wprowadza koniec z juchtą !!!!

 • Sialalala
  wtorek, 18 kwi, 2023, 21:38:29 |

  Hmmmm… Skoro to nie pisze Pan Kierownik to kto? Pan Janusz? Pani Edyta czy moze Tato Pana Kierownika? ;)

 • Pasażer 692
  środa, 19 kwi, 2023, 1:13:22 |

  Oj będzie się działo czekamy na P Prokuratora !!!

Skomentuj