Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Materiały partnera | czwartek, 23 mar, 2023 |

Cyber security – czy pandemia zwiększyła liczbę cyberataków?

Bezpieczeństwo w sieci to niezwykle istotny temat. Praktycznie większość naszego życia przenieśliśmy dziś do Internetu. W chmurach trzymamy istotne dokumenty, w aplikacji mamy dowód osobisty czy prawo jazdy, a bankowość obsługujemy przy pomocy smartfonów. To nie tylko ułatwienie, ale też zagrożenie ze strony cyberprzestępców. Czy czas pandemii był dla nich żniwem? Jak wdrożyć zasady tzw. cyber security? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania z tym związane.

Internet to dobrodziejstwo, ale też ogromne ryzyko. Nieodpowiedzialne i nierozważne działania mogą doprowadzić do utraty wszystkich oszczędności, a nawet dodatkowych zobowiązań finansowych w formie kredytów i pożyczek, których… wcale nie chcieliśmy! Warto więc zachować dużo rozsądku i wdrożyć odpowiednie zasady bezpieczeństwa.

Czym jest cyber security?

Cyber security oznacza bezpieczeństwo sieciowe. Co to takiego? To cały system zabezpieczający przed cyberatakami. W zakres cyberbezpieczeństwa wchodzą m.in. działania profilaktyczne, nowoczesne oprogramowanie antyszpiegowskie i antywirusowe, prawidłowe zabezpieczenia pod względem haseł i wiele innych działań, wpływających na ochronę naszych danych w sieci.

Jakie aspekty chronimy, wdrażając odpowiednie kroki cyber security? Ograniczamy ryzyko kradzieży pieniędzy zgromadzonych na koncie, wykorzystywania naszych danych w celu wyłudzenia kredytów, kradzieży tożsamości internetowej (czego przestępcy używają np. do realizacji zakupów) i wpływamy na podobne kwestie, oznaczające zwiększenie bezpieczeństwa w sieci.

Specjalista przed komputerem, u góry napis Security

Czy pandemia wpłynęła negatywnie na liczbę ataków cyberprzestępców?

Jak pokazują dane, niestety cyberprzestępcy zaczęli mocno aktywować swoją działalność w trakcie pandemii. Z czego to się wzięło? Przede wszystkim z faktu zwiększonej aktywności samych użytkowników. Całą rzeczywistość praktycznie przenieśliśmy do Internetu, robiąc tam zakupy, spotykając się na biznesowych mitingach czy nawet wykonując różnego rodzaju obowiązki zawodowe w sposób zdalny.

Przestępcy internetowi wykorzystują to zjawisko, próbując przejąć nasze dane sieciowe. Wysyłają nam coraz więcej podejrzanych wiadomości, tworzą coraz lepiej wykonane fałszywe strony internetowe i prowadzą bardziej rozbudowany system oszustw, polegający na podszywaniu się pod innych użytkowników. Zagrożeń w sieci jest naprawdę mnóstwo!

Czytaj więcej: Cyber security – jak pandemia zmieniła nasze bezpieczeństwo?

Jak chronić się przed zagrożeniami w sieci?

W takim razie – w jaki sposób najlepiej chronić się przed zagrożeniami w Internecie? Jak zabezpieczyć swój majątek przed cyberprzestępcami? Przede wszystkim nie klikajmy w każdy link i nie wierzmy we wszystkie wiadomości, które otrzymujemy. Zainstalujmy i zaktualizujmy programy internetowe czy antymalware. Skorzystajmy też z możliwości ochrony jaką często daje nam bankowość internetowa. To wszystko przekłada się na zabezpieczenie sieciowego wizerunku i możliwość bezpiecznego korzystania z dobrodziejstw Internetu.

uzdalnieni.pl

więcej ciekawych treści na portalu Uzdalnieni.pl

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj