Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Materiały partnera | poniedziałek, 18 gru, 2023 | 1 Komentarz

Uniwersalne rowery gravelowe i ich zalety

W ostatnich latach w kolarstwie pojawił się nowy trend, który szybko zyskał dużą popularność. Chodzi o rowery gravelowe, które stanowią połączenie największych zalet rowerów górskich oraz szosowych. Co to oznacza w praktyce? Rower gravelowy idealnie nadaje się zarówno do długiej jazdy po drogach asfaltowych, jak i pozwala pokonywać górskie ścieżki. Jest to więc uniwersalne rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dwóch kółek.

  1. Czym wyróżniają się rowery gravelowe?

  2. Najważniejsze zalety rowerów gravelowych

  3. Jak wybrać idealny rower?

Jeżeli zastanawiasz się, czy rower gravelowy jest odpowiedni dla Ciebie, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Znajdziesz tu charakterystykę rowerów gravelowych, przegląd ich największych zalet, a także dowiesz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania nowego roweru.

Czym wyróżniają się rowery gravelowe?

Ze względu na to, że rowery gravelowe zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikom wysokiego komfortu niezależnie od typu terenu, ich konstrukcja została starannie opracowana. Przykładem może być rama, którą najczęściej produkuje się z aluminium lub karbonu, co pozwala uzyskać wysoką sztywność przy zachowaniu niewielkiej wagi. W kwestii opon rowery gravelowe można najczęściej spotkać w wariancie o szerokości od 25 do 50 milimetrów, co przekłada się na komfortową jazdę nawet przy występowaniu nierówności na drodze. Warto również wspomnieć o stosunkowo szerokiej kierownicy, która pozwala zachować kontrolę nad rowerem niezależnie od aktualnych warunków.

Najważniejsze zalety rowerów gravelowych

Jeżeli chodzi o zalety rowerów gravelowych, oprócz ich wyjątkowej uniwersalności przekładającej się na możliwość wykorzystywania pojazdów podczas jazdy po leśnych nierównościach lub drogach asfaltowych, oferują również doskonały komfort dzięki szerokim i stabilnym oponom. Ich niewielka waga pozwala osiągać duże prędkości na drogach asfaltowych.

Jak wybrać idealny rower?

Rower gravelowy można polecić każdemu, kto szuka uniwersalnego pojazdu, który sprawdzi się zarówno podczas dojazdów do pracy, jak i weekendowych wypadów. Przy wyborze nowego roweru warto zacząć od określenia budżetu, ponieważ ceny profesjonalnych rowerów potrafią być naprawdę wysokie. Na szczęście w popularnym sklepie internetowym z rowerami w kategorii gravel dostępne są również porządne rowery w bardzo przystępnych cenach, a dodatkowo można je zamówić w ramach rat 0%. W razie problemów z wybraniem odpowiedniego roweru warto skontaktować się ze sprzedawcą i skorzystać z jego doświadczenia.

rower gravelowy

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    poniedziałek, 18 gru, 2023, 14:21:28 |

    Jak coś jest uniwersalne to jest ani do jednego ani do drugiego :)

Skomentuj