Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Materiały partnera | czwartek, 23 mar, 2023 |

Dywaniki łazienkowe a ochrona przed wilgocią i pleśnią: jakie materiały wybrać, aby zapobiegać rozwojowi pleśni i bakterii?

Nasze domy i mieszkania mają być funkcjonalne i prezentować się bardzo estetycznie, dlatego wykorzystujemy różne dodatki i akcesoria, żeby nadać im określony wygląd i jednocześnie zapewnić przytulność oraz wygodę. Dywaniki do łazienki na pewno pomogą, ale trzeba wiedzieć, jak je wybrać i jak o nie dbać.

Dywaniki do łazienki – jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Dywaniki do łazienki zapewniają bezpieczeństwo, zwiększają komfort odczuwany w trakcie korzystania z pomieszczenia, a do tego stanowią ważny element dekoracyjny. To nie jest przypadkowy wybór, gdyż materiał jest przyjemny w dotyku, dzięki czemu nie trzeba dotykać stopą zimnej podłogi, a antypoślizgowe właściwości sprawiają, że znika ryzyko poślizgnięcia się i upadku na mokrym podłożu. Nietrudno domyślić się, że skutki takiego zdarzenia mogą być tragiczne.

Wybierając dywaniki do łazienki, trzeba zwrócić uwagę zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo. Producenci stosują różne materiały i mają one bezpośredni wpływ na komfort odczuwany w trakcie używania, a także inne kwestie. Jednym ze stosowanych materiałów jest bawełna egipska. Znana z wysokiej ceny, ale i doskonałej jakości. Wytrzymała i bardzo przyjemna w dotyku. To doskonały wybór. Inne, ale znacznie tańsze propozycje to guma, PVC, poliester czy poliamid. Każda z wymienionych propozycji zasługuje na uwagę i sprawdza się bardzo dobrze, jednak pod warunkiem, że użytkownik zadba o odpowiednią higienę.

Jak dbać o dywaniki do łazienki?

Korzystając z dywaników, niezwykle istotne jest regularne pranie. Przy intensywnym użytkowaniu łazienki oraz dla licznych rodzin dywanik trzeba prać raz albo dwa na tydzień.

Materiał powinien być miły w dotyku, dzięki czemu korzystanie z łazienki będzie jeszcze przyjemniejsze. Ochrona od chłodnej podłogi sprawi, że pielęgnacja ciała czy szykowanie się do wyjścia będzie o wiele przyjemniejsze. Materiały sztuczne schną szybciej niż naturalne, co jest bardzo ważne i pozwala ograniczyć ilość bakterii i pleśni rozwijającej się w dywaniku.

Producenci ułatwiają sprawę, gdyż zdecydowaną większość modeli można wyprać w pralce w temperaturze od 30 do 40 stopni C. Właśnie na nie warto się zdecydować, gdyż częste pranie ręczne albo zanoszenie dywaniku do pralni jest bardzo uciążliwe.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj