Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 3 lut, 2023 |

„Pomaganie przez granie”, czyli koncerty w domowym zaciszu na rzecz potrzebujących

Koncerty w zaciszu domowym dla widowni liczącej 10 tysięcy osób? Nic trudnego. Sylwia i Marcin ze Śremu pierwszą muzyczną transmisję przeprowadzili ponad 2 lata temu dla małej Mai z Łodzi. Dzięki ich charytatywnemu muzykowaniu zbierają datki dla potrzebujących.

Organizowane domowe koncerty na rzecz dzieci i dorosłych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej: w trakcie choroby, rehabilitacji czy operacji, mają na celu pomoc w zbieraniu funduszy. Wolontariusze śpiewają lub grają na instrumentach oraz zachęcają do wpłat. Każda transmisja jest opatrzona linkiem i opisem zbiórki osoby potrzebującej.

Pan Marcin i Pani Sylwia bardzo mocno angażują się i wspierają wszystkich chorych, którzy poproszą o udostępnienie ich zbiórki. Nikt nie zostaje pozostawiony bez pomocy. Na portalu Facebook na stronie „Pomaganie przez granie” znajduje się wiele podziękowań za wsparcie finansowe widzów oraz za udostępnianie zbiórek. Jedną z nich jest pomoc dla Franka: https://www.siepomaga.pl/franciszek-kulza

– Każda zbiórka jest dla nas bardzo ważna. Zwykle jesteśmy w kontakcie z rodziną osoby chorej i otrzymujemy bieżące informacje o jej stanie zdrowia. Staramy się ich wspierać w tych trudnych chwilach, które przeżywamy razem z nimi – mówi Pan Marcin.

Co ważne, założyciele strony i muzycy nie otrzymują żadnych wynagrodzeń za swoją działalność charytatywną. Wszystkie działania podyktowane są dobrocią serca oraz dużą empatią. Jednak, żeby strona mogła rozwijać się i pomagać wielu potrzebującym potrzebne jest wsparcie darczyńców. Wpłat można dokonać pod linkiem: https://pomagam.pl/pomaganie-przez-granie.

Każdy, kto lubi śpiewać lub grać na instrumencie i chciałby zaangażować się w pomoc potrzebującym może dołączyć do funpage’a „Pomaganie przez granie”, którą można znaleźć na Facebooku.

Sylwia i Marcin - Pomaganie przez granie

Sylwia i Marcin – Założyciele „Pomagania przez granie”

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj