Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 22 maj, 2023 |

Pomóżmy odbudować dom i wesprzyjmy artystów

– Kto nie zna Pracowni LUPA na mapie Puszczykowa? To magiczne miejsce pełne artystycznej działalności, półkolonii, nauki rysunku, wernisaży, koncertów, zespołów muzycznych, Chóru dziecięcego, prelekcji, warsztatów kulinarnych, wywiadów i wywodów. To miejsce, które zawsze było otwarte dla każdego, oferując swoje przestrzenie i serce. Dzisiaj potrzebuje naszego wsparcia! – napisała mieszkanka.

Monika Kosicka z Art Zagrody napisała poruszający apel o pomoc dla Pracowni LUPA i jej mieszkańców. To miejsce, które przez wiele lat przyciągało artystów i cieszyło społeczność lokalną swoją otwartością i twórczym duchem. Teraz przyszło jej stawić czoła ogromnej tragedii.

17 maja w Puszczykowie, przy ulicy Stromej doszło do pożaru domu, w którym mieszkała samotnie matka wychowująca dwójkę dzieci. Pożar pojawił się nagle, prawdopodobnie z powodu spięcia gniazdka elektrycznego. W wyniku tragedii spłonęły wszystkie osobiste rzeczy, pamiątki, ubrania i pieniądze – dosłownie wszystko, co było w domu. Oprócz domu, w tym samym budynku znajdowała się również Pracownia LUPA, miejsce wielu artystycznych i kulturalnych wydarzeń.

Najbliższa rodzina, prosi o pomoc w zebraniu jak największej kwoty, aby zacząć odbudowę ich życia. – Potrzebujemy Waszej uwagi, Waszych pieniędzy, Waszych talentów i umiejętności. Razem możemy to zrobić! Każda forma wsparcia ma ogromne znaczenie – prosi rodzina.

Jeśli chcesz pomóc pogorzelcom, możesz dokonać darowizny na specjalnie utworzonej zbiórce. Każda wpłata, bez względu na jej wielkość, przyczyni się do odbudowy ich życia i wspomoże artystyczną społeczność.

Link do zbiórki: pomoc.pl/odbudowadomupozar

Spalony budynek przy ul. Stromej w Puszczykowie

Spalony budynek przy ul. Stromej w Puszczykowie

Spalony budynek przy ul. Stromej w Puszczykowie; fot, OSP Mosina

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj