T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | poniedziałek, 12 cze, 2023 |

„Mistrzynie Polski trenują w Radzewie!”

Miniony weekend zapisze się na kartach historii niewielkiej szkoły podstawowej w Radzewie: uczennice wywalczyły złoty medal podczas Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku” w Elblągu.

W Festiwalu wzięło udział 69 zespołów: 900 uczestników z kraju oraz mistrzowie województw w trzech grupach wiekowych. „Złote dziewczyny” z Radzewa wystąpiły w ramach XV Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci Dziewcząt i Chłopców dla szkół podstawowych klas 6 i młodszych. Drużyna z Radzewa składa się z dwunastu uczennic z klas III-VI pod okiem trenera Karola Niemiera. W turnieju drużyna wygrała wszystkie mecze, zapewniając Szkole Podstawowej im. Jana Wójkiewicza w Radzewie tytuł Mistrza Polski.

Na nocny powrót drużyny z Elbląga czekała spora grupa rodziców i mieszkańców z panią dyrektor szkoły i panią sołtys wsi na czele. Bus ze „złotkami” wjechał pod szkołę w asyście strażaków z OSP Radzewo.

Drużyna unihokeja ze Szkoły Podstawowej w Radzewie podczas Festiwalu w Elblągu.

Drużyna unihokeja ze Szkoły Podstawowej w Radzewie podczas Festiwalu w Elblągu.

Powitanie drużyny na wjeździe do Radzewa.

Powitanie drużyny na wjeździe do Radzewa.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj