Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 19 cze, 2024 |

Firma z Mosiny nagrodzona w konkursie Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości

Prężnie działające biuro rachunkowe z Mosiny zdobywa tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Konkurs, organizowany przez powiat poznański, pokazuje, że lokalne firmy nieustannie dążą do innowacji i wysokiej jakości w swojej działalności, a ich osiągnięcia są doceniane na szeroką skalę.

Poznański Lider Przedsiębiorczości: Nagrody dla prawdziwych liderów
Prężnie działające biuro rachunkowe z szeroką ofertą usług oraz niezwykła firma ze świata ekspozytorów, którą ogranicza tylko wyobraźnia – to zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości

– Tej nagrody nie można kupić. Na nią trzeba zapracować i zasłużyć swoją działalnością. Kapituła, partner merytoryczny, wszyscy ci, którzy biorą udział w konkursie i poddają się ocenie – to ludzie, którzy działają z czystych pobudek i są prawdziwymi liderami w swoich dziedzinach – mówił starosta poznański Jan Grabkowski podczas uroczystej gali, która tradycyjnie już odbyła się w poznańskim Hotelu Bazar. – Kto zasługuje na miano lidera? To osoby mające wysokie kompetencje, szanujące ludzi i potrafiący zarządzać zespołami. I takich właśnie liderów dzisiaj gościliśmy – dodał starosta.XXI edycja konkursu, którego organizatorem jest powiat poznański pokazała, że mimo trudnego roku dla przedsiębiorców, wielu mogło pochwalić się sukcesami i dalszym rozwojem. Jednym z nich jest biuro rachunkowe Exactus Sp. Z o.o., które otrzymało statuetkę Lidera w kategorii mały przedsiębiorca. To firma zajmująca się prowadzeniem księgowości zarówno w formie pełnych ksiąg rachunkowych, jak i ewidencji uproszczonych. Dodatkowo rejestruje spółki, przygotowuje biznesplany, prognozy finansowe, wyceny przedsiębiorstw oraz świadczy usługi z zakresu kontrolingu. – Nie ukrywam, że to najważniejsza nagroda w moim życiu. Czekaliśmy na nią przez siedem, albo nawet osiem edycji, kiedy to byliśmy wyróżniani. To tylko pokazuje, że przez ten cały czas trzymaliśmy wysokie standardy. No, a teraz w końcu udało się sięgnąć po główną nagrodę. Przyznam, że czuję się trochę jak zdobywca Oscara za całokształt działalności – stwierdził Tomasz Nowicki z biura rachunkowego Exactus z Mosiny.

W kategorii mikroprzedsiębiorca podobny laur trafił do spółki APS Nova, specjalizującej się w produkcji nośników reklamowych. Firma tworzy kompleksowe rozwiązania w obszarze materiałów reklamowych. Wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesny park maszynowy pomagają w produkcji najwyższej jakości ekspozytorów. Każde zlecenie,to kreatywne wyzwanie, które firma stara się zrealizować w oparciu o innowacyjne pomysły i optymalne rozwiązania. – Odbierając nagrodę czułem wielką dumę i satysfakcję. Rok temu, podczas dwudziestej, jubileuszowej gali otrzymaliśmy wyróżnienie. Wówczas przemknęło mi przez myśl, że może w kolejnej edycji, kiedy to z kolei nasza firma obchodzić będzie 20-lecie, uda nam się sięgnąć po statuetkę. I to się udało – powiedział Szymon Wrzesiński, prezes zarządu spółki APS Nova, która właśnie przenosi swoja bazę z Poznania do Plewisk.

Poza statuetkami przyznano również wyróżnienia. Otrzymali je: PAW-DRUK Sp. z o.o. (średni przedsiębiorca); Verseo Sp. z o.o., SENSE consulting Sp. z o.o., summ-it S.A., PFMS Sp. z o.o. (mali przedsiębiorcy); CUBE SYSTEMS Sp. z o.o., Vnet Sp. z o.o., 3Mindset Sp. z o.o., MISERWIS Michał Sergot (mikroprzedsiębiorcy).

Dodajmy, że do udziału w konkursie zapraszane są firmy z terenu Metropolii Poznań (miasta Poznania, powiatu poznańskiego oraz gmin Oborniki, Skoki, Szamotuły i Śrem). Startujących profesjonalnie ocenił wieloletni partner merytoryczny, Grant Thornton Polska, a o tytułach zadecydowała kapituła złożona z przedstawicieli świata biznesu, nauki i bankowości. Tegoroczna edycja odbyła się w nowej odsłonie, w oparciu o uproszczony formularz. Przy ocenie liczyły się osiągnięcia na rynku, kondycja finansowa, innowacyjność, ze szczególnym naciskiem na ochronę środowiska.

Zwycięzcy poza tytułem, statuetką oraz dyplomem, otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Uniwersytet Ekonomiczny, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznański Bank Spółdzielczy oraz Politechnikę Poznańską.

Źródło: powiat poznański; zdjęcia: Anna Skalska

Dyplomy i wyróżnienia, Exactus

Dyplom dla firmy Exactus z Mosiny

Dyplom dla firmy Exactus z Mosiny

Poznański Lider Przedsiębiorczości

Poznański Lider Przedsiębiorczości – Gala

hotel Bazar

Hotel Bazar

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Lokalni przedsiębiorcy, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj