Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 1 sie, 2023 | komentarze 4

Sierpniowy numer GMP już dostępny!

Do punktów sprzedaży na terenie gminy Mosina i Puszczykowa trafił już najnowszy, sierpniowy numer Gazety Mosińsko – Puszczykowskiej. Pogoda niewątpliwie sprzyja czytaniu, więc zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem! O czym piszemy?

Numer wakacyjny stał się, nieco przypadkiem, numerem rowerowym. Zapraszamy do poznania historii lekkiej i przyjemnej: Agnieszka zabrała swoją dziesięcioletnią córkę Zosię na tygodniową wycieczkę na dwóch kółkach wzdłuż polskiego wybrzeża. Po pokonaniu trasy Świnoujście – Hel już myślą o kolejnych wyprawach. Ich przygoda jest dobitnym przykładem, że warto dać szansę swojemu dziecku na sprawdzenie jego własnych możliwości. „Jedyną rzeczą, która może powstrzymać Cię przed spełnieniem swoich marzeń, jesteś Ty” – napisała Agnieszka w dniu, gdy wraz z Zosią ruszały rowerami spod niemiecko – polskiej granicy.

Dwa kolejne rowerowe tematy dotyczą bezpośrednio „naszego ogródka”. Piszemy o planowanej budowie drogi rowerowej do Żabinka, na której od lat pojawiają się kolejne kłody, rzucane przez biurokratyczną machinę. Pochylamy się także nad wynikami Badania Klimatu Rowerowego – jedynym takim badaniem, przeprowadzanym na terenie naszego kraju, w którym o drogach rowerowych mówią prawdziwi eksperci, czyli rowerzyści, a nie projektanci zza biurka.

Zapraszamy także do materiału o Zielonym Przylądku oraz historii szlaku, który łączy ludzi. Poruszamy także wiele bieżących tematów, ważnych dla Czytelników: wymiany kotłów, remontu dróg, zmiany cennika w strefie płatnego parkowania, sprawy Kanału Mosińskiego oraz wiele innych. Zapraszamy do punktów sprzedaży!

Gazeta Mosińsko - Puszczykowska - sierpień 2023.

Gazeta Mosińsko – Puszczykowska – sierpień 2023.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • karp
  środa, 2 sie, 2023, 21:00:28 |

  W Mosinie i Luboniu sezon ogórkowy,a tymczasem w Komornikach sztuka będzie rządził kulturą,przynajmniej w sierpniu.Gangi samorządowe są takie zabawne.
  http://bip.komorniki.pl/komorniki/biuletyn-informacji-publicznej/zarzadzenia-wojta/kadencja-2018-2023.html?pid=19275

 • Płotka
  środa, 2 sie, 2023, 21:08:12 |

  Strażyński to człowiek Renesansu. Zna się na śmieciach budowaniu sal widowiskowo- sportowych oraz na kulturze.
  Pozostaje powtórzyć za Dańcem :robio co chcą cholery jasne, robio co chcą !

 • karp
  czwartek, 3 sie, 2023, 10:57:51 |

  Dla mnie to patologiczny kłamca,który prawdy nie zdołał z
  siebie wydostać nawet kiedy wywalali go z Wronek.
  https://pk-wronki.pl/aktualnosci/informacja-od-prezesa-zarzadu-pk.html
  Wbrew temu co tam napisał,rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej kiedy był prezesem PK.Tradycyjnie czyli podobnie jak w Mosinie nie złożył oświadczenia majątkowego na koniec działalności,bo jego kłamstwa wyszłyby na jaw od razu.Perfekcyjnie opanował obsługę urządzenia biurowego o nazwie niszczarka do dokumentów i chętnie tego korzystał jeszcze długo po zakończeniu oficjalnej pracy w Mosinie.To chyba urządzenie późniejsze niż renesans.
  Tak działa doktryna Neumanna w praktyce.Dla Brody to chyba ostatnia kadencja,jak w przypadku burmistrz Springer, która go przygarnęła po przegranych wyborach
  i w ciągu jednego dnia zrobiła z niego specjalistę od spraw komunalnych.Miesiąc to trochę mało czasu na zrobienie porządnych przekrętów w kulturze,ale ja w niego wierzę.Może kupi im na złomie instrumenty muzyczne,za pośrednictwem pani Angeliki z Tarnowa Podgórnego,która towarzyszyła jego wałom w Mosinie.
  Biedne Komorniki będą teraz miały kulturę dupiewwską.

  1
  1
 • Gość
  czwartek, 3 sie, 2023, 17:46:49 |

  A czy ktoś z was wie jak tam sprawa w ZUK/PUK .CZY zostały jakieś podjęte kroki do zwolnienia z stanowiska Kujawskiej i Fydrychowicza ,bo jest cisza

  3
  1

Skomentuj