Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Materiały partnera | czwartek, 21 mar, 2024 |

Dlaczego warto grać z dzieckiem w gry planszowe?

Gry planszowe to świetna forma czasu spędzanego z dziećmi, która obfituje w liczne zalety. Szczególnym zainteresowaniem zaczynają cieszyć w okresie jesiennym, kiedy dni stają się coraz krótsze i zachodzi potrzeba znalezienia dzieciom nieco ambitniejszego i ciekawszego zajęcia niż korzystanie z popularnych urządzeń. Są niekwestionowanym sposobem na nudę, ale za nimi skrywa się także mnóstwo korzyści, które przemawiają za ich częstym użytkowaniem. Przedstawiamy, dlaczego warto grać z dziećmi w gry planszowe.

Jakie są zalety grania w gry planszowe?

Gry planszowe były znane już w czasach starożytnych. Odkryte hieroglify jednoznacznie wskazały, że już w epoce faraonów grywały w nie ważne osobistości. Pomimo upływu tysięcy lat, planszówki nadal pozostają chętnie wybieraną rozrywką, co jest ściśle związane z oferowanymi przez nie korzyściami.

Poza ciekawą rozrywką planszówki zapewniają także wyrzut endorfin. Czym więcej osób, tym weselej. Nie należy rozgrywek traktować śmiertelnie poważnie. Jest to forma zabawy, która przy większej ilości osób zwiększa prawdopodobieństwo wesołych pomyłek czy zaskakujących zwrotów akcji. Naukowcy udowodnili, że podczas grania w planszówki wydzielane są hormony szczęścia. Ponadto gry planszowe umożliwiają wspólne spędzenie czasu. Wiele gier przeznaczonych jest jednocześnie dla dzieci jak i dorosłych. Bez problemu w zabawie mogą uczestniczyć dziadkowie jak i wujkowie. Rodzinnej integracji nie można zastąpić niczym innym.

Gry planszowe umożliwiają obniżenie poziomu stresu. Zapewniają odprężenie, a skupienie pozwala zapomnieć o trudach codzienności. Skutecznie przenoszą do innego świata, gdzie problemy nie są istotne. A po rozgrywce zyskujemy nową energię i pomysły. Za pomocą gier planszowych można usprawnić pamięć i koncentrację. Pozwalają na szybsze kojarzenie faktów i snucie logicznych wniosków. Zwłaszcza w przypadku dzieci rzutują pozytywnie na przebieg ich rozwoju. Pozwalają wzmocnić werbalne i komunikacyjne umiejętności. Dzieci bardzo szybko uczą się zasad, a wraz z upływem czasu można zyskać godnego przeciwnika.

Jak wybierać gry planszowe?

W szerokiej ofercie gier planszowych dla dzieci znajdują się przeróżne pozycje. Począwszy od klasyków po najnowsze wynalazki. Tak szeroki asortyment sprawia, że z łatwością można znaleźć grę wpisującą się w preferencje wszystkich graczy. Dodatkowo można testować swoje umiejętności w nowych pozycjach.

Polecamy zakup gier planszowych jako prezent dla najmłodszych. Pozwala to na dokonywanie tematycznych zakupów, np. umożliwiających zbieranie pisanek czy prezentów bożonarodzeniowych. Warto kierować się sugerowanym wiekiem uczestników. Gra nie może być banalnie prosta. Lekki stopień skomplikowania wyłącznie uatrakcyjnia przyszłe rozgrywki.

Matka z córkami gra w chińczyka

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj