Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 7 sie, 2023 | komentarze 4

Nowa droga przy Gliniankach prawie gotowa

Trwają prace związane z przebudową drogi na mosińskim Pożegowie, która od ul. Pożegowskiej poprowadzi do parkingu przy wieży widokowej (obecnie zamknięta). Projekt przewiduje powstanie nowej drogi o nawierzchni z kostki brukowej, która będzie służyła ruchowi samochodowemu, rowerowemu, jak i pieszym.

Prace budowlane trwają od końca czerwca i mają na celu dostosowanie infrastruktury drogowej do potrzeb mieszkańców oraz turystów odwiedzających Pożegowo. Droga zostanie objęta strefą zamieszkania. Według urzędników wprowadzenie strefy w tej lokalizacji ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników dróg, tworząc przestrzeń, w której piesi i rowerzyści będą mogli bezpiecznie poruszać się na tym odcinku.

W związku z prowadzonymi pracami, zamknięcie drogi zaplanowano do około 8 sierpnia 2023 r. Jednak z informacji przekazanej przez wykonawcę, wynika, że termin ten zostanie przesunięty. Jeszcze przed wczorajszymi opadami, urzędnicy poinformowali, że zakończenie, z uwagi na zalanie wykopów, opóźni się o co najmniej dzień. Sądząc po wczorajszych podtopieniach, termin ten może się przesunąć, choć nie wydano jeszcze kolejnego, oficjalnego komunikatu.

Jako alternatywny dojazd do kąpieliska Glinianki, mieszkańcy mogą skorzystać z ulicy Spacerowej, zaczynając od ul. Pożegowskiej. Później należy skręcić w lewo na wysokości zbiorników wody Aquanet.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 600 000 zł. Nowa droga na Pożegowie z pewnością znacząco przyczyni się do udoskonalenia infrastruktury w tym często uczęszczanym przez turystów miejscu, ze względu na bliskość popularnego kąpieliska Glinianki oraz Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Modernizacja drogi na Pożegowie

Modernizacja drogi na Pożegowie; fot. UM Mosina

widok na wieże widokową w Mosinie na Pożegowie

Widok na wieżę widokową na Pożegowie (archiwum)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • Gość
  poniedziałek, 7 sie, 2023, 12:45:56 |

  Super, że droga będzie zrobiona. Czy wieża widokowa też zostanie oddana do użytku? Czy może weźmie udział w programie Chrust+ edycja 2023?

  14
  1
 • alpc
  wtorek, 8 sie, 2023, 12:22:10 |

  Prawdziwe osiągnięcie Gminy.

  2
  1
 • JC
  wtorek, 8 sie, 2023, 13:15:18 |

  Poziom irytacji jakością rządzenia gminą jest już tak wysoki, że nawet takie drobne, ale znaczące sukcesy nie poprawiają nastroju. Trudne zadanie ma nowy Burmistrz…

  6
  1
 • Gość
  środa, 9 sie, 2023, 19:02:28 |

  Bo to take samo kiepski burmistrz jak poprzedni..niestety.

  1
  2

Skomentuj