Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Materiały partnera | czwartek, 23 lis, 2023 |

Jak wybrać telewizor do przestronnego salonu?

Chcesz kupić nowy telewizor do salonu? Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią, masz wiele możliwości wyboru! Zobacz, czym się kierować, by zakup zaliczyć do udanych i móc cieszyć się najlepszą rozrywką na wyciągnięcie ręki!

Jaki telewizor kupić? Najważniejsze kwestie

Gdy mówisz o telewizorze do przestronnego salonu, przed oczami masz możliwie jak największą przekątną, prawda? Czy to dobry pomysł, by celować w jak największe rozmiary? Dużo zależy od budżetu i oczekiwanej jakości obrazu. Dysponując kwotą ok. 20000 zł, możesz zdecydować się nawet na modele 98-calowe! Jeśli budżet jest mniejszy, zwykle musisz wybrać, czy chcesz kupić jak największy sprzęt, czy zdecydować się na kompromis pod względem przekątnej, dostając w zamian zachwycający obraz.

Cena modelu w dużym stopniu zależy od matrycy telewizora. W tym samym budżecie możesz bowiem kupić większy telewizor LED i mniejszy sprzęt OLED lub QLED. Czym się one różnią? QLED to unowocześniona matryca LED, która dzięki wykorzystaniu technologii kropek kwantowych może zapewnić żywe, nasycone kolory. Takie modele cechują się również wysoką jasnością panelu. Na telewizorach tego typu wspaniale prezentują się filmy przyrodnicze i podróżnicze. Do niedawna sprzęty QLED mogłeś znaleźć tylko w ofercie Samsunga – to koreański producent stoi za tym rozwiązaniem. Dzisiaj bardzo dobre modele QLED w atrakcyjnej cenie czekają w ofercie TCL! Inni producenci również rozwijali swoje innowacje – przykładem jest NanoCell marki LG. Te telewizory również możesz wziąć pod uwagę, jeśli zależy ci na jak najlepszej jakości obrazu, a jednocześnie nie chcesz przeznaczać dużego budżetu na telewizor OLED.

OLED to bowiem najdroższa dostępna technologia. Matryca składa się w niej z samoświecących pikseli – nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia. Oznacza to, że urządzenie może oddać nieskończony kontrast, prezentując doskonałą czerń i śnieżną biel. Zachwyci cię również wierne odwzorowanie szczegółów i doskonałe kąty widzenia. Zobaczysz wyraźnie wszystko, co jest na ekranie – nawet wtedy, gdy nie siedzisz naprzeciwko telewizora. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przestronnych pomieszczeniach, gdy oglądasz film lub transmisję sportową z rodziną lub przyjaciółmi i każdy patrzy na telewizor po nieco innym kątem.

Czy warto kupić mniejszy telewizor OLED, nieco większy QLED czy największy LED? To oczywiście zależy od twoich potrzeb i preferencji. Pamiętaj, że matryca tym tylko jeden z parametrów, które decydują o tym, co widzisz na ekranie. Dużo zależy od procesora oraz technologii optymalizacji obrazu. Dlatego chcąc kupić najlepszy sprzęt, zwróć też uwagę na inne kwestie, takie jak:

  • przekątna ekranu;
  • rozdzielczość;
  • procesor;
  • technologie optymalizacji obrazu i dźwięku;
  • udogodnienia dla graczy;
  • łatwe sterowanie;
  • złącza – ich liczba i rozmieszczenie;
  • system operacyjny;

Dobry telewizor do dużego salonu – jaka przekątna?

Zastanawiasz się, jak dużego telewizora właściwie potrzebujesz? To zależy od odległości, jaką będziesz przyjmował, spędzając przed nim czas. Można to wyliczyć na podstawie wzoru – jeden z najpopularniejszych określa, że odległość w calach powinna wynosić około 1,5 do 2,5 raza szerokości ekranu.

Upewnij się przy tym, że na ścianie, na której chcesz zamontować telewizor, swobodnie zmieści się większy model! Dobrze też, by zostało odpowiednio dużo miejsca na zestaw kina domowego lub soundbar. Wszystko po to, by cieszyć się nie tylko zachwycającym obrazem, ale również dźwiękiem!

Zależy ci na tym, by telewizor dobrze komponował się z wnętrzem? Zdecyduj się na minimalistyczną, bezramkową konstrukcję. Możesz też wybrać telewizor Samsung The Frame, który dzięki wymiennym ramkom i prezentacji dzieł mistrzów pędzla w Trybie Sztuka może uchodzić za prawdziwe arcydzieło zawieszone na ścianie!

Chcesz sprawdzić, jaki sprzęt będzie najlepszą opcją do dużego salonu? Zobacz wszystkie telewizory w sklepie MediaMarkt, porównaj ich parametry i sprawdź opinie użytkowników!

Telewizor zawieszony na ścianie w przestronnym salonie

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj