T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | poniedziałek, 30 sty, 2023 | 1 Komentarz

Historia pewnego roweru, czyli DRooM dla WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale tysiące aukcji na Allegro wciąż trwa. Można na nich kupić niemal wszystko: książki, biżuterię, obrazy, spotkania ze znanymi ludźmi, bilety na mecz NBA, vouchery… Ale jedna z nich jest szczególna: do 10 lutego można kupić rower. Nie byle jaki, bo mosiński, DrooM’owy!

W maju ubiegłego roku jeden z rowerów DRooM został podarowany internetowemu Radiu Nowy Świat. Całkiem niedawno dziennikarze stacji zaproponowali, aby rower stał się ich głównym gadżetem na tegoroczny WOŚP. Jurek Owsiak przybył osobiście do studia na zaproszenie Wojciecha Manna, a akcja przekazania roweru była transmitowana na żywo. Wraz z koszulkami zaprojektowanymi przez Wojciecha Manna i szefową stacji Magdalenę Jethon trafił on na aukcję Allegro. Aktualnie jego cena to 6100 zł. I wciąż rośnie!

Wczoraj, podczas finału WOŚP w Mosińskim Ośrodku Kultury odbyła się licytacja innego DrooM’owego roweru, przekazany przez Krystynę Jasiczak. I to także rower z niesamowitą historią – to na nim Krystyna Jasiczak zdobyła wicemistrzostwo świata w psich zaprzęgach. Licytacja zakończyła się na kwocie 1400 zł.

Inicjatywa Darmowego Roweru Małomiasteczkowego, która na samym początku miała wspierać mieszkańców, minimalizując korki i ruch samochodowy, rozszerza się na dalsze akcje. Ciekawi jesteśmy, jak potoczą się dalsze losy mosińskich rowerów. I jakie jeszcze powstaną, by przecierać kolejne szlaki i pomagać.

DRooM dla Radia Nowy Świat - audycja i przekazanie roweru Jurkowi Owsiakowi. Fot. Jadłodzielnia Mosina

DRooM dla Radia Nowy Świat – audycja i przekazanie roweru Jurkowi Owsiakowi. Fot. Jadłodzielnia Mosina

Jurek Owsiak z DRooM'owym rowerem. Fot. Jadłodzielnia Mosina

Jurek Owsiak z DRooM’owym rowerem. Fot. Jadłodzielnia Mosina

DRooM dla Radia Nowy Świat. Fot. Jadłodzielnia Mosina

DRooM dla Radia Nowy Świat. Fot. Jadłodzielnia Mosina

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Mieszkaniec
    czwartek, 9 lut, 2023, 0:10:16 |

    Dalsze losy są takie, że z 80 zostało może ich 10. Inicjatywa darmowego/społecznego roweru nie wypaliła, tylko inicjatorzy mają za duże ego żeby to zobaczyć. A nie przeczę że pomysł był ciekawy.

Skomentuj