Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Materiały partnera | sobota, 29 lip, 2023 | 1 Komentarz

Odkryj rozwiązania, które pomogą ci zaaranżować kameralny balkon!

Lato niezmiennie kojarzy się nam z pełnymi słońca dniami i ciepłymi wieczorami. Posiadaczom balkonów trudno więc wyobrazić sobie tę porę roku bez spędzania czasu na własnym balkonie. Jak jednak zadbać o prywatność i kameralny wystrój podczas relaksu w tej przestrzeni? Oto kilka pomysłów, które warto wziąć pod uwagę!

Łatwe w montażu osłony balkonowe

Delektując się kawą na balkonie, spędzając czas w gronie bliskich czy odpoczywając z ulubioną książką, mamy prawo zachować poczucie prywatności – jednym z rozwiązań, które mogą okazać się pomocne w tym celu jest montaż osłon balkonowych. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie zależy nam na ukryciu przestrzeni balkonu nie tylko przed ciekawskim wzrokiem sąsiadowi, ale także przed nadmiernym nasłonecznieniem W tym celu warto zdecydować się na nowoczesne osłony balkonowe Cover-it, które zapewniają stopień zacienienia na poziomie 98% i wyposażone zostały w system stabilizacji UV, dzięki czemu nie stracą koloru nawet podczas długotrwałej ekspozycji na słońce. Niezwykle łatwy system montażu sprawia, że ich przymocowanie do balustrady balkonu jest proste, a sam produkt można bez przeszkód dopasować do pożądanej długości.

https://cover-it.pl/12-oslony-balkonowe-na-wymiar

Taśmy ogrodzeniowe – także na balkon

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są taśmy ogrodzeniowe. Nic nie stoi na przeszkolcie, aby system wykorzystywany w ogrodzie lub na tarasie przenieść również na balkon. Warto wiedzieć, że tego typu rozwiązanie jest niezwykle funkcjonalne – wykonane z wysokiej jakości materiałów taśmy (np. polipropylenowe lub technorattanowe) można skracać, dopasowując je dowolnie do własnych potrzeb. Są one również łatwe w utrzymaniu ich w czystości. Podobnie jak w przypadku osłon balkonowych – w tym celu wystarczy zastosować wodę z dodatkiem środka czyszczącego, a ewentualne zanieczyszczenia usunąć za pomocą wilgotnej, miękkiej ściereczki. Taśmy ogrodzeniowe będą dobrym wyborem szczególnie w sytuacji, gdy na balkonie została zamontowana barierka lub balustrada panelowa. Co więcej – szeroki wybór dostępnych na rynku kolorów sprawia, że bez trudu można tworzyć z ich udziałem unikalne aranżacje.

https://cover-it.pl/22-tasmy-klasyczne

Niezastąpiona ochrona przed owadami

Na kameralny charakter i komfort spędzania czasu na balkonie wpływa nie tylko ochrona przestrzeni przed wzrokiem przechodniów czy sąsiadów. Na uwagę zasługują także sposoby zabezpieczania balkonu przed insektami. Moskitiery balkonowe to jedno z rozwiązań, które cieszy się w tym zakresie nieustającą popularnością. Ich montaż zapewnia zarówno domownikom jak i gościom swobodę korzystania z balkonu bez względu na porę doby. Na rynku dostępne moskitiery sprzedawane na metry, jak i na centymetry, co pozwala na wygodne dopasowanie ich do wymiarów balkonu. Decydując się na zakup, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane – te o gramaturze minimum 100 gsm będą odporne na rozrywanie. Jednocześnie wysoka jakość wykonania i uniwersalna kolorystyka pozwolą na dyskretną aranżację przestrzeni, z dala od nieproszonych gości w postaci much, komarów czy pozostałych owadów. Podobnie jak w przypadku poprzednich rozwiązań, montaż tego systemu jest zazwyczaj niezwykle prosty – wystarczy zastosować samoprzylepne dwustronne rzepy.

https://cover-it.pl/34-moskitiery

Dodatki i akcesoria na balkon

Aranżując przestrzeń, trudno przeciąć rolę stylowych dodatków. W zachowaniu porządku na balkonie pomocne będą m.in. meble, w których schowamy np. miękkie pledy czy akcesoria do pielęgnacji roślin. Jeśli dekoracją naszego balkonu są kwiaty lub zioła, ciekawym dodatkiem mogą okazać się technorattanowe donice (mogą one stworzyć spójną kompozycję z technorattanowymi panelami lub taśmami balkonowymi, zwiększając walory wizualne przestrzeni). Inspiracji warto poszukać także w zakresie oświetlenia. Przytulny charakter balkonu podkreślą girlandy LED lub modne cotton balls. Tak urządzona przestrzeń stanie się nie tylko kameralnym, ale estetycznym miejscem relaksu i wspólnych spotkań!

Zapraszamy: https://cover-it.pl/

Osłona balkonowa i balkon z widokiem na jezioro

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    wtorek, 1 sie, 2023, 12:52:34 |

    Proszę nie reklamować osłon, które są bardzo mało estetyczne, zmieniają założenia architekta, tworząc bardzo pstrokatą i fatalną w odbiorze elewacje!!!

Skomentuj