Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 30 mar, 2023 | komentarze 2

Trwa obława na podejrzanego o zabójstwo dwóch osób (aktualizacja)

Trwają poszukiwania 24-letniego Marcina W., podejrzanego o zabójstwo dwóch osób na terenie powiatu międzychodzkiego. W działania pościgowo-poszukiwawcze zostali zaangażowani policjanci z KW Policji w Poznaniu oraz z innych jednostek na terenie Wielkopolski.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie poszukują Marcina W. lat 24. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie dwóch zabójstw na terenie powiatu międzychodzkiego. Jak informują Wieści Międzychodzkie zabójca porzucił samochód, którym wcześniej potrącił w Sierakowie dwie osoby i ucieka pieszo. Dziennikarze zaznaczają, że nie są to potwierdzone informacje z terenu. – Motywy sprawcy nie są znane ale to jakieś koszmarne szaleństwo – dodają.

Wczoraj, 29 marca wieczorem na terenie powiatu międzychodzkiego doszło do podwójnego zabójstwa. Najpierw policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze w miejscowości Muchocin. W trakcie gaszenia ognia strażacy znaleźli zwłoki 22-letniego mężczyzny. Obrażenia na ciele wskazywały na zabójstwo. Sprawca prawdopodobnie podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady. Policjanci ustalili, że 24-latek zabrał samochód należący do ofiary i uciekł z miejsca zdarzenia.

W międzyczasie policjanci otrzymali informację o drugim zabójstwie. W mieszkaniu przy ulicy 3 Maja w Międzychodzie znaleziono zwłoki 45-letniej kobiety. Obrażenia na jej ciele również wskazywały na zabójstwo. Według ustaleń śledczych zbrodni dokonał ten sam mężczyzna. Po dokonaniu obydwu zabójstw 24-latek porzucił skradziony samochód pod Międzychodem i uciekł do lasu.

Do pracy na miejscu zdarzeń oraz w działania pościgowo-poszukiwawcze, oprócz funkcjonariuszy z Międzychodu, natychmiast zostali zaangażowani policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu (Wydziału Kryminalnego, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Laboratorium Kryminalistycznego) a także policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz z innych jednostek Policji na terenie Wielkopolski.

Wszystkie osoby, które od wieczora 29 marca br. widziały poszukiwanego Marcina Wolfa lat 24 – proszone są o pilny kontakt z policjantami pod numerem telefonu 887 878 900 lub numerem alarmowym 112.

Aktualizacja:
Jak informują służby 24 latek podejrzany o zabójstwo dwóch osób został zatrzymany o godz. 20.00

Podczas poszukiwań skoncentrowanych w lesie nad Wartą, w miejscu znalezienia plecaka należącego do ściganego, grupa pościgowa otrzymała wiadomość, że podejrzany zgłosił się do komendy Policji w Międzychodzie.

zatrzymany Marcin W.

zatrzymany Marcin W.; Fot. Policja

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Marcin
    czwartek, 30 mar, 2023, 15:33:22 |

    Wyrwać chwasta! Żeby nie był kolejnym obciążeniem dla podatnika do końca swojego parszywego żywota, niczym jeden z Gdańska.

  • czwartek, 30 mar, 2023, 22:29:24 |

    Aktualizacja: 24 latek podejrzany o zabójstwo dwóch osób został zatrzymany o godz. 20.00.

Skomentuj