T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | poniedziałek, 12 cze, 2023 | komentarzy 11

Nowoczesna i z gwarancją bezpieczeństwa – Okręgowa Stacja Kontroli pojazdów przy ulicy Śremskiej w Mosinie

Stacja Kontroli pojazdów w Mosinie przy ulicy Śremskiej 31 jest miejscem nowoczesnym. Maszyny nowej generacji, miła i profesjonalna obsługa oraz brak kolejek to tylko kilka walorów, dla których warto w tym miejscu skontrolować swoje auto. Na stałych klientów czekają bonusy. Mosińska stacja posiada nowych diagnostów, którzy zapewniają profesjonalną i bezbłędną diagnostykę wszystkich rodzajów pojazdów, co jest istotne dla bezpieczeństwa na drogach.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, w odróżnieniu od Podstawowej, może diagnozować wszystkie pojazdy poruszające się po drogach. Samochody osobowe, motocykle, ciężarówki z naczepą lub bez, autobusy, cysterny czy pojazdy uprzywilejowane. Każde auto ma określoną ścieżkę diagnostyczną. Inne badania przeprowadza się podczas kontroli pojazdu sprowadzonego zza granicy przed rejestracją w Polsce, a inne dla samochodu ponad 3,5 tony.

Cała ścieżka diagnostyczna jest dopasowana do określonego pojazdu i nie ma możliwości pomyłki. Urządzenia najnowszej generacji zliczają wszystkie parametry i na końcu pokazują wynik testów. Całe badanie jest poparte ogromną wiedzą i doświadczeniem diagnosty. Dzięki czemu właściciel pojazdu ma pewność, że jego samochód jest sprawny i może się nim bezpiecznie poruszać.

– Znaczna większość osób chce mieć pewność, że auto jest sprawne i bezpieczne. W naszej stacji dajemy tego gwarancję. U nas nie ma możliwości pomyłki ze strony ludzkiej – mówi diagnosta.

Najczęściej badane są samochody osobowe. Do corocznej diagnostyki należy sprawdzenie hamulców nożnych i postojowego (ręcznego), podwozia pod kątem korozji wraz z przewodami hamulcowymi, które są stalowe i przez rdzę mogą pękać. Jak podkreśla diagnosta, bardzo ważne jest sprawne zawieszenie samochodu.

– Luzy w zawieszeniu, to jedna z najniebezpieczniejszych usterek w aucie. Gdy sworzeń urwie się w pojeździe przy prędkości 80 km/h nie ma możliwości wyprowadzenia samochodu. Pojazd jedzie, gdzie chce. Uderzy czołowo w drugi samochód lub w drzewo. To jest niezwykle niebezpieczne, bo można zginąć. Jeśli komuś coś stuka, to lepiej, żeby przyjechał na stację kontroli pojazdów – ostrzega diagnosta.

Dalsza część badania technicznego samochodu weryfikuje ogumienie, szczelność zbiorników na płyny eksploatacyjne (płyn chłodniczy, do spryskiwaczy, olej). Ocenie podlega ogólny stan samochodu – stan pasów bezpieczeństwa, foteli, oświetlenia oraz pedałów. Bonusem dawanym od Okręgowej Stacji Diagnostycznej przy ulicy Śremskiej 31 jest nowa gaśnica za 1 zł oraz regulacja świateł. Taka niestandardowa usługa jest wykonywana przez diagnostę bezpłatnie.

Bezpieczeństwo jest niezwykle istotne, ponieważ chroni nasze życie, zdrowie i dobrostan. Niestety, statystyki wypadków śmiertelnych w Polsce pokazują, że mamy jeszcze wiele do zrobienia w kwestii poprawy bezpieczeństwa. Zajmowanie przez Polskę drugiego miejsca w Europie pod względem liczby wypadków śmiertelnych jest alarmujące i wymaga skoncentrowanych działań.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Mosinie przy ulicy Śremskiej 31 jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 18 oraz w soboty od 10 – 14 (na badanie zaleca się przyjechać pół godziny przed zamknięciem stacji). Na ocenę techniczną samochodu nie trzeba długo czekać, ponieważ badania przebiegają płynnie i bez kolejek.

Okręgowa Stacja Kontroli pojazdów - badanie techniczne.

Okręgowa Stacja Kontroli pojazdów – badanie techniczne.

Okręgowa Stacja Kontroli pojazdów

Okręgowa Stacja Kontroli pojazdów przy ulicy Śremskiej w Mosinie

 

Okręgowa Stacja Kontroli pojazdów przy ulicy Śremskiej w Mosinie ma nowych diagnostów

Okręgowa Stacja Kontroli pojazdów przy ulicy Śremskiej w Mosinie ma nowych diagnostów

Okręgowa Stacja Kontroli pojazdów przy ulicy Śremskiej w Mosinie na mapie

Okręgowa Stacja Kontroli pojazdów przy ulicy Śremskiej w Mosinie na mapie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Lokalni przedsiębiorcy, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (11)

 • Piotr
  poniedziałek, 12 cze, 2023, 22:28:09 |

  Dwa razy z rzędu (w tym i w zeszłym roku) przyjechałem po 8 (około 8:20) i nikogo nie było, mimo, że jest jak byk napisane, że otwarcie o 8. W zeszłym roku poczekałem, a Pan łaskawie przyjechał do pracy o 8:40. Jak mu zwróciłem uwagę, że ludzie się spieszą, żeby jeszcze zdążyć do pracy, to mi odpowiedział aroganckim tonem, że „co ja sobie myślę, że on nie ma życia prywatnego?”. W tym roku przyjechałem o 8:30 i to samo. Ciemno i nikogo nie ma. Pojechałem do ZUK. Nie będę się prosił, żeby jaśnie pan nauczył się punktualności.
  NIE POLECAM.

  19
  2
 • Jan
  wtorek, 13 cze, 2023, 9:03:42 |

  Ze słowem „miła” to redaktor poszalał, ja również trafiałem na aroganckiego Pana. Byłem raz, pierwszy i ostatni. Lepiej jechać do ZUK.

  13
  2
  • Gość
   wtorek, 13 cze, 2023, 9:47:48 |

   W zuk kolejki, pół dnia czekasz, a pracują jak za karę.

   5
   5
   • Jan
    wtorek, 13 cze, 2023, 10:25:59 |

    Przez 3 lata, raz trafiłem że auto wjechało jak podjeżdżałem pod bramę. Poczekałem 15 minut i było po sprawie.

    3
    4
   • Mieszkaniec
    wtorek, 27 cze, 2023, 19:43:08 |

    Nigdy nie czekałem dłużej niż jeden samochód.

 • Gość
  wtorek, 13 cze, 2023, 9:45:54 |

  Z tego co mi wiadomo zmienili się właściciele i diagności. Chyba po to jest ten tekst właśnie.

  3
  3
 • Gosc
  wtorek, 13 cze, 2023, 11:31:21 |

  Trzeba sprawdzić. Może faktycznie się pozmieniało skoro są nowi właściciele.

 • Gość
  wtorek, 13 cze, 2023, 11:53:23 |

  ZUK – stacja diagnostyczna to zupełne nieporozumienie. Pracują gorzej niż za kare. Brak kultury.

  3
  7
 • Gość
  wtorek, 13 cze, 2023, 13:49:01 |

  I jedna i druga stacja to dramat
  Na śremskiej jak kogoś zastaniesz to cud a w drugiej weź dzień urlopu na czekanie.

  5
  1
 • Gość
  wtorek, 13 cze, 2023, 13:51:00 |

  podstawowy przegląd osobówki to 15min max20
  no chyba że się szuka liter na klawiaturze

  6
  1
 • Mieszkaniec
  wtorek, 27 cze, 2023, 19:44:57 |

  Mieszkam niedaleko, i zawsze zachodziłem w głowę co jest źródłem utrzymania tej stacji, bo jak pamięcią sięgnę to nie widziałem tam żadnego samochodu na przeglądzie. Albo mam wybitne szczęście i zawsze gdy przechodzę, patrze, przejeżdżam akurat jest pusto…

Skomentuj