Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 3 kwi, 2023 | komentarze 3

Puszczykowo stawia na nowoczesność: ruszają ważne przetargi

Puszczykowski magistrat ogłosił niedawno wdrożenie dwóch ważnych przetargów: zakup i wdrożenie systemu teleinformatycznego oraz inwestycje dotyczące poprawy efektywności energetycznej budynków dwóch szkół podstawowych. Szczegóły dotyczące projektów zdradził burmistrz Puszczykowa, Andrzej Balcerek.

Projekt dotyczący wdrożenia e-usług zakłada istotną zmianę w obsłudze mieszkańców przez Urząd Miejski. – Zmiany, które zostaną wprowadzone pozwolą na zdecydowany przeskok jakościowy w kwestii możliwości załatwiania spraw urzędowych przez Internet – tłumaczy na łamach Echa Puszczykowa burmistrz Balcerek.

– Po wdrożeniu tego systemu nasi mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mogli elektronicznie wypełniać i składać wnioski, elektronicznie będzie się też odbywało procedowanie dokumentu wewnątrz urzędu. System umożliwi także informowanie za pomocą e-maila lub SMS-a o konieczności dokonania wpłaty lub braku jej odnotowania w określonym terminie oraz otrzymanie decyzji podatkowej drogą elektroniczną – zwraca uwagę Balcerek.

Projekt zakłada uruchomienie Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta (EBOI), zintegrowanego systemu płatności elektronicznych e-płatności, stworzenie możliwości używania profilu zaufanego ePUAP do logowania w module obsługi interesanta. Powstanie też Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych. Do wirtualnego urzędu zostanie też włączone planowanie przestrzenne w mieście. System będzie umożliwiał śledzenie aktualnego etapu załatwiania sprawy.

Celem projektu jest też poprawa dostępności cyfrowej dla osób z problemami słuchu i wzroku. Dofinansowanie umożliwi montaż tabliczek z piktogramem i opisem w alfabecie Braille’a. W alfabecie tym zostaną oznaczone m.in. numery pokojów. Dodatkowo zostanie zakupiona przenośna pętla indukcyjna wspomagająca słuch u osób niedosłyszących.

– Mówiąc krótko będzie to prawdziwa cyfrowa rewolucja. Tu warto dodać, że nasze miasto uzyskało też dofinansowanie z unijnego programu POWER projektu „Dostępny samorząd – granty” – chwali się włodarz.

Drugie postępowanie przetargowe dotyczy natomiast wyłonienia wykonawcy projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków dwóch szkół podstawowych oraz hali widowiskowo-sportowej w Puszczykowie w formule zaprojektuj i wybuduj”.

Dofinansowanie na projekt wynosi 4,5 mln złotych, a całość inwestycji to koszt rzędu 5 mln zł. – Inwestycja ta objęta jest dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Projekt zakłada montaż instalacji fotowoltaicznych, wymianę źródeł ciepła w budynkach na pompy ciepła. W Szkole Podstawowej nr 2 zamierzamy zmodernizować także instalację grzewczą. Na dachach obu szkół, do których uczęszcza łącznie około 800 uczniów oraz na hali widowiskowo-sportowej planowana jest instalacja paneli fotowoltaicznych. Ostateczny zakres prac, ze względu na ograniczone środki finansowe, uzależniony będzie jednak od ceny najkorzystniejszej oferty – tłumaczy Andrzej Balcerek.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Jarek
  wtorek, 4 kwi, 2023, 12:08:03 |

  No i pięknie. Teraz Mosina. Nowy „zarząd” musi ruszyć z posad te 30 lat zaległości. Dlaczego Mosina nie może wyglądać jak Puszczykowo? Młodości dodaj mi skrzydła…

  1
  1
  • Ten z Lubonia
   wtorek, 4 kwi, 2023, 21:30:14 |

   to akurat prosta odpowiedź, w Puszczykowie wszyscy czują się odpowiedzialni za swoje miasto. Tu w Mosinie ciągle liczą na „zarząd” i na to że kto inny jest od tego aby sie przyjemnie mieszkało

   1
   2
 • ja
  wtorek, 4 kwi, 2023, 22:34:11 |

  @Ten z Lubonia zejdź na ziemię proszę i nie maluj rzeczywistości na różowo w Puszczykowie. Puszczykowo ma sporo swoich problemów, które od lat nie są rozwiązane i pan burmistrz z radą nie kwapią się ich rozwiązać. Tylko są to inne problemy niż w Mosinie. Trupów w szafie jest sporo. Tylko szafa jest ładniejsza, bo Puszczykowo bogate, a Mosina nie.

Skomentuj