Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 22 maj, 2023 | 1 Komentarz

Policyjny pościg ulicami Poznania zakończony w Puszczykowie

Ostatnia niedziela (21.05) nie należała do bezpiecznych dla mieszkańców Puszczykowa, gdyż ulicami tego zazwyczaj spokojnego miasta odbył się policyjny pościg.

Informacje na temat pościgu przekazał czytelnik portalu epoznan.pl, który był świadkiem zdarzenia. Według jego relacji, pościg miał miejsce przed południem, zaangażowane w niego były trzy policyjne radiowozy, a ścigany samochód miał …otwartą klapę bagażnika.

Policjanci potwierdzili te informacje. Jak się okazało kierowca nie zatrzymał się do kontroli na poznańskiej Dolnej Wildzie, co spowodowało, że funkcjonariusze musieli rozpocząć pościg. Ostatecznie do zatrzymania doszło na terenie Puszczykowa. – Dziś rano na ulicy Dolna Wilda policjanci próbowali zatrzymać do kontroli samochód marki Volkswagen. Kierowca zignorował wszystkie sygnały, dlatego funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Volkswagen szybko został zatrzymany w Puszczykowie – informuje sierż. sztab. Łukasz Paterski reprezentujący biuro prasowe wielkopolskiej policji.

Policjant podkreślił, że kierowca był trzeźwy, co wykluczało ewentualne działanie pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Niemniej jednak, sprawca nie był w stanie udzielić wytłumaczenia dotyczącego ucieczki. Na szczęście pościg zakończył się bezpiecznie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a uciekający kierowca na dłuższy czas otrzyma zasłużony odpoczynek od jazdy samochodem.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Jacek
    wtorek, 23 maj, 2023, 21:11:36 |

    Może niedługo pojawi się nowa gra „Policyjny Pościg w Puszczykowie” – Kto wie. Tokio drift przy tym to by była nuda.

Skomentuj