Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 7 cze, 2023 |

Czerwcowy numer w punktach sprzedaży!

Do wszystkich punktów sprzedaży na terenie gminy Mosina i Puszczykowa trafił najnowszy, czerwcowy numer Gazety Mosińsko – Puszczykowskiej. O czym piszemy w tym miesiącu?

W numerze przedstawiamy to, co na najbliższe tygodnie może się Wam przydać: wykaz kąpielisk w najbliższej okolicy oraz informacje praktyczne dotyczące pozbywania się kleszczy. Okazuje się, że stara zasada naszych babć: „byle wyszedł cały” ma się nijak do rzeczywistości.

Zaproszenie na odsłonięcie obelisku na rogalińskim cmentarzu, upamiętniającego poległych mieszkańców wsi stało się punktem wyjścia do rozmowy o życiu Stanisława Mikołajczaka. Jego wnuczka, Barbara, przedstawiła wiele historii, które z perspektywy naszego dzisiejszego, wygodnego życia wydają się wręcz nieprawdopodobne.

Zapraszamy też do Psianaberii: miejsca wyjątkowego na mapie okolic. Magdalena Stypińska-Cholewa swoją miłość do psów przelewa na innych, ucząc ludzi, jak obcować z własnym psem. Tak, dobrze czytacie: bo jej szkolenia nie są dla czworonogów, ale ich właścicieli, pokazując im jak żyć lepiej, szanując swoje wzajemne granice.

Z rzeczy prozaicznych, dotyczących naszej codzienności, warto pochylić się nad felietonem dotyczącym ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Poznańskiej w Puszczykowie. Zapowiadana rok temu modernizacja tej kluczowej dla miasta drogi utknęła w martwym punkcie. Co jest z tą drogą nie tak i dlaczego jej, według autora, właściwie nie ma?

Oddajemy w Wasze ręce numer z dodatkiem reklamowym „Turystyka i gastronomia”. Oraz wiele, wiele więcej. Zapraszamy do lektury!

 

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj