Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Materiały partnera | piątek, 27 paź, 2023 |

Trójmiasto dla inwestorów: czy mieszkanie na krótki wynajem to jedyny przepis na sukces?

Trójmiasto od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Jedną z najpopularniejszych opcji jest zarabianie na wynajmie krótkoterminowym. Czy jednak jest to jedyny przepis na sukces inwestycyjny? Czy istnieją jakieś alternatywy dla tego rozwiązania? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule.


Najem krótkoterminowy – popularna alternatywa dla hoteli

Trójmiasto to dynamicznie rozwijający się region, który co roku przyciąga wielu turystów i biznesmenów. Z badań ruchu turystycznego przeprowadzonych przez Gdańską Organizację Turystyczną wynika, że w roku 2022 Gdańsk odwiedziło ponad 3,7 mln gości – zarówno z Polski, jak i zagranicy. Osoby przyjeżdżające do Trójmiasta bardzo często poszukują mieszkań lub apartamentów w atrakcyjnych lokalizacjach, z możliwością wynajęcia na kilka dni. Nic więc dziwnego, że krótkoterminowy najem mieszkań (czyli wynajem na doby) cieszy się w tym regionie tak dużą popularnością i stanowi często wybieraną alternatywę dla hoteli.

Inwestycja w najem krótkoterminowy – czy to się opłaca?

Jak wynika z danych przedstawionych na portalu Trojmiasto.pl, w Gdańsku można znaleźć mieszkania na wynajem krótkoterminowy w cenie 40-350 zł/dobę. Koszt wynajmu krótkoterminowego w Gdyni to 70-450 zł/dobę, a w Sopocie – 60-350 zł/dobę. Wśród dostępnych ogłoszeń wynajmu dominują jednak oferty w cenie od 200 zł/dobę. Biorąc pod uwagę wymienione ceny oraz dużą liczbę osób odwiedzających Trójmiasto w celach turystycznych i biznesowych, lokale na krótki wynajem stanowią bardzo atrakcyjną opcję zarobku dla trójmiejskich inwestorów. Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku są dostępne w różnych lokalizacjach, dzięki czemu każdy inwestor może wybrać dla siebie idealną opcję.

nowe budownictwo mieszkaniowe, widok od strony parku
Najem krótkoterminowy – czy istnieją jakieś alternatywy?

Najem krótkoterminowy, czyli wynajem mieszkań na doby, to popularna opcja wśród trójmiejskich inwestorów. Czy jednak taka forma zarobku jest jedynym sposobem na sukces inwestycyjny? Okazuje się, że istnieją pewne alternatywy dla takiego rozwiązania. Należą do nich m.in.:

  • Wynajem pokoi lub całych mieszkań na miesiące (zazwyczaj na okres 1-6 miesięcy) – to rodzaj najmu, który jest często poszukiwany przez osoby przyjeżdżające do Trójmiasta w związku z wymianami studenckimi, stażami czy pracą w międzynarodowych korporacjach. Takie rozwiązanie, w przeciwieństwie do wynajmu dobowego, nie wymaga tak dużego nakładu energii i pieniędzy związanego ze sprzątaniem mieszkania czy naprawą usterek.
  • Wynajem na godziny – to kolejna ciekawa opcja, która może być opłacalna dla trójmiejskich inwestorów. W tym przypadku goście mogą wynająć mieszkanie na kilka godzin, co oznacza, że nieruchomość może być dostępna dla kolejnych najemców w krótkim czasie. Krótkotrwałe zakwaterowanie to dobre rozwiązanie m.in. dla osób podróżujących służbowo czy oczekujących na przesiadkę na lotnisku.

budowa osiedli mieszkaniowych - widok z lotu ptaka
Gdańsk, Gdynia czy Sopot? Gdzie warto kupić mieszkanie pod wynajem?

Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania pod wynajem należy zwrócić szczególną uwagę na jego cenę. Gdańsk, Gdynia czy Sopot – w którym z tych trójmiejskich miast można kupić najtańszą nieruchomość? Jak wynika z danych dostępnych na portalu GetHome (stan na październik 2023r.), średnie ceny mieszkań z trójmiejskiego rynku pierwotnego przedstawiają się następująco:

  • Gdańsk – 12 974 zł za m 2
  • Gdynia – 9 378 zł za m 2
  • Sopot – 20 623 zł za m 2

Biorąc pod uwagę powyższe dane, możemy stwierdzić, że najbardziej opłacalny jest zakup mieszkania pod wynajem w Gdyni lub Gdańsku. Wysokie ceny sopockich nieruchomości często są kształtowane przez rynek premium i ekskluzywne nieruchomości nadmorskie. W procesie poszukiwania idealnego mieszkania pod inwestycję warto odwiedzić portal GetHome, który zawiera bogatą bazę nieruchomości na sprzedaż – https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/gdynia/ .

Podsumowując, wynajem mieszkań na doby to świetna opcja zarobku dla trójmiejskich inwestorów. Ciekawymi alternatywami dla tego rozwiązania mogą być wynajem na godziny czy miesiące. To doskonała odpowiedź na potrzeby turystów, studentów i osób przyjeżdżających do Trójmiasta w celach biznesowych.

Mieszkania w nowoczesnym bloku o wschodzie słońca

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj