Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 23 kwi, 2024 | komentarze 3

19 Turniej Formacji Tanecznych. Mosińskie święto tańca z nami

20 kwietnia w hali widowisko – sportowej w Mosinie zawrzało od energii. Baletowe kroki przeplatały się z dynamicznymi ruchami hip-hopu, a jazzowe akcenty rywalizowały z nowatorskimi formami tanecznymi.

19 Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2024

Wydarzenie, które przyciągnęło entuzjastów tańca w różnym wieku, od najmłodszych po dorosłych, stało się areną nie tylko rywalizacji, ale także wymiany doświadczeń i inspiracji. W trakcie turnieju rywalizowało prawie siedemdziesiąt formacji tanecznych. Na parkiecie pojawiły się formacje prezentujące różnorodne style taneczne, od klasycznych po nowoczesne. Każda grupa wniosła coś wyjątkowego, coś, co poruszyło widzów i jury.

W imprezie udział wzięło prawie tysiąc dzieci i młodzieży. – W przyszłym roku mamy okrągłą rocznicę i po raz dwudziesty będziemy tańczyć w Mosinie. Jest to jedna z większych tego typu imprez w Polsce. Przyjeżdżają do nas zespoły z całego kraju. Co ważne, nie brakuje również formacji z powiatu poznańskiego. Każdego roku jest wiele nowych zespołów, z czego możemy się tylko cieszyć – podkreśla Waldemar Demuth, kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie.

Jury, składające się z doświadczonych tancerzy i choreografów, miało niełatwe zadanie. Kryteria ocen obejmowały wszystkie aspekty występu, od choreografii po technikę taneczną i wrażenie artystyczne. To profesjonalne podejście gwarantowało uczciwą ocenę i sprawiedliwy werdykt.

– Kryteria ocen obejmowały choreografię (oryginalność tematu, stopień trudności dostosowany do możliwości tańczących, wykorzystanie parkietu, zmiana tempa), technikę taneczną (jakość form ruchów tanecznych, dynamika, pewność i zdecydowanie ich wykonania), wrażenie artystyczne  (show) – tłumaczy Paulina Ludwiczak z Urzędu miejskiego w Mosinie. – 19 Turniej Formacji Tanecznych był świętem tańca, które nie tylko umożliwiło młodym artystom zaprezentowanie swoich umiejętności, ale także przyczyniło się do rozwoju lokalnej społeczności tanecznej – dodaje Ludwiczak.

Nie tylko rywalizacja była na pierwszym planie tego wydarzenia. Przerwy między występami były okazją do integracji i wymiany doświadczeń. Uczestnicy mieli szansę uczyć się od siebie nawzajem, inspirować się i po prostu dobrze bawić na parkiecie. To nie był zwykły turniej taneczny. To było święto talentów, pasji i wspólnoty. 19. Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2024 nie tylko dał szansę młodym talentom zaprezentowania swoich umiejętności, ale także zainspirował i połączył poprzez miłość do tańca.

19 Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2024 19 Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2024 19 Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2024 19 Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2024 19 Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2024 19 Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2024 19 Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2024 19 Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2024

Zdjęcia: mosina.pl

 

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Gość
  czwartek, 25 kwi, 2024, 16:44:07 |

  Tak mnie zastanawia…
  Od dwóch dni artykuł o wydarzeniu ogólnopolskim… byli goście ze Szczecina, Łodzi, opinia i wiele informacji i materiałów promocyjnych o Gminie Mosina pojechało w Polskę dzięki zaangażowaniu (wykraczającemu ponad obowiązki służbowe) kilku jednostek, a tu nikt nie komentuje…
  Ale że na Dni Mosiny będzie słabo to już można przeczytać…

  • Gość
   czwartek, 25 kwi, 2024, 17:28:21 |

   Może wydarzenie duże, ale jednak nie wszyscy się interesują tańcem. Na skalę lokalną jest to bardzo niszowe wydarzenie, moim zdaniem powinno się odbywać w dużym mieście.

 • Gość
  czwartek, 25 kwi, 2024, 16:45:56 |

  Brawo dla Wszystkich którzy zaangażowali się w to wydarzenie!!!

Skomentuj