Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 4 mar, 2024 |

Maluchem przez Amerykę Południową. Niezwykła podróż Pawła Arkadego Fiedlera

– Zielona Bestia ma się dobrze i jest już w domu – poinformował podróżnik Arkady Paweł Fiedler, który przemierzył 19 134 kilometrów swoim „maluchem” przez Amerykę Południową.

Wnuk słynnego polskiego podróżnika z Puszczykowa wcześniej tym samym Fiatem 126p przejechał Afrykę i Azję.

– Po przejechaniu 19 134 km w Ameryce Południowej, przemierzeniu wzdłuż i wszerz kilkukrotnie Andów, odwiedzeniu Chile, Argentyny, Urugwaju, Peru, Ekwadoru i Kolumbii, część podróżnicza projektu PoDrodze Ameryka Południowa zakończyła się – opowiada podróżnik. – Największym problemem były strome przełęcze w Andach. Jedno z nich pokonałem na wstecznym biegu. Moment na podsumowania przyjdzie niebawem. Drogę Zielonej Bestii oczywiście opiszę dokładnie w książce. Trochę też będzie w filmie – opowiada Arkady Paweł Fiedler.

– Dziękuję partnerom za ogromną pomoc w organizacji wyprawy i Wam za to że towarzyszyliście mi w drodze. Niektórzy z Was jadą ze mną Maluchem już 15 lat. Teraz czas na filmy, książkę i spotkania – dodaje Arkady Paweł Fiedler.

Znanego Malucha oraz jego niestrudzonego kierowcę będzie można w najbliższym czasie spotkać w muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

Podróż do Ameryki Południowej stanowiła kontynuację serii wypraw znaną jako PoDrodze, którą podróżnik realizuje od 2009 roku. Początkowa ekspedycja „maluchem” prowadziła wzdłuż granic Polski, a następnie Fiat 126p pokonał trasę przez Afrykę, a później Azję. Więcej szczegółów na temat jego podróży można znaleźć na profilu PoDrodze.

Maluch Arkadego Pawła Fiedlera w czasie wyprawy do Ameryki Południowej

Maluch Arkadego Pawła Fiedlera w czasie wyprawy do Ameryki Południowej; fot. Arkady Fiedler – PoDrodze

Maluch Arkadego Pawła Fiedlera, który przemierzył m.in. Amerykę Południową, Afrykę i Azję;

Paweł Arkady Fiedler w swoim maluchu na terenie muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie; fot. Arkady Fiedler – PoDrodze

Maluch Arkadego Pawła Fiedlera, który przemierzył m.in. Amerykę Południową, Afrykę i Azję;

Maluch Arkadego Pawła Fiedlera, który przemierzył m.in. Amerykę Południową, Afrykę i Azję; fot. Arkady Fiedler – PoDrodze

Maluch Arkadego Pawła Fiedlera w muzeum w Puszczykowie, który przemierzył m.in. Amerykę Południową, Afrykę i Azję;

Maluch Arkadego Pawła Fiedlera w muzeum w Puszczykowie, który przemierzył m.in. Amerykę Południową, Afrykę i Azję; fot. Arkady Fiedler – PoDrodze

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj