Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Materiały partnera | piątek, 19 maj, 2023 |

Korzyści piaskowania zębów dla zdrowia jamy ustnej i estetyki uśmiechu

Piaskowanie zębów jest jednym z najnowszych i najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie zdrowia jamy ustnej i estetyki uśmiechu. Jest to bezbolesna procedura, w której specjalista używa strumienia wody i proszku, aby usunąć osad i kamień nazębny z powierzchni zębów, co pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów i dziąseł.

Piaskowanie zębów usuwa osad i kamień

Dzisiaj specjaliści nie mają już wątpliwości, że piaskowanie zębów jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na usunięcie osadu i kamienia nazębnego, które gromadzą się na powierzchni zębów i dziąseł. Osad i kamień nazębny mogą prowadzić do powstawania próchnicy i chorób dziąseł, które są głównymi przyczynami utraty zębów. Usunięcie osadu i kamienia nazębnego pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów i dziąseł oraz zapobiega powstawaniu chorób jamy ustnej.

Poprawa estetyki uśmiechu

Poprawnie przeprowadzone piaskowanie pomaga również w poprawie estetyki uśmiechu poprzez usunięcie przebarwień i plam z powierzchni zębów. Plamy i przebarwienia zwykle powstają w wyniku spożywania kawy, herbaty, wina, czy palenia papierosów, niemniej mogą też występować w sposób całkowicie naturalny.. Usunięcie tych przebarwień pomaga w poprawie jasności uśmiechu i ogólnej estetyki zębów.

Zmniejszenie wrażliwości zębów

Omawiany zabieg może również pomóc w zmniejszeniu wrażliwości zębów. Wrażliwość zębów może być spowodowana przez odsłonięcie korzeni lub obecność ubytków, które powodują wnikanie zimnego lub gorącego powietrza do zębów. Piaskowanie zębów pomaga usunąć płytkę nazębną i osad, które mogą powodować wrażliwość zębów, co przyczynia się do poprawy komfortu podczas jedzenia i picia.

Poprawa ogólnej higieny jamy ustnej

Kolejną korzyścią wynikającą z piaskowania zębów jest ogólna poprawa higieny jamy ustnej poprzez usunięcie bakterii z powierzchni zębów i dziąseł. Usuwanie ich pomaga w zapobieganiu chorobom dziąseł i zapaleniu jamy ustnej, co przyczynia się do poprawy ogólnego zdrowia jamy ust.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj