Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 12 maj, 2023 | 1 Komentarz

Odkryj piękno gminy Mosina i okolic – kąpieliska sezonu letniego

Lato już tuż, tuż, a wraz z nim nadchodzi czas upragnionych kąpieli i plażowania. Jeśli szukasz idealnego miejsca na relaks nad wodą w gminie Mosina i okolicach, to koniecznie sprawdź wyznaczone kąpieliska i plaże na sezon letni 2023.

Gdzie warto zanurzyć się w ciepłych promieniach słońca i orzeźwiającej wodzie?

Kąpielisko przy Hotelu Szablewski

Pierwszym z kąpielisk na terenie gminy Mosina jest kąpielisko przy Hotelu Szablewski na Jeziorze Łódzko-Dymaczewskim. To malownicze jezioro położone jest w obrębie Wielkopolskiego Parku Narodowego, przez które wiedzie szlak kajakowy Samicą Stęszewską. Kąpielisko posiada linię brzegową o długości 57 m. Liczba korzystających jest szacowana na około 100 osób dziennie. Okres sezonu kąpielowego obejmować będzie czas od 25 czerwca do 27 sierpnia 2023 r. Godziny otwarcia: 10:00 – 16:00.

plaża przy Hotelu Szablewskim (jezioro Dymaczewskie)

Plaża i kąpielisko przy Hotelu Szablewskim (jezioro Dymaczewskie)

jezioro Dymaczewskie

Jezioro Dymaczewskie WPN

Kąpielisko Glinianki

Drugim wyznaczonym kąpieliskiem jest Kąpielisko Glinianki. Posiada linię brzegową o długości 36 m, a liczba korzystających z kąpieliska jest określona na 300 osób dziennie. Okres sezonu kąpielowego na tym kąpielisku obejmować będzie czas od 1 lipca do 31 sierpnia 2023 r. Godziny otwarcia 10:00 – 18:00. W pobliżu znajduje się wieża widokowa i ścieżki edukacyjne. Jednakże z powodu usterek technicznych wieża, jak i fragmenty ścieżek są obecnie wyłączone z użytkowania.

Kąpielisko Glinianki - 08.08.2022r.

Kąpielisko Glinianki – sierpień 2022

Glinianki - kąpielisko na Pożegowie

Glinianki – widok z wieży widokowej

Mieszkańcy gminy Mosina już mogą planować letni wypoczynek nad wodą, korzystając z wyznaczonych kąpielisk. Jakie jeszcze kąpieliska znajdują się w okolicy?

Kąpielisko nad jeziorem Chomęcickim

To kąpielisko usytuowane jest w gminie Komorniki. Kąpielisko zlokalizowane jest nad jeziorem Chomęcickim w Chomęcicach, o linii brzegowej 40 m i przewidywanej liczbie korzystających 150 osób dziennie. Na terenie plaży powstało boisko do piłki plażowej oraz urządzenia zabawowe dla dzieci. Jak podaje serwis kąpieliskowy (sk.gis.gov) sezon kąpielowy na tym kąpielisku trwa od 24 czerwca do 3 września 2023 r. Godziny otwarcia: 11:00-19:00.

Jezioro Chomęcickie plaża

Plaża i kąpielisko nad jeziorem Chomęcickim

Kąpielisko nad Jeziorem Lipno

Jezioro Lipno w Stęszewie to malownicze miejsce z piękną linią brzegową, na której znajduje się plaża i kąpielisko. W sezonie letnim jest to popularne miejsce dla mieszkańców okolicy oraz turystów, którzy przyjeżdżają tu na wypoczynek nad wodą. Kąpielisko posiada wydzieloną część dla dzieci oraz monitoring, co zwiększa bezpieczeństwo korzystających z niego osób. W pobliżu znajdują się lokale gastronomiczne i Wake City – miejsce do uprawiania wakeboard’u. Sezon kąpielowy trwa tutaj od 1 lipca do 31 sierpnia.

Jezioro Lipno - plaża i ratownicy

Jezioro Lipno to popularne miejsce w sezonie kąpielowym; fot. Steszew.pl

Kąpielisko nad jeziorem Jarosławieckim

Wielu spośród mieszkańców naszego regionu korzystało zapewne z kąpieliska nad jeziorem Jarosławieckim. Położone jest na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Powierzchnia jeziora wynosi 11,2 ha, średnia głębokość ok. 4 m, dno ma łagodny spadek. Jest to rodzaj jeziora rynnowego polodowcowego. Sezon kąpielowy zaczyna się 24 czerwca, a kończy 3 września 2023 r. Godziny otwarcia: 11:00 – 19:00.

Jezioro Jarosławiecki w Jarosławcu (WPN)

Plaża i kąpielisko nad Jeziorem Jarosławieckim w Jarosławcu (WPN)

Jezioro Jarosławieckie

Jezioro Jarosławieckie i jedna z dzikich plaż

Sezon kąpielowy w powiecie poznańskim – lista kąpielisk i daty dostępności

W powiecie poznańskim przygotowano 12 miejsc do kąpieli, gdzie sezon rozpoczyna się w różnych terminach. Oto lista miejsc i ich daty otwarcia oraz zamknięcia:

 1. Owińska – Akwen Tropicana: 8 czerwca – 31 sierpnia
 2. Kórnik – Oaza-Błonie nad Jeziorem Kórnickim: 22 czerwca – 3 września
 3. Chomięcice – nad Jeziorem Chomięcickim: 24 czerwca – 3 września
 4. Wielkopolski Park Narodowy – nad Jeziorem Jarosławieckim: 24 czerwca – 3 września
 5. Pobiedziska – nad jeziorem Biezdruchowo: 24 czerwca – 31 sierpnia
 6. Lusowo – nad Jeziorem Lusowskim: 24 czerwca – 27 sierpnia
 7. Dymaczewo – nad Jeziorem Łódzko-Dymaczewskim przy Hotelu Szablewski: 25 czerwca – 27 sierpnia
 8. Niepruszewo – nad Jeziorem Niepruszewskim: 1 lipca – 31 sierpnia
 9. Zborowo – Owocowa Plaża nad Jeziorem Niepruszewskim: 1 lipca – 31 sierpnia
 10. Mosina – zbiornik wodny Glinianki: 1 lipca – 31 sierpnia
 11. Stęszew – nad jeziorem Lipno: 1 lipca – 31 sierpnia
 12. Stryków – nad Jeziorem Strykowskim: 1 lipca – 31 sierpnia

Zachęcamy do korzystania z ustanowionych kąpielisk i liczymy na to, że sezon kąpieli wodnych będzie bezpieczny dla wszystkich. Przypominamy o konieczności zachowania ostrożności i bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

 • Gość
  sobota, 13 maj, 2023, 17:00:59 |

  Super sprawa

  1
  1

Skomentuj