Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | piątek, 14 kwi, 2023 | komentarze 2

Przetarg na salę sportową w Krosinku w przygotowaniu

Nareszcie jest! Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice mogą zauważyć światełko w tunelu: przygotowywany jest przetarg na wybudowanie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej “Pod Lipami” w Krosinku.

Budowa, a w zasadzie II etap rozbudowy, obejmuje postawienie sali sportowej o powierzchni 523,92 m2 wraz z salką korekcyjną, łazienkami, szatniami, pokojem nauczycielskim, zapleczem oraz magazynem na sprzęt sportowy. Na resztę zaprojektowanego budynku będzie trzeba jeszcze poczekać: wrysowany w pierwotnym projekcie budynek wchodzi w obrysie w altanę domu, leżącego przy szkole. Budynek przeznaczony jest do wyburzenia, w fatalnym stanie technicznym, ale jest zamieszkany przez starszą panią, która budynku nie chce opuścić. Aktualnie sprawa znajduje się w sądzie drugiej instancji.

Priorytety. To słowo często powtarzane w kontekście rozbudowy szkoły: dzieci od wielu lat nie mają gdzie ćwiczyć na zajęciach wychowania fizycznego. Dlatego priorytetem jest powstanie sali sportowej wraz z zapleczem. – By nie opóźniać budowy potrzebnej szkole sali sportowej, zadanie to zostało podzielone na dwie części – informuje mosiński magistrat. – Wykonana została projektowa dokumentacja zamienna i obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia zamówienia publicznego na budowę sali. Dopiero w kolejnym etapie powstanie szkolna świetlica i dodatkowe, dwie lekcyjne sale – dodaje magistrat.

Szkoła Podstawowa "Pod Lipami" w Krosinku z panią dyrektor, Bogumiłą Woroch.

Szkoła Podstawowa „Pod Lipami” w Krosinku z panią dyrektor, Bogumiłą Woroch.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Gość
  piątek, 14 kwi, 2023, 11:48:35 |

  Przygotowywany jest przetarg na salę więc poczekamy i zobaczymy.
  A co dzieje się aktualnie w sprawie Spółki basenowej?

  12
 • Gość
  piątek, 14 kwi, 2023, 13:41:00 |

  A co ma się dziać ? Też jest robiony przetarg na budowę basenu. Etaciki lecą jak ta Lala.
  Czy ktoś w krótkich żołnierskich słowach mógłby wyjaśnić dlaczego ta spółka jeszcze trwa?

  12
  0

Skomentuj