Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 5 lut, 2023 |

Pożar domu w Puszczykowie

Dzisiaj (05.02), po godzinie 15:00 służby otrzymały wezwanie do płonącego domu jednorodzinnego w Puszczykowie.

Po dojeździe na miejsce, strażacy zastali płonące poddasze. W ogniu znajdowała się też część elewacji oraz drewniana konstrukcja przyległa do budynku. Na dachu znajdowały się również panele fotowoltaiczne. Według strażaków, płomienie nie objęły ich swoim zasięgiem.

Działania trwały 3 godziny. – Prowadzone były zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Udało się uratować dużą część domu – przekazuje Sebastian Koterbiak z JRG-9 w Mosinie – Przypuszczalną przyczyną tego zdarzenia było zapalenie się drewnianych elementów na balkonie od popiołu znajdującego się tam w wiaderku – informuje strażak.

– Warto pamiętać, aby zwracać szczególną uwagę na pozostałości po paleniu i pozostawiać je zawsze w bezpiecznym miejscu do pełnego wystygnięcia – zwraca uwagę Koterbiak.

W akcji brali udział działali strażacy z OSP Puszczykowo, OSP Mosina, JRG-9 Mosina, PSP w Poznaniu. Na miejscu obecne też było pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne oraz policja.

Pożar domu jednorodzinnego w Puszczykowie

Pożar domu jednorodzinnego w Puszczykowie; fot. OSP Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj