Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 16 lis, 2023 | 1 Komentarz

„Pomóżmy tacie wrócić do sprawności”

– Mam na imię Ewa i piszę w imieniu taty – tak zaczyna prośbę o wsparcie córka pana Przemysława Janickiego z Mosiny. Jej tata ma 62 lata i w lutym przeszedł udar niedokrwienny mózgu. Rodzina zbiera środki na rehabilitację.

– Ani ja, ani moja rodzina nie spodziewaliśmy się, że kiedyś przyjdzie taki dzień, że będziemy prosić o pieniążki na leczenie – przyznaje pani Ewa. Po udarze w lutym lekarze nie potrafili określić jego przyczyny. Po dwóch miesiącach pan Przemysław doznał kolejnego udaru, którego skutki były cięższe. – Doszło do niedowładu połowicznego lewostronnego, czego wynikiem jest niedowład lewej ręki, jak i trudności z funkcjonowaniem całego organizmu – tłumaczy pani Ewa. – Stwierdzono wtedy, że konieczne jest wszczepienie bioprotezy zastawki mitralnej, która zapobiegnie kolejnym udarom. Łącznie pobyty w szpitalach wyniosły 5 miesięcy, w tym kilka tygodni pobytu na intensywnej terapii – dodaje.

Czas hospitalizacji był bardzo trudny dla całej rodziny. W trakcie wdarły się infekcje, a w wyniku zastosowanej antybiotykoterapii organizm pana Przemysława został bardzo osłabiony. Zbiórka ma wesprzeć rehabilitację, która może przywrócić sprawność. – Ojciec całe swoje życie pracował fizycznie i dla niego taki stan, w jakim jest teraz, jest ciężki – przyznaje pani Ewa. – Wózek inwalidzki, chodzik i łóżko rehabilitacyjne towarzyszą mu teraz w codziennym funkcjonowaniu. Jego lewa ręka jest niesprawna, tata nie może nic nią zrobić. Nawet taka rzecz dla nas zdrowych, jak skorzystanie z widelca i noża równocześnie, jest dla niego nieosiągalne – dodaje pani Ewa.

Koszt godzinnej rehabilitacji to 150 – 200 zł.

Zbiórkę dla pana Przemysława Janickiego można wesprzeć przez portal pomagam.pl.

Zbiórka dla pana Przemka: https://pomagam.pl/htker7

Zbiórka dla pana Przemka: https://pomagam.pl/htker7

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    sobota, 18 lis, 2023, 7:56:00 |

    Z całym szacunkiem ale tych historii poudarowych jest bardzo wiele i mało kto tworzy zbiórki – tym bardziej, że podana cena usługi jest dość wygórowana. W Mosinie jest wielu dobrych terapeutów, którzy mają znacznie niższe stawki… W ostateczności polecam wyrobić choremu orzeczenie o niepełnosprawności i otrzyma z NFZ 80 zabiegów rehabilitacji na rok w swoim domu.

Skomentuj