Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 15 paź, 2023 |

Rekordowa frekwencja w wyborach parlamentarnych. Dane PKW do godziny 17:00

Udostępnione przed chwilą dane Państwowej Komisji Wyborczej wskazują na rekordową frekwencję w wyborach parlamentarnych. Kolejki w wielu lokalnych komisjach wyborczych nie pozostawiają złudzeń – wyborcy są zdeterminowani do wyrażenia swoich preferencji wyborczych. To wyjątkowo pozytywny sygnał dla demokracji.

Warto przyjrzeć się liczbom, by zrozumieć, jak ogromne jest zainteresowanie mieszkańców w dzisiejszych wyborach do Sejmu i Senatu. Dane jakie spływają z PKW wskazują na bardzo duże zainteresowanie wśród wyborców. Dla gminy Mosina, do godziny 17:00 frekwencja wyborcza wynosi już 61,21%. To wynik, który plasuje naszą gminę na 13 miejscu w porównaniu ze wszystkimi, 17 gminami w powiecie poznańskim. Jeszcze większą frekwencją może pochwalić się sąsiadujące z Mosiną Puszczykowo, gdzie frekwencja wynosi 68,16% co stanowi 3 miejsce wśród gmin w naszym powiecie.

Jeśli chodzi o najlepszą frekwencję w gminie Mosina, to najlepiej pod tym względem wypadają Radzewice: aż 73,27%. Na drugim miejscu znajduje się Mieczewo, z wynikiem 70,43%.

Frekwencja w 10 obwodowych komisjach wyborczych z najwyższą frekwencją (gmina Mosina)

 

Frekwencja w 10 obwodowych komisjach wyborczych z najniższą frekwencją (gmina Mosina)

Frekwencja do godziny 17 w powiecie poznańskim

Lokal wyborczy, urna, wybory 2023

Lokal wyborczy

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj