Strona główna / Aktualności / Dywaniki łazienkowe a ochrona przed wilgocią i pleśnią: jakie materiały wybrać, aby zapobiegać rozwojowi pleśni i bakterii?

Dywaniki łazienkowe a ochrona przed wilgocią i pleśnią: jakie materiały wybrać, aby zapobiegać rozwojowi pleśni i bakterii?

Nasze domy i mieszkania mają być funkcjonalne i prezentować się bardzo estetycznie, dlatego wykorzystujemy różne dodatki i akcesoria, żeby nadać im określony wygląd i jednocześnie zapewnić przytulność oraz wygodę. Dywaniki do łazienki na pewno pomogą, ale trzeba wiedzieć, jak je wybrać i jak o nie dbać.

Dywaniki do łazienki – jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Dywaniki do łazienki zapewniają bezpieczeństwo, zwiększają komfort odczuwany w trakcie korzystania z pomieszczenia, a do tego stanowią ważny element dekoracyjny. To nie jest przypadkowy wybór, gdyż materiał jest przyjemny w dotyku, dzięki czemu nie trzeba dotykać stopą zimnej podłogi, a antypoślizgowe właściwości sprawiają, że znika ryzyko poślizgnięcia się i upadku na mokrym podłożu. Nietrudno domyślić się, że skutki takiego zdarzenia mogą być tragiczne.

Wybierając dywaniki do łazienki, trzeba zwrócić uwagę zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo. Producenci stosują różne materiały i mają one bezpośredni wpływ na komfort odczuwany w trakcie używania, a także inne kwestie. Jednym ze stosowanych materiałów jest bawełna egipska. Znana z wysokiej ceny, ale i doskonałej jakości. Wytrzymała i bardzo przyjemna w dotyku. To doskonały wybór. Inne, ale znacznie tańsze propozycje to guma, PVC, poliester czy poliamid. Każda z wymienionych propozycji zasługuje na uwagę i sprawdza się bardzo dobrze, jednak pod warunkiem, że użytkownik zadba o odpowiednią higienę.

Jak dbać o dywaniki do łazienki?

Korzystając z dywaników, niezwykle istotne jest regularne pranie. Przy intensywnym użytkowaniu łazienki oraz dla licznych rodzin dywanik trzeba prać raz albo dwa na tydzień.

Materiał powinien być miły w dotyku, dzięki czemu korzystanie z łazienki będzie jeszcze przyjemniejsze. Ochrona od chłodnej podłogi sprawi, że pielęgnacja ciała czy szykowanie się do wyjścia będzie o wiele przyjemniejsze. Materiały sztuczne schną szybciej niż naturalne, co jest bardzo ważne i pozwala ograniczyć ilość bakterii i pleśni rozwijającej się w dywaniku.

Producenci ułatwiają sprawę, gdyż zdecydowaną większość modeli można wyprać w pralce w temperaturze od 30 do 40 stopni C. Właśnie na nie warto się zdecydować, gdyż częste pranie ręczne albo zanoszenie dywaniku do pralni jest bardzo uciążliwe.

Autor Materiały partnera

Sprawdź również

Zabytkowa zabudowa - starówka

Świadectwo energetyczne w przypadku budynków zabytkowych

Świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument wymagany w przypadku sprzedaży, wynajmu czy oddania do użytkowania budynków …

Blachodachówka

Nowoczesne kolory i wzory blachodachówki

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wygląd Twojego domu zmieniłby odpowiednio dobrany dach? Blachodachówka w nowoczesnych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *