Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 18 cze, 2024 |

Festiwal Równać Szanse na Zielonym Przylądku

Już w lipcu Mosina stanie się młodzieżowym centrum spotkań, nauki i dyskusji dzięki Festiwalowi Równać Szanse. To interesujące wydarzenie, skierowane nie tylko do młodzieży odbędzie się na Zielonym Przylądku w dniach od 5 do 7 lipca 2024 roku.

Festiwal Równać Szanse

Program „Równać Szanse” działa od 2001 roku, wspierając inicjatywy społeczne, które pomagają młodzieży z małych miejscowości w wyrównywaniu szans na dobry start w dorosłe życie. Poprzez różnorodne projekty, młodzi ludzie mają możliwość podnoszenia swoich kompetencji społecznych i emocjonalnych, co jest bardzo ważne w ich rozwoju osobistym i zawodowym. Organizatorami mosińskiego spotkania jest Fundacja Civis Polonus, Polsko Amerykańska Fundacja Wolności oraz działające w regionie Mosiny Stowarzyszenie 4activelife.

Organizowany przez Stowarzyszenie 4activelife Festiwal Równać Szanse ma na celu umożliwienie młodzieży uczestniczącej w różnych projektach realizowanych w ramach programu, prezentację i upowszechnienie rezultatów swoich działań. To wyjątkowa okazja do wspólnych działań, wymiany doświadczeń i inspiracji.

Program Festiwalu na Zielonym Przylądku

Jak podają organizatorzy, jednym z ważniejszych punktów programu są panele dyskusyjne zaplanowane na sobotę, 6 lipca. Odbędą się one w godzinach 12:00 – 13:30 i poruszą następujące tematy:

  1. „Zapomniał wół jak cielęciem był” – dyskusja na temat wspomnień z dzieciństwa i młodości, co najbardziej przeszkadzało i czego brakowało dorastającym wtedy dzieciom.
  2. „Za moich czasów…” – Dlaczego mamy tendencje do „wybielania” przeszłości? Dlaczego wskazujemy na własne dokonania i osiągnięcia, pokonywane przeszkody przeciwstawiając je współczesnym
  3. „Ja nie miałem tego co wy macie!” – Jak unikać złych porównań, krzywdzących ocen i wyciągania nieuprawnionych wniosków w kontaktach z młodymi ludźmi.

Po panelach, na godz. 13:30 – 14:30 organizatorzy zaplanowali lunch, a następnie  zaplanowano spotkanie z młodzieżą biorącą udział w projektach Równać Szanse. Spotkanie z młodzieżą odbędzie się w godzinach 14:30 – 16:00, podczas którego młodzi uczestnicy anonimowo zaproponują tematy do dyskusji.

Honorowy Patronat nad Festiwalem objął burmistrz Dominik Michalak.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje

Organizatorzy proszą o potwierdzenie swojego udziału drogą mailową na adres konrad@tuszewski.eu lub poprzez SMS na numer 791 40 40 38.

Festiwal Równać Szanse to niepowtarzalna okazja do integracji, nauki i inspiracji dla młodych ludzi. Zapraszamy serdecznie do udziału i wspólnego tworzenia przyszłości opartej na równych szansach dla wszystkich.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj