Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 10 lut, 2023 | komentarzy 68

Nowy burmistrz złożył ślubowanie

W piątkowe popołudnie, 10 lutego, odbyła się uroczystość złożenia ślubowania przez nowego burmistrza gminy Mosina, Dominika Michalaka. Tym samym swoją pracę w mosińskim magistracie zakończył pełniący obowiązki burmistrza Marcin Lis, który podziękował mieszkańcom za wspólne 73 dni w Mosinie.

W trakcie uroczystości przedstawiciele Rady Miejskiej podziękowali za wykonaną pracę Marcinowi Lisowi. Następnie słowa uznania za wieloletnią pracę w Radzie Miejskiej skierowano ku Dominikowi Michalakowi, który od 2014 pełnił funkcję radnego. Po odczytaniu zaświadczenia o rozstrzygnięciu przedterminowych wyborów przez przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej, Zbigniewa Grygiera, Dominik Michalak złożył ślubowanie przed zebranymi. Z nieukrywanym wzruszeniem podziękował za wsparcie na każdym etapie swojej samorządowej drogi.

Wśród tłumnie zebranych gości na sali znaleźli się przedstawiciele wojewody, starosty, mosińskich służb mundurowych, delegacje sąsiednich gmin, pracownicy Urzędu Miejskiego w Mosinie oraz innych jednostek budżetowych gminy.

Zaprzysiężenie nowego burmistrza Mosiny, Dominika Michalaka - 10.02.2023 r.

Zaprzysiężenie nowego burmistrza Mosiny, Dominika Michalaka – 10.02.2023 r.

Zaprzysiężenie nowego burmistrza Mosiny, Dominika Michalaka - 10.02.2023r.

Zaprzysiężenie nowego burmistrza Mosiny, Dominika Michalaka – 10.02.2023 r.

Zaprzysiężenie nowego burmistrza Mosiny, Dominika Michalaka - 10.02.2023 r.

Zaprzysiężenie nowego burmistrza Mosiny, Dominika Michalaka – 10.02.2023 r.

Zaprzysiężenie nowego burmistrza Mosiny, Dominika Michalaka - 10.02.2023 r.

Zaprzysiężenie nowego burmistrza Mosiny, Dominika Michalaka – 10.02.2023 r.

Zaprzysiężenie nowego burmistrza Mosiny, Dominika Michalaka - 10.02.2023 r.

Zaprzysiężenie nowego burmistrza Mosiny, Dominika Michalaka – 10.02.2023 r.

Zaprzysiężenie nowego burmistrza Mosiny, Dominika Michalaka - 10.02.2023 r.

Zaprzysiężenie nowego burmistrza Mosiny, Dominika Michalaka – 10.02.2023 r.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (68)

 • z gminy Mosiny
  piątek, 10 lut, 2023, 22:50:08 |

  [Komentarz ukryty, zawierał treści: wulgarne i powszechnie uważane za obelżywe (red.)]

  • gosc
   piątek, 10 lut, 2023, 23:38:54 |

   Na czereśniowej był pożar może gasił

 • Gość
  piątek, 10 lut, 2023, 22:52:29 |

  To jest nowy Burmistrz ale stare zostało. Na nowego prawdziwego trzeba czekać półtora roku.

 • Gość
  piątek, 10 lut, 2023, 23:41:41 |

  Mieloch i Łukowiak nie przyszli się pożegnać, wystraszyli się nieboraki.

  • Gość
   sobota, 11 lut, 2023, 12:46:07 |

   Mieloch lepiej żeby wyemigrował z Mosiny. Najzabawniejsze jest to, że poległ dzięki własnym ludziom. No, cóż postawił na niewłaściwe konie w tej gonitwie. Pytanie czy coś go to nauczy?

   • GOŚĆ
    niedziela, 12 lut, 2023, 12:14:42 |

    Notak nie zaprosili, jak zawsze słoma z butów…

    • Gość
     niedziela, 12 lut, 2023, 12:59:54 |

     Zaproszenie powinien wystosować pełniący obowiązki Marcin Lis.

     • Gość
      niedziela, 12 lut, 2023, 14:05:29 |

      Sesja rady miasta jest publicznym zgromadzeniem. Wstęp ma każdy. Nie trzeba hrabiego zapraszać. Sam mógł przyjść, poprosić o głos i przeprosić wszystkich mieszkańców za straconą kadencję.

     • GOŚĆ
      niedziela, 12 lut, 2023, 15:01:42 |

      To oczywista bzdura. To nie jest zwykła sesja rady, ale sesja uroczysta. Niecodziennie rada odbiera ślubowanie burmistrza. Zresztą, to rada odbiera to ślubowanie, a nie gawiedź. Moim zdaniem, byłych samorządowców winna zaprosić rada, łapkami przewodniczącego oraz pracowników biura rady. Wszystko po to, by słoma nie walała się pod nogami gości. Owszem, na sesję rady może przyjść każdy, nawet nie będąc mieszkańcem, ale praktyka jest nieco inna w przypadku sesji szczególnych, uroczystych. Już KTOŚ kiedyś podobne blubry prawił, ale w końcu to Mosina i nikogo takie głosy nie dziwią…

     • gosc
      niedziela, 12 lut, 2023, 20:49:55 |

      to dziwne bo jak widzę ze zdjęć sala była pełna

     • Anarchistka
      środa, 15 lut, 2023, 17:25:53 |

      Rada miejska to nie są święte krowy. Zostali naszymi delegatami na 4 lata, ale żeby stawiać ich na ołtarzu to zdecydowana przesada. Śmieszy mnie podczas transmisji jak padają zwroty „wysoka rado”. Litości ludzie. Przecież wielu z nich ledwie umie pisać lub czytać. Niektórzy nigdy poza gminę nie wyjechali. Kwiat inteligencji.

  • Gość
   niedziela, 12 lut, 2023, 12:11:39 |

   Niby czego mieliby się wystraszyć? W cywilizowanym świecie przyjete jest, że na takie wydarzenia zaprasza się byłych samorządowców. To zwyczaj, który dobrze świadczy o tych, którzy przyjmyją ślubowanie nowowybranego burmistrza. Nikomu z głowy korona by nie spadła. Wręcz przeciwnie, dużo mogliby zyskać na takim geście. Skoro wymienieni w komentarzu (i niewymienieni) nie zostali zaproszeni, to też się nie pojawili – kropka!

 • Autor
  sobota, 11 lut, 2023, 11:38:25 |

  Jedno mnie tylko niepokoi choć patrzę na zmiany z bardzo dużą nadzieja. W wywiadzie z nowym Burmistrzem ani słowa o największym Mosińskiej problemie czyli o SMOGU a bardzo jestem ciekawy jakie są plany w tej kwestii

  • Stop propagandzie
   sobota, 11 lut, 2023, 12:42:08 |

   @autor bo błędnym jest myślenie, że jednym skinieniem palca birmistrz zlikwiduje smog i korki na mieście. To nie bajka, a burmistrz to nie wszechmocny król. Przestań palić w piecu, ubierz kożuch, sprzedaj samochód kup rower. Dlaczego tego nie zrobisz? Pisać w internecie jest łatwo. Nie usprawiedliwiam smrodzenia z komina. Opisuje tylko mechanizm. Polska jest wciąż biednym krajem w wielu dziedzinach, tylko ceny w sklepach są już europejskie. Nowemu burmistrzowi życzę jak najlepiej, ale wiem że są problemy, których nie da się rozwiązać na poziomie gminy. Po drugie burmistrz nie ma zaplecza intelektualnego. Zobacz kto siedzi w radzie? Widzisz tam jakiś intelektualistów? Poczytaj sobie komentarze Kasprowicza to będziesz miał obraz rady miejskiej w Mosinie. Burmistrz ma też słabe zaplecze merytoryczne w urzędzie, ale tu już miej pretensje do wichrzyciela Mielocha. 80 procent pracowników zwolniło się samo z urzędu. Samo! To nie że on ich zwolnił. Zastąpiono ich ludźmi z polecenia. Rodzina, kuzyni itp. burmistrza Michalaka czeka trudna, krótka kadencja. Będzie zbierał baty za Mielocha, Springer, a nawet Kaluzińskiego. Bezapelacyjnie Mieloch był największym szkodnikiem, ale inni też dołożyli cegiełkę.

   • Łukasz\ Kasprowicz- radny gminy Mosina
    poniedziałek, 13 lut, 2023, 8:34:25 |

    @stop propagandzie. Gdy już anonimowo coś mi zarzucasz, bo brakuje ci odwagi, to chociaż podaj jakieś przykłady komentarzy będących rzekomo przejawem braku intelektu. W przeciwnym razie milcz. OK? Intelektualistów już ta gmina miała. Mieloch, Ryś, Springer. Wszyscy odeszli w niesławie, a jak się pięknie wysławiali…mistrzostwo elokwencji. Mosina potrzebuje praktyków i ludzi, którzy się znają na rzeczy oraz im się chce. Myślę, że Dominik z zastępcami sobie poradzi, bo to praktycy i mają jeszcze zapał. Jeśli będzie współpraca z Radą, a nie jakimiś szemranymi tajnymi doradcami, to będzie super. Wcześniej wymienieni przeze mnie burmistrzowie- intelektualiści mieli tajnych doradców, którzy sprowadzili ich na manowce i doprowadzili do upadku. @Stop propagandzie, myślę, że nie wiesz co piszesz i o czym piszesz. Pozdrawiam

    • Gość
     środa, 15 lut, 2023, 13:32:21 |

     Już lepiej zamilknij człowieku. Mieszkańcy ciebie wyraźnie ocenili przy zbieraniu podpisów. Nie pisz też o tajnych doradcach, bo prawda może być taka, że być może byłeś najczęstszym „gościem” u Mielocha. Mówiąc oględnie, może byłeś jego najważniejszym „tajnym doradcą”. Są osoby w urzędzie, którzy mogą przedstawić pełną listę takich „doradców”. Nie jest krótka, ale jedno jest pewne, nie zabrakło ciebie na tej liście. Wiadomo też, że niektórzy radni wynosili informacje i dokumenty z tego przybytku, niekoniecznie zgodnie z obowiązującymi zasadami. Głównie miało to związek z akcją „uwalenia” Mielocha. Podobno jest też lista takich kolesi oraz tych, co te dokumenty udostępniali. Ktoś kiedyś pytał na jednym z forów o Mosinie, skąd niejaki Karp miał dostęp do niekórych dokumentów… Może sprawę rozkminiłby Raźny ze swoją komisją, gdyby sam nie był umoczony w stratę bańki (co najmniej) z budżetu gminy na spółkę od niesławnego basenu. Tak na marginesie, kiedy Andrzejek stanie przed komisją rewizyjną rady?

     • Mielony
      środa, 15 lut, 2023, 15:23:53 |

      Teorie spiskowe wiecznie żywe. Nie zdziwię się jeśli to Pan, Panie Mieloch we własnej osobie pisał ten komentarz.

     • Anarchistka
      środa, 15 lut, 2023, 17:18:32 |

      To że Mieloch kolaborował swojego czasu z radnym Kasprowiczem to fakt. To że radny Kasprowicz woził prywatnym autem ludzi na wybory do lokalu i wskazywał na kogo mają głosować to tez fakt. Szczerze to akurat to nawet jestem mu w stanie wybaczyć. Natomiast nie wybaczę mu nigdy, tak jak wielu innym radnym że za idiotów mają mieszkańców. Trwonicie nasze pieniądze i wydajecie na głupoty. Głosujecie, ale nie macie pojęcia nad czym. Panie Kasprowicz czym może się pan pochwalić po trzech kadencjach bycia radnym? Jakie są pana sukcesy? Szczekanie na każdego po kolei? To jest sukces? A co do prowokacyjnych tekstów Mielocha na tym forum to prawda. Co prawda nie jest nim na pewno ten powyżej. Ale język Mieloch i logika jego daje się wyczuć w niektórych hejterskich komentarzach. A niech wyje. Sam zmarnował sobie reputację. Miał wszystko w garści, wszystko stracił. A dla bezradnych i bezmyślnych radnych z ciasnymi umysłami stanowcze nie. Maszynki do głosowania.

     • Anarchistka
      środa, 15 lut, 2023, 17:21:10 |

      A jeszcze jedno. Jak tam obligacje przychodowe na budowę basenu panie Raźny? Każdy coś tam ugrał. Jeden więcej drugi mniej.

     • Mielony
      środa, 15 lut, 2023, 18:12:09 |

      Anarchistka, masz rację, zakładam, że to pisał on lub jego najbliższa świta, oni żyją w tej samej bańce. Co do tej kolaboracji Kasprowicza z naszym ex to nic nie wiem. Oświeć mnie proszę co to za współpraca. Chodziło o wodociąg albo WZ?

     • Pani z mięsnego
      środa, 15 lut, 2023, 20:34:18 |

      Na mielonce znam się jak nikt inny to wam powiem jak było z mielonym. Powiem wam prawdę, bo żal mi chłopa. Nie dziwujta się, że tera jego skowyt słychać w tutejszych komentarzach. To doby chłopak był, ale ludzie go zgubili. Jakie ludzie?! O la boga! Baby go zgubiły. A on dobry był. Do mszy służył. On im zaufał, wysokie apanaże dał. Jak było mało pensji to sekretarzową na prezesa ZUK dał. Teraz za dwa razy taką pensję Puka Zuka, że aż sprężyny w autobusie trzeszczom. O jak trzeszczom! Druga zaradna księgowa pół urzędu mu przetrzepała i chłop został sam. Trzecia. Oj ta trzecia to dopiero była. Że też vloga o tym nigdy nie nagrał. To by był dreszczowiec emocjonalny dopiero.

     • 102
      środa, 15 lut, 2023, 21:59:25 |

      A wszystko i tak poszło na rudego. Dobrze, że porządną fuchę chłop ma teraz za gminne i poza strefą wojny w urzędzie.

     • Łukasz Kasprowicz- radny gminy Mosina
      piątek, 17 lut, 2023, 9:52:52 |

      @ Anarchistko. Odnoszę wrażenie, że jakoś dziwnie na tym forum dokonywane są ataki z różnych ników, tylko pod adresem jednego radnego. Ciekawe dlaczego? Ludzie jeżeli chcecie mi czynić zarzuty publiczne, które mają swoje odniesienie w faktach i jesteście o tym święcie przekonani, to piszcie pod imieniem i nazwiskiem, a nie jakimś nikiem. Na każde pytanie odpowiem. Osoby, które nie miały czym dostać się na wybory, to był rok 2014. Dymaczewo Nowe miało najdalej do lokalu wyborczego, bo w Nowinkach. wykonałem jeden może transport- 4 osoby, jednak z nikim nie szedłem do lokalu wyborczego i nie wskazywałem na kogo ma ktoś głosować. Obwożenie Mielocha: raz go obwiozłem po wsi Dymaczewo Nowe pokazując priorytety naszej wsi jeżeli chodzi o inwestycje. było tego kilka spraw. udało się lampy na Radosnej „przewalić”. Nigdy z Mielochem nie załatwiałem dla nikogo WZ. Jedynie co to pokazywałem w reportażach, to absurdalność jego decyzji w tym zakresie. To głupek był i tyle, co mam na jego temat do powiedzenia.

 • Nieswój
  sobota, 11 lut, 2023, 13:47:27 |

  Jak to mówią potocznie .. widziały gały co brały , więc jeśli mierzone były siły na zamiary , to trzeba brać się do roboty . I z tego względu nie mam zamiaru użalać się nad Michalakiem . Z drugiej strony dopiero z każdym upływającym dniem będzie można oceniać decyzje burmistrza i jego zarządzanie gminą . Teraz to mieszanie kijem w bajorku .. i wywoływanie niezdrowych emocji

 • Anietenanitamten
  sobota, 11 lut, 2023, 18:22:45 |

  Polska biedym krajem….tak są ludzie ubodzy, ale błagam nie piszcie ze jest biednym krajem. Nie raz obserwuje gdy dym czarny jak smoła wydobywa się z kominów wcale nie rozlatujących sie domów…

  • Janusz biznesu
   sobota, 11 lut, 2023, 19:19:31 |

   @Anietenanitamten – to palą Janusze biznesu. Znam takich. Zjedli by spod siebie, gdyby mogli. Toteż bieda, ale intelektualna. 150 lat zaborów, dwie wojny, 45 lat komuny zrobiło swoje. To my Polacy. Jesteśmy bidni i głupi. I nikt nie potrafi dróg budować.

   • Kult
    niedziela, 12 lut, 2023, 21:59:31 |

    I jak znalazł refren do kolejnej piosenki Kazika.

    • Kazik
     niedziela, 12 lut, 2023, 22:59:28 |

     @kult – dokładnie. To jakaś tragi-epopeja narodowa. Nic się nie udaje. Sami sobie nogi podkładamy. Tylko w telewizji krzyczą, że to Niemcy winni, albo Donald. Jeszcze kilka pokoleń musi wymrzeć i może będzie normalnie. Może. Choć i na to gwarancji nie ma. Chyba zaraz sobie puszczę „4 pokoje” Stare, ale wciąż aktualne.

     • Kult
      poniedziałek, 13 lut, 2023, 11:51:34 |

      Zgadza się Kazik i takie rzeczy nie biorą się od razu z telewizji, gdzie trwa nieustanna napier..ka. Na przykładzie takiej Mosiny, obserwując lokalne przepychanki pomiędzy radą i organem wykonawczym naszej wiejskiej gminy widzimy, że ten wszechobecny smród, wojna Polaków z Polakami zaczyna się od dołu. Nie wiem czy to wina Tuska, czy że nie ma słońca, ale na pewno ktoś tej hydrze łeb uciąć musi.

 • Autor
  sobota, 11 lut, 2023, 20:58:31 |

  To ja napisałem o smogu i odniose się do stop propagandzie 1. Mam gaz a nie piec 2. Nie oczekuje że problem rozwiąże się w rok ale niewątpliwie gmina ma spore możliwości 3. Problem smogu to niszczenia zdrowia innych ludzi i jesteśmy w 10 najgorszych gmin w Polsce 4.wierze w nowego burmistrza i w te radę i uważam ma calkiem dobre zaplecze intelektualne tylko o tych mądrych nikt tu nigdy nie pisze, piszecie tylko o tych jaskrawych 5. Dziwię się po prostu że burmistrz się do tego nie odnosi na cholerę nam nowe hale sportowe jak oddychamy zatrutym gownem 6. Mogę mnożyć zamożnych ludzi palących śmieciami straży miejskiej nie widziałem nigdy w mojej okolicy 7. Jak nie wierzysz w smog to sie przejdź Leszczyńska lub Sremska

  • Maria
   niedziela, 12 lut, 2023, 19:11:24 |

   Dokładnie. Na Pożegowie te same osoby palą śmieciami od lat i ani razu nie pojawiła się tu straż miejska. Jak raz na jakiś czas przejeżdzają, to udają że nic nie widzą. Nie można wyjść z domu, fetor i gęsty dym unosi się na całą okolicę.

 • Ma
  sobota, 11 lut, 2023, 21:15:43 |

  Wszyscy w dyskusjach o smogu używają argumentu o biedzie, ale starsi ludzie z chorobami serca i płuc i małe dzieci które przez zanieczyszczenie powietrza trafiają do szpitali już nikogo nie rozczulaja

 • Nie dla M.
  niedziela, 12 lut, 2023, 18:02:55 |

  Były burmistrz to nie były prezydent RP. Na litość boską ludzie przestańcie z burmistrza i radnych R bić bogów. Już wystarczająco im woda sodowa do głowy uderzyła. Posłuchajcie siebie tych górnolotnych i buńczucznych przemówień na obradach sesyjnych. Na szacunek sobie trzeba zapracować. Roku na rok w tej gminie żyje się gorzej. Za co należało się niby Mielochowi przemówienie na ślubowaniu Michalaka? Za co? Za to że Waldek jest bogatszy o kilka milionów? Za słomiane inwestycje za grube miliony? Za dewastację urzędu? Za kumoterstwo z PIS? Za obsadzanie stanowisk ludźmi z rodziny i znajomych?

 • Gość
  niedziela, 12 lut, 2023, 18:16:51 |

  Pożyjemy zobaczymy,nie zapowiada sie tak różowo.Teraz będzie obsadzanie stanowisk ludzmi z rodziny i znajomych nowego Burmistrza.Mosina zawsze taka będzie.

  • Płotka
   środa, 1 mar, 2023, 10:28:10 |

   We wtorek Burmistrz spotkał się w wióreckiej ,,Sowa i Przyjaciele,, z sołtysem Wiórka i kandydującym na urząd sołtysa Czapur niejakim Panem Silskim. Burmistrz ma prawo, a nawet obowiązek rozmawiać z wszystkimi mieszkańcami Gminy. Rozmowy prowadzone w lokalu gastronomicznym i to w dzień przed zebraniem wiejskim w Czapurach, niestety rodzą różne skojarzenia. Zamieszczając zdjęcie z tego spotkania na swoim facebooku, Burmistrz pokazał swoją niedojrzałość polityczną.
   Tak to jest, jak na fotel wsadza się kogoś …….

   • Płotka
    środa, 1 mar, 2023, 15:11:19 |

    Rada Miejska Mosinie podjęła na ostatniej sesji oświadczenie w sprawie agresji Rosji na Ukrainę. Całkowicie zgadzam się z treścią zawartą w tym oświadczeniu. Nie zgadzam się natomiast z prawem Rady do uchwalania takich oświadczeń w sprawach nie znajdujących się w jej kompetencji. Zadania samorządu są określone w ustawie o samorządzie gminnym i tylko co do tych zadań Rada może się wypowiadać. Niestety znajomość prawa w Radzie jest mizerna.
    Z powodzeniem po sesji radni mogli się zebrać pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki i odczytać swoje stanowisko jako radnych Gminy Mosina, a nie Rady Miejskiej. Efekt byłby ten sam a może nawet donioślejszy. Nie byłoby mowy o jakimkolwiek zgrzycie prawnym. Radzie pilnie potrzebna jest OdNowa !

    • Bezradni
     środa, 1 mar, 2023, 16:01:50 |

     @Płotka. Dobra wypowiedź. Rada myśli, że są umocowani do wszystkiego. Czy na sali był prawnik? Ciałem na pewno, duchem pewnie nie. Myślę, że każdy Polak jest przeciw agresji i nie za bardzo widzę tu pracę dla rady. Władymir pewnie nawet nie wie, gdzie Mosina, ale radni pewnie czują się lepiej.

   • Okoń
    środa, 1 mar, 2023, 16:39:11 |

    Maryś nie bój żaby do barona z Daszewic też ten młodzian dotrze, szybciej niż przelew z zusu dyrektorku

 • Gość
  niedziela, 12 lut, 2023, 19:24:00 |

  30 lat wolnej Polski. Unia. A Mosina ciągle w PRL-u. Nowy mlody burmistrz. I nadal dwóch wice jakby to była Warszawa, a nie mała zapyziała gmina. Te drogi z błota na nowych osiedlach bez chodnika. W 2023 roku.Kompletny syf i zero perspektyw. Efekty? Najniższe ceny domów w powiecie poznańskim Nigdzie nie ma taniej niż w Mosinie.
  I nie ma sensu tracić życia na te lokalne ruchawki iten bajzel tylko się trzea stąd wynosić. Szkoda życia.

  • Gość
   niedziela, 12 lut, 2023, 19:47:24 |

   @gość z 3/4 twojej wypowiedzi się zgodzę. Mosina to syf. Ale co do cen domów to się zastanów. Niestety Mosina jest nieadekwatnie droga do stanu infrastruktury.

 • Ma
  niedziela, 12 lut, 2023, 21:28:01 |

  W Mosinie jest Park Narodowy i to jest siła przyciągania tego miejsca. Jedyna ake wyjątkowa. Spójrzcie np na Rokietnice, Plewiska, Czempiń – tam nie ma nic ciekawego jeśli chodzi o przyrodę ale tam ludzie chcą mieszkać tam jest dobre zarządzanie.

  • do @Ma
   niedziela, 12 lut, 2023, 23:02:15 |

   Rokietnica ma ciekawe okolice. Plewiska są okropne. Tak samo jak pobliskie Skórzewo, Wysogotowo, bogate Tarnowo Podgórne fuj. Z Czempiniem się nie zgodzę. Czempinia jeszcze nikt nie zepsuł. Ale zmiany już idą i nie wszystkie fajne. Niektórzy zachłystują się jak to Czempiń się rozwija, ale mnie parę rzeczy niepokoi. Ale proszę nie pisz, że nie ma nic ciekawego. jest Park Krajobrazowy Dezyderego Chłapowskiego.

 • Gość
  niedziela, 12 lut, 2023, 21:56:17 |

  Nikt do tej pory nie zwrócił uwagi no to jakie są dokonania nowego burmistrza w biznesie który prowadził. Pisał o tym szerzej w Wiorecki. A wiadomo jak się prowadzi swój biznes to przykładasz do niego maksimum wysiłku. Jaki był tego efekt każdy wie. Czy jeżeli maksimum wysiłku było włożone do private biznes to wyobraźmy sobie na efekty zarządzania gminą. No ja nie wiem co o tym myśleć. Czy to już nie było innego bardziej skutecznego menadżera w gminie? Właściwie czy ktoś wie dlaczego Michalak został kandydatem na burmistrza dlaczego nie Raźny albo Marciniak ja tego do tej pory nie wiem i przyznam się że nie rozumiem dlaczego z tej trójki moim zdaniem wybrali najsłabszego. Już mogli wybrać Marciniaka.

  • Stary bywalec
   niedziela, 12 lut, 2023, 22:03:12 |

   Może właśnie o to chodziło.

   • Krosno
    niedziela, 12 lut, 2023, 22:20:33 |

    te Marciniaki Raźne czy inne stare wygi powoli mogą już schodzić ze sceny bo co oni mają do zaoferowania? a Raźny do tego to lider mosińskiej Platformy Obywatelskiej

 • Gość
  niedziela, 12 lut, 2023, 22:24:39 |

  Raźny jest Ok

 • Ania
  niedziela, 12 lut, 2023, 22:28:08 |

  Na ocenę pracy burmistrza przyjdzie jeszcze czas….negatywne nastawienia typowe dla zazdrosnikow…trzeba było kandydować, działać a nie pod pseudonimem pisać kometarze…jakoś nikt nie chciał sprzątać po Mielochu, chętnych nie było….trzeba się tylko cieszyć że próbuje ktoś kto jest zaangażowany w rozwój gminy

 • Gość
  poniedziałek, 13 lut, 2023, 5:59:54 |

  Samo zaangażowanie to nie wiele. Mieloch też był zaangażowany i co z tego wynikało dla gminy każdy wie. Tu chodzi o to, że trzeba być skutecznym menadżerom na rzecz zlecającego, czyli na rzecz gminy. We własnym biznesie pracuje się 24/7 i nie rzadko angażuje się bez wynagrodzenia rodzine. Jaka była skuteczność Michalaka opisał m.in. @wiorecki. Niech ktoś wytłumaczy racjonalność zachowania, że na rzecz zlecającego miałoby być lepiej niż w biznesie na własny rachunek. Doświadczenie życiowe wskazuje, ze inaczej robi się dla siebie i dla rodziny a inaczej na rzecz osoby trzeciej. Oczywiście dotyczy to osób o zakreślonych horyzontach. Michalak to nie był dobry wybór. Dla gminy to kolejna strata czasu. Będzie szedł w kierunku takim żeby się jak najdłużej utrzymać z ,,fajnymi ludźmi” na stołku dla wynagrodzenia, którego we własnym biznesie … i nie ważne, kto co potrafi ważne aby był mierny, bierny ale wierny. Rozpocznie już kampanie na kolejne wybory. Będzie się bał niepopularnych decyzji, tak jak się robi w polityce. Dowodem jest pozostawieni vice (chęć przejęcia części elektoratu opozycji). Pierwszym Sprawdzianem będzie mpzp. Zobaczymy czy ochroni las w Pecnej i czy utrzyma parametry nowej zabudowy wskazane w studium (pow. Zabudowy do pow. Biologicznie czynnej, wskaźnik parkowanie itd). Może podjąć uchwałę o mpzp dla Pecnej i ochronić las raz na zawsze ale tego nie zrobi bo straci pare głosów. Będzie żenująca polityka na poziomu lokalnym PiS kontra PO a rozwój gminy tylko w ględzeniu. I tak Przejdzie na kolejną kadencje i będzie grzmiał że to dla dobra gminy i gmina go wybrała.
  Na burmistrza potrzeba prawdziwego menadżera bo w dzisiejszych czasach już inaczej nie idzie. Lud gminny do tego jeszcze nie dojrzał, a szkoda, bo inne gminy to zrozumiały i pną się do góry.

  • gosc
   poniedziałek, 13 lut, 2023, 6:32:04 |

   Te plany to podejmuje rada gminy to ta sama co przepuściła wodociąg w lesie i taka waśnie jest twója wiedza menadżerska won wszyscy do żwiru

  • TomO
   poniedziałek, 13 lut, 2023, 15:05:18 |

   O wyborze rodzaju działalności decydują względy ekonomiczne, często nie idą w parze z własnymi pragnieniami czy też ambicjami. Dodatkowo prowadzenie własnej działalności w dzisiejszych czasach jest mocno niszczone przez Państwo i rynek- brak sukcesu nie oznacza, że ktoś jest złym menadżerem. Nie wykorzystanie szans na rozwój i realizacji własnych pragnień mogło by tu być zarzutem- ale nie w tym przypadku.
   Zaangażowanie i własne ambicje to nie wszystko jak się nie potrafi współpracować i motywować innych- to są najważniejsze cechy dobrego przywódcy i menadżera- na szczęście Dominikowi ich nie brakuje- należy tylko życzyć wytrwałości.

 • Gość
  poniedziałek, 13 lut, 2023, 7:02:59 |

  Burmistrz i rada to teraz jedna drużyna.

 • Gość
  poniedziałek, 13 lut, 2023, 7:04:16 |

  Wcześniej można było mówić że rada nie podejmie. Teraz koledzy nie będą działali wbrew woli swojego pryncypała.

 • Gość
  poniedziałek, 13 lut, 2023, 7:21:14 |

  Przyjęcie vice to może szerszy plan na zmiękczenie tematu i przyjęcie śpiworem Waldemara na salony.

 • Gość
  poniedziałek, 13 lut, 2023, 10:53:02 |

  Praca URZĘDU MIASTA to nie tylko Burmistrz i z-cy. Kiedy nastąpi wycofanie umów mobingowych pracowników jako porozumienie, a wg. sekretarz urzędu spacyfikowanie pracownika? A gdzie zaległe nagrody i podwyszki płać? Nie będzie efektywnej pracy beż fachowej i odpowiednio wynagrodzonej załogi.Obsada w Urzędzie, to jak mocno dziurawy worek. Wrzody trzeba natychmiast wyeliminować. Wdrożyć protokoły pokontrolne, a nie pod dywan

  • mieszkaniec
   poniedziałek, 13 lut, 2023, 12:04:25 |

   O jakie umowy chodzi?

   • J.
    poniedziałek, 13 lut, 2023, 13:33:34 |

    Z tego co wiem Mieloch i sekretarz szantażowali pracowników dając im do podpisania aneksy. Dostajecie podwyżkę, ale degradujemy wam stopnie służbowe. Jak nie podpiszecie to wylot. Podwyżka ta to była podobno połowa inflacji. Pieniądze co dała rada dostały pewno grube ryby z rodziny.

   • Gość
    poniedziałek, 13 lut, 2023, 15:35:24 |

    Umowy o pracę. Te zmiany zdegradowały pracowników i zdziesiątkowali zatrudnienie. Nagrody dostali tylko swoi i burmistrzowie. Odpowiedzialni Mieloch, zastępcy, skarbnik i sekretarz

    • Gość
     poniedziałek, 13 lut, 2023, 15:51:04 |

     Zastępca Mielocha Adam Ejchorst też?

     • Gość
      poniedziałek, 13 lut, 2023, 17:33:56 |

      A gdzie był v-ce burmistrzem?

    • Gość
     poniedziałek, 13 lut, 2023, 18:03:59 |

     Doradzali i kasowali srebrniki lecz nie cieszyli się

     • wiem, że nic nie wiem
      poniedziałek, 13 lut, 2023, 20:58:27 |

      Ciekawe jak radzą sobie krewni i znajomi Łukowiaka zatrudnieni w UM? Dobrzy z nich fachowcy?

 • Głos z zakrystii
  poniedziałek, 13 lut, 2023, 11:04:11 |

  Gość niestety Mieloch dobierał sobie fatalnych doradców. Kadrę urzedniczą do ruiny doprowadziły mierne sekretarzowej. Mobberki, dusigrosze, a z drugiej stronie by promujące za je koleżanki bez talentu i wiedzy. Kto ma być siła pociągowa tej instytucji? Kuzynostwo i goście z wesela? Ludzie o wąskich horyzontach? Ludzie nie obyci w świecie? Poczekajmy co zrobi nowy burmistrz z sekretarzową, która spotęgowała odejścia pracowników.

 • Maciej
  poniedziałek, 13 lut, 2023, 11:35:42 |

  Gdyby ktoś chciał porozmawiać:
  https://forum.naszamosina.pl

  • TomO
   poniedziałek, 13 lut, 2023, 14:35:16 |

   Tym razem uszczypliwie- nie tędy droga.
   Najpierw kontent- potem reklama- i to nie w takiej formie.

 • mieszkaniec
  poniedziałek, 13 lut, 2023, 12:00:51 |

  @Głos z zakrystii, generalnie burmistrza czeka nie lada orzech do zgryzienia bo jak zwolni te osoby to będzie miał jeszcze większy ze znacząco uszczuplonymi kadrami. Jak zostawi to też paraliż. Albo pójdzie na układy i będzie jak było, albo zrobi porządek w tym urzędzie, zatrudni młodych. W co wątpię bo wygląda na dyplomatę.

  • Gość
   poniedziałek, 13 lut, 2023, 15:46:58 |

   Aby było normalnie, to nie ma innej drogi jak zdecydowanie, pracowitość, a przedewszystkim żadnych układzików. Rozliczyć tematy jakie miały wpływ na zaangażowanie mieszkańców i wynik Referendum. Pecna, ZUK/PUK, targowisko, nepotyzm

 • Gość
  poniedziałek, 13 lut, 2023, 13:25:32 |

  Z niego taki dyplomata jak z koziej d //// trąba.

 • Ula
  poniedziałek, 13 lut, 2023, 21:35:55 |

  Trzeba było kandydować..

Skomentuj