Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 21 kwi, 2023 | komentarze 3

Niebezpieczny wypadek na ul. Mocka. Tworzą się korki (aktualizacja)

Dzisiaj (21.04), po godzinie 9 rano doszło do groźnie wyglądającego wypadku na skrzyżowaniu ulic Mocka/Rzeczypospolitej w Mosinie.


– Pan w lagunie jadąc od strony Rzeczypospolitej wymusił pierwszeństwo i uderzył w Panią w toyota rav jadącą ulicą Mocka w stronę Kórnika – poinformował redakcję czytelnik.

Jest już straż pożarna. Zachowajcie ostrożność, i w miarę możliwości wybierzcie inną trasę. Na miejscu zdarzenia tworzą się korki.

Aktualizacja:

Jak poinformowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej  w zdarzeniu brały udział 3 osoby. – Strażacy po dojeździe na miejsce zabezpieczyli teren działań, następnie udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom biorącym udział w zdarzeniu – informuje mł. asp. Sebastian Koterbiak z JRG-9 w Mosinie. – Równolegle do tych działań zajęto się bezpośrednim zabezpieczeniem samochodów, sorpcją rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz organizacją ruchu wahadłowego. Dwie osoby biorące udział w wypadku zostały zabrane do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Oprócz JRG 9, na miejscu zdarzenia działały również jednostki OSP Mosina, Policji oraz ZRM – dodaje strażak.

wypadek na Mocka w Mosinie

wypadek na Mocka w Mosinie; fot. Pomoc drogowa Kozłowski Rogalin

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Zuzia
  sobota, 22 kwi, 2023, 19:26:49 |

  To skrzyżowanie jest b. niebezpieczne. Jak stoją samochody przed światłami na ul. Mocka to chcąc jechać prosto ul Rzeczpospolita przez skrzyżowanie nie widać czy z lewej strony nie jadą samochody bo widok zasłaniają stojące samochodny. Na tm skrzyżowaniu konieczne jest lustro, które kiedyś tam było.

 • Kierowca
  sobota, 22 kwi, 2023, 20:07:18 |

  Na tym skrzyżowaniu nie jest potrzebne lustro, tylko policja. Dzień w dzień ładująca maksymalne mandaty tym, którzy wjeżdżają na to skrzyżowanie , nie mogąc z niego zjechać. To blokuje ruch i ogranicza widoczność. Miesiąc nieustających kontroli powinno wystarczyć.

 • Do kierowcy
  niedziela, 23 kwi, 2023, 9:26:02 |

  Jadący z Rzeczypospolitej w kierunku centrum Mosiny muszą wjechać na skrzyżowanie z braku widoczności (stojące na światłach samochody na Mocka).
  Nadjeżdżający z Rzeczypospolitej MUSZĄ zachować szczególną ostrożność, a zjeżdżający z 430 na 431 powinni jechać z mniejszą prędkością.
  Sami musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo,

Skomentuj