Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 4 mar, 2024 | komentarze 2

Marcowy numer GMP już w sklepach!

Wiosna już za pasem. Wraz z powiewem ciepłego powietrza do sklepów trafił nowy numer Gazety Mosińsko Puszczykowskiej. Jednym z ważniejszych tematów przedstawionych na łamach są wybory samorządowe. Kogo wybiorą mieszkańcy Mosiny i Puszczykowa? O tym przekonamy się już 7 kwietnia.

W marcowym numerze piszemy również o trzecich urodzinach mollDur. To inicjatywa, która uczy dzieciaki, te mniejsze i te całkiem wyrośnięte gry i śpiewu, ale także – a może przede wszystkim – współpracy, dogadywania się, dobrej zabawy.

Zainteresowaliśmy się tematem dotyczącym wielu mieszkańców gminy Mosina i Puszczykowa, którzy mieszkają nad Wartą i w pobliżu Kanału Mosińskiego. Stan wód w regionie wciąż pnie się w górę, a kolejne deszcze nie poprawiają sytuacji. Wokół „wielkiej wody”, która niegdyś nie była niczym zaskakującym, teraz wywoływane są dyskusje na temat retencji i potrzeby podejmowania prób „zatrzymania” jej na polach i terenach zalewowych jak najdłużej.

Nowością w GMP jest kącik przyrodniczy, który powstał, dzięki naturze. W Nadleśnictwie Konstantynowo pojawił się majestatyczny łoś. A w okolicach Mosiny przemieszczał się wyjątkowo rzadki gatunek – ryś.

Zapraszamy do lektury!

Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - wydanie marzec 2024

Gazeta Mosińsko-Puszczykowska – wydanie marzec 2024

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • autochton
    poniedziałek, 4 mar, 2024, 15:04:24 |

    Nadal nie ma w internecie relacji z ostatniej sesji Rady Miejskiej w Mosinie. Z informacji krążących w naszym miasteczku wynika że jeden z radnych miał piękne wystąpienie. Może coś wasza gazeta napisze na ten temat?

    • poniedziałek, 4 mar, 2024, 15:25:56 |

      My również czekamy na transmisję. W przeszłości nagranie pojawiało się na następny dzień…

Skomentuj