Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Weronika Zwierzchowska | piątek, 24 lis, 2023 |

Siatkarki z całej Polski spotkają się w Puszczykowie, żeby zagrać dla Danusi

Pani Danusia jest 33-letnią kobietą. Sport zawsze był dla niej najważniejszy, a dziś ma problemy z chodzeniem i wykonywaniem podstawowych czynności. 3 grudnia o godzinie 10 w Hali widowisko-sportowej w Puszczykowie odbędzie się charytatywny turniej mini piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Burmistrza Puszczykowa. Organizatorem jest KS Volley Poznań. Celem jest wsparcie finansowe pani Danusi, dla której walka z chorobą jest bardzo kosztowna.

Hala widowiskowo-sportowa w Puszczykowie przy ulicy Poznańskiej wypełni się drużynami siatkarskimi z całej Polski. O Puchar Burmistrza będzie walczyć 36 zespołów między innymi z Gdańska, Warszawy, Zawiercia, Lubina, Koszalina, Trzcianki czy z Poznania. Najlepsze zawodniczki w kraju rozegrają między sobą wiele meczów, które ucieszą każdego fana piłki siatkowej. Tego dnia organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji towarzyszących, które będą trwały od 15 do 17. Imprezę poprowadzi duet muzyczny Kalwi&Remi.

Bohaterką tego wydarzenia jest Danusia Majcher, nauczycielka wychowania fizycznego, aktywna, pełna pasji i zaangażowania osoba. W czerwcu 2021 roku wystąpił u niej ból kolana, a następnie ogromny obrzęk. Wykonano kilka punkcji stawu, zaaplikowano sterydy i leki przeciwzapalne. Nic nie pomagało. Pani Danusia szukała pomocy u wielu specjalistów, niestety stan jej zdrowia cały czas się pogarszał – zaczęły dochodzić bóle kręgosłupa, bioder, palców i innych części ciała oraz pojawiły się problemy ze wzrokiem. W 2021 roku postawiono diagnozę – u pani Danusi rozpoznano spondyloartropatie. Jest to grupa chorób o podłożu zapalnym – wyróżnia się w niej między innymi łuszczycowe zapalenie stawów. Kobieta żyje w permanentnym bólu. Liczne hospitalizacje, nakłucia stawów oraz silne leczenie farmakologiczne nie przyniosło żadnej poprawy. Lekarze zdecydowali się na leczenie biologiczne. Niestety nie nastąpił regres choroby, zdecydowano się wtedy na wdrożenie nowego leczenia biologicznego. Pani Danusia z ogromną nadzieją czeka na efekty tej terapii.

– Pomimo takiego rozszerzonego leczenia, każdego dnia zmagam się z wieloma ograniczeniami fizycznymi i bólem. Czynności takie jak przysiad, stanie na palcach, wejście i zejście po schodach, dłuższe stanie czy chodzenie, są niewykonalne bez bólu lub w ogóle. Od dwóch lat nie wiem co to znaczy uklęknąć albo zawiązać w takiej pozycji buty. Wspominam o tym, ponieważ to taka prozaiczna rzecz. Mimo tego, że człowiek potrafi się zaadaptować do wielu sytuacji, pomimo przeciwności, nie jest to łatwe – opowiada Danuta Majcher.

Podczas rozgrywek meczowych przeprowadzone zostaną licytacje. Wśród przedmiotów znalazły się między innymi koszulka z podpisem Wilfredo Leona, Artura Boruca, Kamila Glika, a także fotografia Szymona Brodziaka i rysunek Pawła Kuczyńskiego. Prawdziwą gratką może być do wylicytowania zwiedzanie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach połączone z możliwością obejrzenia startu F16 z wieży kontroli lotów oraz prywatny lot widokowy z gwiazdą TVN TURBO EKG. Więcej informacji o licytacjach znajdą Państwo tutaj.

Jeżeli posiadają Państwo przedmioty, które mogłyby trafić na licytację, już teraz serdecznie prosimy o przekazanie ich na ten cel. Każda darowana rzecz jest dla nas nieocenioną pomocą. Kontakt z organizatorem KS Volley Poznań: 500 508 742.

Panią Danusię można wesprzeć poprzez internetową zbiórkę na stronie Siepomaga. Marzeniem kobiety jest normalne życie bez bólu. Chciałaby wrócić do sprawności i zmęczyć się fizycznie. Jak podkreśla – „Kocham swoje życie i chcę być zdrowa, jeszcze mam dużo do zrobienia”.

 

Skomentuj