Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | sobota, 21 paź, 2023 | 1 Komentarz

KS Orły Mosina rozwijają skrzydła!

Dwa lata temu, gdy wspólnie zaczęli trenować siatkówkę na hali przy ulicy Krasickiego w Mosinie, nikt nie pomyślał, że ich towarzyskie spotkania z piłką mogą pójść o krok dalej. Albo i nawet kilka kroków dalej. W ten sposób powstał Klub Sportowy Orły Mosina – amatorska drużyna siatkarska, której działania na amatorskie już od dawna nie wyglądają.

Prezes zespołu KS Orły Mosina, Jarosław Biniak, jednocześnie grający w drużynie na pozycji środkowego, w rozwój drużyny angażuje cały swój wolny czas i mnóstwo energii. – Zbieramy się amatorsko, każdy z nas pracuje – przyznaje. – Ale widząc rosnące zaangażowanie podczas naszych luźnych spotkań na hali, postanowiliśmy założyć klub sportowy: zarejestrować go u starosty poznańskiego, prowadzić go w pełni formalnie, wraz z całą papierologią i księgowością. To skuteczniejsza forma, by przekonać do siebie partnerów, sponsorów czy osoby, które chciałyby nas wspomóc, bo mają wówczas możliwość odliczenia darowizny od podatku lub rozliczenia się fakturą za przelewy na rzecz naszej działalności – tłumaczy prezes klubu.

Drużyna KS Orły Mosina na sezon 2023/2024.

Drużyna KS Orły Mosina na sezon 2023/2024.

– Miejsce naszych pierwszych spotkań na boisku wywołało u nas silny związek uczuciowy względem Mosiny – przyznaje ze śmiechem Jarek Biniak. – Choć na ten moment żaden z graczy nie jest mieszkańcem gminy, Mosina pozostała w naszej nazwie, a nowe logo gminy pojawiło się na koszulkach graczy na właśnie startujący sezon 2023/2024 – dodaje z dumą.

KS Orły Mosina grają w Lubońskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Dzięki wsparciu sponsorów mają możliwość rozwijać się, by startować w innych rozgrywkach, grając także poza LALS. – Mając więcej środków możemy zwiększyć częstotliwość udziału naszego zespołu w rozgrywkach na terenie całego kraju, rywalizując tym samym z innymi zespołami i stawiając sobie nowe cele sportowe, które wykraczają poza LALS – tłumaczy.

Na nowych koszulkach zespołu na sezon 2023/2024 pojawiło się nowe logo gminy Mosina.

Na nowych koszulkach zespołu na sezon 2023/2024 pojawiło się nowe logo gminy Mosina.

Każdy nowy sponsor jest impulsem do dalszego rozwoju: mogą zainwestować we własny rozwój, ale też w reklamę, poszerzenie zasięgów i zainteresowania zespołem. – Daje to ogromną możliwość rozwoju klubu dla młodych zawodników, którzy nie mieli wcześniej okazji pograć. U nas mają zaplecze, dzięki któremu mogą rozwijać swoje umiejętności i jednocześnie być obserwowanym przez osoby, które mogą taką osobę ściągnąć do lig profesjonalnych. Mieliśmy już taką sytuację w poprzednim sezonie: straciliśmy dobrego zawodnika, który dostał szansę w wyższej lidze. To wielka szkoda dla nas, ale jednocześnie ogromna duma, wyfrunął z naszego gniazda – przyznaje prezes klubu.

Sport, a szczególnie sport drużynowy, wywołuje duże emocje wśród zarówno zawodników, jak i kibiców. – Zależy nam na tym, aby Mosina miała klub, który wpisze się w niedzielną rutynę mieszkańców. Rozgrywki, które oferują inne możliwości spędzenia czasu wolnego z rodziną i znajomymi. Mamy ogromną frajdę z popularyzowania sportu i wspólnego emocjonowania się nim na lokalnym poziomie.

Chcesz wspomóc mosińskie Orły?
Odwiedź ich stronę na Facebook’u: https://www.facebook.com/orlymosina
lub przyjdź na mecz z ich udziałem i zobacz ich w akcji!

Zawodnicy grają amatorsko, więc piłkę muszą wcisnąć między inne obowiązki.

Zawodnicy grają amatorsko, więc piłkę muszą wcisnąć między inne obowiązki.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    środa, 15 lis, 2023, 9:12:07 |

    miesiąc temu pisaliście o braku zawodników z naszej gminy, a teraz że jest ich wielu.
    bujda na resorach!
    amatorzy!!!

Skomentuj