Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 18 cze, 2024 |

Mosinianie na Pol’and’Rock Festival

– Jeszcze mamy w głowach i sercach Festiwal Opowieści Podróżniczych PodróŻyj, a tu taka fantastyczna informacja! – napisała mosińska Jadłodzielnia. Mosinianie Aga Jess Wrzosek i Bartosz Wrzosek wystąpią w Akademii Sztuk Przepięknych na największym w Polsce festiwalu muzycznym Pol’and’Rock.

– Jak to jest — zostawić wszystko za sobą i wsiąść do 48-letniego busa, by wyruszyć w podróż życia? Jeszcze nie wiemy, ale na pewno dowiemy się tego podczas spotkania z następnymi gośćmi ASP — Agą i Bartkiem, którzy przemierzają świat legendarnym „ogórkiem” – czytamy na oficjalnym profilu festiwalu. – Zapraszamy na spotkanie pełne podróżniczych wspomnień, historii chwil, ludzi, zapachów, opowieści o poszukiwaniu szczęścia i wolności, a przede wszystkim rozmowy o tym, jak jedna decyzja może zmienić całe życie! – dodają organizatorzy Pol’and’Rock (dawniej Przystanek Woodstock).

Jak się okazuje, dodatkową atrakcją w czasie tego spotkania będzie parada zabytkowych „ogórków” w klimacie lat sześćdziesiątych.

30. Pol’and’Rock Festival odbędzie się dniach 1-3 sierpnia 2024 roku na terenie Lotniska Czaplinek-Broczyno (województwo zachodniopomorskie). Festiwal jest darmowy i niebiletowany.

Spotkanie z podróżnikami z Calluna Trip odbędzie się w czwartek, 1 sierpnia o godzinie 10:00.

Aga i Bartek, czyli Calluna Trip to para podróżników, którzy mieszkają w Mosinie. „Nie liczy się to, dokąd zmierzamy, ale droga sama w sobie” – to ich motto. W 2019 roku Aga i Bartek porzucili swoje dotychczasowe życie, aby wyruszyć w podróż życia 50-letnim busem, Volkswagenem T2 z 1972 roku. Przez 10 miesięcy przemierzali Amerykę Północną, od Wielkich Jezior Kanady po kalifornijskie pustynie, podziwiając zapierające dech w piersiach krajobrazy i poznając wyjątkowych ludzi. Ich motto brzmi: „podróżowanie dla chwil, ludzi i zapachów”. Aga i Bartek stawiają na autentyczne doświadczenia, dając się ponieść chwili i poznając lokalne kultury z dala od szlaków turystycznych. Są też współorganizatorami festiwalu opowieści podróżniczych Podróżyj, który odbył się w ostatni weekend w Mosinie (więcej, w lipcowym wydaniu Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej).

Zapraszamy na rozmowę o sposobach na przełamanie lęku przed podróżą bez szczegółowego planu, o życiu i… starym „Ogórku”: Nieważne gdzie, ważne jak…

Calluna Trip na Pol'and'Rock Festival

Calluna Trip na Pol’and’Rock Festival; źródło: zbiory organizatora

Spotkania z gośćmi ASP na 30. Pol'and'Rock Festival

Spotkania z gośćmi ASP na 30. Pol’and’Rock Festival

Calluna Trip - Aga, Bartek i Ogórek

Calluna Trip – Aga, Bartek i Ogórek

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj