Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 19 lut, 2024 |

Jesteś ofiarą przestępstwa? Uzyskaj pomoc i wsparcie!

Doświadczasz przemocy psychicznej lub fizycznej? Czujesz się bezradny po tym, jak ktoś naruszył twoje prawa? Ktoś Cię okradł, pobił, zniszczył Twoją własność? W takiej sytuacji jesteś osobą pokrzywdzoną w wyniku przestępstwa. Ważne jest, abyś wiedział, że nie jesteś sam. Masz prawo do bezpłatnej pomocy. Nie musisz zmagać się z tym wszystkim samotnie.

W dniach od 19 lutego do 25 lutego 2024 roku obchodzony jest w Polsce tydzień osób dotkniętych skutkami przestępstw. W akcję włączył się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Komisariat Policji w Puszczykowie.

Akcja zaplanowana została w związku z przypadającym w dniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Już we wtorek, 20 lutego 2024 roku, w godzinach między 9:30 a 10:30, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puszczykowie przy ulicy Wysokiej 1, pracownik ośrodka oraz funkcjonariusz policji, będą pełnić dyżur, podczas którego udzielane będą informacje prawne.

Jeśli potrzebujesz wsparcia lub porady prawnej, skontaktuj się pod numerami:

  • Telefon kontaktowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puszczykowie: 61 819 46 48;
  • Telefon w celu umówienia wizyty w biurze pomocy prawnej: 61 841 07 97 oraz 572 157 488.

Bez względu na to, czy potrzebujesz wsparcia emocjonalnego, porady prawnej czy innej formy pomocy, nie wahaj się sięgnąć po nią. Pamiętaj, że w obliczu przestępstwa ważne jest nie tylko pokonanie trudności, ale także ochrona twoich praw i zapewnienie sobie wsparcia niezbędnego do powrotu na właściwe tory życia. Odezwij się do odpowiednich instytucji lub organizacji, które są przygotowane, by ci pomóc.

Wszystko co musisz wiedzieć:

Całodobowa linia pomocy pokrzywdzonym. Po kliknięciu nastąpi wybranie numeru i przekierowanie do aplikacji połączeń głosowych

+ 48 222 309 900 Numer SOS – Linia Pomocy Pokrzywdzonym. Po kliknięciu nastąpi wybranie numeru i przekierowanie do aplikacji połączeń głosowych

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj