Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 31 mar, 2023 | komentarzy 6

Kwietniowy numer GMP w punktach sprzedaży!

Do punktów sprzedaży na terenie gminy Mosina i Puszczykowa trafił właśnie najnowszy, kwietniowy numer Gazety Mosińsko – Puszczykowskiej. Tematem numeru jest konflikt w spółkach gminnych.


Redakcja lokalnej prasy ma to do siebie, że trafiają do niej zwykle osoby w dwóch przypadkach: albo chcą dać ogłoszenie, albo… zostali przyparci do muru.

O tym, że nawarstwiają się niesnaski i zagęszcza atmosfera w siedzibie mosińskich, gminnych spółek przy ulicy Sowinieckiej, słyszeliśmy w redakcji już od kilku miesięcy. Konflikt nie pojawił się więc „przed chwilą”, mógł zostać zażegnany w zarodku, wewnątrz firmy, a wtedy członkowie związków zawodowych nie musieliby licznie odwiedzić naszych redakcyjnych progów. Wiele mówi się o dobrych chęciach i współpracy, ale trudno w to wierzyć, jeśli pomiędzy wizytą w redakcji a publikacją artykułu pojawia się wypowiedzenie umowy o pracę przewodniczącemu związków zawodowych. W najnowszym numerze znajdziecie kulisy konfliktu, począwszy od podejrzanie brzmiącego anonimu, wysłanego we wrześniu, po wydarzenia ostatnich dni.

W numerze znajdziecie również informacje o zbliżających się wyborach w Czapurach, relację z Targów Edukacyjnych w Mosinie, rozpoczęciu sezonu Wolontariatu WPN oraz najnowsze informacje w sprawie zamkniętych szlaków w Wielkopolskim Parku Narodowym.

Zapraszamy także do zapoznania się z obszernym materiałem o pierwszych tygodniach działalności Środowiskowego Domu Samopomocy oraz wspomnienie początków sekcji bokserskiej w KS 1920 Mosina.

Gazeta Mosińsko - Puszczykowska, kwiecień 2023 r.

Gazeta Mosińsko – Puszczykowska, kwiecień 2023 r.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Blog

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (6)

 • MIESZKANIEC ZORRO
  niedziela, 2 kwi, 2023, 14:19:57 |

  PAN SALAMON I PAN PABISIAK NAJLEPIEJ SÌĘ ZNAJĄ NA ZARZĄDZANIU DAJCIE SOBIE NA WSTRZYMANIE PANOWIE BO WASZE PISANIE BZDUR OSŁABIA !! CO PANOWIE MOŻECIE WIEDZIEĆ O CO CHODZI ALBO WIECIE ALBO NIE !!! I NIE MĄCIE PORZADNYM LUDZIOM W GŁOWACH . DLACZEGO NIE PISALIŚ JAK BYŁ POPRZEDNIE ZARZĄDY TO JEST CIEKAWY TEMAT ? I DAJCIE SPOKÓJ P PREZES KUJAWSKIEJ P FRYDRCHOWICZOWI ROBIĄ BARDZO DOBRA ROBOTĘ …NAPISZCIE O SOBIE A NIE OCZERNIACIE PORZĄDNYCH LUDZI !!!

  8
  11
 • Łukasz Kasprowicz- radny gminy Mosina
  poniedziałek, 3 kwi, 2023, 17:36:37 |

  Z prawnego punktu widzenia, właścicielem spółek gminnych jest szef gminy, czyli burmistrz. Myślę, że to właśnie on powinien się zainteresować, tym co się dzieje w spółkach. Prezesi działają jak działają, od oceny ich pracy i sposobu zarządzania jest burmistrz. Skoro nic, póki co burmistrz nie robi, to wskazuje, że wszystko w spółkach jest w porządku. Więc czego chcecie?

  6
  4
  • Gość
   poniedziałek, 3 kwi, 2023, 18:09:39 |

   Zgoda, przykładem Przemysław, który tak namieszał, że dzisiaj się czkawką odbija. Pytanie tylko co robi Michalak? Kolejna fota na gminnego fejsika czy może w końcu jakieś działania na rzecz miasta.

  • Gość
   poniedziałek, 3 kwi, 2023, 22:05:38 |

   To po co są płatne Rady Nadzorcze Spółek?

   • Gość
    poniedziałek, 3 kwi, 2023, 22:38:17 |

    Odpowiedź jest prosta. Po to by sobie dorobić i nic nie robić. Rady nadzorcze to magazyn miernych prawników. Nie inaczej jest w naszej gminie.

    7
    1
  • Jarek
   wtorek, 4 kwi, 2023, 10:50:02 |

   Pan Łukasz ma rację. Tak naprawdę nie ma sensu komentowanie konfliktu w ZUK. Nie wiemy co tam się tak naprawdę dzieje. Skoro żaden prezes związkowcom się nie podoba …no i sam zacząłem komentować;)

   6
   2

Skomentuj