Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 31 sty, 2023 |

Nowy numer GMP już w punktach sprzedaży!

Drodzy Czytelnicy! Oddajemy w Wasze ręce najnowszy, drugi w tym roku numer Gazety Mosińsko – Puszczykowskiej. Dwa tematy z okładki dotyczą pracy: jeden tej jeszcze nie rozpoczętej, na stanowisku burmistrza Gminy Mosina. Drugi temat to historia o tym, że połączenie pracy i pasji jest naprawdę możliwe.

W najbliższą niedzielę mieszkańców Mosiny czekają przedterminowe wybory burmistrza gminy. Plan był taki, by w tym numerze przedstawić Wam sylwetki wszystkich kandydatów. Jednak tylko jeden z nich uzyskał poparcie mieszkańców, tym samym zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z Dominikiem Michalakiem. Pytamy w nim o przygotowanie merytoryczne na stanowisko burmistrza oraz sprawy dotyczące magistratu, komunikacji gminnej, budownictwa społecznego i rewitalizacji gminnych zabytków.

Dziewczyna z Mauserem na ramieniu na naszej okładce to Magdalena Kugiejko, mieszkanka Mosiny, adiunkt na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu. W 2022 roku w podróży spędziła przeszło 150 dni: była w Indonezji, Nepalu, na Spitsbergenie, odbyła też wiele podróży po Europie i górskich trekkingów. Trudno za nią nadążyć – wie o tym jej rodzina, przyjaciele i znajomi. A jej ciekawość świata wciąż jest niezaspokojona.

W numerze także rozmowa z Reginą Zajączek i Bogdanem Anioła – autorami „Kroniki Rogalinka”, którzy właśnie stworzyli wspólną, drugą publikację: „Nasze matki i ojcowie. Żyli tutaj przed nami”. Swoje zaangażowanie i przywiązanie do spraw małej ojczyzny, czyli Rogalinka, oddają w pięknej, drukowanej formie, która daje możliwość mieszkańcom zapoznać się z historią swoich przodków.

Pod koniec numeru czeka także gratka dla miłośników historii i artykułów autorstwa Wojciecha Czeskiego: obszerny materiał pod tytułem „Wielkopolska praca organiczna jako inspiracja dla Zygmunta Szczęsnego Felińskiego”.

Co jeszcze znajdziecie w tym numerze? Dodatek „Specjaliści od zdrowia i urody w jednym miejscu”, informacje o magistrali wodociągowej do Kórnika, przejściu podziemnym na Sowinieckiej, remontach dróg w Puszczykowie, oraz wiele innych tematów.

Zapraszamy do punktów sprzedaży!

Gazeta Mosińsko - Puszczykowska, luty 2023 r.

Gazeta Mosińsko – Puszczykowska, luty 2023 r.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj