nowy id.3 elektryczny - salon Berdychowski Projekty mistrza mody na retrospektywnej wystawie w Starym Browarze w Poznaniu Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen
Redakcja GMP | niedziela, 11 cze, 2023 | komentarze 4

Tragiczne zakończenie długiego weekendu: na Gliniankach wyłowiono topielca

Dziś (11.06.) wieczorem służby otrzymały zgłoszenie o odnalezionych zwłokach na Gliniankach. Z wody wyłowiono ciało kobiety. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Podczas długiego weekendu na mosińskich Gliniankach przewinęły się tłumy plażowiczów, także w godzinach wieczornych i nocnych. Na miejscu nie ma jeszcze ratownika: okres sezonu kąpielowego na tym kąpielisku obejmować będzie czas od 1 lipca do 31 sierpnia 2023 r. w godzinach od 10:00 do 18:00.

Temat niebezpieczeństw związanych z przebywaniem nad wodą poruszaliśmy już wielokrotnie. Michał Kołodziejczak, naczelnik OSP Mosina, opowiadał nam w ubiegłym roku co bywa przyczyną wzywania ich zespołu do pomocy: – Oczywiście możemy posługiwać się tu stereotypami: alkohol oraz brawura. Jednak jest to duże uproszczenie. Wcale nie znaczy, że jeśli będziemy trzeźwi i ostrożni to nie utopimy się i nie będziemy potrzebować pomocy. Niestety bardzo często topimy się z bardziej prozaicznych powodów. Kilka ostatnich przypadków to chodzenie w wodzie i nagła gwałtowna zmiana jej głębokości, która może zaskoczyć również osobę umiejącą pływać. Zdarzają się też wędkarze w butach woderach, które po przelaniu się do nich wody są śmiertelną pułapką szczególnie, jak nie ma się równocześnie kamizelki asekuracyjnej. Również dużo utonięć to wszelkie wypadnięcia z łodzi, kajaków, rowerów wodnych czy materacy. To, że jesteśmy trzeźwi i ostrożni nie zwalnia nas z myślenia i przewidywania różnych niebezpiecznych sytuacji – podkreślał.

Kąpielisko Glinianki - 08.08.2022r.

Kąpielisko Glinianki – 08.08.2022r.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • Zed
  poniedziałek, 12 cze, 2023, 6:19:47 |

  odkąd pojawił się zakaz kompileli i ratownik, zaczeli sie ludzie topić. przez 40 lat sie nikt nie topił a teraz…..

  6
  16
  • Prof
   poniedziałek, 12 cze, 2023, 8:37:25 |

   A odkąd ludzie mają swobodny dostęp do wiedzy średnia ilorazu inteligencji drastycznie spadła. Intrygujące, prawda?

   22
   2
 • MamMózgImyślę
  poniedziałek, 12 cze, 2023, 15:38:09 |

  Bez przyczyny się czegoś nie zakazuje, ja to nazywam selekcją naturalną, debile same się wykańczają i super o to chodzi

  1
  4
 • MamMózgImyślę
  poniedziałek, 12 cze, 2023, 15:40:03 |

  prawdziwe, nie irytujące

  1
  1

Skomentuj