Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 11 paź, 2023 | 1 Komentarz

Historyczna chwila dla OSP Puszczykowo. Włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Nadszedł długo wyczekiwany moment: jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Puszczykowie została oficjalnie włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Uroczystość, która odbyła się w formie apelu, zgromadziła liczne grono osób, w tym zastępcy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Roberta Natunewicza, oraz wielu innych gości i działaczy lokalnych OSP.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG), funkcjonujący w Polsce od 1995 roku, jest zorganizowanym przez Państwową Straż Pożarną systemem ratowniczo-gaśniczym, którego głównym celem jest ochrona życia, zdrowia, mienia oraz środowiska naturalnego. System ten odpowiada za walkę z pożarami, klęskami żywiołowymi, ratownictwo techniczne, chemiczne oraz od 1997 roku także za ratownictwo ekologiczne i medyczne, stanowiąc integralną część systemu bezpieczeństwa państwa.

Uroczystość włączenia OSP Puszczykowo do KSRG rozpoczęła się złożeniem meldunku zastępcy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP, bryg. Robertowi Natunewiczowi, przez dowódcę uroczystości, st. kpt. Pawła Zielińskiego. Po złożeniu meldunku obecnych gości przywitał komendant miejski PSP w Poznaniu, st. bryg. Jacek Michalak. Podczas ceremonii odśpiewany został również hymn państwowy, dodając uroczystości patriotycznego wymiaru.

Akt włączenia OSP Puszczykowo do KSRG wręczył w imieniu komendanta głównego PSP gen. bryg. Andrzeja Bartkowiaka zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego, bryg. Robert Natunewicz. Decyzję odebrali prezes OSP Puszczykowo, dh Gniewko Niedbała, oraz Naczelnik dh Jakub Haściło.

Nie zabrakło również znaczących postaci z życia politycznego i samorządowego. W uroczystości wzięli udział poseł na Sejm Bartłomiej Wróblewski, prezes zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, dh Wacław Zajączkowski, przewodnicząca komisji spraw społecznych UMiG Puszczykowa, Elżbieta Bijaczewska, oraz delegacje z OSP Mosina i OSP Pecna.

Decyzja o włączeniu OSP Puszczykowo do KSRG stanowi znaczący krok w rozwoju i wzmocnieniu struktur ratowniczych w regionie. To także ogromne wyzwanie dla druhów z Puszczykowa, którzy teraz przejmują nowe zadania operacyjne, zabezpieczając teren swojej gminy, powiatu, województwa oraz kraju.

Gratulujemy OSP Puszczykowo tego wyjątkowego osiągnięcia i życzymy powodzenia w nowych zadaniach, jakie niesie za sobą włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Włączenie OSP w Puszczykowie do KSRG

Uroczystość włączenia OSP w Puszczykowie do KSRG; fot. JRG-9 Mosina

Włączenie OSP w Puszczykowie do KSRG

Włączenie OSP w Puszczykowie do KSRG; fot. JRG-9 Mosina

Remiza strażacka przy ulicy Nadwarciańskiej w Puszczykowie - OSP Puszczykowo

Remiza strażacka przy ulicy Nadwarciańskiej w Puszczykowie (KSRG OSP Puszczykowo); fot. Fotografia Ratownicza Konrad Kopeć

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    środa, 11 paź, 2023, 18:39:46 |

    Gratulacje i mam nadzieję, że nasza OSP przestanie odpalać race robiąc syf w mieście z okazji 11.11 i rocznicy Powstania Wlkp. I łamiąc przepisy w tym zakresie. Panie komendancie. To nie są święta kiboli.

    1
    4

Skomentuj