Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 2 lut, 2024 |

Nowy numer GMP w punktach sprzedaży!

Do niemal wszystkich punktów sprzedaży trafił najnowszy, lutowy numer GMP. O czym piszemy?

Trudno wymazać z pamięci pamiętny poniedziałek, 15 stycznia, gdy oblodzone drogi nie pozwalały jechać zgodnie z osią jezdni, a najmniejszy przechył drogi powodował wjechanie do rowu. Jak wygląda „akcja zima” na terenie gminy Mosina? Na wiele pytań w tej sprawie odpowiada referat mienia komunalnego i spółka ZUK.

Piszemy także o podtopieniach w regionie oraz potrzebie działań retencyjnych na rzekach Głuszynka i Kopiel.

Poruszamy także temat działalności Kół Gospodyń Wiejskich, który w polskim społeczeństwie w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans. Wspólne działania na rzecz lokalnej społeczności powodują zacieśnienie więzi sąsiedzkich, ale także budowanie „lokalnego patriotyzmu”, związanego z własną wsią. Ola, Sylwia, Viola i Małgosia z czapurskiego koła podzieliły się z nami tym, czym dla nich jest taka forma zrzeszania.

Jak zwykle oddajemy też miejsce kulturze: na deskach mosińskiego domu kultury zawitała „Rewolucja” w wykonaniu i reżyserii młodzieży z puszczykowskiego liceum. Zapraszamy także do wywiadu z zespołem Subway Surfers, których pozytywna energia udzieli się chyba każdemu.

Powyższe tematy, jak i wiele innych, odnajdziecie w lutowym numerze GMP we wszystkich punktach sprzedaży. Także tych nowych, jak np. w nowym sklepie „Sami Swoi” w okolicach Zielonego Przylądka!

GMP - luty 2024.

GMP – luty 2024.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj