Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 27 cze, 2024 | 1 Komentarz

Mosina: 40-latek zatrzymany z ponad 400 gramami narkotyków

Przechwycenie ponad 400 gramów narkotyków i zatrzymanie podejrzanego za posiadanie znacznej ilości środków odurzających – to efekt pracy policjantów z Komisariatu Policji w Mosinie. 40 – letni mieszkaniec Czempinia wpadł dzięki czujności pracownika stacji benzynowej i natychmiastowej reakcji policjantów. Mężczyzna narkotyki ukrywał w swoim samochodzie oraz w mieszkaniu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę 18 czerwca br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Mosinie podczas pełnienia służby patrolowej znaleźli się w rejonie jednej z pobliskich stacji benzynowych.

– W pewnym momencie podeszła do nich pracownica stacji i poinformowała, że mężczyzna, który właśnie podjechał pod dystrybutor może być pod wpływem alkoholu. Policjanci zareagowali natychmiast. Mimo, że badanie alkomatem wykazało, że kierujący jest trzeźwy – nie uśpiło to czujności policjantów – informuje sierż.sztab. Łukasz Paterski.

– Po sprawdzeniu 40 – latka w systemach informatycznych okazało się, że jest on dobrze znany Policji z wcześniejszych przestępstw narkotykowych – dodaje policjant.

Podejrzenia policjantów się potwierdziły. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli w samochodzie amfetaminę oraz marihuanę. Na tym problemy 40-latka się nie skończyły. W mieszkaniu zatrzymanego mundurowi znaleźli kolejne środki odurzające. Łącznie policjanci zabezpieczyli 400 gramów narkotyków. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

– Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Mieszkańcowi Czempinia grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto jeśli badanie krwi kierującego wykaże obecność narkotyków, wówczas odpowie on także za kierowania pojazdem pod wpływem środków  odurzających. O jego losie zdecyduje sąd – przekazuje policja.

źródło: Policja

Zabezpieczone przez policjantów narkotyki

Zabezpieczone narkotyki; fot. Policja

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    czwartek, 27 cze, 2024, 18:52:10 |

    Normalnie Escobar.

Skomentuj