Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 2 paź, 2023 | komentarze 3

Zniszczono elementy Zielonego Przylądka. Poszukiwani są sprawcy

W miniony weekend na Zielonym Przylądku spalono elementy ścieżki sensorycznej, odwiedzanej chętnie przez dzieci z okolic. Elementy zostały wyrwane z podłoża i wrzucone do ogniska obok. Zarząd osiedla prosi o pomoc w namierzeniu sprawców: – Jeśli ktokolwiek coś widział lub wie bardzo prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość! – zapewniają.

W wakacje pisaliśmy o Zielonym Przylądku jako miejscu „wandaloodpornym”. Do tej pory nie odnotowano żadnych większych uszkodzeń istniejącej infrastruktury. – Koncepcja tego miejsca, czyli oddolnej inicjatywy, angażującej mieszkańców sprzyja temu, że mieszkańcy bardziej dbają o ten teren, utożsamiają się z nim, zwracają uwagę, jeśli coś tu się dzieje. To jest świetne, że sąsiedzki monitoring działa i ludzie starają się dbać o to miejsce – tłumaczył wówczas Łukasz Grzybak, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 3 „Przy Strzelnicy”.

Pierwsze uszkodzenia ścieżki sensorycznej nastąpiły najprawdopodobniej w czwartkowy wieczór (28 września). Dzień później odkryto, że część drewnianych elementów została wrzucona do ogniska, którego zgliszcza zostały obok.

Jak się okazuje, dzieło zostało dokończone. – Niestety kolejni poszli tym śladem, a ścieżka sensoryczna (wczoraj lub w sobotę wieczorem) poszła z dymem. Sprawę tej dewastacji zgłosiliśmy policji i straży miejskiej – poinformował zarząd osiedla na swojej stronie na Facebook’u.

W celu uniknięcia kolejnych strat na miejscu zostaną założone fotopułapki.

Widziałeś kogoś, niszczącego elementy Zielonego Przylądka? Skontaktuj się ze strażą miejską lub zarządem osiedla.

Zniszczona ścieżka sensoryczna, której elementy zostały spalone w ognisku. Fot. Osiedle nr 3 "Przy Strzelnicy"

Zniszczona ścieżka sensoryczna, której elementy zostały spalone w ognisku. Fot. Osiedle nr 3 „Przy Strzelnicy”

Zniszczona ścieżka sensoryczna, której elementy zostały spalone w ognisku. Fot. Osiedle nr 3 "Przy Strzelnicy"

Zniszczona ścieżka sensoryczna, której elementy zostały spalone w ognisku. Fot. Osiedle nr 3 „Przy Strzelnicy”

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Gość
  wtorek, 3 paź, 2023, 10:04:22 |

  Jacy rodzice, takie dzieci…

 • Gość
  wtorek, 3 paź, 2023, 20:32:04 |

  To są ci sami co niszczą dworzec,mosińskie parki ,przejścia podziemne.Przy dzisiejszej technice wystarczy kilka fotopułapek aby ich wszystkich wyłapać .Nie ma pieniedzy to proszę zlikwidować dwa etaty straży miejskiej a pieniedzy starczy na zabezpieczenie wszystkich newralgicznych miejsc !

 • Nieswój
  wtorek, 3 paź, 2023, 22:06:38 |

  Tylko DOBRA GUMA i SOLIDNE GUMOWANIE NA KOMISARIACIE czynią cuda. KAŻDY MUSI POZNAĆ SMAK GUMY na Milicji. Przeciagnac dobrze gumą i zrobić lewatywę gumową gruszką . Tylko Porządne LANIE na Komisariacie uczy rozumu !

  2
  1

Skomentuj