Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 18 wrz, 2023 | komentarze 2

„Nasza wspaniała pani Asia” – odeszła Joanna Kubisa

Dziś (18.09.) przed południem zmarła Joanna Kubisa -współtwórczyni i wieloletnia prezes Fundacji Stworzenia Pana Smolenia.

W maju 2022 roku rozpoznano u pani Joasi glejaka mózgu IV stopnia. 18 maja przeszła operację usunięcia guza w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu. Następnie przebywała w Wielkopolskim Centrum Onkologii, gdzie poddawana była chemio i radioterapii. Wtedy też ruszyła zbiórka na jedyną nadzieję na przedłużenie życia: immunoterapia w Kolonii w Niemczech. Kolejne miesiące były walką o zdrowie i życie pani Joasi.

Joanna Kubisa nie prowadziła Fundacji, ona nią była. Człowiek – orkiestra, serce tego miejsca: skromna, ale energiczna, motywująca ludzi do pracy. Po śmierci Bohdana Smolenia wielu zastanawiało się, czy fundacja będzie dalej funkcjonować. Nie dość, że pracowali dalej, to jeszcze rozwinęli działalność. Każdy, kto choć raz miał okazję być w Fundacji wie, ile tam się dzieje dobra każdego dnia, 365 dni w roku.

– O Szefowej możemy powiedzieć, że była niczym petarda napędzająca nas do działania, z sercem na dłoni wobec podopiecznych fundacji i wszystkich fundacyjnych stworzeń – napisali pracownicy fundacji. – Na zawsze pozostanie w naszych sercach i naszej pamięci. Choć była niezwykle waleczna i odważna, to jednak choroba okazała się silniejsza. Odeszła dziś w gronie najbliższych trzymana za rękę. I choć dziś jest nam bardzo smutno to musicie wiedzieć, że Pani Asia nie chciała, abyśmy się smucili. Popatrzmy więc w niebo i uśmiechnijmy się do niej…

Joanna Kubisa - fot. Fundacja Stworzenia Pana Smolenia

Joanna Kubisa – fot. Fundacja Stworzenia Pana Smolenia

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Gość
  wtorek, 19 wrz, 2023, 8:08:11 |

  Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich pani Asi. Mam nadzieję, że fundacja będzie dalej prężnie działać i pozostanie swego rodzaju pamiątką po ogromnym wkładzie pani Asi w jej rozwój.

  14
 • jadwiga rogus-zakrzewska
  wtorek, 19 wrz, 2023, 14:31:20 |

  Często spotykaliśmy się gdy ona konno jadąc prowadziła swoją grupę. Mieliśmy do siebie blisko, Baranówko od Sowinek to tylko parę minut.

Skomentuj