Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 20 cze, 2023 | komentarze 4

Wyścig Tour de Pologne przejedzie przez Mosinę i Puszczykowo!

Już w sobotę, 29 lipca, rozpoczyna się wyścig kolarski Tour de Pologne. Jubileuszowa, 80. edycja najważniejszej rowerowej imprezy w Polsce rozpoczyna się w Poznaniu, a trasa przebiega przez gminę Mosina i Puszczykowo.

Pierwszy z siedmiu etapów kolarskiego wyścigu wystartuje z terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich. Trasa pierwszego etapu ma ponad 180 kilometrów i prowadzi przez Suchy Las, Murowaną Goślinę, Pobiedziska, Kostrzyn, Środę Wielkopolską, Zaniemyśl i Kórnik. Stamtąd kolarze wyjadą w kierunku Mosiny, by przez Mieczewo, Świątniki, Rogalin i Rogalinek dotrzeć do skrzyżowania na ulicy Mocka, skąd ruszą w kierunku Łęczycy. Tam odbiją przez Wiry do Komornik, by dotrzeć do mety zlokalizowanej na torze wyścigowym Automobilklubu w Poznaniu.

Na trasie zaplanowano w sumie sześć premii : trzy Premie Lotne LOTTO zlokalizowane w Suchym Lesie, Murowanej Goślinie oraz w Kostrzynie. W Suchym Lesie zawodnicy powalczą też o jedyną na tym etapie Premię Górską PZU III kat. Dodatkowo do zdobycia będą dwie premie specjalne: Premia Specjalna 95 lat Tour de Pologne SOUDAL w Pobiedziskach oraz Premia Specjalna w Środzie Wielkopolskiej, Powiat Średzki.

Tour de Pologne zwykle nie sięga tak daleko na północ: większość trasy przebiega na południu kraju. Dla Poznania pełniącego rolę miasta gospodarza w kolarskiej imprezie to powrót po 16 latach: po raz ostatni finiszowała tu 64. edycja wyścigu dookoła Polski.

Kolejnego dnia kolarze wystartują z Leszna i pojadą w kierunku Karpacza, by swoje zmagania przenieść na tereny górskie, a 4 sierpnia zakończyć wyścig w Krakowie.

Mapa 1. etapu Tour de Pologne 2023.

Mapa 1. etapu Tour de Pologne 2023.

Tour de Pologne 2022 - Fot. Szymon Gruchalski.

Tour de Pologne 2022 – Fot. Szymon Gruchalski.

 

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • Gość
  wtorek, 20 cze, 2023, 14:40:53 |

  Hurra!

 • Gość
  środa, 21 cze, 2023, 9:42:47 |

  No tak będą śmigać naszymi zajebistymi drogami rowerowymi…

 • Spaluch
  środa, 21 cze, 2023, 17:41:53 |

  Wyjedziesz sobie grzecznie quadem do lasu to masz siekierę w plecach, ale rowerem jeździć po drogach zamiast używać ścieżek rowerowych przez co blokujà pół powiatu to można bez problemu .

 • Autor
  czwartek, 22 cze, 2023, 9:07:32 |

  Jeśli jeździsz quadem po lesie to pamietaj i przyznajesz się do tego to uważam że redakcja powinna zgłosić to dalej do odpowiednich sluzb

Skomentuj