Wieża widokowa wciąż nieczynna. Dodatkowo zamknięto część ścieżki
Jakiś czas temu pisaliśmy o niepewnym losie wieży widokowej na Pożegowie i o tym, że jej przyszłość wciąż stoi pod znakiem zapytania. Tym bardziej nie napawa optymizmem ostatni komunikat urzędu miejskiego. Jak informują urzędnicy, w wyniku obsunięcia skarpy, zamknięto część ścieżki, prowadzącej do nieczynnego od blisko roku obiektu.
– W związku z przeprowadzonym przeglądem technicznym obiektu oraz infrastruktury towarzyszącej, informujemy mieszkańców oraz turystów, że wieża widokowa pozostaje zamknięta do odwołania – brzmi komunikat urzędu miejskiego w Mosinie. – W najbliższym czasie zostanie zlecona ekspertyza, która pozwoli na szczegółową ocenę stanu obiektu, w celu określenia kierunku dalszych działań – dodaje magistrat.
– Jednocześnie z uwagi na stan skarpy pod tarasem z widokiem na plażę na Gliniankach, fragment ścieżki prowadzącej do przedmiotowego miejsca zostanie wygrodzony do czasu przeprowadzenia niezbędnych prac, zaplanowanych jeszcze w roku bieżącym. Z uwagi na powyższe, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów ścieżka prowadząca od tarasu widokowego do wieży widokowej zostaje tymczasowo zamknięta, a teren zielony wokół wieży widokowej wygrodzony – informuje urząd.
Pożegowska wieża została zamknięta po interwencji patrolu policji w czerwcu 2022 roku. Stwierdzono wówczas, że korzystanie z niej może zagrażać bezpieczeństwu turystów. Jak informowali urzędnicy „wykonany przegląd stanu technicznego wieży widokowej ujawnił niestety uszkodzenia belek wiążących słupy, kwalifikujące je do wymiany”. Po blisko roku została zlecona ekspertyza…
Tagi: atrakcje turystyczne, Glinianki, Pożegowo, wieża Pożegowo
Wasze komentarze (19)
Na temat wieży i ścieżki wypowiadać się nie będę, bo sprawa dość oczywista choć smutna. Natomiast drapię się po głowie jak to możliwe, że patrol Policji stwierdzić, że schody na wieży są niebezpieczne i trzeba ja zamknąć (nie twierdzę, że tak nie jest)? Na terenie miasta i gminy jest cała masa niebezpiecznych miejsc, gdzie należałoby podjąć natychmiast działania i Policja tego nie widzi! Niech się wypowie człowiek co tu kiedyś wypisywał mądrości pod pseudonimem 112. Pewnie jakiś mundurowy to.
Ta wieża jak została oddana do użytku to już bardzo kiepsko wyglądała – wzorcowe partactwo. Cudem jest że jeszcze stoi i nikt przez nią nie stracił zdrowia albo życia. Wizytówka firmy Kordylewskiego.
O co chodzi ? Jak widzi Pan/Pani niebezpieczna sytuację, jak ktoś łamie prawo to należy dzwonić pod 112 lub do Straży Miejskiej 501 467 312 . To wcale nie jest takie trudne 😉
Ta wieża od początku była porażką, a im dalej, tym było gorzej. Raz zabraliśmy tam gości spoza Mosiny, w połowie drogi zawrócili mówiąc, z nie czują się bezpiecznie będąc z dzieckiem, a było to parę lat temu. Myślę, że skończy się rozebraniem.
A przed tym jeszcze znajomki i przyjaciele zarobią na „ekspertyzach” i pseudo naprawach.
Ha Ha kasa za projekt wzięta przy okazji wybudowano nie jednemu drewniane altanki na działce potem odznaczenia i nagrody teraz ekspertyzy i może jakieś drobne naprawy a na końcu ją rozbiorą tylko kasy już nikt nie odda za partactwo
Wieża smutku, na wpół z Kokotkiem – wizytówka gminy Mosina. A przepraszam, jeszcze tężnia urynowa.
Jeszcze słynny Zielony Rynek z piecem chlebowym imienia Trepa Wojskowego z Daszewic. Park za milion Strzelnica, park za drugi milion imienia Lebiody, ogrodzenie parku lebioda za 150 tysięcy, ścieżki wokół glinianek za 400 tysięcy. Wodociąg w lesie za 250 tysięcy. Etat Włodzimierza Koralewskiego za 150 tysięcy rocznie.
Wieża jest Ok.
Czy wieża weźmie udział w programie Chrust+ edycja 2023?
Ta wieża zajmuje drugie miejsce na świecie zaraz po krzywej wieży w Pizzie w rankingu znanych i cenionych wież.
A UNESCO wpisze ją na listę światowego dziedzictwa. To będzie 17 obiekt w Polsce. Mnie się nawet bardziej podoba niż zamek krzyżacki w Malborku. Burmistrz powinien złożyć wniosek o wpis do unesco i poświecić temu sesje.
Smutny temat bo to jedna z atrakcji Mosiny nie zdążyłem odwiedzić. Dobrze by było gdybyście napisali o totalnej niemocy, wstydzie który funduje nam starostwo powiatowe. Od wielu lat nie potrafią połączyć chodnikiem gminy Kórnik i gminy Mosiny w miejscowości Kamionki. 100m chodnika, prośby dwóch gmin, deklaracje uczestnictwa w finansowaniu, a starostwo nie potrafi zrobić chodnika. Śmiech na sali
Kasę wydają na autoreklamy powiatu poznańskiego podczas meczów Lecha Poznań. To powinno być karalne.
To w jakim stanie są drogi powiatowe to istna kpina. Bez wyjątku. Niestety starosta Grabkowski, zastępca Łubiński oraz dyrektor ZDP Bereżecki to stary beton. Dopóki takie dziady będą nami rządzić to tak będzie. Druga sprawa radni powiatowi. Mamy w Mosinie jednego.
@Anonim , niestety i też starego pamiętającego beton PRL . Stary dobry beton , nie do skruszenia . Po prostu figuruje , a efekty jego działalności ? Czy ktoś w trybie obywatelskim pyta o jego aktywność ?
Ciekawe jakie doświadczenie w budowaniu takich obiektów miał przed budową wykonawca albo jego podwykonawca.
Tylko tężnia solankowa i piec do pieczenia chleba
To tężnia i piec + wiata to też „dzieła” firmy Kordylewskiego?